Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...

[es] :: Video karte i monitori :: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20657 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...05.01.2009. u 19:21 - pre 185 meseci
Pozdrav,
imam graficku 7300gt i TV belinea sa scart prikljuckom i tri ulaza za video (zute boje) i dva za audio.
Odustao sam od prve varijante da povezem tv i comp. preko scarta i s videa, jer nije bilo sanse, sve sam pokusavao....Danas uzeo u gradu ovo sto je prilozeno na slici, a ovo sa dense strane su prikljucci za tv. Pokusao sam da povezem medjutim nesto mi ne ide...Ako neko mozda zna da li je ovako uopste moguce. Hvala unapred
http://img110.imageshack.us/my.php?image=kompyl6.jpg

p.s. Izvinite ako je bilo slicnih tema.
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...06.01.2009. u 00:18 - pre 185 meseci
1. Izlaz iz TV kartice, obicno S-VHS zakacis na ulaz TV-a. Po meni najbolja varijanta je preko cinceva. Onda je dovoljan samo jedan (obicno zut) koji ubacis u ulaz TV-a. Samo taj jedan kabl dovoljan je da dobijes sliku na TV-u. Drugi kabl - audio ide iz zvucne kartice i njega i ne moras koristiti ako imas vec povezane zvucnike na PC

Kablove mozes naci raznorazne. Evo jedne varijante koja ti moze zavrsiti posao.



2. Posto su kablovi povezani, instaliras drajver za karticu. Nakon restartovanja racunara u Displey propertis / settings, trebalo bi da se pojave 2 monitora. Klikom na drugi monitor (u tvom slucaju je to TV) i biranjem opcije EXTEND WINDOWS DESKTOP ONTO THIS MONITOR, trebalo bi da se pojavi slika na TV-u.



3. U Advanced settings podesavas za TV izlaz da li je PAL B (za nas) ili NTSC (za americko trziste)

[img]http://img178.imageshack.us/img178/5193/96307108jm7.jpg[.img]

4. Bitno je da na TV-u prebacis na AV - video ulaz na koji si zakacio kompjuter. Obicno TV-i imaju nekoliko video ulaza. SCART, Cinc, SVHS ... zavisno od TV-a pa shodno tome i AV1, AV2, AV3 ...

Mozes zakaciti kompjuter i na VHS rekorder ako ti on ima zgodnije prikljucke od TV-a, kako sam ja uradio jer me nerviraju SCART prikljuci koje ima moj TV.

NAPOMENA: Dok ne povezes kablove u opcijama za graficku karicu TV-izlaz se obicno ne pojavljuje a ni ono EXTEND ... Ako ti se ne pojave 2 monitora kao na slici, znaci nije ti dobar drajver, pa probaj sa novijom verzijom ili proveri kablove.




[Ovu poruku je menjao grozda dana 06.01.2009. u 01:42 GMT+1]
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...06.01.2009. u 00:27 - pre 185 meseci
Ovo je po meni najlakse sa ovakvim kablovima ... ako TV ima ulaz za ovaj zuti:



IZLAZ iz racunara:
- Crni SVHS u izlaz graficke,
- crni stereo i izlaz iz zvucne kartice ( obicno zeleno obelezen, gde se stavljaju slusalice ili zvucnici u PC)

ULAZ U TV:
- zuti chinch u ulaz video TV-a,
- beli i crveni chinch su za zvuk levi i desni kanal i njih ubacujes u AUDIO ulaz TV-a .

Primetices da je vido kabl - onaj zuti uvek malo deblji i po tome znas da je to vido i ako je drugacije ofarban. Ako zelis da koristis zvucnike sa racunara dok gledas na TV-u ne moras uopste zakaciti stereo jack i ovaj crveni i beli, dovoljan je samo video kabl da ubacis u TV - zuti
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...06.01.2009. u 13:48 - pre 185 meseci
Hvala punoooo na odgovorima.
Danas sam vratio kabl koji sam uzeo juce, jer nikakav signal nije davao, pa sam danas pokusavao sa SVideo - Scart. Ugasio sam tv i komp. povezao i slika se pojavi! Ali ne cela, vec ili samo pozadina, ili veci deo ikonica bez start menija. Onda sam odradio na properties i oznacio EXTEND WINDOWS DESKTOP ONTO THIS MONITOR. Tu se nista ne promeni spec. Onda na Nvidia control panelu cim nesto namestim slika se izgubi, kao da nisam ni spajao tv i komp. Da li nesto treba tacno po redu sa podesavanjima.... Oznacim b/pal i slika se odmah izgubi.
Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

Boris_ZR
Boris Gligorijević
IT-Consultant / Software Engineer
PRODYNA AG
Munich

Član broj: 173158
Poruke: 123
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...10.01.2009. u 12:29 - pre 185 meseci
Kako da povežem HDMI i komp? Kupio sam HDMI-HDMI kabl i ubo u tv, ali ne znam gde da ubodem u komp. Grafička mi je ATI RADEON 4670, i piše da ima HDMI izlaz, međutim nema teorije da ovaj HDMI uđe u grafičku... Može mala pomoć oko povezivanja? Ako treba slika, uslikaću. Hvala

edit: rešio sam problem, našao sam konektor od grafičke i proradilo je, iako se slika posle izgubila i sad je crno, ali to je već drugi problem.

[Ovu poruku je menjao Boris_ZR dana 10.01.2009. u 15:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aphex_hn
HN

Član broj: 81132
Poruke: 23
77.46.183.*



Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...11.01.2009. u 14:57 - pre 185 meseci
pozdrav
samo da pitam
ja imam Asus EN9600GT i dobio sam ovakav HDTV kabl

da li mogu da povezem komp na tv na isti nacin kao sto ste rekli u drugom postu ili kako da ja to izvedem?

home is where my harddisk is
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...16.01.2009. u 22:36 - pre 184 meseci
Tvrdim sad sa ove slike da se kaci PLAVI CHINCH i da radi ! Ja probao.

Mora da bude PAL g na CVBS izlaz od karte i ulaz kompozit na TV-u ,da bi funkcionisalo mora biti odma ukljucen kad se to proba i glavno upozorenje je .

Pre nego se ukljucuje taj CHINC plave boje bitno je da ako je to jedina veza sa TV-om da bude iskopcan sve sto je u njemu ukljuceno znaci radi sigurnosti sve iscupati iz televizora.
Glavna stvar je da ni u kom slucaju nesme doci u prekidu taj utikac kada radi tv ili je pod stembajem ,nebitno koji tip televizora!

Da bi se izbegle komplikacije ,dozvoljena proba je samo u slucaju da je zvucna karta spojena (ubodena u tv) ! i tada se mogu probati svi chinchevi za video ! Znaci bitna je masa da je spojena TV-KOMP.

Da bi bili sigurni u ovu tvrdnju zasto nije preporucljivo da se taj jedini video CHINCh uticnica stavlja ,prost odgovor je da izlaz je spojen sa standardnih 75 oma jednostavno momenat ukljucenja chinch uticnice je prvo taj video pa onda masa uticnice sto je los fizicki osmisljen utikac ,ZASTO! Zato sto televizor nema uzemljenje ne ulazeci u detalje dali ili nije uzemljena spoljna antena . KAKVE to veze ima = IMA zato sto ako je kompijuter uzemljen po difoltu i pravilu postoji napon od mase kucista do mase chincha na tv = 150- 200v~ pa to vidite instrumentom ili bez instrumenta pecka kad se dodiruje kad se prikopcava ujedno i pokazatelj da ima velikog napona . Tako se spaljuju sve kartice i razni USB prikljucak koji je od spolja a zahteva adapter koji nema uzemljenje ...
 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
79.101.94.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...31.01.2009. u 22:47 - pre 184 meseci
Ovo sam već jednom pitao ali niko da odgovori pa evo da pitam i ovde. Ja pokušavam da povežem komp sa TV-om preko činč kabla kao na slici koju je grozda već dao:



Problem je što uvek dobijem sliku sa sa belim linijama preko ekrana. Ja koristim ATI Radeon 4850 HD koja je kupljena u Americi ali mislim da to ne bi trebalo da pretstavlja problem jer sam potpuno isti problem imao i sa ATI Radeon 1600 PRO. Sad kad malo drmnem kabal na ulazu u komp slika reaguje kao da je kontakt ali nije. Jer ipak je to samo dva para žičica. Treba da se zalemi signal i masa i to je to. Nema tu neka filozofija. Prvi put sam sam pravio kabal ali evo sad sam kupio fabrički i opet neće. Jedino sam na tom fabričkom kablu morao da odsečem S-Video ulaz jer je fabrički bio loše montiran (zamenjena su mesta signalu i masi pa sam ga spojio sa kompom preko S-Video adaptera sa činčom kao što se vidi na slici gore. Zvuk je inače besprekoran.

Inače radi se o Samsung TV-u koje je star 5-6 godina tako na ti ne bi trebalo da je problem.

Na staroj grafičkoj ATI Radeon 1600 PRO mi se čak dešavalo da ga nekako povežem i dobijem besprekornu sliku ali crno belu!!

Da li neko zna o čemu se ovde radi? Da li može da bude problem zbog dužine kabla (kod mene je dugačak (10-15m) ali je tako i napravljen fabrički.

Hvala

[Ovu poruku je menjao Trantor dana 01.02.2009. u 00:13 GMT+1]
The truth is out there and I want to believe.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bmilan
John Belushi

Član broj: 37294
Poruke: 353
*.adsl-1.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...03.06.2009. u 21:47 - pre 180 meseci
Slican problem:
Televizor je SAMSUNG LE-37A551, pokusao sam da ga spojim sa Toshibinim laptopom VGA-VGA kablom i nisam uspeo. Toshiba registruje jos jedan monitor ali na televizoru opcija PC ulaza nije aktivna. U uputstvu za TV pise da su ulazi na koje nisu spojeni uredjaji sive boje. Trenutno su bele boje skart prikljucci, oba koristim.

Istim kablom sam spojio MSI laptop sa TOSHIBA LCD TV-om i dobio sliku. Isti taj MSI laptop sam, sa istim VGA-VGA kablom spojio sa navedenim samsung TV-om i opet nista, televizor ne reaguje, kao da nema uredjaj na PC ulazu.

Pitanja: - da li se mozda ulazi u TV nekim tasterom na daljinskim ukljucuju?
- da li da zamenim VGA-VGA sa VGA-HDMI kablom (ne bih da trosim dzaba pare ako opet nece
biti slike)?
- mozda ovaj TV nije u potpunosti ispravan pa bih trebao reagovati dok jos traje garancija?

Ima li neko isti ili slican televizor a da ga je spojio sa PC sa VGA ili drugim kablom?
 
Odgovor na temu

bosko2602

Član broj: 152734
Poruke: 13
62.68.119.*



Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...15.08.2009. u 18:37 - pre 177 meseci
Imam laptop hp pavilion dv5 1127 ez
Ima HDMI i VGA.
TV je Samsung i ima činč ulaze (audio i video) i skart.

Kupio sam kablić VGA - činč. Kad povežem, ništa se ne desi, laptop ne prepoznaje novi display, na tv se ništa ne dešava, kao da ništa nije prikopčano.
Ima li neko slično iskustvo i rješenje?

P.S. Da imam tv sa HDMI ulazom, ne bi bilo problema :) ali na to ću se još načekati.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...18.08.2009. u 10:11 - pre 177 meseci
A kako Ti misliš da VGA tek tako konvertuješ u kompozitni?

To tako ne radi. Moraš imati TV-out na laptopu, nebitno da li je kompozitni (činč) ili S-Video. Prosto povezivanje na VGA neće dati rezultate.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bosko2602

Član broj: 152734
Poruke: 13
62.68.119.*



Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...18.08.2009. u 14:11 - pre 177 meseci
Hvala na odgovoru.

Na laptopu imam samo hdmi i vga.
Znači, ne mogu povezati laptop na tv ni na koji način?
(Osim da kupim tv koji ima hdmi ulaz)
 
Odgovor na temu

subzero88

Član broj: 188615
Poruke: 113
91.150.124.*



+2 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...18.08.2009. u 19:54 - pre 177 meseci
Izgleda da postoji tako nešto: http://www.amazon.de/VGA-S-Vid...ch-Adapter-Kabel/dp/B00185HMKW
 
Odgovor na temu

bosko2602

Član broj: 152734
Poruke: 13
62.68.119.*



Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...18.08.2009. u 20:24 - pre 177 meseci
To sam i kupio (4 evra) ali ništa se ne dešava kad spojim. Restartujem laptop ali ništa se ne dešava, ne detektuje.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...19.08.2009. u 00:28 - pre 177 meseci
Neophodno je da sam laptop ima implementiran kompozitni signal u okviru D-SUB konektora. Tada taj adapter radi posao. To nije konvertor signala i zbog toga ne može da prikaže sliku.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

littledevil

Član broj: 248702
Poruke: 3
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...26.01.2010. u 14:29 - pre 172 meseci
Da li bi i meni neko mogao da pomogne :(
citala sam i citala i pokusavala da povezem laptop sa TVom al i dalje ne ide...
Imam HP laptop, graficka karta je ATI MOBILITY RADEON Xpress 200 (AMD Graphics) . Imam s-video output + audio kabl koji povezem sa TVom (stariji model Samsung-a) preko skarta. Imam ton medjutim sliku nikako ne mogu da nadjem kada pustim film..
Neki predlog? :)
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...26.01.2010. u 15:20 - pre 172 meseci
Ako je sve ispravno povezano, vjerojatno TV nema kompozitni preko SCART-a (Predpostavljam da koristis S video to scart adapter?)


 
Odgovor na temu

littledevil

Član broj: 248702
Poruke: 3
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...26.01.2010. u 15:23 - pre 172 meseci
moguce... ali ne znam sta to tacno znaci :( tj kakav problem imam? pa ako bi mogao malo detaljnije da mi objasnis... :)
Da iz lapa imam s-video a u TV ide scart! ton super ali slike nigde?!
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...26.01.2010. u 16:38 - pre 172 meseci
Citat:
littledevil: Imam ton medjutim sliku nikako ne mogu da nadjem kada pustim film..
Neki predlog? :)


A imaš li sliku desktopa na TV-u ili nemaš sliku samo kad pustiš film?

Ako nemaš sliku samo pri puštanju filmova, onda treba da u Catalyst Control Center-u, u Display Manager-u odabereš "Clone Main with TV" i pogledaš gde možeš da odabereš "Theatre mode". Pogleday malo opcije u Catalyst CC-u, ja trenutno imam nVidea grafičku, a ne sećam se dobro kako su išla podešavanja u Catalystu.


Ako to uspeš da podesiš, da imaš i sliku i ton na TV-u, onda verovatno nećeš imati titlove. Zato instaliraj ffdshow i u njemu čekiraj Subtitles.
 
Odgovor na temu

littledevil

Član broj: 248702
Poruke: 3
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...26.01.2010. u 16:57 - pre 172 meseci
Hm..nemam uopste nikakvu sliku..tj ove linije se ne mogu opisati kao slika :)
Pokusavam da nadjem Catalyst CC na laptopu ali ga nema?! jer bih znala preko njega da podesim...
Hvala na savetima mnogo ste mi pomogli! :)

p.s. javicu ako uspem da podesim ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Povezivanje TV-a i Kompa nikako da uspe...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20657 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.