Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija

[es] :: Digitalna Televizija :: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 32390 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon119687

Član broj: 119687
Poruke: 13
93.86.195.*



Profil

icon Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija30.12.2008. u 12:27 - pre 186 meseci
Namerno otvaram ovu temu kako bi se korisnici upoznali sa onim šta ih čeka tokom preplate na IPTV Telekoma Srbije. Molim druge da iznesu svoje utiske koji su negativni. Zašto? Možda će ovo biti način da odvratimo druge korisnike da se pretplate na iptv telekoma.

Evo šta se meni dešava.

Nakon što sam dobio IPTV otkazao sam drugu kablovsku televiziju. Slika na iptv-u je ok i problem mi nije predstavljalo jako sporo prebacivanje sa kanala na kanal. Izabrao sam iptv zbog deteta koje želi da gleda dečiju TV JIMJAM.

Ali nakon 20-tak dana desilo se da se daljinski pokvario. 100 % tvrdim da nije pao dole ili da sam ga pokvario na bilo koji način. Jednostavno samo sam u ruci osetio u donjem delu da se nenormalno ugrejao i nakon toga prestao je da radi.

Od tada počinju moji problemi. Svakodnevni pozivi na 977 i razgovor sa kojekakvim ljudima koje briga sto se meni ovo dešava. Svi kao hoce da pomognu ali niko ništa konkretno da uradi. Postavljaju mi hiljadu istih pitanja...ono...kao ..da li znate da namestite baterije...pritisnite to i to dugme..tako dalje....

Onda su počeli da obećavaju kako će mi se neko javiti......Pa OPET!!! Javljaju se konjine koje postavljaju ista pitanja, kako šta, uradite to i to....i tako dalje.

Zatim mi je jedan kontrolor obećao kako će neko doneti daljinski, ali da nisu oni krivi već služba koja izlazi na teren i da oni treba da dodju i kako on ne može da utiče na njih.

I tako dalje i tako dalje dok mi jedan nije rekao da oni nemaju proceduru za takvu situaciju kad se pokvari daljinski. Kao to nije uneto u protokol ili sta već!!!!

I tako dolazi nova godina, a moja porodica i ja ćemo ostati bez TV-a.

Taj daljinsku je neka kineska proizvodnja i ako se meni to desilo a da nisam izazvao kvar desiće se i drugima.
Ostaće bez gledanja tv-a!!!

Tako da savetujem svima koji žele da se pretplate na iptv telekoma Srbije DA ODUSTANU, jer ih čeka isto što i mene.





[Ovu poruku je menjao BirgemBorg dana 30.12.2008. u 18:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija30.12.2008. u 22:32 - pre 186 meseci
to sto se tebi dogodilo nije nista neuobicajno kod nas a ni u svetu
daljinski se kvari za mnogo krace vreme ako ima fabricku gresku
tako da si ti jos i imao srece kada je daljinskiu pitanju,
to sto ti niko nije doneo drugi daljinski je problem u organizaciji telekoma u beogradu
( da ne bude kao da je u beogradu sve naj naj )
ja sam dobio isti taj box koji imas i ti i isti daljinski koji imas i ti
i nemam problema, imao sam problem sa paricom telefonskom koju su ljudi sredili sa manje od 24 sada
ali se problem nije javljao pre iptv vec preko interneta.
tvrdim da su usluge telekoma u drugim sredima mnogo bolje i kvalitetnije nego u beogradu
to prijatelju sto je tebi crkao daljinsko nije razlog da popljujes firmu koja je prva krenula u ovaj projekat,
da te podsetim da je do 01/02/2009 sve ovo probna i test varijanta pa tako nemas razlog da se bunis
a to sto si odmah brze bolje pozurio da otkazes sve ostale snabdevace tv programa to pokazuje da ne treba odmah
pobeci od onoga sto si imao mogao si da sacekas da istekne probni period
i onako sve sto si dobio od telekoma je gratis

moje iskustvo sa iptv telekoma srbija je fenomenalno i preporucujem svima koji imaju mogucnost da to uzmu
jer ako je ovako na pocetku, kako li ce biti kasnije kada se sve razradi kako treba


ja glasam za iptv

pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija31.12.2008. u 02:11 - pre 186 meseci
Ja sam oduvek gledao na Telekom kao na državu u državi i imam još gora iskustva sa njihovom podrškom vezano za DNS i mail server i verujem da je podrška za IPTV isto tako efikasna.

Što se tiče podrške razumem te ali ipak treba ima dati šansu...
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija31.12.2008. u 12:36 - pre 186 meseci
Pa koliko dugo da im dajemo sansu?
Kad osnovnu stvar ne mogu da srede. Da li znas sta se desava sa iptv-em u Americ, Kanadi?
Kad se nakaci ogroman broj korisnika sve zablokira.
Na primer gledas utakmicu i svi u kraju skacu, viču jer je neko dao gol.
A kod tebe na iptv-u sve kasni nekoliko minuta.
Kod nas kasni oko 20 sekundi. Ali manje više to nije problem.
Problem je kod nas sto niko ne zna koji mu je job description.
Nema pravila, nema sefova, nema odgovornosti.

Danas mi je kolega na poslu rekao da vec tri dana nema sliku. Zvao ih kao ja i niko nista.
Eto to je to. Sa razvojem korisnika oni moraju da zaposle vise ljudi ali to nece uraditi jer stede.

Uglavnom na iptv-u slika mi je bolja ali dzaba kad je nemamo.
Trpecu jos dok ne stigne dig. signal kod kablovske.

Ja ne preporucujem.
 
Odgovor na temu

anon119687

Član broj: 119687
Poruke: 13
93.86.49.*



Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija31.12.2008. u 12:51 - pre 186 meseci
Pa gde to ima osim kod nas.
Krenes u biznis a ne smislis pravila.
Gde to ima a da se zove podrška a nemaju pravilo da kad se nešto desi sa daljinskim upravljačem da ti isti zamene. Već kao u smrdljivom parlamentu čekaš da donesu zakon kako bi ga primenili.
 
Odgovor na temu

RipperBIA
Fontana NBG

Član broj: 75711
Poruke: 44
79.101.164.*

ICQ: 58454696


Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija08.01.2009. u 12:47 - pre 185 meseci
A zar ti nije zgodnije da odeš u Korisnički servis sa daljinskim i objasniš im situaciju :)
Time to go...
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija14.01.2009. u 10:23 - pre 185 meseci
I meni se to desilo. Isao sam u korisnicki servis i tamo su mi rekli da za to nemaju pravilo i da se javim na 9813. A tamo pojma nemaju.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
93.86.83.*



+3 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija17.01.2009. u 13:41 - pre 185 meseci
Verovatno nisam jedini koji je na ovo ostao bez teksta.
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
194.106.187.*



+12 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija18.01.2009. u 23:09 - pre 185 meseci
Citat:
Gost: I meni se to desilo. Isao sam u korisnicki servis i tamo su mi rekli da za to nemaju pravilo i da se javim na 9813. A tamo pojma nemaju.


he, he koliko si čekao da se jave?

izgleda im je to fora, da odustaneš, jer ionako nemaju odgovor!

... a i akcenat im je malo "ćudan"
 
Odgovor na temu

Bukefall
Aleksandar Veliki
Student
Beograd

Član broj: 204631
Poruke: 4
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija22.01.2009. u 13:01 - pre 185 meseci

Slažem se da ima problema - ipak je nova usluga, zbog toga i postoji probni period, zbog toga i jeste besplatno, da se proba, pa ako ti se sviđa uzmi, ako ne ostavi! To što si se ti zaleteo pa otkazao kablovsku, nije kriv Telekom...

Moje iskustvo sa korisničkim centrom je odlično: i ADSL i IPTV sam dobio za manje od 24h, kada sam imao probleme brzo su mi pomogli... Ovo je moje iskustvo, možda sam imao sreće pa mi zapao sposoban operater, ne znam... Ja ću svakako da zadržim uslugu...

pozzz
 
Odgovor na temu

hercegyu
ETF
Arandjelovac

Član broj: 154698
Poruke: 35
79.101.176.*

Sajt: www.ivanherceg.in.rs


Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija29.01.2009. u 18:09 - pre 185 meseci
Citat:
Slika na iptv-u je ok i problem mi nije predstavljalo jako sporo prebacivanje sa kanala na kanal...


Vidis ovako...U najboljem slucaju (mada i to se ne moze tako reci vec u najmanje losem) si imao SBB. Nisi na svom CRT tv mogao da vidis koliki je taj jad od kvaliteta slike i tona, tako da onda sad kazes da je slika ok. Sta je ocekivano od digitalne tv da nebude ok slika? Pa nebi je ni imao....

Nisi ima risivere drugih prodavaca "digitalne" tv pa neznas koliko je prebacivanje tamo tek sporo...

I najvaznije...Daljinski koji dobijas u setu je klasican pilot, cak ja mislim da nije ni daljinski od jednicice za IPTV koju dobijes tako da je smesno posmatrati ceo IPTV iz ugla daljinskog koji si mogao da kupis na svakom buvljaku za 200 din i da se nesmaras oko poziva podrske ;)


 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija25.11.2009. u 09:53 - pre 175 meseci
Sad mi je lakse. Mislila sam da smo moja porodica ima fatalni daljinski. Naime, nas se daljinski pokvario nekoliko meseci nakon uvodjenja usluge. Ja sam odmah pozvala 977 i gle cuda kontrolor pita dali sam zamenila baterije. Ma jok, cekam tebe da mi ti to kazes. Cekala sam 5 dana dok ih nisam ponovo pozvala i trazila da mi daju novi daljinski. I dodjose oni, medjutim doneli neki reparirani. Ja se slozim, ali im kazem da ukoliko se ponovo desi problem, ja cu ih zvati. I naravno, puce daljinski posle 10 dana. Upravo sam ih zvala. I zvacu sve dok mi ne donesu nov.
Savet. Budite dosadniji od njih i njihovih glupih pitanj

Sto se tice IPTV-ja, mi smo zadovoljni. Nema prekida, kanali su ok. TV Jim JAM je pravi spas.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
79.101.179.*



+17 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija08.01.2010. u 14:28 - pre 173 meseci
Citat:
Bukefall: Slažem se da ima problema - ipak je nova usluga, zbog toga i postoji probni period, zbog toga i jeste besplatno, da se proba, pa ako ti se sviđa uzmi, ako ne ostavi! To što si se ti zaleteo pa otkazao kablovsku, nije kriv Telekom...


Ja sam uzeo taj probni period od mesec dana i tada su mi rekli da će me praktično koštati 1 din +pdv.

-problem 1. Montiram sve i funkcioniše rekoh ok iako nisam zadovoljan izborom kanala (ruski i kineski kanali - pa kome to treba, nebitno moj lični utisak). Dakle da vratim na moj sistem kablovske naravno da nisam mogao prebaciti nazad dok nisam iščupao scart kabel iz tv-a iako u uputsvu stoji da nesmetano možeš gledati i prebacivati na svoj stari sistem tv-a-
Zovem korisnički servis 9813-da te bog sačuva koliko se načekah...svejedno javi se neko...
-stekao sam utisak da pojma nema o čemu pričam..
Zovem ponovo...drugi operater...
-savetuje da resetujem stb uredjaj...ok, uradim to al opet ništa...
Probam na drugi tv ista situacija...zovem ponovo...
javi se neko treći....jeste li ovo, jeste li ono bla bla...počne da mi objašnjava kako izgleda scart priključak, popizdim kažem haloooo scart priključak je izmišljen pre 15 možda i više godina znam šta je to!!!!
---Zovem ponovo...
javi se 4 operater..a priča uvek otpočetka da se ubiješ naprosto....
-njegov odgovor je da je do tv-a, rekoh pa imam drugi tip i marku tv-a ni na njemu neće...
smrsio mi je da moram potražiti nekog tehničara za tv....

Prošlo mesec dana, vratim opremu i baš dobijem račun za telefon kad tamo usluga pretplate za 20 dana korišćenja sa pdv cca 400 din...DAKLE NIJE BESPLATNO!
Pljačka kao i za one usluge letos poziv na čekanju....
Zovem korisnički servis da reklamiram, vele da nemaju fakturu pred sobom da zovem za par dana pa će videti...
Elem, iz prijašnjih iskustava moraću da platim račun bez obzira iako je njihova greška jer oni pobogu nikom novac ne vraćaju!!! bla bla...njihova standardna priča...
Monopol je čudo, takvo bahato ponašanje ne postoji valjda nigde u svetu!

[Ovu poruku je menjao sanibo dana 08.01.2010. u 15:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sanibo dana 08.01.2010. u 15:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija08.01.2010. u 17:32 - pre 173 meseci
Verovatno nisu upućeni u TV tehniku, na SCART konektoru postoji jedan pin (8 ili 9, ne sećam se) koji baš to radi. Kada je povezan VCR na TV i stisneš play, on automatski prebaci TV na AV kanal. Teoretski možda to može da se podesi na STB ali nisam mnogo gledao, planiram da otkažem IPTV.
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija08.01.2010. u 20:04 - pre 173 meseci
Tako je, nemam IPTV ali znam da većina digitalnih set top boxova upravo to radi. Kada ugasiš stb tv vrati na prethodno gledan kanal Može ove i da se onemogući...
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
79.101.179.*



+17 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija08.01.2010. u 22:46 - pre 173 meseci
Citat:
calexx: Verovatno nisu upućeni u TV tehniku, na SCART konektoru postoji jedan pin (8 ili 9, ne sećam se) koji baš to radi. Kada je povezan VCR na TV i stisneš play, on automatski prebaci TV na AV kanal. Teoretski možda to može da se podesi na STB ali nisam mnogo gledao, planiram da otkažem IPTV.

Pretpostavljam da je tu negde problem...
Ali situacija je sledeća, na AV kanalu gledaš IPTV, dakle kao da je video...STB je preko scart kabela priključen na tv i sad neću više da gledam IPTV/video i prebacim na neki(bilo koji kanal) na tv-u, koji nije AV treba da se pojavi slika tog kanala, ali NE, pojavi se smrznuta slika zadnje gledanog kanala...
Evo ovo je prost problem pretpostavljam i raspitao sam se, nisam jedini koji je imao sličan problem...
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija08.01.2010. u 22:58 - pre 173 meseci
@sanibo
Da li si koristio uslugu "Video na zahtev"? Ona nije besplatna ni u promo periodu, možda ti je zato stiglo da platiš 400 rsd + pdv.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
79.101.179.*



+17 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija09.01.2010. u 15:12 - pre 173 meseci
Citat:
Gost: @sanibo
Da li si koristio uslugu "Video na zahtev"? Ona nije besplatna ni u promo periodu, možda ti je zato stiglo da platiš 400 rsd + pdv.

nisam nikakve dodatne usluge koristio osim tog paketa koji je u ponudi cak ih nisam hteo ni memoristati jednostavno listanje kanala koji su na raspolagunju (glupo zvuci al tako je..)
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
79.101.179.*



+17 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija12.01.2010. u 17:18 - pre 173 meseci
samo da javim, uvažili su reklamaciju, kažu njihova greška...
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
93.86.13.*



+2 Profil

icon Re: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija07.02.2010. u 14:38 - pre 172 meseci
Podrska im je vise nego ocajna!
Sa decembarskim racunom za telekom/iptv usluge dobio sam i obavestenje da od 1.februara prestaje promotivni period i da od tada moramo za svaki paket dodatno da platimo. Osim toga, cena osnovog paketa se povecava za 40% (verovatno prate inflaciju)! Zovnem ja lepo call centar da im se pozalim na tu njihovu odluku, jer nije lepo povecati cenu a smaniti broj kanala (za istu). I sta mislite, kakav odgovor dobijam?
Pa, naravno kao u stara doba vremena 90-tih, kada ste nesto prigovorili na uslugu neke "drzavne" ustanove, dobijam odgovor: -"Pa, ako vam se ne svidja, sta vam mi tu mozemo!!! -U tom slucaju, zelim da raskinem ugovor!, kazem ja. -E, to ne mozete preko telefona, i mora licno vlasnik telefonskog broja da dodje kod nas. -Ali, vlasnij je u Kanadi i dolazi tek krajem leta. -Pa, to nas ne treba da interesuje! -Ali, IPTV se vodi na mene, a ne na vlasnika telefona. -To, znaci da nije islo regularnim putem? -Naravno,kada niste hteli da mi uvazite molbu, pa sam morao preko "veze" da dobijem uslugu od koje vi zivite! -E,pa onda i preko veze odjavite tu uslugu! (Verovatno bih i ja tako odgovorio da sam operater (neljubazni,pa jos Sumadinac), ali opet mora postojati neka doza profesionalizma.
Daleko smo mi od sveta gde se zahtevi uglavnom preko telefona ili net-a salju. Nas i dalje salju na saltere , kao poslednju stoku. Izvinjavam se na opsirnosti. Ali, BOJKOT TELEKOMOVOM MONOPOLU!

P.S. Sve ovo se desavalo pre nekih 7 dana, a sada vidim i da su oni shvatili da su se "malo" zaj...li. Promo period sa dodatnim kanalima se nastavlja i dalje. Sigurno je bilo mnogo nezadovoljnog sveta, pa da ublaze poskupljenje...

AlexD
AlexD
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Problemi sa podrškom - IPTV Telekom Srbija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 32390 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.