Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digitalni RTS - Utisci!?

[es] :: Digitalna Televizija :: Digitalni RTS - Utisci!?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55859 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?27.02.2009. u 11:38 - pre 183 meseci
Postovani, citajuci vase komentare pomislila sam, mada do sada nikada nisam praktikovala, da se prikljucim diskusiji. Rekla bih da ste svi u pravu. I raduje me sto je ova tema predmet vase diskusije. Sigurna sam da ste svi upoznati sa kratkim rokom za prelazak sa analognog na digitalno emitovanje programa.Sliku emitujemo 16:9. Drago mi je da je vasa provera to i potvrdila. Sivi, kako ga nazivate blok je grafičko rešenje channel brandinga, a povrsina je, kako ste i sami zakljucili nastala spajanjem dve crne strafte. Ovako je prakticnije, jer ima prostora, osim grafickih elemenata, i za pisanu informaciju. Odlucili smo se da slika 4:3 bude deo slike 16:9 na prvom mestu zbog ocuvanja izvornog formata, svih informacija i, naravno postovanja rediteljske zamisli. Ipak, naravno, perspektiva je u povećanju programskog sadržaja formata slike 16:9. O sadržaju programa se možete informisati na http://www.rts.rs/page/tv/ci/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+Digital.html
Kabloperateri nas prenose analogno, svi osim Radijus Vektora, u cijem smo digitalnom paketu, i Telekomovog IPTV-a gde smo u baznom paketu. Za sva pitanja sam vam na raspolaganju.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?27.02.2009. u 14:13 - pre 183 meseci
Pa ja bih samo predlozio da malo rotirate tu boju grafickog bloka da ne bude non-stop ista (siva), zbog BurnIn-a na starijim plazmama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

rade.g
eletrotehnicar

Član broj: 213245
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?27.02.2009. u 14:59 - pre 183 meseci
Pratim program RTS preko DVB-t kanala 27 sa Avale vec duze vreme i zaista mogu da Vam uputim samo pohvale kako za kvalitet slike tako i za sadrzaj RTS digital kanala. Uputio bih javno nekoliko pitanja:

- Da li je u planu prosirenje mreze repetitora na jos neki kanal odnosno lokaciju u bgd?

- Zasto RTS Digital ide sa najmanjim protokom iako je format slike 16:9? zar nije logicno da se podigne protok sa 3 na 5 kao i kod RTS1?

- Postoji li mogucnost (a i zelje) da se i drugi domaci tv kanali (studio b npr)emituju putem vaseg paketa?


 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?01.03.2009. u 21:28 - pre 183 meseci
By @dvbt-manija na novisf.com:
Citat:
RTS planira 8 tv programa za 2009.

RTS generalno planira 7 programa u SD i jedan do dva u HD rezoluciji. Prva četiri su ovi koji već rade i koji ostaju (jer je i „Digital“ položio), a uz njih i program posvećen političkom životu, koji je, po meni, siguran i to vrlo ubrzo:

1. RTS 1
2. RTS 2
3. RTS Sat (pod novom koncepcijom i imenom)
4. RTS Kultura (sadašnji „RTS Digital“)
5. RTS Politika - parlamentarni kanal + politički život

Ima i par programa koji su još uvek u ideji, i ne zna se tačno šta će ući u emitovanje. Pozicije 6 i 7 biće verovatno tajmšering.

- RTS Život - program za žene i stariju publiku (Lifestyle)
- Dečiji RTS - program za decu i tinejdžere
- RTS Trezor - reprize starih emisija iz arhive RTS-a
- RTS Regioni – program iz regionalnih studija
- RTS Škola – obrazovni program
- RTS Vesti
- RTS Sport

Poslednja dva su trenutno malo verovatna, mada ko zna. RTS već sada ima više tv prava nego što može da emituje, a sa druge strane kao javni servis ima obavezu da propagira SVE sportove, a ne samo one komercijalne. I kanal Vesti sada nije verovatan, mada postoji grupa ljudi u RTS-u koja hoće da odgovori na „B92-info“, ali kako se čini „RTS Politika“ će biti dovoljan zasad.
RTS HD kreće sredinom godine, najverovatnije maja, kada sa Avale krene i drugi Dvb-T –MUX i emitovaće izbor iz ostalih RTS programa u HD rezoluciji.
Što se „RTS Politika“ programa tiče, to je gotova stvar, samo je pitanje da se sve odradi (zakonski, a ne tehnički). Ipak politika nije kultura i neće ići lako kao sa „Digital“. Naravno, problem je i emitovanje. Tu su analogna i digitalna kablovska, OpenIPTV Telekoma, satelit i, naravno, zemaljski digitalni Dvb-T paket RTS-a. On jeste pun, ali za kanal tipa skupštinske tv može naći mesta, jer je dovoljna najmanja rezolucija slike i tona kao i minimalni bitrejt. Moguće da će TV avala izaći iz paketa, što će dodatno osloboditi mesta. Samo treba proširiti mrežu, a tu dolazimo do druge „magične“ institucije. RATEL blokira razvoj Dvb-T mreže. Možda ova situacija pomogne da se ova dva čvora razvežu razumnim rešenjima RATEL-a i novim medijskim zakonima, vesele nam skupštine

http://www.novisf.com/wbb3/ind...d&postID=721393#post721393




Politički kanal RTS-a kreće vrlo uskoro

Svi su izgledi da se program (radnog naziva „RTS Politika“) koji će direktno i integralno prenositi sve sednice Skupštine Srbije, kao i suđenja iz Haga krenuti vrlo uskoro. Kako se juče čulo, u toku su dogovori za stvaranje političkog okvira za emitovanje skupštinskog kanala. Navodno se lično predsedik Tadić zalaže za ovo rešenje, koje je Tijanić predložio još prošle godine.
„RTS Politika“ bi se od početka našao u analognim i digitalnim paketima kablovskih operatera, OpenIPTV, web strimu na www.rts.rs i u Dvb-T paketu RTS-a. Tijanić hoće da ovu situaciju iskoristi za ozakonjenje svog Dvb-T emitovanja, kao i za njegovo ozbiljno širenje.
Da podsetim, RTS generalno planira 7 programa u SD i jedan do dva u HD rezoluciji. Prva četiri su ovi koji već rade i koji ostaju.
1. RTS 1
2. RTS 2
4. RTS Kultura (sadašnji „RTS Digital“)
3. RTS Sat (pod novom koncepcijom i imenom) (Samo FTA satelit)
5. RTS Politika - parlamentarni kanal + politički život
u SD rezoluciji i „RTS HD“ koji kreće sredinom godine i emitovaće izbor iz ostalih RTS programa u HD rezoluciji. I to je to do jeseni. Ono što bi tada trebalo očekivati je program za žene i stariju publiku (Lifestyle) i još jedan program kolažnog tipa okrenut obrazovnim i dečijim sadržajima.
Kako ja vidim stvar je u tome da RTS svoje zakonske obaveze Javnog servisa ispunjava kroz tematske nekomercijalne kanale, a da i RTS2 postane ozbiljan igrač na tržištu.

http://www.novisf.com/wbb3/ind...d&postID=722643#post722643


Nadam se da ima istine u ovom


 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?01.03.2009. u 21:32 - pre 183 meseci
Malo sličica, i testovi pri promeni formata, letterbox, 16:9, pan-scan














 
Odgovor na temu

Laza80

Član broj: 32978
Poruke: 93
93.86.88.*



+1 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?02.03.2009. u 11:55 - pre 183 meseci
Ukinuli su treći kanal (nisu ga čak ni prodali) a sad otvaraju još 5 novih kanala.
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
194.106.187.*



+12 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?02.03.2009. u 23:36 - pre 183 meseci
@Miladinovic
„Nadam se da ima istine u ovom“
Istine ima dosta, samo je pitanje šta će se i ostvariti!
 
Odgovor na temu

sp1974
zambija,beograd

Član broj: 177297
Poruke: 5
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?11.03.2009. u 13:11 - pre 183 meseci
Pratim forume o DVB t, naročito cenim DVB t manijaka. Elem rekoh da se modernizujem kupih Strongov DVB t tuner i to MPEG 4 za svaki slučaj šta gospoda iz RRA i RATEL odluče i na žalost nema RTSa na 522 MHZ, samo hvatam na 474 MHZ signal i to sa 65% i 70%, ali tu nema slike, izgleda da su ugasili tv5 i stankom. Probao sam sa raznim antenama i pojačalima da uhvatim RTS, nema šanse 0 i 0%, dok na frevenciji 474 mhz zna da oscilira. Izgleda da dok RTS ne pojača signal, nema ništa, a dotle sam i dalje osuđen da pratim ostale kanale .... Da li postoji još neki način da se uhvati digitalni signal ....

Hvala i pozz svima.
 
Odgovor na temu

rade.g
eletrotehnicar

Član broj: 213245
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?11.03.2009. u 13:36 - pre 183 meseci
U kom delu grada pokusavas da primis signal sa Avale ?


 
Odgovor na temu

sp1974
zambija,beograd

Član broj: 177297
Poruke: 5
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?11.03.2009. u 14:02 - pre 183 meseci
Čukarička padina ....
 
Odgovor na temu

alexandarciric
Aleksandar Ciric
Novi Sad

Član broj: 86856
Poruke: 105
79.101.223.*



+8 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?23.03.2009. u 11:00 - pre 182 meseci
Po meni, solidna ne bas najbolja slika... A program? Nema ga :)
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
79.101.94.*



+89 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?13.05.2009. u 11:09 - pre 181 meseci
Niko nezna kad li ce ostatak srbije,ja sam u Kragujevcu koji ima tu i tamo tezak teren,ali Rudnik pokriva "sve" ....
YU1OTW
 
Odgovor na temu

svetionik76
Valjevo

Član broj: 121882
Poruke: 101
91.148.86.*



Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?29.05.2009. u 12:36 - pre 180 meseci
Primetio sam na risiveru da na RTS 1 ima opcija "Subtitle" , čemu to služi, probao sam da uključim i ne izlaze titlovi.
Takođe im zameram što nisu uveli epg (dobro imaju ttx ali ipak) i što su radio programi smešteni u opciji izbora jezika umesto u meniju za radio kanale, tako da ne postoji identifikacija i ne znam šta slušam.
 
Odgovor na temu

Stef4n
Student
Subotica,Srbija

Član broj: 224805
Poruke: 38
93.87.187.*

Sajt: igk.edu.rs


Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?06.06.2009. u 22:52 - pre 180 meseci
Zna li neko da li ce se RTS Digital moci uhvatiti i iz severne backe u skorije vreme? Nedavno sam kupio nov TV pa ne zelim da gledam SD analogne kanale vec da iskoritim pun potencijal mog TV-a
Ako neko zna neki dobar potpis , nek mi posalje privatnu poruku ;)
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
89.216.67.*



+3 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?07.06.2009. u 21:37 - pre 180 meseci
Prelistaj Top teme ovde. Ljudi pišu kako hvataju sa udaljenosti od 100 km od predajnika. Na fruškoj gori ima predajnik a to je nekih 120km do SU, ili manje ako si bliže
 
Odgovor na temu

Stef4n
Student
Subotica,Srbija

Član broj: 224805
Poruke: 38
93.87.187.*

Sajt: igk.edu.rs


Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?18.06.2009. u 22:48 - pre 179 meseci
Super , jedva cekam da probam !
Ako neko zna neki dobar potpis , nek mi posalje privatnu poruku ;)
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?08.09.2009. u 10:02 - pre 177 meseci
RTS emituje test HD signal 720P
Ups promenili na 1080i
 
Odgovor na temu

nenadjow
nenadjow

Član broj: 193220
Poruke: 70
95.180.28.*



+1 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?08.09.2009. u 10:07 - pre 177 meseci
Sta se emituje na tom kanalu, tj. testu?
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
79.101.65.*



+7 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?08.09.2009. u 10:10 - pre 177 meseci
Bilo bi jako lepo kada bi RTS emitovao svoj program preko AB 12,5w u onom paketu telekoma
svoj regularan i/ili 'digitalni' program isto u nekom biss-u koji bi se davao zainteresovanim stanovnicima Srbije preko e-maila

 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Digitalni RTS - Utisci!?09.09.2009. u 19:26 - pre 177 meseci
Utakmica Srbija-Francuska emitovana u 720P.
Osim par kockica 2-3 puta slika je bila super .
Jacina signala kod mene 72% i max do 3 pogresna bita ali retko

[Ovu poruku je menjao mrsoje dana 10.09.2009. u 10:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Digitalni RTS - Utisci!?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55859 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.