Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Partition Magic - izgubljenih 20 GB

[es] :: Windows aplikacije :: Partition Magic - izgubljenih 20 GB

[ Pregleda: 2746 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dumitt
NTG

Član broj: 173707
Poruke: 20
79.101.170.*



Profil

icon Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 12:22 - pre 186 meseci
Hteo sam da uradim resize jedne particije pomocu Partition magic 8.0 i izgubio sam 20 GB druge particije . Kako da vratim izgubljene GB ?
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.78.*



+12 Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 13:41 - pre 186 meseci
^ Mozda da pogledas rezultat pretrage foruma na temu: "Problemi sa Partition Magic" pa tu nadjes koristan odgovor ili mozda i ideju da prestanes ubuduce da ga koristis...
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 17:22 - pre 186 meseci
Partition Magic ne pravi probleme ako se koristi normalno (što podrazumeva obezbeđenje od nestanka struje) i ako je hard ispravan. To što se nekima dese problemi je uglavnom zato što ne umeju da ga koriste. Čak se kod mene jednom pokazao kao pametniji od nekog od konkurentskih programa, nije hteo da uradi resize zbog neke greške pa sam probao drugi program koji je to uradio samo tako ... sve dok posle restarta nisam ostao bez kompletne particije.

Ovde može da bude ko zna šta u pitanju. Za početak, kako si to izgubio 20GB druge particije? Partition Magic je to sklonio? Koliki je hard, kolike su particije i šta si tačno radio?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 17:34 - pre 186 meseci
^
A kod mene kontra slucaj :)

PM8 (koga sam oduvek koristio) uradio Resize particije, uz napomenu na kraju operacije "CRC error". Sto je najzanimljivije, sve je radilo (kopiram, brisem, startujem programe), a velicine particija su bile kako sam i hteo. Sve je bilo u najboljem redu...

...dok nisam restarovao PC .Sistem nije teo da se podigne jos od BIOS-a i problema sa HD-om.


Tada nikakav Format niti bilo sta drugo nije mogao da se uradi. Nisam mogao da uopste pokrenem instalaciju Windowsa od nule.

Ako se dobro secam MaxBlast je vratio HD u normalu, pri cemu ga nikada vise nisam stavio kao sistemski jer nisam hteo da istrazujem (i ponovo rizikujem) da li je problem do HD-a ili PM-a.



--- BACKUP, SAMO BACKUP ---
 
Odgovor na temu

dumitt
NTG

Član broj: 173707
Poruke: 20
79.101.170.*



Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 20:11 - pre 186 meseci
Citat:
calexx: Partition Magic ne pravi probleme ako se koristi normalno (što podrazumeva obezbeđenje od nestanka struje) i ako je hard ispravan. To što se nekima dese problemi je uglavnom zato što ne umeju da ga koriste. Čak se kod mene jednom pokazao kao pametniji od nekog od konkurentskih programa, nije hteo da uradi resize zbog neke greške pa sam probao drugi program koji je to uradio samo tako ... sve dok posle restarta nisam ostao bez kompletne particije.

Ovde može da bude ko zna šta u pitanju. Za početak, kako si to izgubio 20GB druge particije? Partition Magic je to sklonio? Koliki je hard, kolike su particije i šta si tačno radio?


HDD je 250 GB , imam 4 particije , i hteo sam da " pozajmim" od jedne 20-ak GB . Radio sam to vise puta i nikada nisam imao problema . Mozda nisam odradio kako treba (gde tu inace moze da se pogresi) ali mi je bitno da povratim izgubljeno
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 20:42 - pre 186 meseci
Pa šta se desilo? Hteo si da pozajmiš od druge 20GB i ona je sada manja za toliko. Šta si izgubio? Kako si to tačno radio?
 
Odgovor na temu

dumitt
NTG

Član broj: 173707
Poruke: 20
79.101.170.*



Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 21:19 - pre 186 meseci
Jedna je manja za 20GB od koje sam pozajmio a druga (particija)koja je trebalo da se uveca , naravno nije se uvecala -to je problem . Kako sam tacno radio? Pick a Task ...pa resize partition pa redom kako vec ide ...
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 21:20 - pre 186 meseci
Jos kad bi pm radio na visti :((.
 
Odgovor na temu

dumitt
NTG

Član broj: 173707
Poruke: 20
79.101.170.*



Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 21:25 - pre 186 meseci
Mislim da je bitnije kako da povratim izgubljeno a kako sam napravio gresku ... Rekao sam da sam i pre odradio isto pa je sve bilo u redu . Znaci sad mi je HD 230 GB a ne 250
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB29.12.2008. u 21:33 - pre 186 meseci
Znači kad pogledaš particije, sve izgleda normalno, nema nigde praznine između njih a nešto fali? A da nije taj disk sada veliki otprilike 232,83GB?
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
77.46.229.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB30.12.2008. u 00:33 - pre 186 meseci
Sad mozda imas izmedju particija "Unlocated space". ALI, pre svega jedan kratak tutorial o resizovanju particije.

Prvi slucaj: Prva particija treba da se poveca, od druge se pozajmljuje prostor, i prva i druga particija imaju podatke
-U ovom slucaju podaci sa prve particije se ne diraju a podaci sa pocetka druge particije se pomeraju na prazan prostor od te druge particije jer prva particija moze jedino da uzima samo onaj prostor sa druge particije koji joj je fizicki najblizi na disku. Pomeranje podataka je dugotrajan proces! Posle pomeranja podataka taj prazan prostor se "odvoji" od druge particije (druga se smanji) i pocne da "pluta" kao "Unlocated space". Sledeci korak je da se na taj prostor siri prva particija i to veoma kratko traje. Uslov da ovo uspe bez gubitaka podataka je taj da su obe particije istog tipa, mada mozda ovo i nije presudno.

Drugi slucaj: Druga particija treba da se poveca, prostor se pozajmljuje od prve, obe particije imaju podatke
-Ovaj slucaj je slican kao prvi sa tom razlikom da ukoliko prostor koji treba da zauzme druga particija nije zauzet na prvoj particiji sa podacima onda nema pomeranja tih podataka i proces je brzi. E sad, ja nisam siguran da li druga particija koja se poveca mora svoje podatke da pomera napred ka pocetku particije ili taj prostor moze da ostane prazan...

Ostala dva slucaja, kada particije nemaju nikakve podatke, su mnogo prostiji jer nema ni pomeranja istih, vec se samo jedna particija "pozdravi" sa svojim praznim prostorom. To zamislite kao "vakuum" izmedju particija (dok formatirani prazan prostor nije "vakuum" vec kao prazna flasa, ili kutija). Tamo se druga particija prosiri i cao. Gotova prica.

Da pojasnim, taj prostor koji se pozajmljuje se MORA RASCISTITI pre nego sto se "donorska particija" smanji a "primalacka particija" poveca. U tom procesu se moze desiti da se podaci snime na los deo diska i onda postaju ne citljivi, ili da se proces nasilno prekine, tada se desavaju cudne posledice, u zavisnosti kada je proces prekinut.

Eto, sada nam reci koji slucaj kod tebe?

P.S.
Zaboravio sam da kazem da postoje i 5. i 6. kao i 7. i 8. slucaj, kada jedna particija ima podatke a druga nema, ali mislim da ste skontali vec.
 
Odgovor na temu

dumitt
NTG

Član broj: 173707
Poruke: 20
79.101.170.*



Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB30.12.2008. u 09:05 - pre 186 meseci
Particija koja treba da se poveca ima a od koje se uzima nema podatke
 
Odgovor na temu

dumitt
NTG

Član broj: 173707
Poruke: 20
79.101.170.*



Profil

icon Re: Partition Magic - izgubljenih 20 GB30.12.2008. u 09:18 - pre 186 meseci
Pronasao izgubljeno - EASEUS Partition Manager !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Partition Magic - izgubljenih 20 GB

[ Pregleda: 2746 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.