Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija MS-dosa??

[es] :: Asembler :: Instalacija MS-dosa??

[ Pregleda: 3204 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan11
Pula,HR

Član broj: 73881
Poruke: 180
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Instalacija MS-dosa??06.07.2006. u 10:23 - pre 216 meseci
Pozdrav grupi,
pokušavam instalirat DOS 6.22 na jedan stari kompjuter (386) , ubacim BOOT-abilnu disketu , Starta mi MS-DOS , onda upišem "A:\> sys c:" i javi mi grešku : "Invalid drive specification".....e sad , vjerovatno je problem sa hard diskom i onim njegovim namještavanjem zona, memorije, ......kako to riješiti, ....
u bios setup-u mi nudi između 0-47 opcija podešavanja hard diska , ne znam koju izabrat i kako to podesiti...
Ili je možda u nećem drugom greška....
pomozite , hvala
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Instalacija MS-dosa??07.07.2006. u 03:15 - pre 216 meseci
Temi baš i nije mesto ovde, ali i ne znam gde bi je stavio.
Kako god, probaj prvo sa fdisk.exe da napravis particije na hardu, pa
ih posle formatiraj i tek onda pokušaj sys c:
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Instalacija MS-dosa??11.07.2006. u 02:13 - pre 216 meseci
Imas na HDD-u nalju sa tocnim specsima koliko ima glava, cilindara, sektora, landzone...pa nadji match u tim ponudjenim opcijama u setupu. Nakon toga, ako je prazan, sa fdiskom napravi primarnu particiju, rebootaj opet, i "format c: /s".

Update : ako toga nema napisano, najbolje ti je da steknes disk u neki "moderniji" kompjuter, znaci sve od 486 pa naprijed, udari auto detection na njega u setupu, pa zapisi parametre. Postojao je i jedan program koji je detektirao te postavke iz DOS-a iako disk nije dobro prijavljen u BIOSu (dusu dalo tada, the good old days :)), ali da me sad ubijes nemogu se sjetit kako se zove.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Asembler :: Instalacija MS-dosa??

[ Pregleda: 3204 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.