Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem Vista i Xp mreza

[es] :: SOHO Networking :: problem Vista i Xp mreza

[ Pregleda: 3406 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
62.240.3.*



+2 Profil

icon problem Vista i Xp mreza27.12.2008. u 15:06 - pre 186 meseci
Imam problem sa win vista, trazim pomoc, ako neko moze da me uputi, ili da mi pomogne....

Umrezio sam moj i ortakov racunar... Na mom racunaru je instalirana vista, kod ortaka xp... sa mog racunara ja mogu da preuzmem bilo koji podatak od ortaka.. Ali kad on ukuca adresu mog racunara \\192.168.1.2 u prozoru mu se pokazu svi folderi koje ja delim, ali on ne moze da im pristupi... Kad pokusa da klikne na nesto od toga dobije sledecu poruku:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza27.12.2008. u 15:16 - pre 186 meseci
Citat:
wlada_85: Kad pokusa da klikne na nesto od toga dobije sledecu poruku:
Probaj vidjeti ovdje "step by step" Sharing on Windows Vista sa XP
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
62.240.3.*



+2 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza27.12.2008. u 16:53 - pre 186 meseci
Nece da mi otvori stranicu.... :)
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza27.12.2008. u 17:11 - pre 186 meseci
Citat:
wlada_85: Nece da mi otvori stranicu.... :)
Meni radi, ne znam što bih ti rekao već evo link pa kopiraj
Code:
http://www.ic.ims.hr/informaticke_mreze/vista-xp-98se/8.html
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.80.*



+12 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza27.12.2008. u 17:37 - pre 186 meseci
^ Ipak nesto nije u redu sa tom stranicom sajta, koji vrlo zdusno propagiras u svakoj prilici
;)
A mogao je to da pogleda i na ovom forumu:
Vista SP1: Umrežavanje radne grupe preko HUAWEI HG510 (korak po korak)
Posto je u navedenoj temi dato i objasnjenje za umrezavanje Vista <=> XP



"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza27.12.2008. u 19:26 - pre 186 meseci
Citat:
Take 5: ^ Ipak nesto nije u redu sa tom stranicom sajta,
Ne znam ali ja je mogu otvoriti bez problema ( čistio sam i cache i sve je OK ), aiz kog razloga je ti ili netko drugi ne može otvoriti ne znam.

Citat:
Take 5:koji vrlo zdusno propagiras u svakoj prilici
Hmmmmm, odakle taj cinizam ? smatraš to reklamom ???
Ja to vidim ovako, "možda se nisam trebao ni javiti da mu pomognem pa ne bi ni postao taj link, pretraživanjem foruma i interneta to može i sam, ali sam ipak pokazao želju da mu pomognem".
Ako smatraš ( tj. ako ti smeta ) da je to reklama a uz to nije moguće-adekvatno rješenje problema u kojem sam je postao, prijavi to nadležnima ES-a
Ako nadležni to okarakteriziraju kao "SPAM", "REKLAMU" i sl. ili kršenje pravila ja neću više postati taj link,
btw: nemam namjeru vršiti pretragu i lutati internetom za nekoga drugoga. Ovo sam iskusio osobno i sam napravio tutorial, ako nije od pomoći slobodno ga svatko može ignorirati.
Do sada nisam imao naznaku da je web stranica tog tipa "reklama ili propagiranje"

Citat:
Take 5: A mogao je to da pogleda i na ovom forumu:
Mogao je, dapače, PRETRAGA FORUMA - to je i poželjno, pretpostavio sam da je koristio pretragu ( nemam pravilo "pretraživanje interneta da bi nekome pokušao pomoći u svakom problemu
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
62.240.3.*



+2 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza27.12.2008. u 23:51 - pre 186 meseci
Verovali ili ne mislim da iz nekog razloga pomenutu stranicu nece da otvori mozila, dok je explorer otvara....

Hvala na pomoci, sutra cu zvati ortaka telefonom da proverim da li moze da preuzme neki fajl od mene...

Sto se tice pretrazivanja, koristio sam, ali ne znam kako nisam nasao tu temu... moguce je da sam nesto pogresno ukucao... mada sam i guglao...







jedini deo podesavanja koji nisam uradio je bio vezan za incoming connection... najverovatnije je to kocilo...

HVALA
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza28.12.2008. u 12:12 - pre 186 meseci
He he, ne radi...

Sad da napisem sve sto mislim da bi bilo vazno...

kada ukljucim password protected sharing, onda ne mogu uopste da pristupim visti sa xp (uopste mi ne trazi user i pass i pise da nemam pravo da...) a, ako to iskljucim onda mogu da vidim koji su deljeni fajlovi, ali ne mogu da ih preuzmem.... Tj mogu da preuzmem samo one fajlove koji su u public folderu... E sad podesio sam da prilikom deljenja foldera, permissions bude:



ali iako sam dodao sve te dozvole, nemogu da pristupim tom fajlu sa xp a...

na visti mi je pored mog naloga vlada, aktiviran nalog tata i guest...

sada prilikom podesavanja sam dodao jos jedan nalog xp, koji bi trebalo da bude za pristipanje sa xp na vistu (pratio sam podesavanja)
...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza28.12.2008. u 19:15 - pre 186 meseci
Citat:
Take 5: ^ Ipak nesto nije u redu sa tom stranicom sajta
Ipak mislim da je do FireFoxa, bar po ovim linkovima ( mada neću tvrditi 100%, i tražim grešku u source )
http://cgarvey.ie/blog/archive...ding-error-message-in-firefox/
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=366023

Nakon par pritisaka CTRL+F5 stranica se prikaže
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.215.*



+12 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza29.12.2008. u 03:41 - pre 186 meseci
^ U pravu si, IE7 iz Viste uredno otvara stranicu, a gresku prijavljuje FF 3.0.5 (portable edition)
;)

PS
Ili si nesto promenio ili se desilo cudo... pokrenuo sam pomenuti FF Portable Edition, ali paralelno sa IE7 i ovaj put je otvorio stranicu iz prve...
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza29.12.2008. u 08:40 - pre 186 meseci
E super, sto se tice pomenute stranice, resili smo dilemu.... Mozila nece da je otvori... Ja imam instaliranu verziju 3.0.5 i nece nikako da je otvori.... To se zove bug.....

E sad, bih vas zamolio da mi pomognete, ako ima resenja za ovaj moj problem sa umrezavanjem... Znaci sa XP mogu da preuzimam podatke koji se nalaze u public folderu (vista), ali ne mogu ostale deljene fajlove da preuzmem...
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.78.*



+12 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza29.12.2008. u 11:24 - pre 186 meseci
^ Ako si korisniku kojeg si definisao u Visti prilikom pravljenja "Incoming connections" dodelio odredjena prava nad deljenim folderom, ne bi trebalo da postoji nikakav problem. Tako da verovatno nesto nisi uradio kako treba.
Na poslu (prodavnica i servis racunara) imam na maticnom racunaru (Vista SP1) definisanu radnu grupu i jednog korisnika u Incoming Connections, a po potrebi razne druge racunare (XP SP3 / Vista SP1...) umrezavam u radnu grupu i pristupam tom racunaru bez ikakvih problema.
E sad... kod mene su postavke takve da svi ostali mogu uz Public foldere i da citaju (samo citaju) deljeni folder "Custom" sa svim podfolderima, ali ti mozes da dodas korisnika definisanog u "Incoming Conections" i da mu dodelis sira prava...


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.78.*



+12 Profil

icon Re: problem Vista i Xp mreza29.12.2008. u 11:40 - pre 186 meseci
A evo ti i "strip" kako se dodaje pomenuti korisnik











... pa OK, Apply... sta god... i mora da radi
;)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: problem Vista i Xp mreza

[ Pregleda: 3406 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.