Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PXE-MO4 Hooking Bootstrap interrupt 18h

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: PXE-MO4 Hooking Bootstrap interrupt 18h

[ Pregleda: 2970 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

molermaestro
Moler Maestro

Član broj: 136659
Poruke: 7
213.196.70.*



Profil

icon PXE-MO4 Hooking Bootstrap interrupt 18h26.12.2008. u 17:44 - pre 186 meseci
Pozdrav!!!
Pojavio mi se jedan problem odskora,na koji nisam ni obraćao pažnju,naime,prilikom startovanja racunara kad se uchita bios,tj. primaruy,slave,master,itd pojavi se i ovo
PXE-MO4 Hooking Bootstrap interrupt 18h
medjutim,ni tad mi nije bilo problema,ali problem je sto se windows učitava 5-10 minuta,jer u dnu monitora se pojavi iprekidana debela linija(koja se kasnije popounjava),i tek posle dve trećine popunjavanja windows radi normalno.
Molio bih sve one koji nesto znaju da mi pomognu,inace konfiguracija je stara i ima sledeće:
Intel celeron 633 mhz
ram 2x256 mb
grafička 32 mb na pc slotu
hdd wd 80 gb
maticna asus(j...m li je)
da,mrezna kartica ibm,i umrezena je sa pentium 4
Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

edin555
BiH

Član broj: 156768
Poruke: 228
91.191.9.*



Profil

icon Re: PXE-MO4 Hooking Bootstrap interrupt 18h26.12.2008. u 20:06 - pre 186 meseci
Te probleme imas od kad si se umrezio najvjerovatnije. Malo sam googlao umjesto tebe i na jednom forumu stoji:

"PXE-M04: Initializing network boot device using interrupt 18h"
"PXE-M04: Hooking bootstrap interrupt 18h"
These are only informational messages, not warning or error messages.
These are issued to inform that the flash module currently has PXE code and is ready for PXE DHCP remote boot operation if it is
necessary to set up and run DHCP remote boot.

Mislim da ti je sada puno jasnije, dakle tvoja maticna ploca ima podrsku za online bootanje.
Otidji u bios i iskljuci PXE ili sta vec pise u biosu pod stavkom redosljed butanja, disejbluj (disable) sve izvore odakle se moze butati
izuzev HDD i cdrom ili dvd rom, naprimjer usb flopi network zip itd... su mediji koji se danas rijetko koriste (naravno ovo sve stoji ako ne koristis te izvore u
sta sumnjam).

Da bi se uvjerio prije svega pokusaj da upalis racunar ali prije toga izvadi mrezni kabal iz racunara i vidi da li ce onda butati kao prije...

NAPOMENA:
Ako nemas iskustva sa biosom i postavkama u biosu, pronadji nekog iskusnijeg da ti pomogne...
 
Odgovor na temu

molermaestro
Moler Maestro

Član broj: 136659
Poruke: 7
213.196.70.*



Profil

icon Re: PXE-MO4 Hooking Bootstrap interrupt 18h27.12.2008. u 05:44 - pre 186 meseci
Hvala puno,probaću to danas u toku dana,paa ćemo vidimo!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: PXE-MO4 Hooking Bootstrap interrupt 18h

[ Pregleda: 2970 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.