Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"DJ"-i koji lažiraju live actove

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: "DJ"-i koji lažiraju live actove

[ Pregleda: 3149 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.47

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon "DJ"-i koji lažiraju live actove25.12.2008. u 10:32 - pre 186 meseci
DeadAct.com is an online archive of videos found in the public domain that show electronic performers blatantly faking their "live set".

To qualify as a Dead Act, the performer must have pre set out their performance in such a way that if they were to drop dead, the set would keep playing on as normal. Bonus points for fake knob tweaking, failed attempts to play real instruments , and good orgasm faces.


http://www.deadact.com/

Godinama sam blizak ovoj sceni i znam da ovo nije jedina stvar koja je truhla.

Šta sa "producentima" koji kupuju gotovu muziku od profesionalnih producenata skupa sa autorskim pravima i onda to potpisuju kao svoje na pločama,CD-ima...?

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 25.12.2008. u 12:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: "DJ"-i koji lažiraju live actove25.12.2008. u 13:48 - pre 186 meseci
Hm, ne razumem se nesto puno u muziku, osim sto sviram vec vise od 20 godina, ali koliko shvatam problem je u tome sto "muzicari" koji drkaju po nekoj elektornici i to nazivaju "muzikom" to vise ne rade online, nego urade offline, pa onda puste ??? Pa od samog starta smatram da nije nikakva mudrost pustiti neku plocu :). Ali naravno odma ce vas 2000 koje je mrzelo da vezbate godinama poceti da pricaju kako je to velika umetnost, uklopiti, podici raju, etc etc. Ma daj, svako sa i malo mozga je u startu znao da je to samo foliraza, svi zamisljaju da su Jean Jarre Michel :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.35

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: "DJ"-i koji lažiraju live actove25.12.2008. u 17:38 - pre 186 meseci
Ovdje je riječ o live actu koji je ili bi trebao da bude kreativniji akt od običnog DJ-anja.

Ali uporedimo li dobro sviranje gitare i dobro DJ-anje sa vinil-ploča,naravno da sviranje gitare predstavlja stvar koja zahtijeva više vještine i rada od rada sa pločama,mada je i taj rad sa pločama daleko od push`n`play.

Problem je u nekim drugim stvarima koje su došle kasnije:

Koliko ima DJ-a koji lažiraju miksanje?Ako se ne varam,Traktor DJ Studio ima komandu beatmatch ili kako se već zove,koja odradi sav beatmatching ili barem 70% toga za čovjeka.To je još teže uočiti,jer dok ide muzika na glavne zvučnike,on nešto klika,kao da usklađuje dolazeće trackove.

Čini mi se da i prava hardverska oprema ima integriranu takvu komandu.

Glupo je da raja ovamo na podijumu reže vene i pada u nesvijest derući se:"Joj,strava miks!" dok ovamo dere gotov miks iz Abletona ili se naš junak satra klikčući:beatmatch,beatmatch.

Npr. za Mixxx(GPL DJ program) znam da ima SYNC komandu koja odrađuje uklađivanje beatova(e sad koliko savršeno pitanje je,u Traktoru vjerovatno dosta savršenije jer je puno više sofisticiraniji program).

Meni "pješke" beatmatching u Mixxxu nije pošao nimalo za rukom u prva dva ili tri pokušaja.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.35

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: "DJ"-i koji lažiraju live actove25.12.2008. u 17:43 - pre 186 meseci
Možda da moderator prebaci ovu temu na MadZone,mislim da ima potencijala.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: "DJ"-i koji lažiraju live actove25.12.2008. u 18:05 - pre 186 meseci
Pa da, gde cemo postaviti granicu umetnosti :). U startu ste usvojili po meni pogresne vrednsoti, i sada kako tehnika napreduje, ispada da su neki pravi a drugi nisu. Moje licno misljenje je da je to 99% foliraza, usteka dole ipod sa svim vec snimljenim :). Slicno kao kada su se pojavili sekvenceri, pa ljudi svirali tako sto izmenjivali diskete, i po malo dirkali nesto. Uostalom sve je to kao kada narodnjak dodje u diskoteku i peva na plejbek :). Nu cela ta ekipa koja se lozi, lozice se uskoro na nesto drugo, pa opet na bluz, pa na narodnjake, pa na ... bar je raju uvek bilo lako loziti :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.35

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: "DJ"-i koji lažiraju live actove25.12.2008. u 20:35 - pre 186 meseci
Jedina prava umjetnost u EDM-u:produciranje muzike from the scratch.

Ima tu još problema sa ovom scenom,npr. slušanje/uživanje EDM-a sa/bez droge.

Obično se sa ljudima sa EDM scene ne može o ovakvim temama raspravljati,odnosno one se uzimaju kao default scene i to je to - ne misli se puno o njima.

Npr. možemo postaviti pitanje alkohola/droge u odnosu na svu popularnu muziku: turbo-folk/rock/metal/EDM (ne napisah elektronska,jer toliko mrzim taj naziv,pošto se kod nas na Balkanu samo odnosi na techno/house scenu).

To ide ovako:dobro ti je uz muziku,ali dodaj alkohol/drogu,odjednom ti je 500 puta bolje.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 25.12.2008. u 21:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: "DJ"-i koji lažiraju live actove

[ Pregleda: 3149 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.