Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite

[es] :: Laptopovi :: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite

[ Pregleda: 3511 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.k656.webspeed.dk.



Profil

icon Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite23.12.2008. u 09:52 - pre 186 meseci
Ovo samo moze meni da se desi......

Od druga uzmem laptop acer travelmate 6410 da mu ga full formatiram i iznova sve
instaliram,radi se o winxp pro....nakon instalacije samog xp-a skinem sa
http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_6460.html
potrebne drivere i njih instaliram i sve bude ok i na kraju ne znam koji me vrag
nagovori... da skinem jos flash za bios samo je imao ovaj v.304

kada sam zapoceo sa flash od ukupno 16 blocks dolso je do block nr.10 i tu je sve
stalo zamrznulo,tako da nista nisam mogao pomeriti niti mis i nakon mozda
jedno 15 minuta ja sam pokusao da ugasim laptop ni to mi nije pomoglo pa
sam izvadijo bateriju da ga napokon ugasim

E sada nema nista apsolutno na display niti mogu uci u bios a niti se pojavljuje
windows vise samo se laptop upalim sve radi osim sto je na display crnooooooo
(mislim na ekranu)

Moze li iko od vas da mi pomogne sta da uradim ili cu morati da mu kupim drugi

a sto se tice acer recovery cd-a on ga je izgubijo.....

Takodje sam mislijo pokusati uraditi sledece kao sto je prikazato na ovoj str.
http://www.motherboardpoint.co...e484f22e47b825023&t=186572

medjutim nemogu nigdje naci* the crisis disk and the bios* odavde se ne moze skinuti

[Ovu poruku je menjao sen dana 23.12.2008. u 13:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
79.101.208.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite23.12.2008. u 18:05 - pre 186 meseci
Moze to da se resi.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.k656.webspeed.dk.



Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite23.12.2008. u 20:05 - pre 186 meseci
Pajapatak nadam se da mi mozes pomoci....

Naravno da sam ocekivao da je moguce da se resi ovaj problem
logicki,ako budem imao srece da se samo odradi ponovni flash bios-a
onda sam na konju hehe
Ali samo je to pitanje u ovom slucaju molba za vas PRO''...
kako i na koji nacin se to moze odraditi....?

hvala unapred
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite24.12.2008. u 15:16 - pre 186 meseci
Interesantan je onaj donji link koji si postavio, kako je covek uspeo da osposobi laptop, mada se to uspesno resava u servisima koji imaju BIOS programatore. Naravno to kosta, cak iako je laptop pod garancijom :) Nista te ne kosta da prvo probas na nacin iz onog linka ako imas sav potreban pribor.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite24.12.2008. u 17:08 - pre 186 meseci
skoro svaki lap ima proceduru zvanu "bios recovery" a na acerima je to najcesce fn+esc kod ukljucenja s tim da imaju na usb-u ili optici bios fajl tocno odredjenog imena i flashit aplikaciju... progooglaj malo, nisam 100% upucen u acer procedure.

 
Odgovor na temu

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.k656.webspeed.dk.



Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite24.12.2008. u 18:29 - pre 186 meseci
Ovako upravo za vreme kada sam formatirao hdd ostavijo sam
onaj deo hdd-a sa fat na kome se nalazi recovery ali se ni on
ne moze pokrenuti kada nemam boot acer koji je potreban da
bi se pokrenulo......

sada kod ovoga fn+esc gdje mora biti u usb ili optici bios fajl i flashit aplikacija
to je upravo ono sto mi nedostaje i sto ne znam da napravim pa zato i molim
sve vas koji se u toj oblasti razumete za pomoc

jedino sto mogu reci a to je da ja vec sada imam bios fajl i to upravo onaj v3.04
sa kojim sam zapoceo flash iz samog winxp-a to je bila graska bar sam tako nasao
googlajuci odgovor da su svi programi trebali biti zatvoreni i da je to najsigurnije
raditi iz bios-a a ne iz windowsa........

dakle kako se pravi ta flash aplikacija na flopy disc-u ili na cd-u?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite24.12.2008. u 20:53 - pre 186 meseci
Ja se iskreno nadam da si na linku koji si postovao kao moguce resenje tvog problema naisao i na drugi link tj ovaj:

http://www.wimsbios.com/phpBB2/topic8541.html

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 24.12.2008. u 23:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite26.12.2008. u 14:32 - pre 186 meseci
Offtopic.
Naravoučenije, ne flešuj BIOS na tuđim računarima, u amaterskoj produkciji. To je recept za glavobolju :)

Ja na sreću nikad nisam imao problema sa flešovanjem BIOSa, a flešovao sam ga mnogo puta što na desktopovima što na laptopu, ali mislim da se ipak ne bih igrao sa tuđim računarom.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.k656.webspeed.dk.



Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite26.12.2008. u 21:20 - pre 186 meseci
Dobro "bttp" da se ti ne zamaras i da tebe ne zaboli glava
ko i mene,mislim da si sve pokazao samim svojim odgovorom
na ovu temu koju sam postavijo,tako da nam je sve jasno
koliko imas iskustva sa flash-evanjem biosa nema potrebe
za vise pohvale......

A za vas sve ostale nadam se da jos uvijek ima medju vama
neko ko bi mogao da mi bar za pocetak objasni oko same
procedure pravljenja flash aplikacije na floppy disc-u ili cd-u.

"Binary Mind" da,jesam naisao i na taj link ali uzalud mi je bar za sada
problem mi je samo taj floppy emulation ili cd.. ne znam kako se
to pravi a onda bi probao nemam sta da rizikujem

kao sto sam naveo da sami bios flash fajl imam ali to drugo
ne znam kako se radi.....
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite27.12.2008. u 11:53 - pre 186 meseci
Pa onaj link ima mnogo korisnih postova. Meni je na primer ovaj interesantan:

Citat:
I MANAGED IT

Today I bought a external USB floppy drive, created a normal bootable floppy (from Vista) and placed the correct bios file and PHLASH16.exe on the floppy.
Entered "PHLASH16 /mode=3 /X xxx.WPH" to Autoexec.bat and tried Tolik746 solution. No luck, and notebook seems to boot into Windows, no matter how I tried with every possible combination.

At last I removed the hdd and tried again:
USB floppy connected to notebook, pressed [Fn]+[Esc], pressed power button and released buttons. After a few seconds the beepcodes returned and then pressed same buttons again (don't no if it was needed, but I pressed them). Now the notebook started to boot from the floppy. It was beeping for a few minutes, after a while it rebooted itself and tadaaaa.....there was the light.

Without the suggestions here i would still have a dead notebook....thanks all for the tips and the solutions


Znaci sve sto ti treba je eksterna USB floppy jedinica, bootabilni floppy disk napravljen u bilo kom Wondows-u, jedan ekstra red u Autoexec.bat, korektna verzija BIOS-a i PHLASH16.exe, mali zvezdasti ili torx shrafciger tako da pristupis hard disku i otkacis ga i eto... Mislim da nije tesko ako imas herca

P.S. Naravno mozes prvo da probas bez otkacinjanja hard diska. U teoriji bi trebalo da proradi.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite27.12.2008. u 17:39 - pre 186 meseci
Citat:
sen: Dobro "bttp" da se ti ne zamaras i da tebe ne zaboli glava
ko i mene,mislim da si sve pokazao samim svojim odgovorom
na ovu temu koju sam postavijo,tako da nam je sve jasno
koliko imas iskustva sa flash-evanjem biosa nema potrebe
za vise pohvale......

Ne treba biti mnogo pametan ni iskusan da bi se flešovao BIOS (kao što se vidi u tvom slučaju). Sve je napravljeno po principu next-next-finish. Problem je kad negde zapne pa "brickuješ" računar, posebno ako nije tvoj a uzeo si ga kao da ga "središ". Čak i u tom slučaju rešavanje problema se svodi na nalaženje uputstva na netu i sprovođenje istog u delo. Pod uslovom da uputstvo za rešavanje tog problema u kućnoj radinosti postoji.

Žao mi je što si brikovao tuđ komp, ali nadam se da ćeš naći rešenje za problem. Možda ćeš morati da kupiš eksterni USB floppy, svaka škola se plaća. A možda sledeći put nećeš flešovati BIOS na tuđem računaru, tek da bi se pravio važan. Ja to ne bih radio, iako nisam nikad brikovao komp. Zbog Marfijevog zakona :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.k656.webspeed.dk.



Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite28.12.2008. u 17:09 - pre 186 meseci
Kupijo sam novu eksternu sony usb floppy jedinicu samo da rijesim problem

"Binary Mind" ma nema gdje i koju stranicu nisam prevrnuo...kada je bar ovaj problem u pitanju

*bootabilni floppy disk napravljen u bilo kom Wondows-u, jedan ekstra red u Autoexec.bat i PHLASH16.exe...*
aaaahhhhh bolje druze da si uzeo kamen pa me gadjao u glavu......

pa to i jeste upravo moj problem sto neznaaaammmm to napraviti mora da sam negdje napravijo gresku
nece pa neceeee ma nista ni zvucni signal niti dioda na usb floppy da se upali kada pokusavam

mozes li ti da mi napravis i da posaljes na email, ja sam skinuo samo onaj jedan jedini bios flash fajl
sa acer-ove stranice za ovaj model v3.40 sa kojim sam i poceo ali mojom greskom iz windows-a da flashujem
pa sam se uvalijo u ovo gdje jesam......



*bttp* ma da se svaka skola placa,to je meni jasno odavno ali da cu jos nekada ne samo nekom nego i sam sebi
flashovati bios ni u snu druze mi nece pasti na pamet....

"a to da bi se pravijo vazan" nisam taj tip...bilo je samo obicno,da mu sredim formatiram hdd i sve iznova
instaliram ubacim drivere i to je to a koji me vrag nagovori da i jos bios flashujem ni sam ne znam.....

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite29.12.2008. u 13:57 - pre 186 meseci
Evo ti jos jedan link za repariranje upucanih Phoenix BIOS-a kod laptop-ova. Ima dobrih alata za pravljenje bootabilnih floppy diskova kao i full instrukcija koje provereno rade. Ako ti i ovaj link ne pomogne, onda ne znam sta hoce osim nekog servisa, pod uslovom da znaju sta rade... Toliko od mene. Ni mene ugalvnom niko nije naucio vecinu onoga sto znam o racunarima. Znanje sam sticao uglavnom sam i polako... bez nestrpljenja. To sto si pokvario tudji racunar iz dobrih namera ne znaci da ti treba isti i da popravis, niti da ocekujes da ce neko da ti da resenje, ipak komplikovanijeg problema, na tanjiru, a da se ti ne pomucis. Neko od nas moze sve to da ti sazvace napismeno i da ti posalje alate sa kojima se sigurno problem resava, a ti opet da ne uspes. Na greskama se uci, a neke se placaju, i to skupo. Niko pa ni moja malenkost nije izuzet od tog pravila...
 
Odgovor na temu

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.k656.webspeed.dk.



Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite30.12.2008. u 18:58 - pre 186 meseci
Binary Mind....sada za vikend posle nove godine cu da pokusam
sve od-do da rijesim ovaj problem upravo sa ovog gore linka
koji si postavijo.....

mislijo sam da sve poskidam sa tog linka i za vikend da sjednem
pa to sve redom pokusam po onim uputstvima

Binary Mind hvala za link i pokusaju da mi pomognes,takodje i za kritiku za koju si u pravu...


****SVIMA KOJI CITATE I PRATITE OVU TEMU SRETNA NOVA 2009****

[Ovu poruku je menjao sen dana 30.12.2008. u 21:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite30.12.2008. u 20:31 - pre 186 meseci
I tebi zeli m sve najbolje u novoj 2009.-oj i da popravis taj laptop Ne znas koliko ces srecan biti ako konacno provalis kako se radi... SAM.
 
Odgovor na temu

sen

Član broj: 39122
Poruke: 554
*.k656.webspeed.dk.



Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite03.01.2009. u 19:42 - pre 186 meseci
Evo napokon sada je sve OK i u redu....

upravo sam postupijo sve po redosledu i uputstvu iz onog
linka koji je Binary Mind postavijo/prikacijo


hvala jos jednom na velikoj pomoci
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite03.01.2009. u 21:44 - pre 186 meseci
E pa cestitam na uspesno popravljenom laptopu Sad napisi kakav je osecaj kada nesto sam provalis i odradis?
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite03.01.2009. u 23:37 - pre 186 meseci
Mašala sinko!
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Flash bios kod travelmate pukoo...pomozite

[ Pregleda: 3511 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.