Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14946 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cweya
Borislav Cvejic
Novi Sad

Član broj: 20615
Poruke: 31
*.eunet.yu.



Profil

icon Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?23.12.2008. u 02:33 - pre 187 meseci
Pozdrav svima, imam par pitanja u vezi sa konachnim sastavljanjem pojachala.
Morao bih da napravim shto kraci uvod:
U pitanju je pojachalo tipa QUAD koje sam znatno preradio, + napajanje torus od 250VA(2x30V) + 40amp GRETZ + 2x10mF. Na njega je prikachen "analogni" DSP TDA7318. A na njega je prikachen 89s51 mikrokontroler. Itd... Displej, daljinski, tasteri, VU, DC detekcija... Manje vishe, uglavnom su sve plochice na perforiranom pertinaksu (vec izbushene plochice)... Sve to radi OK, dok se ne spakije u jednu kutiju...

Sitna pitanja:
1) Da li su sve mase(mislim na masu od DSP-a, MCU-a i samih modula) spojene na shasiju zajedno sa uzemljenjem (mase su vec medjusobno povezane zicama)?
2) Imam dva releja jedan sam stavio izmedju zvuchnika i izlaza od pojachala - on sluzi ujedno i za zashtitu (osim shto sluzi za odstranjivanja onog pucanja pri paljenju). Drugi sam stavio izmedju greca i kondenzatora(da iskljuchuje kompletno napajanje). Da li su ovo korektne pozicije - pitam ljude sa iskustvom iz industrijskih pojachala. A razlog je sledeci: ovaj drugi rele je momentalno zalepio prilikom prvog punjenja kondenzatora - shto je logichno.
3) Koliko je pametno drzati elektrolite konstantno pod naponom? (mislim na efekat starenja, sushenja...)

E sad imam jedan problem(ne ochekujem pomoc,samo ako neko sluchajno zna neshto slichno):
Nekako mi se iz svih tih buntova zica preslishava 50Hz na izlaz.
Osciloskop kaze (prilikom merenja DSP se napajao iz BATERIJE!!!):
Na mestu ulaza (chinchevi) nema nishta. Na mestu OP(operacioni pojachavach) na samom QUAD-u, sitni spajkovi (bodljice). Na izlazu takodje isti oblik, sitno pojachanje - nishta strashno.
Kada se u celu prichu uvede DSP izmedju chincheva i OP od QUAD-a, dolazi do generisanja istog oblika napona samo MNOGO veci spajkovi na izlazu DSP-a.Naravno ovo se sad vec pojachava i na izlazu je UZAS. (chuje se na dva metra od zvuchnika).

(moj)Zakljuchak - spajkovi imaju oblik struje iz transformatora prilikom punjenja kondenzatora. Znachi nije od napona bruma, nego od struje... I preslishava se na oba uredjaja( i DSP i moduli pojachala), samo shto je modul kanda malo rezistivniji na smetnje... Odakle? Kako to izolovati? Jel grec pravi ovako neshto? Preduge zice od trafoa? Preduge zice generalno(reda 15cm unutar pojachala, nisu duze)? Releji emituju neshto? Losha masa? Chak sam pomislio da je torus u pitanju,jer kolko vidim u profi pojachala stavljaju obichne trafoJe... Otkud znam, nemam vishe ideja...

Hvala unapred. I molim sve ljude losheg raspolozenja da se ne prepucavaju i svadjaju (imam losheg iskustva na ovom sajtu sa tim)

p.s. Inzenjer sam, sa iskustvom, tako da odgovori mogu biti maksimalno struchni (to NE znachi da ne zelim da chujem ostale odgovore). Hvala josh jednom svima.
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.dynamic.xdsl-line.inode.at.



+9 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?23.12.2008. u 08:00 - pre 187 meseci
Evo nekoliko primera kako to spajanje predlaže ELEKTOR, slike govore više od hiljadu reči:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?23.12.2008. u 09:53 - pre 187 meseci
Prvo i osnovno koristi srpski latinicu, tu imaš sva slova.

Ne znam zašto baš upotreba tog pojačavača kada postoje i bolji a i noviji sa novijim, modernijim elementima!

Ali ako je u pitanju Vintage onda OK.

U vezi upotrebe tog TDA7318 a i 89s51, ne znam ništa tj. nisam se nikad susretao, ali ako radi dobro u šta ne sumnjam onda opet OK.

E sad ono najvažnije, po mom mišljenju ukupni kapacitet kondezatora u napajanju pojačavača je malo.

Ne vidim upotrebu releja između greca i elektrolita, ako su elektroliti kvalitetni ništa im neće smetati da su pod naponom.

Predpostavljam da je u pitanju stavljanje pojačavača u rad daljinskim putem tj. daljincem.

To se može rešiti i na drugi način i to u kolu primara glavnog transformatora, s tim što je pomoćni transformator uvek pod naponom.

Ja bih prvo odkačio sve ispred ulaza u pojačavač i video da li se taj da nazovem brum i dalje generiše.

Zatim bi spojio ulaze kratko, i naravno kao iz rečenice iznad.

Ako i to ne pomogne odkačiti Radnu od Zaštitne mase, tj. ne spajati uzemljenje na centralnu masu pojačavača.

Jednom rečju, odkačiti uzemljenje sa kućišta pojačavača.

Masu pojačavača napraviti sa što debljim Bakarnim limom ( do 3 mm) i na njega kačiti sve radne mase.

Zaiteresovan sam za Displej, daljinski, tasteri, VU, DC detekcija, može i šema a ne bi bilo zgoreg da nam to i slikovito pokažeš!!

Za sad toliko, probaj pa javi!


Pozdrav zeoN_Rider


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.203.*



+5251 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?23.12.2008. u 13:21 - pre 187 meseci
Malo su nedosledne slike iz elektora. Zasto dva greca, ako su sva 4 konda spojena sa plocom mase..plus manji broj nacrtanih zica nego sto treba za izvodjnje masa.

Takodje je nejasno, kako bi se vezala ulazna masa(isprekidana linija), koja je i generator bruma. Za signalnu masu je potrebno posebno zvezdiste i spoj na masu, da ne "prolazi" kroz masu jakog signala.

Displej i proc bi trebali da imaju posebno napajanje, sto se tice masa, neki panelmetri zahtevaju posebnu masu napajanja od merne mase. Proc bi mogao da bude na istoj masi pojacala, ali tek posle ispravljaca, mada nije nemoguca galvanska izolacija. Ne bi bilo lose fazirati trafoe (zato je uvek bolje da jedan trafo ima pomocne namotaje, simetricne, za nize napone) da bi se masa pomocnog trafoa pravila od iste poluperiode (masa velikog trafoa se vuce direktno sa trafoa).
Pre spajanja, proveriti da li se proizvodi brum pre ili posle spajanja masa..


Poz.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
93.86.14.*



+128 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?23.12.2008. u 22:21 - pre 187 meseci
"dva su greca, dva su greca jer to vole deca"
jesi li primetio na toj prvoj slici da su DVA torusa u pitanju pa još ako se zagledaš u kleme a ono ima mostić izmedju srednjih, ispada budževina dva torusa sa duplim sekundarima (4 žice, jel) vezanim redno (premali napon?) na svoj grec pa onda ukupno na elkoe.
što je i od elektora al previše je.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?23.12.2008. u 22:30 - pre 187 meseci
Iskreno nikad nisam baš verovao Elektoru, u potpunosti se slažem sa Gujom!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

cweya
Borislav Cvejic
Novi Sad

Član broj: 20615
Poruke: 31
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 01:12 - pre 187 meseci
Pre svega hvala svima na odgovorima.
pokushacu redom.
Izgleda mi da je brujanje pochelo posle spajanja svih delova na masu... Iskreno to je velika gomila zica i vrlo je ne pregledno - jer je sve iz modula (zasebnih plochica). Verovatno cu to i da uradim - probacu da izvedem malo bolju masu - pa cu videti ;-)
Jedna stvar shto sam zaboravio reci: Torus vec ima josh jedan sekundar koji koristim za DC detekciju i napajanje mikrokontrolera i DSP-a... Ima tu jedan fazon - DSP ima digitalnu i analognu masu, ali digitalni deo je OK i tu nema problema - problem je u analognom... Tako da ne verujem da bi pomoglo galvansko odvajanje. Elem, u svakom sluchaju pokushacu malo bolje sve to da ispovezujem...
Samo ponavljam - chudna mi je stvar jako shto to brujanje nema oblik napona brujanja (talasast oblik sa kondenzatora), vec oblik bodlji - spajkovi, a takav oblik ima struja kojom se dopunjavaju kondenzatori na ispravljachu (grecu). Imam osecaj kao da se indukuje nekud, neshto. Izmedju ostalog, drug je danas bio u jednoj prodavnici audio opreme i zapazio je da pojachala sa torusima imaju neki "faradejev kavez" oko torusa... Da li znate neshto o tome? (inache su uglavnom obichni trafoJi)....

E sad da odgovorim...
Pokushacu redom:
Zashto bash to pojachalo - pa iskreno imao sam vec neke plochice koje je preradio neki madjar, pa sam onda ja njih preradio... Zashto bash QUAD? Pa to je vrlo zanimljiva sprava, bez obzira na svoju starost (ostavicu PDF). Ideja je nazalost zashticena patentom, pa se posle nije pojavio ni jedan takav tip pojachala... Elem - princip je karent dampingu (current dumping) kod koga ne postoji problem krosover distorzija,niti problem podeshavanja mirne struje... Necu puno da zamaram sa ovom prichom pa mi javite ako vas vishe interesuje (mislim na current dumping)...
Dalje, DC detect imam shemu i plochicu, okachicu je... VU sam izvadio iz nekog starog uredjaja, ali imam PDF od tog IC-a. Nazalost za daljinski i za DSP nemam shemu jer sam je direkt slagao na proto-plochicu - shto je ispalo dobro pa sam je posle i iskoristio. Daljinski je povezan na onaj 89S52 (to je najobichniji ATMEL-ov klon intelovog 8051 MCU-a), pisan je jednostavan program u C-u. Postoji meni (okachicu EXE fajl pisan u borland-C-u koji u dosu pokazuje kako izgleda meni na 2x16 karaktera displeju. I prikazuje kod koji treba da se shalje na DSP. DSP je isto jednostavan, okachicu njegov PDF - nma potrebe da neko ima iskustva u obradi signala da bi koristio ovaj DSP (potpuno je analogni - pogledaj PDF od TDA7318). Sve je ovo radjeno kako bi se mogla vrshiti kontrola pojachavanja i stishavanja preko daljinca...
Loshe sam se izrazio, ali mi je teshko da prepravljam tekst pa cu ovde: Nije daljinski prikljuchen , nego TSOP17 - to je onaj infracrveni risiver na 36kHz (sve odjednom i pojachavach i filter i detektor), pa je uradjen jedan algoritam koji chita sve daljince, pa je to ubacheno u meni tako da se prvo nauche kodovi, pa onda mozesh da ga koristish. Postoji mali i2c EEPTOM u kome se sve to chuva (usput i eeprom i dsp su i2c, tako da je to zgodno - ide na istu magistralu)...
Zaboravio sam tastere - obichni tasteri (oni veliki od 12mm) iznad kojih je na poseban nachin namontirana LED dioda, tako da kada nako stisne diodu, ona stisne taster i onda zasvetli...

I tako dalje - sad sam se vec izgubio u objashnjavanju...
ako sam neshto propustio pocetite me i ako nisam dobro okachio fajlove, javite mi, poshto nisam siguran kako se to radi ovde....
ako hocete, mogu okachiti i neke slike uredjaja...

pozdrav!

[Ovu poruku je menjao cweya dana 24.12.2008. u 02:26 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.phy.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 09:28 - pre 187 meseci
Citat:
cweya
1)
Izgleda mi da je brujanje pochelo posle spajanja svih delova na masu... Iskreno to je velika gomila zica i vrlo je ne pregledno - jer je sve iz modula (zasebnih plochica). Verovatno cu to i da uradim - probacu da izvedem malo bolju masu - pa cu videti ;-)
2)
Izmedju ostalog, drug je danas bio u jednoj prodavnici audio opreme i zapazio je da pojachala sa torusima imaju neki "faradejev kavez" oko torusa... Da li znate neshto o tome? (inache su uglavnom obichni trafoJi)


1) podji od predpostavke da je ubijanje bruma vise umetnost nego nauka i pola stvari si resio.
malo vise eksperimentisanja i par fazona .
2) "kavezi lonci i poklopci" nemaju veze sa oklapanjem torusa kojem to i ne treba vec vise kao mehanicka zastita i montazna ispomoc posto torusi ipak imaju osetljivije namotaje od kockastih klasicnih trafoa.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.203.*



+5251 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 11:53 - pre 187 meseci
Quad je dobra koncepcija pojacala, iako iz davnih vremena ali ta sprava komotno gura elektrostatike.

Sa druge strane, quad je olicenje snage i jednostavnosti, tako da digitalna bizuterija pravi od njega nasminkani "hot-rod" .

Siljasti brum je ocigledno brum uticaja povratne sprege pojacavaca na petlju zemlje (ground loop), tako da bi trebao mase ulaznih prikljucaka da spojis zajedno pa na masu, ili od svakog posebno da vodis zicu do mase.

Ulazni sirm, sa jedne strane se "uzemljuje", ili na plocici ili na ulazu, nikako sa obe strane, osim ako ulazni cicncevi nisu galvanski odvojeni od kucista, mada je i tada je bolja varijanta (ranije)navedeno izvodjenje mase.

Naravno, zavisno od mase na plocici(izvodjenje lejauta i odvajanje signalne od energetske mase), probati eksperimentalno kada nestaje brum.

Zracenje takvih torusa, je znacajno manje od EI trafoa, iznosi oko 1%, znaci oko 3W, i oklapanje je vise sminka i mehanicka zastita nego faradejeva igracka..

Osim, naravno, ako se "audiofilski" ne vodi racuna i o uticaju gama zraka na sablasne nevene, kolicini kiseonika u bakru, vrsti sapuna za ribanje usiju...

Poz.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 13:49 - pre 187 meseci
Citat:
cweya:  Ideja je nazalost zashticena patentom, pa se posle nije pojavio ni jedan takav tip pojachala...

Pa nadje se tu i tamo...
http://bas.elitesecurity.org/dogc.html
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 14:34 - pre 187 meseci
Postoje i bolji pojačavači.

Možda ova verzija od Moderatora 10XB.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 14:48 - pre 187 meseci
Pazljivo sa izjavama Zeone... ovo mogu ljudi da vide kao bogohuljenje! Mozda nece to reci, ali duboko u dusi vecina smatra da nema sanse da nesto sto je stvorio neko odavde moze da bude bolje od QUAD-a ili Maranca ili Pionira ili.... Cak i da ti ili ja ili neko treci uspemo da napravimo auto po svim parametrima bolji od Mercedesa, niko to ne bi pogledao... ipak bi svi kupili Mercedes!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 15:21 - pre 187 meseci
Slažem se sa tobom 10XB, ali ako postoje takvi ljudi onda po mom mišljenju nemaju šta da traže na ovom forumu.

Pa valjda i u tim firmama rade ljudi a ne vanzemaljci!

Naravno dotakao si i ono što najviše trošim a to su automobili.

Ja sam ipak za Volvo i Reno.

No, otišli smo van teme, pa ne bih voleo da nas Moderator-i upozoravaju, Ja uvek poštujem pravila čak i nikad nisam napisao ni jednu ružnu reč kao ni psovku!

Mada sam primetio da Omladina to koristi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POzdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 15:48 - pre 187 meseci
Renault posedujem,ali Honda je Honda! Ja se izvinjavam Modovima,ali dugo nesto nisam napisao...!
@10XB
Pa,ne znam koliko ste u pravu... Koliko sam ja primetio mladji konstruktori listom prave Vasa pojacala.. A,ovi "iskusniji" sto su culi za ta "opasnija" imena prave njih... Tako da Vam predlazem da se okrenete nama-omladini!
 
Odgovor na temu

cweya
Borislav Cvejic
Novi Sad

Član broj: 20615
Poruke: 31
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 15:55 - pre 187 meseci
"Osim, naravno, ako se "audiofilski" ne vodi racuna i o uticaju gama zraka na sablasne nevene, kolicini kiseonika u bakru, vrsti sapuna za ribanje usiju..."
haha, ovo mi se svidja!
Nisam od tih, a ni od ovoh shto chovek navodi - da se ljute i to... Ja sam se duze vreme bazirao na prekidachku elektroniku(npr. klasa D pojachavacha,napajanja,integritet dig. signala...), pa mi je sve ovo "analogno" malo strano. Lepo sam napisao zashto sam odabrao quada - zato shto sam to vec imao kod kuce,a i nije losha sprava stvarno... E sad uvek imash boljih... I ne mogu da skontam ljude koji traze najbje ili jure josh bolje (najbolje ne postoji,a jurnjava ne prestaje)... Nisam audiofil, pa se ne tripujem, al volim dobar zvuk + inzenjer sam, pa sam malo i merio neke stvarri i rezultati su ok(snr je preko 100dB, a THD na 10kHz 30W sin je oko 0.05% - ponavljam,pravio sam izmene - nije originalni QUAD), tako da je sve ovo opushteno i jedna poveca zezancija (izvinte na psuvanju ;-) ) za mene, jer ja se time ne bavim nego radim u slobodno vreme...

Da sam se ja pitao, to bi sve drugachije izgledalo (layout) i iz shto manje delova... Moram se sloziti sa tobom i po pitanju drugih stvari VLADD, tako da cu malo preraditi celu koncepciju mase, chak i neke delove plochice... Takodje se slazem sa komentarom za quad,a meni ta jednostavnost bash trenutno odgovara...

Hvala svima na savetima, pa cu javiti ako neshto otkrijem...

p.s. evo nekih loshih slika sa mobilnog
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13064
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 16:23 - pre 187 meseci
Ma dobro je to ali što ne stavi hladnjake kao bočne stranice, moćnije bi izgledao.

Nisi baš morao da iskoristiš kutiju od DVD-a ili VCR-a u potpunosti, trebao si malo da mozgaš.

Pa naravno da imaš problema sa brumom, pogledaj samo kako izgleda ožičenje, kao da si bacio špagete na tanjir.

Poradi ti na ožičenju uspeh neće izostati.

Pozdrav zeoN_Rider

Evo kako izgleda modifikovan Quad.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 16:59 - pre 187 meseci
Nijedna tema koja nije dovrsena i koja se ponavlja nece proci bez komentara! http://www.elitesecurity.org/p2083705

Moze da se nesvidja nekome ali svrha foruma je da se nesto nauci ,izvuce ono sto je korisno za obe strane - komentare ,vrste sa puno interpunkcija trebalo bi moderator da opominje ili da brise sa obrazlozenjem .To je ovde vidjeno!

Mladi konstruktori nazalost neznaju usta se upustaju !

Jedan samo komentar upucujem @cweya nije dobro samo to sto su mase od kutije povezani chincevi. Znaci da postavis chincheve odvojeno od kutije ali zajedno mase na njima mogu ostati.
Odlicna je slika sasvim je dovoljna.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 17:34 - pre 187 meseci
Citat:
Mladi konstruktori nazalost neznaju usta se upustaju !

Kako ovo shvatiti?!? Dizajni 10XB ne valjalju?!?
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
93.86.204.*



+20 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 18:32 - pre 187 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Ma dobro je to ali što ne stavi hladnjake kao bočne stranice, moćnije bi izgledao.



Evo kako izgleda modifikovan Quad.


Da vidite samo crvene plocice...Inace koliko znam ovu modifikaciju je uradio jedan Rumun da diyaudio foruma.

Daleko je jednostavnije da se radi DOGC od Bore, no to je na samograditelju da odluci sta zeli.




http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?24.12.2008. u 19:56 - pre 187 meseci
Ma covek je vec dosta rada i materijala ulozio i greota bi bilo da bilo sta sada menja . Jedino savetujem da poslusas Zeona po pitanju urednosti i kvaliteta ozicenja, jer on ima ogromno iskustvo i mnogo je takvih a i neuporedivo komplikovanjijih uredjaja proturio kroz ruke!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Samogradnja pojachala QUAD-2 - mali saveti i gadan problem?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14946 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.