Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravni problem! Pomoc

[es] :: Vodič za posao :: Pravni problem! Pomoc

[ Pregleda: 3492 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

.Mack.
Milos Mijatovic
Beograd

Član broj: 129846
Poruke: 31
217.169.219.*

Sajt: www.milosmijatovic.net


+1 Profil

icon Pravni problem! Pomoc17.12.2008. u 15:12 - pre 186 meseci
E ovako...
Dobio sam poziv od direktora x firme, u kojoj sam radio tokom letnjeg perioda i prestao da radim 5 septembra, u kojem me obavestava da su mi po mom
prestanku rada uplatili jos 2 plate vise na racun!
Proverio sam racun i zaista imam 2 plate vise!
Medjutim on mi trazi da prihvatim sporazumni raskid Ugovora o radu sa 31.10.2008, a da bi dobio radnu knjižicu overenu sa tim datumom treba da vratim firmi novac u ukupnom iznosu od nekih x dinara! Znaci neto+doprinosi koje su oni uplacivali drzavi!

Napominjem da nisam potpisao raskid ugovora kada sam prestao da radim, a obavestio sam sefa i direktora i usmeno i pismeno.
Ocu da im vratim pare, ali da li sam u obavezi da im vratim i doprinose? Jer nije moja greska sto me nisu skinuli sa platnog spiska!
Doprinosi su cirke ~60% plate
Sta Vi mislite?
 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Pravni problem! Pomoc17.12.2008. u 15:30 - pre 186 meseci
Neka traze od drzave da im vrati. :) Nije to tvoja greska sto oni ne vode
racuna.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.flashnet.co.yu.



+10253 Profil

icon Re: Pravni problem! Pomoc17.12.2008. u 15:35 - pre 186 meseci
Za početak, probaj da porazgovaraš ljudski. Dakle, ako već hoćeš da im vratiš ono šta možeš (neto platu) u normalnom razgovoru to i ponudi direktoru. I prihvati da ti radni staž u njegovoj firmi prestane sa 31.10.2008. To je sasvim fer. Ako on neće fer play, tj. ako on gramzivo zapne (zine mu dupe) da mu "vratiš" i ono što nisi ni dobio, onda lepo potroši u zdravlju i veselju sve šta ti je uplaćeno na račun, i slobodno obavesti direktora da ćeš te pare da potrošiš, a radnu knjižicu MORA da ti vrati. Obrati se bilo kom advokatu. U pricipu, posle prvog pismenog obraćanja advokata bilo kojoj firmi, svi momentalno prestanu da prete i da se ku*če.
Na kraju krajeva, to je greška firme i ti nikako nisi dužan da takve greške ispravljaš. Neka plati onaj ko je pogrešio, a to nisi ti. Takođe, firma je bila dužna da sastavi ugovor o prekidu radnog odnosa, (a ne ti lično) pa je njihov sledeći prekršaj što to nisu uradili.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.80.*



Profil

icon Re: Pravni problem! Pomoc17.12.2008. u 16:22 - pre 186 meseci
5.septembar 2008
sporazumni raskid Ugovora o radu sa 31.10.2008 razlika 56 dana ili mesec i 26 dana to bi bilo tih 2 plate ako su jos uvek 2+2=4 jedino da mi
vratis za 4 dana.
Posto je ocigledno da nesto mulja jer po zakonu o radu treba ODMAH da dobijes radnu knjizicu do nekog krajnjeg datuma kojeg niste ugovorili

Ako imas te papire u kojima si ih obavestio naravno sa njihovim potpisima onda si na konju. Za slucaj da ti treba inspekcija rada a nemoj da
te mrzi da odes jer ocigledno zeli da mi ti vratis novce a istovremeno ce mu i drzava vratiti tako da ce duplo dobiti, je nece prijaviti drzavi
da si mu ti vratio (nesto muti).

Za svaki slucaj otidji u inspekciju rada ispricaj im sve ovo i pitaj ih da li imas nekog osnova da vratis novac ako njima bude sumnjivo a oni ce
najbolje znati jer su pravnici reci ce ti.

Ne potpisuj NIKAKO sporazumni prekid radnog odnosa ako si radio duze od jedne godine jer onda nemas prava na novcanu nadoknadu



Malo mi je ipak sumnjivo ako si prestao da radis 5. septembra a danas je 17. decembar gde si bio za to vreme :)

p.s. Morao sam da naucim dosta jer sam i ja mogao da prodjem ko bos po trnju i prijavio sam poslodavca da drugi rese stvar jer od razgovora nemas
nista sem zavlacenja


zakon o radu:
http://kewlshare.com/dl/1338ce60ed82/zakon_o_radu.pdf.html

i pravilnik o radnoj knjizici:
http://kewlshare.com/dl/504860...adnoj_knjizici__1997_.pdf.html
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

.Mack.
Milos Mijatovic
Beograd

Član broj: 129846
Poruke: 31
217.169.219.*

Sajt: www.milosmijatovic.net


+1 Profil

icon Re: Pravni problem! Pomoc17.12.2008. u 18:11 - pre 186 meseci
Citat:
NICS
Malo mi je ipak sumnjivo ako si prestao da radis 5. septembra a danas je 17. decembar gde si bio za to vreme :)


pare su mi uplacivane na racun koji nisam proveravao, jer kasnije nisam imao nikakvih prihoda, radio sam samo preko leta. Ni SMS na telefon mi nije stizao, jer sam racun na brzinu otvorio samo zbog potrebe firme da mi uplacuje platu,pa nisam ostavio banci broj telefona, nisam uzeo ni elektron karticu.
Pare su i dalje na racunu.

P.S Kada sam ih pitao za broj ziro racnuna na koji treba da uplatim, rekli su mi da im pare odnesem u KESU !!!???
i kako to je to!!!

Da se razumemo boli mene uvo za njih, da ja ne budem u nekom problemu! Da li na jos neki zakonski nacin osim uplate u banci mogu da im vratim pare?



Citat:
NICS:
Ako imas te papire u kojima si ih obavestio naravno sa njihovim potpisima onda si na konju.


Nazalost nemam papir! A i mail-om sam ih obavestio!

Inspektorat za rad
Ruzveltova 61,
11000 Beograd
011/329-30-25
[email protected]
Jel ovde treba da se obratim?


[Ovu poruku je menjao .Mack. dana 17.12.2008. u 20:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.flashnet.co.yu.



+10253 Profil

icon Re: Pravni problem! Pomoc18.12.2008. u 08:41 - pre 186 meseci
Obrati se slobodno. Ako nije tu, oni će te već uputiti gde treba.

Jesi li krao ? Lagao ? Pretio ? Nekog prevario ? Nisi. Dakle, ne možeš ti nikako da budeš u problemu !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Pravni problem! Pomoc

[ Pregleda: 3492 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.