Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko povezivanja preE i xiloga programa na cnc glodalici

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: pomoc oko povezivanja preE i xiloga programa na cnc glodalici

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AdzaBu
marko nedeljkovic
poslovodja,toplica
ts

Član broj: 205242
Poruke: 3
77.46.215.*



Profil

icon pomoc oko povezivanja preE i xiloga programa na cnc glodalici17.12.2008. u 09:36 - pre 186 meseci
Potrebna mi je bilo kakva iskustvena pomoc da prevedem program iz pro engineera odnosno povezem ga sa cnc masinom koja koristi xilog program. Sa proE baratam bobro kao i sa simulacijom obrade ali nikad nisam imao priliku da deo uradjen u preE odradi mi konkretno cnc masina. Sada sam na takvom poslu da moram to da povezem konkretno sa Morbidelli cnc masinom na kojoj je program Xilog3. Mnogo bi mi znacili bilo kakav svet
 
Odgovor na temu

cnc-project
Sam svoj majstor
FIUME

Član broj: 80861
Poruke: 426
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja preE i xiloga programa na cnc glodalici17.12.2008. u 12:29 - pre 186 meseci
imaš li PP za taj xilog3 ?

..koju vezu sa strojem imaš ?

po redu:

-model (CAD)-
-izraditi G code (tu je bitan PP za navedeni stroj) CAM-
-staviti mašinu (xilog3) da očekuje program-
-pokrenuti neki od programa za transfer (kao winpcin i sl) s time da moraš imati točne brzine!!!-
-kada xilog3 učita program to bi bilo sve

[Ovu poruku je menjao cnc-project dana 17.12.2008. u 14:38 GMT+1]
CATY FANATIC ...
 
Odgovor na temu

AdzaBu
marko nedeljkovic
poslovodja,toplica
ts

Član broj: 205242
Poruke: 3
77.46.215.*



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja preE i xiloga programa na cnc glodalici17.12.2008. u 14:09 - pre 186 meseci
veza mi je sp(seriski port)
-ne razumem kako da stavim masinu da ocekuje program
-jel se definise tacna masisina u proE
vidim da bi trebalo po koracima da bude relativno lako al malo mi je problem da sve ovo pohvatam posto se prvi put susrecem sa cnc masinom
 
Odgovor na temu

cnc-project
Sam svoj majstor
FIUME

Član broj: 80861
Poruke: 426
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja preE i xiloga programa na cnc glodalici17.12.2008. u 15:46 - pre 186 meseci
ok..imaš serijski port...

uzmeš serial kabel i spojiš do mašine (tzv. nullmodem)
sada je bitno da znaš koje postavke ima xilog3 za prenos (najčešče 2400-4800, ali može biti i mnogo više)
za prenos sa tvog kompjutera koristi neki program za slanje putem serijske veze, ima ih svakakvih...

e sada najvažnije od svega ...kako opće čita xsilog3 program , ili kakav kod koristi...to moraš znati, ali iaso tako moraš imati takav PP u PRO/E da bude kompatibilan

ja se nisam susreo s xilogom3 pa stvarno ne znam kako radi , a još manje gde su postavke za serial input i sl...

ovo je samo put kojim se dođe do rešenja...

najbolje je da pogledaš ako zna operater na njemu slučajno kako se podešava za primanje preko serial kabela

ako slučajno nemaš PP za njega, editiraj ga i prilagodi od nekoga njemu najbliže sličnoga (ja znam za neke programe Artcam, Sheetcam, FeatureCAM , ali ne i za PRO/E...

eto to je sve što mogu pomoći

CATY FANATIC ...
 
Odgovor na temu

AdzaBu
marko nedeljkovic
poslovodja,toplica
ts

Član broj: 205242
Poruke: 3
77.46.215.*



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja preE i xiloga programa na cnc glodalici17.12.2008. u 15:56 - pre 186 meseci
hvala u svakom slucaju, kombinovacu nesto mada..
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: pomoc oko povezivanja preE i xiloga programa na cnc glodalici

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.