Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seckanje G koda zbog malo memorije na CNC glodalici

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Seckanje G koda zbog malo memorije na CNC glodalici

[ Pregleda: 3930 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nelexije
Nenad Radovanovic
SRBIJA i to zapadna

Član broj: 154869
Poruke: 46
91.150.111.*

ICQ: 97491333


Profil

icon Seckanje G koda zbog malo memorije na CNC glodalici22.01.2008. u 10:20 - pre 197 meseci
Zdravo ljudi,

Od skoro se bavim CNC programiranjem. U firmi imamo CNC glodalicu MAHO 600E. Veliki problem te glodalice je sto nema BTR, odn. ima jako malo memorije (samo 8kb) tako da svaki program koji radim za nju moram da isparcam na nekoliko manjih programcica koji nisu veci od 8kb (teorijski - prakticno oko 9.5kb) i koji pocinju sa nekoliko linija izvornog programa i zavrsavaju se sa M5, M30.... To sve mi oduzima jako puno vremena. Da li neko ima slican problem, odn. program koji bi mogao sam da isecka G kod na delove ne vece od 8kb, uz definisane uslove gde sme da se prekine program...

[Ovu poruku je menjao Nelexije dana 23.01.2008. u 12:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: Seckanje G koda zbog malo memorije na CNC glodalici29.01.2008. u 18:35 - pre 197 meseci
Nenade,
svi tipovi starijih NC masina kao sto je i taj MAHO imaju vrlo mali kapacitet memorije jer su se koristile za jednostavnije radne zadatke.Kako je tehnologija napredovala tako su se na masinama radili sve slozeniji oblici sto je trazilo odredjene modifikacije industrijskog racunara u njima.Koliko je meni poznato, ovde u Bosni u Gracanici,firma Trgoplasttrans ima MAHO i kod njih je isti problem: memorija prima nekih 2000 linija programskog koda (bar su meni tako rekli) pa G-kod seckaju kao kisnu glistu.Tu velike pomoci nema.Postoje EDITORI G-koda u kojima mozes na laksi nacin (ali ne automatski) rezati kod i dodavati parametre koji su potrebni.
Ako nemas nikakav EDITOR javi se na PP pa cu pomoci.
Pozdrav,
BosniaCNC
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Seckanje G koda zbog malo memorije na CNC glodalici

[ Pregleda: 3930 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.