Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!

[es] :: Wireless :: Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!

[ Pregleda: 2180 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boysetsfire
Filip Pomper
BGD

Član broj: 48098
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!16.12.2008. u 13:37 - pre 186 meseci
Znaci imam dva racunara, jedan u prizemlju, jedan na spratu. Hocu da ih umrezim, ali ne kablom, jer bi bilo saplitanje o kabl, vec wireless karticama.
Sad pitanje.... ako bi u oba kompa ubacio wireless karticu, da li bi mogao da ostvarim konekciju izmedju ta dva kompa bez rutera?
Moj komp, na koji je prikacen net, je upaljen i online 24/7, pa se pitam da li bi on mogao da se ponasa kao ruter?
Inace znam da je jedan moj prijatelj spojio dva kompa kablom kao direct connection, odnosno napravio je small home network, s time sto je jedan od tih kompova "vrsio duznost" rutera(nakacen na net).
Aj pomagajte...
Ja sam jos pocetnik...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!16.12.2008. u 16:54 - pre 186 meseci
mozes da uzmes dve wireless kartice ,u svaki komp po jedna.
podesis u adhoc mode i na prvom kompu koji ima internet podesis internet conection sharing i to je to.
mana je jedino sto prvi komp koji seruje internet mora da bude upaljen da bi drugi komp imao internet ali posto kazes da je stalno ukljucen to ti nije problem.
pretpostavljam da imas adsl a u svakom slucaju ako hoces ovako da spojis ruter ti netreba.

pozdrav

ps:imas par tema nize objasnjeno slicnu situaciju sa adhoc modom
 
Odgovor na temu

boysetsfire
Filip Pomper
BGD

Član broj: 48098
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!17.12.2008. u 12:19 - pre 186 meseci
Da, jedan komp je 24/7 upaljen, tako da to nije problem. Hvala na pomoci.
Nego, jel nece predstavljati problem zidovi koji se nalaze na putu signala? Koje kartice treba da kupim da signal bude dobar, a da pri tom nisu neke skupe?
Ja sam jos pocetnik...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.adsl.net.t-com.hr.



+122 Profil

icon Re: Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!17.12.2008. u 13:16 - pre 186 meseci
e to sa zidovima zna da bude problem a niko ti ne moze pouzdano reci da li ce raditi 100%.
zavisi koje je rastojanje izmedju racunara,koliko zidova ima izmedju i kakvi su zidovi (debljina,materijal...)?
naravno ovde mislim na situaciju da koristis one male fabricke antenice koje dodju sa uredjajem.
koristenjem malo jacih antena se moze kompenzovati slab signal do odredjene mere.
kolika je daljina izmedju racunara i koliko ima zidova,jesu li racunari u istoj ravni ili su jedan iznad drugog?

pozdrav
 
Odgovor na temu

boysetsfire
Filip Pomper
BGD

Član broj: 48098
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!17.12.2008. u 17:00 - pre 186 meseci
Pa drugi racunar je iznad(na spratu) pa u dijagonali u odnosu na moj, koji bi imao ulogu rutera. Razdaljina je oko 5 metara, mozda malo vise, ako gledas direktno. Izmedju njih se nalazi jedino plafon, koji je od betona, a preko njega(na spratu) je brodski pod. Znaci nije mnogo udaljen, ali ima taj plafon izmedju(normalno da imam plafon :D)... Pa sad ti reci, jel bi to funkcionisalo?
Ja sam jos pocetnik...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.adsl.net.t-com.hr.



+122 Profil

icon Re: Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!17.12.2008. u 22:06 - pre 186 meseci
ufff...da samo nije betonski plafon!
ne znam sta da ti kazem,nisam probao takvu varijantu sa betonskim plafonom ali po meni je sansa da radi oko 80% ako je rastojanje stvarno tako malo.
nemoj da me drzis za rec,kao sto rekoh to niko ne moze sa sigurnoscu da kaze ali bi najbolje bilo ako mozes da posudis wireless kartice da probas da se ne zeznes.
a imas i varijantu da na jednu wlan karticu stavis neku malo jacu antenu sa kojom bi sigurno radilo kroz taj beton.

pozdrav, pa javi sta si uradio
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!17.12.2008. u 22:42 - pre 186 meseci
Hilti, po sred plafona, cat 5e kroz rupu, i eto, nema spoticanja, jer ce ti kabal visiti :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

boysetsfire
Filip Pomper
BGD

Član broj: 48098
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!20.12.2008. u 09:25 - pre 186 meseci
E bas mi je prtak rekao da bi mogao da probusim plafon i da provucem kabl. Mislim, palo je i meni to na pamet, ali sam mislio da ako moze sa wireless karticama, nema potrebe busiti. Videcu, pa javljam.
pozz
Ja sam jos pocetnik...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Umrezavanje preko bezicnih LAN kartica - pitanje!

[ Pregleda: 2180 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.