Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Arhicad i pagefile problem veliki!!!! POMOC !!!!

[es] :: 3D modelovanje :: Arhicad i pagefile problem veliki!!!! POMOC !!!!

[ Pregleda: 3051 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mare81
Novi Sad

Član broj: 31377
Poruke: 75
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Arhicad i pagefile problem veliki!!!! POMOC !!!!12.12.2008. u 21:22 - pre 186 meseci
Ljudi pomozite mi da resim ovaj problem!!! HITNO MI JE >>>> moram da izrenderujem ovo do ponedeljka!!!!!!!!!!!!
Kada hocu da renderujem projekat u arhicadu ... desava se to da mi govori da nemam dovoljno memorije, sto je apsolutni apsurd.
Ovako .... kada renderujem, bez osvetljenja, proces renderovanja se zavrsi. A kada ubacim i osvetljenje, jednostavno mi prijavi posle nekog vremena da nema dovoljno memorije!!!!!!!!!!!!!!! Totalno me izljudjuje!!!!!!!!
E ovako ... pagefile mi je bio podesen na negde 1.5GB i sve pukne kada renderovanje dostigne nekih 1.44GB. Sve vreme renderovanja page file pratim u task menadzeru! Probao sam da povecam pagefile na 5GB i vise ... ali nista se nije promenilo ... i dalje puca na 1.44GB .............. STA SE DESAVAAAAAAAAAAA?

 
Odgovor na temu

Okmijun

Član broj: 44932
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Arhicad i pagefile problem veliki!!!! POMOC !!!!13.12.2008. u 20:05 - pre 186 meseci
Kolko imas fizickog rama?
Si resetovao komp posle promene page file?
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
94.189.234.*



+3 Profil

icon Re: Arhicad i pagefile problem veliki!!!! POMOC !!!!13.12.2008. u 22:53 - pre 186 meseci
proveri teksture. sve teksture koje ne trebaju da budu detaljne smanjuj na najmanju mogucu meru. prati binarnu aritmetiku prilikom smanjivanja 64x64, 64x128, 64x256, 128x128, 128x256 itd. znaci koristi mere 32, 64, 128, 256, 512. proveri senke, uradi optimizaciju objekata, probaj da kadriras ako imas animaciju, tako da ne koristis sve objekte odjednom u sceni nego kad izrenderujes naknadno uradis montazu u premieru it.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.rs.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Arhicad i pagefile problem veliki!!!! POMOC !!!!14.12.2008. u 12:19 - pre 186 meseci
Da li mozes da renderujes u pasovima? Ili da izvezes scenu u neki softver gde moze?
Znaci, mozes da recimo izrenderujes posebno pozadinu, posebno objekte i slicno,
a posto imas problem sa paljenjem svetala, mozes da izrenderujes scenu bez svetla
(default svetlo) a zatim istu scenu sa svetlima ali bez textura pa da onda koristis
render sa svetlima kao 'lightmapu' u postu.
Takodje, vidi sta ti se desava sa svetlima. Arhicad ne znam, ali bi trebalo da postoje
podesavanja svetala tako da odaberes koje objekte osvetljavaju koja svetla. Takodje,
vidi koje tipove svetala koristis (ne znam koliko danas ima smisla, s obzirom na brzinu
hardvera, ali postoji sasvim logicno pravilo da je point light najskuplji za render pa
bi ga trebalo izbegavati). Isto, vidi da li koristis raytracing. Ako ga koristis, mozda ti
ne treba nego sve mozes da sredis i lajtmapama.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
94.189.234.*



+3 Profil

icon Re: Arhicad i pagefile problem veliki!!!! POMOC !!!!14.12.2008. u 14:24 - pre 186 meseci
ja sam jednom pre 3-4 godine imao situaciju da mi na racunaru kod kuce, koji je tada bio dobar 1.8 Ghz, sa 512 rama radi render a u firmi na rekovima gde ima 8 komada po dva procesora nije hteo. smanjio sam broj svetala i uspeo da zavrsim posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Arhicad i pagefile problem veliki!!!! POMOC !!!!

[ Pregleda: 3051 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.