Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?

[ Pregleda: 2872 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZeljkoQ
Željko R
Novi Sad

Član broj: 168947
Poruke: 51
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?04.12.2008. u 14:07 - pre 187 meseci
Pozdrav.
Dakle, ubacio sam novu karticu, pa me interesuje jeli ikako moguće da izbegnem ponovne instalacije programa koji su bili instalirani na staroj kartici ?

Pokušaj 1: Dok je stara kartica još bila u telefonu, uradio sam backup preko PC Suita, zatim ubacio novu karticu, formatirao je, povratio backup (takodje preko PC Suita) i na kraju restartovao telefon. Kartica mi je prihvaćena, telefon je "vidi", folderi od instaliranih programa su tu, ali nijedan od njih se ne nalazi u instaliranim aplikacijama.

Pokušaj 2: Sve ovo sam ponovo uradio, ali sam prilikom formatiranja nove kartice uradio "rename", tako da se sada "zove" isto kao i stara.

Pukušaj 3: Uradio sam klasičan "select all" , "copy-paste" sa stare na novu karticu, ali ni ovaj metod "ne pali".

Da li neko ima još neku ideju kako bih mogao rešiti ovaj problem ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?04.12.2008. u 16:55 - pre 187 meseci
Ja to radim najobičnijim kopiranjem cele kartice na novu ali preko čitača a ne nekim pristupom telefonu. Kako si radio taj select all pa copy-paste?
 
Odgovor na temu

ZeljkoQ
Željko R
Novi Sad

Član broj: 168947
Poruke: 51
195.252.77.*



Profil

icon Re: Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?04.12.2008. u 17:21 - pre 187 meseci
Hmmm, ovaj 3. pokušaj sam radio takodje preko Nokia PC Suita, tj. preko njegovog "File menager-a".
Da, možda bi trebalo da telefon prikačim na komp. kao običan flash drive i onda sve kopiram ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?04.12.2008. u 17:41 - pre 187 meseci
Ne znam da li PC Suite vidi sve foldere pa bi ipak mogao da probaš da to fizički kopiraš. Ubaciš karticu u čitač, iskopiraš negde na hard (ne zaboravi na skrivene fajlove), ubaciš novu karticu pa sve vratiš. Pretpostavljam da PC Suite barata samo korisničkim fajlovima a da ne prikazuje mnogo toga.
Ako ovaj poslednji način prikazuje baš kao običan drajv, možda prođe. Nikad me to nije interesovalo, odavno imam flešku koja je i čitač pa mi je lakše da tako prebacujem šta hoću i gde hoću.
 
Odgovor na temu

ZeljkoQ
Željko R
Novi Sad

Član broj: 168947
Poruke: 51
195.252.77.*



Profil

icon Re: Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?04.12.2008. u 17:55 - pre 187 meseci
Evo, uspeo sam.
Upravu si, PC Suite ne vidi sistemske fajlove, pa sam tel. priključio kao fleš, stim da komp nije hteo da ga prihvati dok nisam poskidao prečice od programa koji su instalirani na kartici.

Hvala na pomoći.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.smin.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?04.12.2008. u 19:05 - pre 187 meseci
Citat:
ZeljkoQ: Evo, uspeo sam.
.......... dok nisam poskidao prečice od programa koji su instalirani na kartici

Kako to misliš "poskidao prečice"?!? Koje prečice, kako i odakle si ih poskidao?
Ovo baš ne kapiram?
 
Odgovor na temu

ZeljkoQ
Željko R
Novi Sad

Član broj: 168947
Poruke: 51
195.252.77.*



Profil

icon Re: Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?04.12.2008. u 23:02 - pre 187 meseci
Na telefonu (6120), na "desktopu" imam 6 prečica za SMS, kalkulator, MSN, .... i neki od tih programa su instalirani na kartici.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Prešao sa 1Gb na 2Gb. Kako da izbegnem ponovne instalacije programa ?

[ Pregleda: 2872 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.