Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ne prepoznaje RAM memoriju

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ne prepoznaje RAM memoriju

[ Pregleda: 5292 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.eunet.rs.



+5 Profil

icon ne prepoznaje RAM memoriju22.06.2008. u 16:36 - pre 192 meseci
Posedujem maticnu plocu Asus P5GPL P4 Intel. na njoj 2x512mb DDRI Kingston na 400MHz! Nabavio sam jos jedan modul od 1gb jer zelim da povecam memoriju na 2gb koliko sama ploca i podrzava! Medjutim racunar ne prepoznaje novoubaceni modul. Onda sam nabavio jos jedan (pozajmio) modul od 1gb, izbacio moja dva od po 512 i obacio ova dva tako da bude 2gb i opet nista! Pokusavao sam sa raznim kombinacijama slotova ali ne vredi! nekad prepozna samo jedan modul, nekad samo deo jednog.... U cemu je problem!?? Mozda sama memorija ne radi!??
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Slavuj iz Mrcajevaca
operativni centar regionalnog sektora
javnog preduzeća "putevi
Srbije"
Bg

Član broj: 156501
Poruke: 51
79.101.128.*



Profil

icon Re: ne prepoznaje RAM memoriju22.06.2008. u 18:28 - pre 192 meseci
Evo ti moj "primer", mozda te utesi.

Ja imam neku Kobian 400X plocu, 2x1GB Kingmax, neki crveni moduli (gistro fancy i za neko opasno klokovanje :)).
Uglavnom, u uputsvu ploce pise da podrzava 3GB iliti 3x1GB na 400MHz.
Maticna ima 3 slota, od toga su 2 za dual-channel i ova gore navedena dva modula rade u dual-chanelu poslednja dva meseca bez do sada ikakvih problema.
Ubacio sam prekjuce u treci, slobodan slot, 1GB Kingston na 400MHz, smanjio u bios-u na Kingstonov default CL-RCD-RP-RAS(3-3-3-8 valjda) i desava se sledece:
Kompjuter se ukljuci, iscita 28xx MBytes of memory, i prodje onaj Windows Xp logo sa onom plavom "trakom" i taman kad treba da se pojavi welcome screen, sve prestane da se desava :) hdd ne funkcionise, nikakve zvuke kompjuter ne ispusta, ne greje se - dakle nema opterecenja, a ekran crn i ona zelena diodica(posto je Samsung) ne trepce kao da nema video signal, vec konstantno sija, sto znaci da "samo ceka trenutak da prikaze sliku"... i cekao sam 10 minuta nekoliko puta i smorio se.
Probao sam sve moguce kombinacije sa ova 3 modula i kompjuter radi sa bilo koja dva modula i u bilo kom "modu", 64-bit(single channel) ili 128-bit(dual channel).

Napajanje je Chieftec 350W, a procesor AMD3200+ 2.2GHz 32 bit, HDD Maxtor 80GB i graf. ATi9600XT 256MB.

A sto je jos veca ironija, radio je normalno sa 2x1GB ovih gore Kingmax i sa KIngston 512MB na 400... ko zna... mozda neki duhovi...
Milutin Mrkonjić
 
Odgovor na temu

bato1986
da

Član broj: 96367
Poruke: 108
213.196.65.*



Profil

icon Re: ne prepoznaje RAM memoriju22.06.2008. u 19:55 - pre 192 meseci
Ti imas problem sa razlicitom memorijom,u 2% slucajeva zna da zeza...

Izbacis obe memorije od 512mb i stavis u prvi slot samo 1GB.

U slucaju da ti ne prepozna 1GB pobas u drugi slot.Ako bude radio samo 1GB onda fino nadjes nekog da zamjenis
2X 512mb za jednu memoriju od 1GB ali gledaj da to bude isti proizvodjac(kao ona tvoja od 1gb) i da memorija radi na istoj frekvenciji...

Javi sta si uradio?
Ako ne počneš, nećeš ni završitit!!!
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.eunet.yu.



+5 Profil

icon Re: ne prepoznaje RAM memoriju23.06.2008. u 15:06 - pre 192 meseci
Citat:
Ti imas problem sa razlicitom memorijom,u 2% slucajeva zna da zeza...

Izbacis obe memorije od 512mb i stavis u prvi slot samo 1GB.

U slucaju da ti ne prepozna 1GB pobas u drugi slot.Ako bude radio samo 1GB onda fino nadjes nekog da zamjenis
2X 512mb za jednu memoriju od 1GB ali gledaj da to bude isti proizvodjac(kao ona tvoja od 1gb) i da memorija radi na istoj frekvenciji...

Javi sta si uradio?


Znaci ti mislis da se ta dva modula od po 1gb, iako su od istog proizvodjaca, ne slazu!?? Ili mislis da se moduli od 1bg i 512mb ne slazu!??
ta dva modula od po 1gb je kupio moj ortak od nekog lika kome su neotpakovani stajali u fioci duze vreme, a kako je cena bila vise nego povoljna uzeo je 1gb za njega i isto toliko za mene! E sad kako se njemu javljao isti problem dao mi je oba modula da vidim hoce li raditi kod mene jer je moja ploca malo novija od njegove! Isti problem se desio kao sto rekoh i kod mene pa sumnjam na ispravnost memorije!
Zvace tog lika da mu vrati pare jer je ovaj rekao da ako se desi da ne radi nece biti problem da vrati!
Tako da cu najverovatnije uskoro kupiti jos dva modula od 512mb, istog proizvodjaca i nadam se da ce tad sve biti ok!

U prolazu....
 
Odgovor na temu

bato1986
da

Član broj: 96367
Poruke: 108
213.196.65.*



Profil

icon Re: ne prepoznaje RAM memoriju23.06.2008. u 18:45 - pre 192 meseci
Nisam te dobro razumio. Jesi li probao samo 1GB da stavis,ako ne moze stavis u drugi slot taj isti 1GB.
Probaj ovo i sa drugom memorijom od od 1GB sto si uzeo od ortaka...Ako ne bude radilo ovo onda ti je memorija ne ispravna.
Ako ne počneš, nećeš ni završitit!!!
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: ne prepoznaje RAM memoriju23.06.2008. u 23:53 - pre 192 meseci
Probao sam ali ili ne poznaje memoriju ili prepozna samo deo memorije...
Vraticu ovu memoriju pa cu kupiti 2x512...to ce morati da radi :)

U prolazu....
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ne prepoznaje RAM memoriju

[ Pregleda: 5292 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.