Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

12f508 ili 12f629 prost program

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: 12f508 ili 12f629 prost program

[ Pregleda: 2530 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salas00

Član broj: 177239
Poruke: 68
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon 12f508 ili 12f629 prost program03.12.2008. u 11:20 - pre 186 meseci
Zdravo svima.
Nov sam u oblasti mikrokontrolera, tacnije ovo je moj prvi projekat koji radim za skolu. Treba mi asembler kod za relatibno prost program koji delimicno znam da napisem(u nekom opstem programskom jeziku ali ne i u asembleru) a problem mi predstavlja i inicijalizacija mikrokontrolera i sta treba upisati u koji registar. Trazio sam svasta po netu ali je sve uglavnom na engleskom koji mi slabo ide.

Potrebno je napisati sledeci program:
u programu se koriste jedan taster na portu 1( nula je aktivan nivo) i dioda na portu 2 koja je povezana tako da je kec na pinu pali.
potrebno je da led dioda stalno svetli do trenutka kada se pritisne taster.Po pritisnutom tasteru je potrebno ugasiti led diodu oko 30s pa je posle isteka tog vremena ponovo upaliti. i tako ukrug
potrebno je uraditi debaunsiranje tastera, oscilator za takt je interni.
jako je bitno da se uradi inicijalizacija celog sistema svega sto se koristi i ne koristi.

Nadam se da razumete problem i da ce neko potrositi malo slobodnog vremena i napisati mi program.

Bio bih zahvalan ako bi neko okacio neke primere programa sa objasnjenjima kako bih lakse krenuo sa ucenjem


pozdrav
 
Odgovor na temu

Stojan Trifunovic

Član broj: 15156
Poruke: 366
*.smin-1.sezampro.yu.



+8 Profil

icon Re: 12f508 ili 12f629 prost program03.12.2008. u 23:06 - pre 186 meseci
Citat:
salas00: Trazio sam svasta po netu ali je sve uglavnom na engleskom koji mi slabo ide.

...

Bio bih zahvalan ako bi neko okacio neke primere programa sa objasnjenjima kako bih lakse krenuo sa ucenjem

Pogledajte uputstvo sa mog sajta, i www.mikroe.com

Ne nadajte se ikakvoj pomoci dok se prethodno sami ne potrudite. Razlozi su lepo objasnjeni u uslovima koriscenja foruma.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: 12f508 ili 12f629 prost program

[ Pregleda: 2530 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.