Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

defragmentacija

[es] :: Windows desktop :: defragmentacija

[ Pregleda: 7477 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anitaimario
Ana Maka

Član broj: 16396
Poruke: 3
212.39.112.*



Profil

icon defragmentacija16.11.2003. u 13:39 - pre 248 meseci
Imam jedan problem vezan za defragmentaciju. Jednostavno nikako ne radi. Uopće me ne pita da odaberem disk koji želim defragmentirati. Jednostavno se uključi onaj prozorčić i oni " paketići" lete. Na " show details" je sve bijelo i procenti stoje na 0.
Također ne može da se uradi sken disk. Dođe do treće crtice i stane.
Pokušala sam u Safe Mode ista stvar.
Molim nekoga da mi pomogne.Hvala.
anita
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: defragmentacija16.11.2003. u 17:11 - pre 248 meseci
Probaj da nadjes negde Norton Utilities (tj. System Works). Nortonovi programi se lakse snalaze u takvim situacijama od Microsoft-ovih. Ekvivalent za scandisk je Disk Doctor, a za defragmenter je Speed Disk.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.78.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: defragmentacija22.11.2003. u 19:11 - pre 248 meseci
Kao sto rece pctel noron 2003 je najbolje resenje za tvoj problem (ja sam do skoro imao identicni).Uz to norton ima puno aplikacija koje ce ti optimizovati hdd.Ako bas nemozes da dodjes do nortona ti formatiraj disk i radi defragment i scan svakih 30 dana i onda nece da ti blokiraju.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: defragmentacija22.11.2003. u 20:34 - pre 248 meseci
A ja cu ti opet savetovati: BEZI STO DALJE OD NORTON SYSTEM WORKS-A! Ja znam da zvuci divno i krasno da jedan programski paket brine o sistemu umesto vas ali mi verujte na rec da to nikako nije dobra solucija. Za defragmentaciju koristi Disk eeper 7 ili 8. Zasto? 1. Brz 2. Pouzdan
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

anitaimario
Ana Maka

Član broj: 16396
Poruke: 3
212.39.112.*



Profil

icon Re: defragmentacija23.11.2003. u 17:53 - pre 248 meseci
Mnogo hvala za savjete ali pošto vam ja baš i nemam pojma o ovim pojmovima, molila bih vas, ako vam nije teško , da mi to malo bolje pojasnite što trebam raditi, pošto je ono meni sve mudro slovo.Hvala. Pozdrav
anita
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.213.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: defragmentacija24.11.2003. u 09:22 - pre 248 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:
A ja cu ti opet savetovati: BEZI STO DALJE OD NORTON SYSTEM WORKS-A! Ja znam da zvuci divno i krasno da jedan programski paket brine o sistemu umesto vas ali mi verujte na rec da to nikako nije dobra solucija. Za defragmentaciju koristi Disk eeper 7 ili 8. Zasto? 1. Brz 2. Pouzdan


Posto ni ja bas nisam mnogo dobar kriticar software-a molibih te da mi objasnis zasto mislis da je norton los?Evo dajem ti primer da je meni comp zezao i sporo otvarao aplikacije i posle nortonovog defragmenta radi odlicno! Gde mogu da nadjem taj Diskeeper?
P.S. defragment je trajao 30 min
p0z
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.beg.sezampro.yu

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: defragmentacija24.11.2003. u 09:49 - pre 248 meseci
Disk keeper potrazhi prego Googla, naci cesh trial verziju bez ikakvih problema...a zatim znash kakva je provecura

I ja bih voleo par argumenata u vezo Norton SystemWorksa buduci da ga i ja koristim i posluzhio mi je dobro do sada...mozhda greshim, razuverite me!

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 25.11.2003. u 12:12 GMT]

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

iNCUBUs
Miloš Todorović
Beograd

Član broj: 138
Poruke: 764
*.verat.net

Jabber: incubus@elitesecurity.org


Profil

icon Re: defragmentacija24.11.2003. u 12:50 - pre 248 meseci
Diskeeper i VoptXP su verovatno 2 najbolja resenja za defragmentaciju.
Ono sto jedan od njih ne uspe, odradice drugi :)
Jusqu'ici, tout va bien...
 
Odgovor na temu

Dragan_v
Dragan Vasic
\Telekom\It\
batocina

Član broj: 9084
Poruke: 131
*.telekom.yu

Jabber: Vaske@elitesecurity.org
ICQ: 48390397
Sajt: www.bestcentar.com


Profil

icon Re: defragmentacija24.11.2003. u 13:09 - pre 248 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:
A ja cu ti opet savetovati: BEZI STO DALJE OD NORTON SYSTEM WORKS-A! Ja znam da zvuci divno i krasno da jedan programski paket brine o sistemu umesto vas ali mi verujte na rec da to nikako nije dobra solucija. Za defragmentaciju koristi Disk eeper 7 ili 8. Zasto? 1. Brz 2. Pouzdan


Diskeeper mi je jednom uspeo da ''razregistruje office''
Dugi put je tako slupao photoshop da je cak i adobeova tehnicka porska kao jedino resenje nudila ''reinstall Your operating system'' :-)
sta znam...mozda nisam trebao da ga pustim da defragmentira MFT ? :-)

Norton sasvim ok radi posao ako ne ocekujes previse od njega.....dakle, diskdoktor proveri, speeddisk defragmentira i ne brljas ono sto nisi siguran da je neophodno.....zna da bude opasan ako nisi siguran sta radis.....

Moj glas ipak za norton...
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: defragmentacija24.11.2003. u 14:15 - pre 248 meseci
Nisam se najbolje izrazio - nemam nista protiv programa koji sluze za rad sa HDDom, oni su totalno OK kao i ghost. Mislio sam na ostale poput onog koji 'pronalazi probleme u sistemu i resava ih'.... e na to sam mislio.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

anitaimario
Ana Maka

Član broj: 16396
Poruke: 3
212.39.112.*



Profil

icon Re: defragmentacija25.11.2003. u 09:59 - pre 248 meseci
Citat:
iNCUBUs:
Diskeeper i VoptXP su verovatno 2 najbolja resenja za defragmentaciju.
Ono sto jedan od njih ne uspe, odradice drugi :)




Uspjela sam naći Diskeeper i VoptXP. Nijedan nije uspio da odradi posao. Stalno se javlja poruka da na disku se nalazi drugi program ili Windows.Što sad raditi?

anita
 
Odgovor na temu

acahari
Radusevic Aleksandar
RentingManager Skymusic
Beograd

Član broj: 13189
Poruke: 60
*.ptt.yu

Sajt: www.skymusic.co.yu


Profil

icon Re: defragmentacija26.11.2003. u 18:09 - pre 248 meseci
Ma kakav Norton nakaza od programa onog trenutka kad hoces da ga uklonis iz harda tog istog trenutka zbogom Win, format u ruke pa sve izpocetka, Norton je jedno veliko S....E Diskeepr je fenomenalan kod mene radi super.Pa ne znam zasto na lunaticu postoji program koji se zove "removeNorton".Kakva je to nakaza od programa.Toliko od mene.
Najzad sam nasao nesto korisno na netu.Bogu hvala da postoji i ovako nesto.
Iskreno Vas Aleksandar Radusevic
 
Odgovor na temu

darian
Darko Sadzak
Sombor

Član broj: 10214
Poruke: 12
*.yubc.net



Profil

icon Re: defragmentacija29.11.2003. u 21:32 - pre 248 meseci
Ja koristim 'Norton' alate još od 1995 godine. Tada su radili u MSDOS-u. U to vreme sam na poslu radio na PC-u, a kući sam imao AMIGA 500. AMIGA je imala tada bolje alate, ali ni Peter Norton nije pisao loš software.

Windows verzije uopšte nisu loše – naprotiv... Doduše bilo je i promašaja kao što su: CleanSweep, SystemOptimizer i Antfreeze koji su se u praksi pokazali katastrofalnim (potonji naročito).
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: defragmentacija

[ Pregleda: 7477 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.