Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradja foruma!Kako povratiti ga?

[es] :: Web razvoj :: Kradja foruma!Kako povratiti ga?

[ Pregleda: 1810 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pipinpi

Član broj: 150113
Poruke: 15
*.donet.co.yu.



Profil

icon Kradja foruma!Kako povratiti ga?01.12.2008. u 19:57 - pre 187 meseci
Imam jedan problem! Imam svoj forum ali mi je neko provalio sifru i promenio sifru za logovanje!Sta bi sad mogao da uradim kako bih povratio forum?Samo imam jos jedan problem email adresa sa koje sam registrovao forum ne radi vec godinu dana!Ako ima pomoci kazite !Hvala
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Kradja foruma!Kako povratiti ga?01.12.2008. u 20:54 - pre 187 meseci
Imam i ja problem! Neko je upao u moj trezor u Svajcarskoj i ukrao mojih tesko zaradjenih milijardu EUR

Pre svega moras vise informacija da pruzis, ne mozemo mi da ti zavirimo u mozak i znamo sve sto ti znas. Pre svega, koji sistem koristis? phpBB,SMF,InvisionPowerBoard? Dalje, da li imas pristup hosting panelu, tamo gde hostujes sajt? I ako imas da li imas pristup alatu za rad sa bazom, najcesce je phpMyAdmin. Trebas tu da se ulogujes sa korisnickim imenom i sifrom za bazu, ne za forum. Onda trebas da nadjes tabelu gde se cuvaju informacije o korisnicima najcesce se zove users, nadjes zapis gde je tvoje korisnicko ime, onda lepo nadjes polje password, tamo ce biti niz slova i brojeva, bez bilo kakvog znacenja, lepo ces da obrises to i da ubacis novi hash, imas na ovoj stranici generator, lepo ukucas sifru iskopiras novi niz, i upises tamo gde je stajao stari hash, ako napadac nista ostalo nije menjao/ostetio, sve ce raditi sasvim ok. Eto kada to zavrsis, onda si: "Faca u Kostolac, bre", pa mozes pred drustvom da se hvalis kako si "kaker"
Pozzzz.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

pipinpi

Član broj: 150113
Poruke: 15
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: Kradja foruma!Kako povratiti ga?02.12.2008. u 11:41 - pre 187 meseci
hvala na pomoci uspeo sam!!!! :))
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Kradja foruma!Kako povratiti ga?02.12.2008. u 12:11 - pre 187 meseci
Cisto da znas, ista fora je i sa Joomla CMS-om. I vecinom Web aplikaicija koje su pisane u PHP sa MySQL bazom. ;) To mu dodje ko neko nepisano pravilo.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Kradja foruma!Kako povratiti ga?

[ Pregleda: 1810 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.