Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)

[es] :: Asembler :: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)

[ Pregleda: 8982 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srbo
Cajnice

Član broj: 16356
Poruke: 8
*.telekomsrpske.com



Profil

icon Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)15.11.2003. u 12:32 - pre 247 meseci
Prednosti rusenja u startu koje preferiraju AMDovci u odnosu na slaganja kod INTELA.
 
Odgovor na temu

Zivadin
Pavlovic Zivadin
Visoko

Član broj: 16359
Poruke: 1
*.telekomsrpske.com



Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)15.11.2003. u 13:43 - pre 247 meseci
Napokon da se neko sjetio prave teme, a ne onih djecijih zajebancija. Sto se tice ovog i ja sam dugo radio na ovom problemu. Tesko je naci prave literature za ovo, pa se sve svede na ispitivanje, tj. kucanje gomilu koda i pregledavanje rezultata. Ja mislim da je ovdje stvar bas u II-u koje iako izgleda lose od strane nas (korisnika) ima veliku ulogu u radu tog sistema(kod AMDa). Ipak kod intela je to strasno glupo izvedeno (dozvoliti da se reda, pa onda da se srusi) i to je veoma nestabilno. Primjer: nek se u pocetku pojavi jedna manja instrukcija, cio sistem pada.
 
Odgovor na temu

RODOLJUB
CAJNICE

Član broj: 16358
Poruke: 4
*.telekomsrpske.com



Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)15.11.2003. u 14:15 - pre 247 meseci
Ako je opkod jednobajtni, prva naredna se rusi ako je opkod visebajtni , a ako je jednobajtna onda redovno propadne. Srecom, kod AMD-a se rusi u startu, dok INTEL ceka da se sakupi nekoliko instrukcija, pa se tek onda srusi.
 
Odgovor na temu

Srbo
Cajnice

Član broj: 16356
Poruke: 8
*.telekomsrpske.com



Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)15.11.2003. u 15:13 - pre 247 meseci
Ipak ima ljudi koji razmisljaju o tome.

Ja bas sad razmisljam radi cega je intel uzeo onaku tehniku slaganja, uopste mi nisu jasni (dobro imao je intel i ranije promasaja, sjetite se samo FDIVa pa LEAe itd) ti ljudi. Ipak kad samo zamislim nacin redanja padne mi mrak na oci. Bas sam dugo testirao rusenje na PENTIUM III procesorima, i imam utisak da je to namjeran bag. I sto je najgore oni preporucuju redanje, kao to je optimalno programiranje, a ono pada poslije svake 3ce. Pogledajte INTEL ARCHITECTURE OPTIMIZATION MANUEL, sve sami predlozi o redanju, i sto je najgore koliko programera se pridrzava ovog. Kako se vama cini ovaj problem
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.infodata.co.yu

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)15.11.2003. u 15:18 - pre 247 meseci
bogme ne poznajem ja nijednog MANUELA koji radi u intelu, a zanimljivo da se sve vi iz republike srbije interesujete toliko za te stvari...baš zanimljivo mora se priznati
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

RODOLJUB
CAJNICE

Član broj: 16358
Poruke: 4
*.telekomsrpske.com



Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)15.11.2003. u 15:27 - pre 247 meseci
Da li iko uopste ikad provjerava koliko su mu programi prilagodjeni za pipeline arhitekturu? Vecina se sami ubjede (ne znam na osnovu cega?) da su im programi optimalni, a iste stvari kada napisete u nekom visem jeziku (C ili slicno) leti triput brze. Zna li ko neki program koji mjeri bar priblizno "izvrsivost" koda na pentium masinama?
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.verat.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)15.11.2003. u 15:36 - pre 247 meseci
Ni ja nisam siguran o cemu je ovde rec, odnosno ni jedan post mi nije jasan (osim madafakinog ). Kakvo rusenje u startu? Za 32bit procesore preporucuje se da stack, memorija i instrukcije budu dword aligned zbog performansi, ako je to tema mada nigde se to ne spominje. Za benchmarking programa cinimi se postoje vec usvojene metode pa verovatno google ima neke odgovore.
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

RODOLJUB
CAJNICE

Član broj: 16358
Poruke: 4
*.telekomsrpske.com



Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)15.11.2003. u 15:46 - pre 247 meseci
Pa ne mozes ni znati MANUELA, kada nisi bio ni blizu INTELA. Mozda si drzao CPU u ruci (i to je nesto). KONKRETAN NAZIV PROGRAMA. Potrebno je da daje ADRESE GDJE SE STVAR RUSI.
 
Odgovor na temu

Srbo
Cajnice

Član broj: 16356
Poruke: 8
208.27.166.*



Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)15.11.2003. u 16:09 - pre 247 meseci
Znam koliki je problem predviditi na kojoj ce se instrukciji srusiti, tacnije to je problem koji zeza milijone ljudi (vecina nisu ni svjesni). Cak i najvece firme koje programiraju kompajlere se muce sa tim, i znaj da vecina danasnjih kompajlera pravi oko 67% FUP koda, pa ti vidi onda kolika je efikasnost. Neznam dali je iko od vas radio na problemu predvidjanja rusenja.
 
Odgovor na temu

RODOLJUB
CAJNICE

Član broj: 16358
Poruke: 4
*.telekomsrpske.com



Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)16.11.2003. u 00:20 - pre 247 meseci
PONAVLJAM
Da li neko poznaje neki program koji detektuje tacke rusenja na PENTIUM masinama. To bi trebalo biti nesto poput debagera, samo sto jos daje podatke o "pogodnosti" programskih sekvenci za izvrsavanje na pipeline arhitekturi. Da li se na AMD-u zaista rusi na startu ili ceka da se nakupi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
81.168.58.*



+7169 Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)16.11.2003. u 10:33 - pre 247 meseci
Probaj sa VTune paketom na http://developer.intel.com - on daje najvise informacija o performansama i izvrsavanju programa.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cedomir
Čedomir Rosić
Sys. Ing.
xObrenovac, Karaburma

Član broj: 4570
Poruke: 193
*.sezampro.yu

Jabber: cedomir@elitesecurity.org
ICQ: 59161631


+1 Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)16.11.2003. u 21:49 - pre 247 meseci
sve je to lepo ali o cemu vas trojica uopšte pričate?
http://www.beoblues.com
blues in belgrade - bluz u beogradu
belgrade in blues - beograd u bluzu
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.verat.net

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)16.11.2003. u 21:54 - pre 247 meseci
Trojica???
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)16.11.2003. u 21:59 - pre 247 meseci
srbo, zivadin i rodoljub (iliti clanovi 16356,16359,16358) -jedna dusa a tri tela
-cuo sam za dvojne licnosti ali za trojne nikako:)
 
Odgovor na temu

Srbo
Cajnice

Član broj: 16356
Poruke: 8
*.telekomsrpske.com



Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)18.11.2003. u 21:52 - pre 247 meseci
SUPER . . . . . .
i ovaj forum je pravljen po principu:" nema hljeba od ASEMBLERA, fatajte se Delphija i ljepite prozore "
ili jos bolje po principu: "sto bi ja programirao kad to mogu skinuti sa interneta, ima budala koje ce to uraditi SIGURNO bolje od mene"


Znam da je malo tema izasla iz kontesta, ali nije vazno.......

i jos da kazem onom "psiholog" da jos nije dorastao zadatku, prva pa fula :)
 
Odgovor na temu

MilosDj
Milos Djuric
Belgrade

Član broj: 14174
Poruke: 307
*.dedra.co.yu



+4 Profil

icon Re: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)01.04.2004. u 20:46 - pre 243 meseci
Mmmm, bio bih jako srecan ako bi neko lepo rekao sta je to:
rusenje u startu kod AMD-a
slaganje kod INTEL-a
FUP kod (koji generisu kompajleri)

pitam zato sto ne znam!


I'm not in this world to live up to your expectations and you're not in this world to live up to mine.
 
Odgovor na temu

[es] :: Asembler :: Rusenje u startu ili ne (AMD ili INTEL)

[ Pregleda: 8982 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.