Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektrosok na automobilu umesto alarma

[es] :: Elektronika :: Elektrosok na automobilu umesto alarma

[ Pregleda: 10286 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lupi

Član broj: 98209
Poruke: 57
*.static.sbb.rs.

ICQ: 312


Profil

icon Elektrosok na automobilu umesto alarma23.11.2008. u 23:09 - pre 186 meseci
Ljudi da li znate kako da izvedem elektrosok uredjaj na automobilu kao vid neke zastite to jest kada neka osoba
dodirne lim automobila da ga dobro razdrma struja
Moze neka sema, gotov uredjaj ili tome slicno
Pomoc!

Unapred zahvalan
Lupi
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma23.11.2008. u 23:12 - pre 186 meseci
bolje nemoj da tebe posle ne bi dobro razdrmale kazne :)

da li ti je makar palo na pamet da auto moze da slucajno daklem bez ikakve lose namere dodirne neko sa ugradjenim pejsmejkerom i time ode u vecna lovista?
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma23.11.2008. u 23:49 - pre 186 meseci
a da se i ne pominje ako je u pitanju neko novije auto sta bi posle bilo sa elektronikom...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma24.11.2008. u 01:49 - pre 186 meseci
a i sa staklom kad se vrati predrmana osoba sa ciglom u ruci :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Barabbas

Član broj: 57194
Poruke: 55
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma24.11.2008. u 07:19 - pre 186 meseci
Ja sam svojevremeno planirao da u volan, sediste i verovatno bravu ugradim stun-gun, ali sam vrlo brzo odustao od ideje posto sam i sam bio dobro prodrman istim.

Inace, poslednji put kada sam proveravao, nosenje (verovatno i upotreba) ovakvih sredstava je kod nas jos uvek nedefinisana zakonom (osim verzija u obliku pistolja koji ispaljuju elektrode), pa je samim tim i eventualna kazna ukoliko te lopov tuzi za "povredu na radu" minimalna (osim naravno u slucaju da isti ima ugradjen pejsmejker, kada bi verovatno odgovarao zbog ubistva :P).

Da tema ne bi otisla u off, imam ovde neke seme koje sam nalazio na netu, okacicu ih kada ih iskopam, ako se ostali clanovi sloze.

BTW, to ti nece spasiti stakla i farbu na kolima, kada se ometeni pocinilac vrati vec sledece noci sa pajserom i zastitnim rukavicama.

You know you're an engineer if you have no life and can prove it mathematically.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma24.11.2008. u 22:25 - pre 186 meseci
Takav uredjaj se stavlja na metalnu ili zicanu ogradu za stoku da nebi preskakala ali to sa ljudima ide drugacije. Mislim da tema nije edukativnog karaktera i moze da sledi katanac ako odluci guja011 mada je rano ali to se zna sve sto je opasno po zivot ljudi ja se sa ovim nikako neslazem !!!
 
Odgovor na temu

johnny_hush
Belgrade, Serbia

Član broj: 112918
Poruke: 528
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: johnnyhush.com


+1 Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma25.11.2008. u 00:34 - pre 186 meseci
meni su u poslednjih mesec dana sa automobila skinuli dve retrovizora i znak sa prednje strane i covek se naravno uzasno iznervira, ali opet da ne preteramo malo... mislim da je najbolje da se sa te ideje okrenes ka nekom boljem alarmu, ili bilo cemu sto nikako ne moze da bude fatalno po bilo koga...
http://johnnyhush.com - Electronics
 
Odgovor na temu

Lupi

Član broj: 98209
Poruke: 57
*.static.sbb.rs.

ICQ: 312


Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma26.11.2008. u 13:55 - pre 186 meseci
Mislio sam elektosok na automobilu koji bih ga palio pritiskom na taster takoreci na daljinac ako bi lopov naisao i pokusavao obijati auto,
naravno prvo bih pustio alarm da se ukljuci tako reci da mi javi pa bi tajno daljinsko na taster pustio elektrosok cisto da ga upozorim.A ako bi se posle vratio
sa ciglom, onda bi ga tek cekao, nek dodje da mi razbije staklo da vidi kako ce prodje
Naravno elektrosok iz bezbednosnih razloga zbog dece i neduznih ljudi nebi bio stalno ukljucen, samo kada bi ga ja aktivirao takoreci sokirao lopova na delu.
Ako neko ima neku semu ili postpak kako to napraviti nek mi kaze

Pozz...
Lupi
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
212.62.56.*



+4 Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma26.11.2008. u 14:06 - pre 186 meseci
U cemu je poenta ako ces da cekas lopova :)
Dovoljno je da viknes, pa da doticni pobegne....
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma27.11.2008. u 01:02 - pre 186 meseci
E eeee to je vrzino kolo ima tu svega . Jel a zasto to radis samo po nameni ?

Jel a sto ga neprijavis murkanima! Jel i itd... itd... mante se nasilja i gledanja tv-a ima ko to da resi ...

Pravda je spora ali dodje kad tad! svidelo se tebi ili ne
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.42.*



+5251 Profil

icon Re: Elektrosok na automobilu umesto alarma28.11.2008. u 11:12 - pre 186 meseci
Zabranjeno i opasno. Izbiti sebi tu ideju iz glave, moze neko da nastrada, stiteci imovinu od nekoliko desetina evra...

Zamisli samo da se necije dete teze povredi zato sto se neko stiti od kradljivaca..Da je dete nesrecom moje, pojeo bi vlasnik ceo svoj auto, odmah tu na parkingu, ma sa kakvim razlozima ugradjivao spravu, i bez pozivanja na spore pravde...

Ima drugih nacina, kako nije kamera pala na pamet (valjda nije dovoljno brutalna u kaznjavanju), pa lepo snimis veseljaka, i radi sa snimkom sta hoces, nosi u policiju, uzmi pajser pa naplati stetu...

Poz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Elektrosok na automobilu umesto alarma

[ Pregleda: 10286 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.