Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl

[es] :: C/C++ programiranje :: BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl

[ Pregleda: 3818 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sisko.Marcetic
Skobalj

Član broj: 153060
Poruke: 31
212.200.175.*



Profil

icon BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl20.11.2008. u 12:25 - pre 187 meseci
pitanje 1:
Imam DB aplikaciu sa ADO komponentama - instaliranu na korisnikovom pc : problem je pri startovanju iz shortcuta sa desktopa , aplikacija nece da uctira txt fajlove. Ako se udje u direktorijum aplikacije i startuje duplim klikom sve je ok. Ali problem je sto sam sa inoset up om dodelio opcione shortcutove na desktopu korisnika pri instalaciji.


pitanje 2:
Da li je neko budzio ovakvku vrstu client server aplikacije: klijent program koji radi sa bazom podataka + komponente WinSocket , ServerWinSocket Klient: program bez bilo kakvog DataSource komponetne povezana sa klijentom uz pomoc WinSocket ClientWinSocket komponenti. Pri konektocanju (IP zadato) salje za zahtev serveru u obliku sql (text), server to obradi i vrati nazad kao plain tekst na primer .
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl20.11.2008. u 12:46 - pre 187 meseci
Sta pise u Properties od shortcut-a, stavka Start in... ?

Treba da bude putanja do pravog EXE-a.

Takodje, bilo bi korisno da ConnectionString kreiras dinamicki, pri cemu je:
ExtractFilePath( ParamStr(0) )
...odnosno:
ExtractFilePath( Application->ExeName )
... referenca za pocetak exe-a.


A ne bi bilo lose i da pogledas FAQ na InnoSetup sajtu:
(My application can't find any of its files when it is started from the shortcut created by Setup. It works fine when I double-click the application's EXE in Explorer.)
http://www.innosetup.com/isfaq.php#workingdir

Obrati paznju na:
Citat:

If for some reason you cannot fix this at the application level, you can tell Inno Setup to set the "Start In" field by adding "WorkingDir: {app}" to your [Icons] entries.
 
Odgovor na temu

Sisko.Marcetic
Skobalj

Član broj: 153060
Poruke: 31
212.200.175.*



Profil

icon Re: BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl02.12.2008. u 11:50 - pre 187 meseci
Hvala na odgovoru sto bi mi nas narod rekao RTFM.
U vezi sa drugim pitanjem u postu: probao sam da nabuzdim neki klijent server program uz pomoc Socketa i ADO, ali se desava da 'server' pukne sam od sebe tj. pocne da izbacuje run time greske. A probao bih da neku moju prostu igricu (komp protiv igraca) prepravim za mrezno igranje. Mislim da ubacim ServerSocket i ClientSocket komponentu, pa da pri pocetku igre jednu instancu programa (komp.) proglasim za server, ali nemam dalje ideja. Ima li neko neki prost primer ili link. Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl02.12.2008. u 12:05 - pre 187 meseci
Servisna aplikacija + soketi (Indy ili TClientSocket/TServerSocket) + ADO, radi bez ikakvih problema.

Nisam nikada koristio WinSocket i ServerWinSocket.

Vec je na forumu bilo primera kako radi Indy verzija: TIdTCPClient i TIdTCPServer : http://www.elitesecurity.org/t215974-0#1290572
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.237.*



+9 Profil

icon Re: BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl02.12.2008. u 13:37 - pre 187 meseci
Možete pogledati i ovdje:

http://forum.bug.hr/forum/topi...58.aspx?sort=asc&view=flat

Tu sam pod nickom Tracer napisao nekoliko tutorijala za mrežne aplikacije korištenjem Indy komponenti. Mislio sam još podosta toga napisati, a pogotovo o SSL-u, tuneliranju, mapiranim portovima itd itd. ali jednostavno nemam više volje.
 
Odgovor na temu

Duke Nukem
Miroslav Mitic
dipl.mas.ing - tehnolog za hidrauliku/
REL, MAG panciranje i zavarivanje bla
bla...
Lazarevac

Član broj: 38933
Poruke: 143
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl03.12.2008. u 21:17 - pre 187 meseci
itf odlican ti je tut. Priznajem da sam imao averziju prema indy komponentama dok nisam procitao tvoj rad. Indy izgleda dosta ugodan za net programe, imas li jos nesto insteresantno ?
Tape loading error
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.adsl.net.t-com.hr.



+9 Profil

icon Re: BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl04.12.2008. u 07:46 - pre 187 meseci
hvala. drago mi je da sam nekome uspio na bolje promjeniti sliku o indy komponentama jer stvarno su i dobre :)

ima još poprilično toga, ali nešto moram ostaviti i za knjigu. uglavnom: pooling i rad s konekcijama, ftp server, tftp klijent-server, telnet, mapirani portovi, parsiranje, ssl zaštita, pop3 itd itd..
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.adsl.net.t-com.hr.



+9 Profil

icon Re: BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl07.12.2008. u 23:10 - pre 187 meseci
Sad sam se sjetio i ovog video tutorijala kojeg sam radio (18 MB, Indy chat):
http://www.myotherdrive.com/fi...008.62975.0008fi/chat-xvid.avi
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: BCB aplikacija sa ADO kompon. ne prepoznaje txt fajl

[ Pregleda: 3818 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.