Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje

[es] :: Advocacy :: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16682 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 12:13 - pre 187 meseci
Citat:
miodrag75
prvom postu izneo svoju predrasudu da je KDE iskopirao Vista look


Da, jeste iskopirao Vista i Mac OS X look - mislim, nisam slep kod ociju a i znam kako je KDE izgledao pre 4 godine a kako izgleda danas.

A ne vidim ni sta je tu lose, i Microsoft je kopirao Mac OS X - jer valja.

Sto se kompozitnog desktopa tice, tesko da ga je Microsoft kopirao od Linunxa jer je MS imao kompozitni dekstop jos 2003-ce godine, predstavljen na PDC-u 2003 - tako da su ga vrlo verovatno developovali jos 2002-ge godine. To sto se kompozitni desktop pojavio u release Microsoft produktu tek 2006-te godine je sasvim druga stvar, ali nema puno veze sa faktom da je kompozitni desktop postojao jos ranije.

Citat:

Korisniku kao Ivanu Dimkovicu nikad nece valjati linux ma koliko bio dobar


Cudno, a ja bas rekao da valja za ono za sta mi sad treba :)

Ili hoces da kazes da ja izmisljam bagove koji su toliko ocigledni? Pa nece biti da je tako, Miodraze :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

miodrag75
Miodrag Zivkovic
Nis

Član broj: 82777
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linuxo.org


Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 16:39 - pre 187 meseci
Da ti si uvek u pravu i sve znas ali malo bolje proveri svoje podatke i nemoguce je s tobom se raspravljati jer previse izvrces stvari, poredis stvari koje se ne moze porediti itd.
I gde si ostavio u prvom postu model lapa ovako nekako bi trebalo da izgleda puna oznaka
SONY VAIO VGN-TZ150NB

[Ovu poruku je menjao miodrag75 dana 23.11.2008. u 17:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 16:54 - pre 187 meseci
Sta tacno da proverim?

- Instalacija NVidia drajvera kojeg mi je ponudio sam OS mi je zablokirala Kubuntu i X vise nije mogao da se podigne, i nije bilo moguce resetovati konfiguraciju sa onim "recovery" boot menijem. Potvrdio i moj kolega, Linux guru, i jos nije nasao advekvatno resenje. Kako nemam pojma nista u vezi sa X konfigurisanjem, morao sam da reinstaliram ceo OS :( Gde sam tacno pogresio?

- System Sleep ne radi vec izbacuje neki "exception" na manje od sekunde a onda se vrati u GUI mod - isto tako, ne vidim sta treba da "proverim" ? Ako imas resenje, a ti reci, ali to nece umanjiti fakat da je u pitanju teska bagcina. Zbog ovoga bih stalno morao da gasim laptop kada bih hteo da koristim Linux za rad

- Sistemski ventilator konstantno radi, i daleko cesce povecava broj obrtaja nego na Windowsu... Sta treba tu da proverim, mislim - nisam gluv?

- Ubuntu ne vidi HDMI port na mom laptopu sa onim njihovim open-source NVidia drajverom, tako da ne mogu da koristim eksterni monitor... Imas neki savet, ili da jos malo proveravam? :)

- Ubuntu ne vidi Intel GM45 (GMA 4500) graficku na ovom laptopu, iako je Windows vidi i bez ikakvih drajvera... Tj. mozda je hardver i vidi, ali X server ne mogu da nateram da prikazuje nista na njoj.. Saveti?

- Ako ukljucim GNOME okruzenje, nemam vise zvuk nego samo krckanje... GNOME sam instalirao "po knjizi" sa sudo apt-get install ubuntu-desktop

- Amarok je potrebno manuelno podesavati (Xine audio engine na OSS) kako bi uopste pustio zvuk posto "Auto" (default) i "ALSA" ne rade.

- Jako primetan screen tearing prilikom skrolovanja, recimo u Amarok-u - ocigledno da X server ne ceka na VSync (kazu eto ljudi da to moze da se namesti, mora da se instalira neki konfigurator... pitanje za milion dolara, zasto to nije po defaultu ON?!?!?!?!)

- Kako bih imao zvuk samo na slusalicama, a ne na zvucnicima, moram manunelno da drndam jedan od nekoliko slajdera sa vrlo ne-intuitivnim imenima... Needless to say, neki drugi OS-evi automatski detektuju slusalice

- Moram doinstalirati OS komponente kako bi se Firefox pravilno iscrtavao u KDE-u, inace tabovi bivaju iseceni na pola

- TrueCrypt mi sprecava gasenje sistema (cak i kada nema mountovanih drajvova!!! ostaje mu dijalog jedini iscrtan na ekranu)


^^^ Eto, za 2 dana - malo li je... Nisam ni jedan od ovih bagova "trazio", vec su se pojavljivali kako sam radio sasvim normalne radnje. Sorry, to je ocajno puno bagova za samo 2 dana.

Mislim, to samo govori o "User Friendliness-u" Linuxa - u isto vreme, kompajliranje kernela, editovanje nekih sistemskih opcija u kernelu te ACPI tracing je prosao bez problema :) Linux je i dalje mnogo vise "developer friendly" nego "user friendly" :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

miodrag75
Miodrag Zivkovic
Nis

Član broj: 82777
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linuxo.org


Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 17:04 - pre 187 meseci
Licno izabrao si najgoru soluciju za laptop moze neko da prica kako je super i popularan ali je jedno obicno s***** koje ima samo malo bolju reklamu. Ubedljivo najbolji distroi za Desktop su Fedora,Mandriva,OpenSUSE i Debian (manje vise zbog konzole). Za laptopove nema bolje distribucije od Mandrive
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 17:05 - pre 187 meseci
Citat:

I gde si ostavio u prvom postu model lapa ovako nekako bi trebalo da izgleda puna oznaka
SONY VAIO VGN-TZ150NB


Potpuno irelevantno - Svi Vaio Z modeli (VGN-Z11WN / VGN-Z21WN / VGN-Z11VN, itd...) imaju identican sistemski i graficki hardver. Jedina razlika izmedju njih je brzina procesora, velicina HDD-ova i rezolucija ekrana.

Moj model je VGN-Z21WN

Citat:

je s tobom se raspravljati jer previse izvrces stvari, poredis stvari koje se ne moze porediti itd..


Molim lepo, ja sam napisao tacno kompletnu listu bagova koje sam nasao. Nisam nista "izvrnuo" nego sam napisao upravo onako kako jeste - vidis, ljudi na ovom forumu su mi pomogli oko nekih, na cemu se zahvaljujem, ali neki su i dalje nereseni i naravno da cu to da napisem u temi koja se bavi utiscima.

Ne znam ni sta to "ne moze da se poredi", mislim ako Windows bez Sony drajvera moze da uradi Sleep kako treba, vidi obe graficke kartice (doduse, ne moze da dinamicki menja izmedju istih, ali ih bar VIDI i radi sa obe) i automatski detektuje slusalice, mislim da je to i te kako moguce porediti :)

Citat:

Licno izabrao si najgoru soluciju za laptop moze neko da prica kako je super i popularan ali je jedno obicno s***** koje ima samo malo bolju reklamu. Ubedljivo najbolji distroi za Desktop su Fedora,Mandriva,OpenSUSE i Debian (manje vise zbog konzole). Za laptopove nema bolje distribucije od Mandrive


Znas kako, da pitam 5 Linuxasa dobicu 6 preporucenih distribucija. Ubuntu mi je preporucio >najveci broj< Linux kolega, tako da sam ga iskljucivo zbog toga instalirao... Kao sto rekoh, odradio mi je posao za ono sto mi je trebao.

Ako budem imao vremena probacu i tu Mandrivu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
91.150.118.*



+159 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 18:43 - pre 187 meseci
recimo ja imam intelevu graficku i radi out-of-box, muzicka ne znam koja mi je (nisam par dana kuci, pa ne mogu da pogledam sad) radi isto ko i graf. Cuo sam da mnogi imaju problema sa muzickom, odnosno sa alsom. to je zato sto je preinstaliran onaj pulseaudio koji je neka beta... kao i sam X server. Kao i cela cetvorka, kde. Ne znam zasto prave od tolikih beti jedan sistem. :)

Probaj da instaliras kmix pa ces da dobijes u system try onaj mali zvucnik.... pa tamo podesi sve da se vidi i brckaj po ono, dok ne proradi :D
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.adsl.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 18:57 - pre 187 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sta tacno da proverim?

- Instalacija NVidia drajvera kojeg mi je ponudio sam OS mi je zablokirala Kubuntu i X vise nije mogao da se podigne, i nije bilo moguce resetovati konfiguraciju sa onim "recovery" boot menijem. Potvrdio i moj kolega, Linux guru, i jos nije nasao advekvatno resenje. Kako nemam pojma nista u vezi sa X konfigurisanjem, morao sam da reinstaliram ceo OS :( Gde sam tacno pogresio?

- System Sleep ne radi vec izbacuje neki "exception" na manje od sekunde a onda se vrati u GUI mod - isto tako, ne vidim sta treba da "proverim" ? Ako imas resenje, a ti reci, ali to nece umanjiti fakat da je u pitanju teska bagcina. Zbog ovoga bih stalno morao da gasim laptop kada bih hteo da koristim Linux za rad

- Sistemski ventilator konstantno radi, i daleko cesce povecava broj obrtaja nego na Windowsu... Sta treba tu da proverim, mislim - nisam gluv?

- Ubuntu ne vidi HDMI port na mom laptopu sa onim njihovim open-source NVidia drajverom, tako da ne mogu da koristim eksterni monitor... Imas neki savet, ili da jos malo proveravam? :)

- Ubuntu ne vidi Intel GM45 (GMA 4500) graficku na ovom laptopu, iako je Windows vidi i bez ikakvih drajvera... Tj. mozda je hardver i vidi, ali X server ne mogu da nateram da prikazuje nista na njoj.. Saveti?

- Ako ukljucim GNOME okruzenje, nemam vise zvuk nego samo krckanje... GNOME sam instalirao "po knjizi" sa sudo apt-get install ubuntu-desktop

- Amarok je potrebno manuelno podesavati (Xine audio engine na OSS) kako bi uopste pustio zvuk posto "Auto" (default) i "ALSA" ne rade.

- Jako primetan screen tearing prilikom skrolovanja, recimo u Amarok-u - ocigledno da X server ne ceka na VSync (kazu eto ljudi da to moze da se namesti, mora da se instalira neki konfigurator... pitanje za milion dolara, zasto to nije po defaultu ON?!?!?!?!)

- Kako bih imao zvuk samo na slusalicama, a ne na zvucnicima, moram manunelno da drndam jedan od nekoliko slajdera sa vrlo ne-intuitivnim imenima... Needless to say, neki drugi OS-evi automatski detektuju slusalice

- Moram doinstalirati OS komponente kako bi se Firefox pravilno iscrtavao u KDE-u, inace tabovi bivaju iseceni na pola

- TrueCrypt mi sprecava gasenje sistema (cak i kada nema mountovanih drajvova!!! ostaje mu dijalog jedini iscrtan na ekranu)


^^^ Eto, za 2 dana - malo li je... Nisam ni jedan od ovih bagova "trazio", vec su se pojavljivali kako sam radio sasvim normalne radnje. Sorry, to je ocajno puno bagova za samo 2 dana.

Mislim, to samo govori o "User Friendliness-u" Linuxa - u isto vreme, kompajliranje kernela, editovanje nekih sistemskih opcija u kernelu te ACPI tracing je prosao bez problema :) Linux je i dalje mnogo vise "developer friendly" nego "user friendly" :)


Mnogo bolja solucija je da umesto vremena koje ces da potrosis na neku drugu distribuciju, odvois 30 min i odes na https://launchpad.net/ubuntu/+filebug i prijavis sve te bugove. I verujem da ce ili u ovoj verziji ili maximalno do sledece verzije biti ispravljeni.
 
Odgovor na temu

tep3a
Milan Terzic
Nis,Srbija,Supak kosmosa

Član broj: 24966
Poruke: 64
79.101.250.*

Sajt: www.terza.info


Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 19:43 - pre 187 meseci
KDE sigurno nije tako dobro integrisan u Ubuntu jer je njima definitivno Gnome WM broj jedan i mnogo manje resursa ulazu u integraciju KDE-a. Treba sacekati openSuse 11.1 koji izlazi (uz malo srece) 18.12.08 i videti kako stvari stoje. KDE4.x je jos uvek rovit, u januaru izlazi 4.2 verzija koja bi trebala da bude dovoljno oke za production masinu.
signature error
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 20:25 - pre 187 meseci
Citat:

Mnogo bolja solucija je da umesto vremena koje ces da potrosis na neku drugu distribuciju, odvois 30 min i odes na https://launchpad.net/ubuntu/+filebug i prijavis sve te bugove. I verujem da ce ili u ovoj verziji ili maximalno do sledece verzije biti ispravljeni.


Da znas da hocu, bar za sleep i HDMI problem.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
77.46.176.*



+10 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 22:30 - pre 187 meseci
definitivno si za kde izabrao losu distribuciju!
probaj opensuse.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.254.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje23.11.2008. u 23:11 - pre 187 meseci
Koliko vidim, za ovo sto Ivan radi, odnosno za sta mu treba Linux - nije toliko bitan distro, koliko sam shvatio
radi se samo o ukljucivanju jedne stvari u kernelu radi potrebnog debuginga i rekompajl kernela. Ovo su developer
stvari... a sa onim sto je primetio i pobrojao kod Ubuntu-a (sad vezano za pogled iz ociju obicnog noob korisnika),
to je zaista tako, nazalost. Ima bagova, i oni se vremenom sredjuju, ne toliko brzo koliko bih ja voleo, ali se sredjuju.

Inace, Ubuntu nije najsrecnije resenje za rekompajl kernela - jer tamo negde kod njih stoji - ako to radite, zaboravite
da nam prijavljujete bagove. Potpuno to razumem jer oni zele da naprave genericki kernel koji ce svuda da radi, i zato
ih ne zanima da im neko salje prijave bagova ako je drndao bilo sta sa kernel-om, samo im komplikuje stvari.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje24.11.2008. u 07:44 - pre 187 meseci
Ahjde oladite sa savetima tipa "probaj onu drugu distribuciju". Ja koristim Mandrivu zato sto mi lepo radi na laptopu i kad ga koristim kao laptop i kad ga prikljucim na spoljni monitor. Ako neko ne zna da mu kaze kako da stredi Ubuntu, znace neko drugi. Nije izvukao neki distro iz naftalina, vec koristi prilicno popularnu distribuciju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

miodrag75
Miodrag Zivkovic
Nis

Član broj: 82777
Poruke: 150
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linuxo.org


Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje24.11.2008. u 10:10 - pre 187 meseci
kako ce da mu radi drajver za graficku kad nije instlirao ili modul ili kernel header. Mogao je jednostavno da ubaci non free repoe u Synpatic-u i lepo instalira drajvere sto bi izbegao drljanje po xorg.conf
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.adsl.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje24.11.2008. u 11:26 - pre 187 meseci
Wait, wat ?

Nije uopste to u pitanju nego je Sony izvrsio modifikacije graficke u pitanju potrosnje (power saving) i jos nekih sitnica i sada ta graficka nije kompatibilna sa generickim drajverom. To isto radi i FCS i imao sam lap sa 8400GS grafickom koji nece da radi sa generickim drajverima nego samo sa onim od FCS. I to lepo pise na Nvidinom sajtu. A posto sony ne izdaje te modifikovane drajvere za Linux mrka kapa da ce to poterati.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje24.11.2008. u 14:12 - pre 187 meseci
Citat:
Stator: koji nece da radi sa generickim drajverima nego samo sa onim od FCS. I to lepo pise na Nvidinom sajtu. A posto sony ne izdaje te modifikovane drajvere za Linux mrka kapa da ce to poterati.
E, ovo je sustina celog (sr)[t]anja sa Linuxom. Ja se sa njim (m)ucim vec vise od 6 godina, bar ako zakljucujem sa clanstvom na ES-u, koje je pocelo decembra 2002 godine.

Malo, malo, pa te negde nisko udare. Dodje nova distribucija ili verzija stare - ne radi mi postojeca mrezna kartica! Kako bre, zasto bre? To se vec desilo vise puta. Jedna od njih, PCLinuxOS, ne radi ni sa jednom od 4 razlicite mrezne koje imam, a nisu neke prepotopske.

Pre izvesnog vremena mi zatreba PCI kartica sa e-SATA prikljucom - pokusao sam da tako osavremenim stariju osnovnu plocu. Ugradim, nista. Trazim drajvere za Linux po netu, boze sacuvaj.

Nadju se takve stvari stalno, cim malo skrenes sa utabanog smera. Ne kazem da se neke od njih ne mogu resiti, ali je za to resavanje potreban rad i znanje koje izlaze iz profila prosecnog korisnika, koji su najveci broj kupaca. Zato se kod proizvodjaca i prodavaca sve vise i kristalise stav da je Linux moguce koristiti za ostvarivanje zarade samo ako ga prodajes kao preinstalirani OS na nekoj konfiguraciji. U ostalim slucajevima - kako se ko snadje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje24.11.2008. u 14:47 - pre 187 meseci
Ajde ako bi neko mogao malo da pojasni ovo sa fontovima i freetype2...
Ja sam probao to da sprovedem po nekoliko uputstava koja nadjoh na internetu, ali fontovi jos uvijek izgledaju budjavo, tj. nije mi poslo za rukom, iako sve odradih po PS-u.

Sta tacno treba da se radi, sta da se rekompajlira i tome slicno. Najkorisnije ce biti uputsvo "idiot proof" tipa, molicu.
U pitanju je openSuse 11.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje24.11.2008. u 16:31 - pre 187 meseci
Citat:
Odin D.: Ajde ako bi neko mogao malo da pojasni ovo sa fontovima i freetype2...
Ja sam probao to da sprovedem po nekoliko uputstava koja nadjoh na internetu, ali fontovi jos uvijek izgledaju budjavo, tj. nije mi poslo za rukom, iako sve odradih po PS-u.

Sta tacno treba da se radi, sta da se rekompajlira i tome slicno. Najkorisnije ce biti uputsvo "idiot proof" tipa, molicu.
U pitanju je openSuse 11.


Skines http://download.opensuse.org/r...c/freetype2-2.3.5-62.1.src.rpm

Prebaci se u root nalog sa su

Instaliras ga sa rpm -i freetype2-2.3.5-62.1.src.rpm

Odes u /usr/src/packages/SPECS

Otvoris u editoru fajl freetype2.spec

Nadjes liniju koja sadrzi %define enable_subpixel_rendering 0

0 prebaci u 1 i save-ujes fajl

Prekompajliraj paket sa rpmbuild -bb freetype2.spec (ovo kucas u /usr/src/packages/SPECS)

Instaliraj dva freetype2 paketa koja ces naci /usr/src/packages/RPMS/odg_arh_procesora/ sa rpm -U freetype2.tralala.rpm

Nakon toga aktiviraj aa u odgovarajucoj aplikaciju u radnom okruzenju
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje24.11.2008. u 18:00 - pre 187 meseci
Vista ima slican bug. Kada je na "Balanced" power plan-u, i kada se zatvori, nece da posalje laptop u sleep nego ugasi ekran i zaglavi sistem. Na "power saver" radi sasvim normalno.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje24.11.2008. u 19:14 - pre 187 meseci
@pri3rak hvala na brzom odgovoru.

Stigao sam dovde:

Citat:
Instaliraj dva freetype2 paketa koja ces naci /usr/src/packages/RPMS/odg_arh_procesora/ sa rpm -U freetype2.tralala.rpm


Medjutim kod mene imaju 4 paketa, a pri pokusaju instalacije javlja sldedece:

package freetype2-2.3.7-999.subpixel.1 (which is newer than freetype2-2.3.5-62.1) is already installed

Pretpostavljam da je to preostalo od mojih ranijih pokusaja da to sredim.
Recimo onda da to vec ima i da je i taj korak zavrsen. Jos preostaje da se se aa ukljuci u npr. firefoxu ili operi. Od onih uputstava sto sam sam pronasao nista jos ne radi (npr. about:config za firefox, pa da nadjem font.freeype2..... e kod mene nema taj font.freetype2...., a slicno je i sa ostalim savjetima). Ako imas jos neki savjet iz rukava, dobro ce doci.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje24.11.2008. u 19:42 - pre 187 meseci
Citat:
Odin D.: @pri3rak hvala na brzom odgovoru.

Stigao sam dovde:



Medjutim kod mene imaju 4 paketa, a pri pokusaju instalacije javlja sldedece:

package freetype2-2.3.7-999.subpixel.1 (which is newer than freetype2-2.3.5-62.1) is already installed

Pretpostavljam da je to preostalo od mojih ranijih pokusaja da to sredim.
Recimo onda da to vec ima i da je i taj korak zavrsen. Jos preostaje da se se aa ukljuci u npr. firefoxu ili operi. Od onih uputstava sto sam sam pronasao nista jos ne radi (npr. about:config za firefox, pa da nadjem font.freeype2..... e kod mene nema taj font.freetype2...., a slicno je i sa ostalim savjetima). Ako imas jos neki savjet iz rukava, dobro ce doci.

Pozdrav.


hmm my bad, pazi nisam sad gledao koji je bas najnoviji paket, ali bilo kako bilo, da na dalje ne bi komplikovali idi u sledece direktorijume

/usr/src/packages/BUILD
/usr/src/packages/RPMS/i586 ili /usr/src/RPMS/x86_64 (prvi ukoliko ti je procesor 32bitni a drugi ukoliko je 64bitni i imas instaliranu 64bit distribuciju openSUSE-a)
/usr/src/packages/SOURCES
/usr.src/packages/SPECS

i u svakom od tih direktorijuma uradi jedno rm -rf *

nakon toga skini http://download.opensuse.org/r...c/freetype2-2.3.7-24.1.src.rpm moja je krivica sto sam linkovao onaj stariji jednostavno nisam pogledao mada pogledaj mozda ima i neki noviji pa skini njega

ponovi onu proceduru instalacije ovog source rpm-a izmene odgovarajuce linije u spec fajlu i kompajliranja i onda bi trebala da se pojave samo 2 freetype.***.rpm (jedan ce biti devel) u /usr/src/packages/RPMS/i586 (x86_64)

ta dva instaliraj forsirajuci update ... rpm --force -U freetype.***.rpm

nadalje ukljuci aa ako si u kde sa configure desktop->appearance->fonts-> use anti-aliasing na enable pa klikni configure i odstikliraj use sub pixel rendering i hinting style podesi na full

na dalje instaliraj true type fontove, nadji neku windows masinu i prekopiraj sadrzaj c:\windows\fonts foldera u /usr/share/truetype onda idi u taj /usr/share/truetype folder i uradi jedno chmod 644 * i nakon toga kucaj SuSEconfig

restartuj X i pogledaj
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Kubuntu 8.10 - Prijatno iznenadjenje

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16682 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.