Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IQ test

[es] :: Vodič za učenje :: IQ test

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 138837 | Odgovora: 179 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: IQ test18.10.2004. u 18:27 - pre 237 meseci
http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php

online test, odmah izbacuje rezultat.
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr.



+8 Profil

icon Re: IQ test18.10.2004. u 19:44 - pre 237 meseci
Upravo tu napravio test i rezultat mi je 95
http://www.iqtest.dk/main.swf
I usput. Ima li aki program za to (nisam čitao sve postove)
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr.



+8 Profil

icon Re: IQ test18.10.2004. u 19:55 - pre 237 meseci
Citat:
Alekstrade:
Postavio sam na netu jedan program za iracunavanje IQ-a.
Evo linka:
http://www.ptt.yu/korisnici/a/l/alekstrade/IQ.EXE
Program je oko 230KB.

pozdrav


Program ti je isto malo bolji..)))) Ne odaberem niš i kliknem na IQ i prikaže da mi je IQ 77
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
*.NBS.BG.AC.YU.

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: IQ test19.10.2004. u 17:32 - pre 237 meseci
Pretpostavljam da je zato sto taj test nije precizan pri testiranju iq-a od 77, vec je takav da izbacuje "tacne" rezultate za malo vece iq-e...
Mensin test ima 36 pitalica, sve preko 31 se vodi kao 156+ zato sto test nije precizan za vise iq-ove (analogno tome verovatno ide i prica za nize iq-ove)...
 
Odgovor na temu

filjo

Član broj: 17551
Poruke: 136
*.co.yu.



+1 Profil

icon Re: IQ test19.10.2004. u 19:04 - pre 237 meseci
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dubravka

Član broj: 30041
Poruke: 5
*.panet.co.yu.



Profil

icon Re: IQ test24.10.2004. u 19:40 - pre 237 meseci
rekla bih da masite poentu iq testova i to poprilicno.

pravi iq testovi se sastoje od mnogo delova i rade se ako se ne varam do dva sata. oni bi trebalo da pokriju sve faktore inteligencije i da njihov prosek bude stvarni iq pojedinca. takvi testovi se rade u strogo kontrolisanim uslovima i obavezan je test licnosti na vecini takvih testiranja. ovaj tip testa sam radila dva puta i vrlo sam zadovoljna svojim rezultatima. oni koji su polagali mensin test, a ovde su nesto postovali ocigledno nisu obratili paznju kada je na pocetku testa receno da je to testiranje SAMO JEDNOG FAKTORA te tako to nije pravo merilo necije inteligencije i u tu svrhu su pomenuli zenu koja je kamiondzija i koja ima najvisi IZMERENI iq faktor koji oni mere. taj faktor se naziva faktorom urodjene inteligencije, dakle radi se o inteligenciji koju smo nasledili. ja sam radila mensin test, zadovoljila uslove za clanstvo, i mislim da je test odlican. ajnstajnov test koji je ovde postovan, ZA 15 MINUTA MOZE DA POLOZI SAMO 2% POPULACIJE, a za neko duze vreme moze da ga polozi vecina. dakle svi kojima je za resavanje tog testa trebalo vise od 15 minuta ne spadaju u tih 2% genijalaca. neko pomenu eq, tj. emocionalnu inteligenciju za koju se smatra da je razlog zasto ljudi koji imaju nadprosecan iq padaju na ispitima, a oni sa prosecnim ili ispodprosecnim ga poloze. eq jednostavno predstavlja sposobnost pojedinca da se izbori sa negativnim osecanjima i da nadje neku ravnotezu u svom emocionalnom zivotu. toliko o cinjenicama.
 
Odgovor na temu

gnarfoleon
gnarfoleon
blejac
Beograd

Član broj: 4984
Poruke: 124
*.ptt.yu.

Jabber: gnarfoleon@elitesecurity.org
ICQ: 31977945


+8 Profil

icon Re: IQ test30.10.2004. u 18:13 - pre 237 meseci
Polagao sam za MENSU prosle godine i nisam prosao, imao sam samo 144 a treba 148 :(((
Kolike sanse imam da prodjem iz drugog puta, da li vredi "vezbati" razne testove kojih ima na netu? Jel ima neko da je polagao vise puta za MENSU, kolike su mu razlike u broju poena?
 
Odgovor na temu

bednik

Član broj: 41216
Poruke: 1
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: IQ test05.12.2004. u 19:33 - pre 236 meseci
Ljudi izgleda da sam ja zesce glup.Em sam upotrebljavao papir i olovku,em sam ga resavao vise od 40 min,em sam "pogodio ne bas tacan" rezultat(mislim na einstainov test).Pazi ovo:em sam od rodjenja nesretan(strah od smrti,smrti,smrti,smrti...),bez nekog opipljivog razloga za istu,em sam glup,em sam bolestan(sad mi je smrt makar opravdani razlog nesrece)...A volim te mozgalice...Ima li ko od vas genijalaca reci utehe...?
 
Odgovor na temu

gnarfoleon
gnarfoleon
blejac
Beograd

Član broj: 4984
Poruke: 124
*.vdial.verat.net.

Jabber: gnarfoleon@elitesecurity.org
ICQ: 31977945


+8 Profil

icon Re: IQ test06.12.2004. u 12:11 - pre 235 meseci
Ajnstajnov test? Jel to ono gde ko zivi? E pa ja sam te testove resavao kao klinac, izlazili su u enigmatskoj reviji Eureka. Posto sam bio mali i glup trebalo bi mi po ceo dan da ih resim ali sam ih skoro uvek resavao. Po meni oni nisu test inteligencije, vec koncentracije i cisto logickog zaklucivanja. I naravno, ocigledno je da se mogu uvezbati!

Sto se tice tog tvog straha od smrti u pitanju je fobija koja je nastala ko zna kako ali se kao i sve ostale MOZE IZLECITI. Da li ces se obratiti psihijatru, probati nesto sam da uradis (postoje ogromne self-help zajednice na netu i mnooooogo literature koja zaista moze da pomogne) ili ces sedeti i kukati to je ipak samo tvoj izbor.

Ovaj faktor, emotivna nestabilnost (sto je najblazi moguci izraz za tvoje stanje) itekako utice i na "inteligenciju", koncentraciju, sposobnost ucenja. Veza je FIZIOLOSKE prirode i tesko da se moze prekinuti nekom cisto voljnom aktivnoscu (ono kad kazes "ma nateracu se", "necu misliti o tome"). Sve sam to naucio u jednoj genijlanoj knjizi "Emotivna inteligencija" od Danijela Golmana.

Konkretno, ono sto ja kao samouki analiticar mogu da zakljucim iz tvoje poruke je da si svestan svoga stanja, da si dovoljno otvoren to da priznas i potrazis kakvu takvu pomoc, da si radoznale prirode (volis mozgalice) sto su sve pozitivne osobine. I sa druge strane imas nick bednik i kukas kako si nesretan, glup i bolestan. Najgore od toga je ono bednik jer pokazuje nedostatak elementarnog samopostovanja (a moguce i optuzivanje samog sebe za svoju sudbinu, za koju najverovatnije objektivno nisi kriv).

Ma koliko pateticno zvucalo, prvi korak je da shvatis da imas pravo da zivis svoj zivot i to onako kako ti hoces. Pa tek onda da krenes da popravljas ono sto ne valja. Da taj cilj, normalan zivot, bude nesto cemu tezis svim srcem, nesto sto zelis, a ne nesto sto moras da radis. Onda ces vec naci nacina da prevazidjes stvari koje ti sada deluju nepromenljivo.





 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: IQ test05.01.2005. u 02:08 - pre 235 meseci
Koliko je verodostojan ovaj gore Mensa Hrvatska IQ test? Ovaj sto je filjo okacio sliku.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

ultra

Član broj: 23058
Poruke: 45
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: IQ test05.01.2005. u 07:13 - pre 234 meseci
Definitivno nesto nije u redu sa mensom jer IQ preko 140 ima 3% ljudi na svetu.Nije valjda da dosta tih ljudi dolazi na http://www.elitesecurity.org/.

@Nabukodonosor
Ja sam uvek znao da si ti veliki potencijal samo sto niko nije hteo da te iskoristi :-P
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: IQ test05.01.2005. u 14:29 - pre 234 meseci
Pa zasto je to nemoguce? Pa recimo da je 3% od ukupne stare Jugostavije oko npr. oko pola miliona ljudi. Otprilike, mada je vise. Zasto nije moguce da samo jedan delic od tih pola miliona dolazi i ovde?! A forum ima samo oko 45 000 clanova.

P.S. Ma mene stalno neko iskoriscava?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: IQ test05.01.2005. u 16:38 - pre 234 meseci














Vas IQ bi mogao biti oko: 138

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.




--------------------------------------------------------------------------------
Web design: Hrvoje || © Hrvatska Mensa / Mensa Croatia MMIII || PHP code: Josip
The Mensa logo is a registered trademark of Mensa International Limited, all rights reserved.

Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
195.252.80.*



+10 Profil

icon Re: IQ test05.01.2005. u 17:49 - pre 234 meseci
Ovo je glupo !!!
Neprecizno za 10
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

ultra

Član broj: 23058
Poruke: 45
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: IQ test05.01.2005. u 19:52 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Pa zasto je to nemoguce? Pa recimo da je 3% od ukupne stare Jugostavije oko npr. oko pola miliona ljudi. Otprilike, mada je vise. Zasto nije moguce da samo jedan delic od tih pola miliona dolazi i ovde?! A forum ima samo oko 45 000 clanova.


Nisam ni rekao da je nemoguce.Samo pitam koliko je verodostojan.
Meni IQ nista ne predstavlja jer smatram da postoji vise vrsta inteligencije samo je pitanje da li posedujes pravu.
 
Odgovor na temu

maj1991
NS

Član broj: 40323
Poruke: 166
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: IQ test06.01.2005. u 01:11 - pre 234 meseci
Citat:
bednik: Ljudi izgleda da sam ja zesce glup.Em sam upotrebljavao papir i olovku,em sam ga resavao vise od 40 min,em sam "pogodio ne bas tacan" rezultat(mislim na einstainov test).Pazi ovo:em sam od rodjenja nesretan(strah od smrti,smrti,smrti,smrti...),bez nekog opipljivog razloga za istu,em sam glup,em sam bolestan(sad mi je smrt makar opravdani razlog nesrece)...A volim te mozgalice...Ima li ko od vas genijalaca reci utehe...?


Nemoj se skenjavati tako, ljudi pisu svasta. Licno sumnjam da je neko odavde resio taj test bez olovke i papira a sam test ima par forica koje skontas posle minut ili posle dva dana nebitno a posle slicne testove resavas rutinski.

PS: Nego jel neko resio test sa vrha stranice
"One day, men will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.block.alestra.net.mx.



+10 Profil

icon Re: IQ test07.01.2005. u 23:57 - pre 234 meseci
Bez papira i olovke(na "eci peci pec") = 141
Ma daj ja inteligentan... Oce to oce, kad se navadi...
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: IQ test08.01.2005. u 00:07 - pre 234 meseci
Pa dobro, svi smo vec dosli do zakljucka da je test s***** i da nije verodostojan. A inace za ona pitanja ti i nisu potrebni papir i olovka.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

maj1991
NS

Član broj: 40323
Poruke: 166
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: IQ test08.01.2005. u 01:10 - pre 234 meseci
Da, vidim citate pazljivo. Ja govorim o Ajnstajnovom testu sa prve strane koji je postavio Darko Pipic
"One day, men will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: IQ test08.01.2005. u 01:28 - pre 234 meseci
Pa ja sam ga davno resio i cak sam dobio neku nagradu na nekom sajtu. Ali sam koristio papir i olovku. Ako to nekome nesto znaci.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: IQ test

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 138837 | Odgovora: 179 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.