Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Startup boot disk

[es] :: Windows desktop :: Startup boot disk

[ Pregleda: 4250 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanja066

Član broj: 193847
Poruke: 13
*.opera-mini.net.



Profil

icon Startup boot disk16.11.2008. u 21:17 - pre 187 meseci
Imam jedan problem. Naime kada upalim racunar ne moze da se butuje i izbaci NTLDR is mising pres ctrl.....pokusavao sam ga butovati sa windows cd kao i sa ms dos startup diskete ali ne moze! Da li neko zna u cemu je problem i kako postupati ,ili napraviti startup disk od ona 3 fajla ntdetect.com ntldr i boot.ini i pokusati nesto....
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
79.101.213.*



+5 Profil

icon Re: Startup boot disk16.11.2008. u 22:58 - pre 187 meseci
A jesi li podesio boot u biosu probaj sa ovim da napravis boot disketu pa sa njom ispravi taj hard disk sa fdisk i format posle instaliraj windows
pokreni ovaj program i ubaci flopy napravice ti boot flopy disk.
Code:
http://rapidshare.com/files/164035682/BOOT98SC.rar.html
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
77.46.226.*



+12 Profil

icon Re: Startup boot disk17.11.2008. u 01:21 - pre 187 meseci
Poruka: "NTLDR is mising..." se obicno javlja ako je vrseno nestrucno kopiranje sa jednog diska na drugi, ili ako se pokusava sa podizanjem windowsa kada je hard disk prebacen u neki drugi racunar, ne onaj na kome je izvrsena instalacija. Takodje i u slucajevima tezeg ostecenja fajl sistema.

Normalno bi bilo da butujes ca instalacionog Windows CD-a i da pomocu Repair Console popravis nastala ostecenja.
DOS komande koje se obicno koriste iz Windows Recovery Console su:
fixboot (popravlja osteceni boot sektor na hard disku)
fixmbr (popravlja osteceni master boot record na hard disku)
chkdsk /r (pregleda ceo disk i popravlja ostecene fajlove i ostale greske... moze da potraje nekad vrlo dugo)

Ukoliko pokusavas da podignes Windows na racunaru na kome nije vrsena originalna instalacija, onda moras da obavis kompletnu Repair Install proceduru uz instalaciju svih potrebnih drajvera za taj drugi racunar.

Butovanje sa instalacionog CD-a je jedini lek, ako to ne ide onda ti je CD ostecen ili postoji neki drugi problem sa samim hardverom (ploca, memorija, kablovi, hard disk???)

Savet koji ti je dao zonic ti nece puno pomoci (butabilna disketa za Windows 98)??!!!

Ako ti je bas stalo da probas butovanje sa floppy-ja (kojim neces puno postici), ovde imas sve moguce verzije Strat-Up Boot diskova:

Windows Start-up (Boot) Disks

Win 95

Win 98

Win ME

Win XP

Win XP Home

Win XP Pro

Win XP Home SP1

Win XP Pro SP1

Win XP Home SP2

Win XP Pro SP2




[Ovu poruku je menjao Take 5 dana 17.11.2008. u 02:36 GMT+1]
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Startup boot disk17.11.2008. u 11:21 - pre 187 meseci
Citat:
nemanja066: Naime kada upalim racunar ne moze da se butuje i izbaci NTLDR is mising pres ctrl.....
pogledaj ovdje NTLDR is missing, press any key to restart
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
79.101.213.*



+5 Profil

icon Re: Startup boot disk17.11.2008. u 15:51 - pre 187 meseci
citat Take 5 " Savet koji ti je dao zonic ti nece puno pomoci (butabilna disketa za Windows 98)??!!! "

mozda mu nece pomoci ali ja sam uz pomoc nje uspeo da formatiram disk koji je takodje imao problem i posle normalno izvrsim instalaciju XP iako je za 98 , bitno je da vidi CD drajv i C : posle je stvar umeca , ne kazem da nema i drugih opcija , stvar izbora , pitanje sta je kod njega problem kad nece da mu butuje sa HDD mada se iz prilozenog jasno vidi .







[Ovu poruku je menjao zonic dana 17.11.2008. u 18:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Startup boot disk17.11.2008. u 19:33 - pre 187 meseci
Zašto misliš da je rešenje problema da formatira hard i instalira novi Windows? Koliko sam razumeo, problem je što se sistem ne startuje pa se traži način da se to sredi a ne da se odmah radi format. Inače za instalaciju XP-a nije potrebno nokakvo formtairanje unapred, sama instalacija sve odradi.

Od kada se javlja problem? Da nisi izvadio neki drugi hard, čistio od virusa ili bilo šta konkretno uradio pre toga?
 
Odgovor na temu

nemanja066

Član broj: 193847
Poruke: 13
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Startup boot disk17.11.2008. u 19:33 - pre 187 meseci
Hvala na savjetima,nabavicu novi windows xp cd pa cu vidjeti,mislim da su starup diskete prevazidjene i bespotrebne....poz
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
77.46.168.*



+5 Profil

icon Re: Startup boot disk17.11.2008. u 19:37 - pre 187 meseci
Mislio sam da ima problema sa HDD , pa mozda nece da prihvati novu instalaciju to me je prevarilo pri razmisljanju .
Citat:
nemanja066: pokusavao sam ga butovati sa windows cd kao i sa ms dos startup diskete ali ne moze! Da li neko zna u cemu je problem i kako postupati ,ili napraviti startup disk od ona 3 fajla ntdetect.com ntldr i boot.ini i pokusati nesto....
 
Odgovor na temu

nemanja066

Član broj: 193847
Poruke: 13
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Startup boot disk17.11.2008. u 19:38 - pre 187 meseci
Problem se javlja od tada kad sam htio da formatiram particiju sa programom partition magic(pisalo je pending vjerovatno da odradi format kad se restartuje),kad sam ga restartovao ovo mi se pojavilo....
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
77.46.168.*



+5 Profil

icon Re: Startup boot disk17.11.2008. u 19:59 - pre 187 meseci
Dobro da razjasnimo situaciju jel mozes uposte da butujes sa cd-a novi instalaciju i da ona krene na HDD ili tu imas neki problem .A ako to nije problem onda poslusaj savet koji su ti dali drugi .

[Ovu poruku je menjao zonic dana 18.11.2008. u 12:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
77.46.228.*



+12 Profil

icon Re: Startup boot disk18.11.2008. u 01:46 - pre 187 meseci
Citat:
nemanja066: Problem se javlja od tada kad sam htio da formatiram particiju sa programom partition magic(pisalo je pending vjerovatno da odradi format kad se restartuje),kad sam ga restartovao ovo mi se pojavilo....

E onda je sada verovatno k'o gospodin Rajkovic... ("Sad mu nije nista, ubio si ga k'o zeca!") :(
Zasto svi toliko volite taj PM, kad je on apsolutno nepotreban (a definitivno problematican i opasan)?!?
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.adsl.absolutok.net.



+4 Profil

icon Re: Startup boot disk18.11.2008. u 08:11 - pre 187 meseci
Iz mog iskustva NTLDR se javi ako je u biosu hard disk pogresno podesen. Konkretno kod mene je bio problem sto HD nije bio podesen na "Large". I drugo resenje problema je Ivex33 napisao
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Startup boot disk18.11.2008. u 09:04 - pre 187 meseci
Možda je ovo OFFtopic jer je tema vezana uz "NTLDR is mising..." ali eto da iznesem svoje mišljenje
Citat:
nemanja066: mislim da su starup diskete prevazidjene i bespotrebne..
U pravu si jednim dijelom tvoje izjave, međutim bez obzira na programske novotarije u IT-u one dobro dođu za rad na "nekim" računalima.
Citat:
calexx: Inače za instalaciju XP-a nije potrebno nokakvo formtairanje unapred, sama instalacija sve odradi.
Ovo je 100% točno, međutim iz mog iskustva najbolji je prvo format ( pa ako okolnosti dozvoljavaju, čak brisanje svih particija i kreiranje novih ), "format C: /u" i "fdisk/mbr" su prve stvari koje radim, pogotovo ako se radilo o nekom zloćudnom smeću koje se uselilo na PC
Ovaj MBR je čest uzrok problema sa NTDLR.
Citat:
Take 5: Zasto svi toliko volite taj PM, kad je on apsolutno nepotreban (a definitivno problematican i opasan)?!?
Ne bi se složio s tobom. Ja do sada nikada nisam imao problema s njime, i uvijek je odradio svoj posao ( pa čak i brzina mu je prednost ). Za početnika je to program "dušu dao" ( to je moje mišljenje ) jer je GUI slikovit ( naravno pokrećem ga sa boot CD-a )
Citat:
nemanja066: kad sam ga restartovao ovo mi se pojavilo....
Koje ?
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
79.101.81.*



+5 Profil

icon Re: Startup boot disk18.11.2008. u 11:11 - pre 187 meseci
Ja sam jos na pocetku predpostavio da on ne moze da instalira novi windows , da je zeznuo HDD msilim da mu tu treba pomoci ali vrlo je tesko kad neko iznosi problem na kasicicu pa nagadjamo sta je sa racuinarom.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Startup boot disk18.11.2008. u 11:42 - pre 187 meseci
Citat:
Ivek33: Ovo je 100% točno, međutim iz mog iskustva najbolji je prvo format ( pa ako okolnosti dozvoljavaju, čak brisanje svih particija i kreiranje novih ), "format C: /u" i "fdisk/mbr" su prve stvari koje radim, pogotovo ako se radilo o nekom zloćudnom smeću koje se uselilo na PC
Ovaj MBR je čest uzrok problema sa NTDLR.
Verovatno nije loše ako se radi na nepoznatom kompu ili na nekom sumnjivom. Ja svojevremeno nisam formatirao ni particiju na koju ide novi OS, samo sam malo menjao imena nekim folderima (i sada tako radim ako neko na C: ima podatke koje ne mogu da sklonim) ali sebi odavno pravim malu sistemsku particiju baš da bih je neki sledeći put bez problema formatirao.
Ipak, nisam siguran čemu bi služilo formatiranje particije u fat32 ako posle to prebacim u ntfs tj formatiram na početku instalacije. Lakše mi je da idem redovnim putem pa ako bude nekih problema, jednostavno odradim fixboot i fixmbr (to može i pre instalacije ako postoji sumnja) nego da svaki put radim dupli posao.

Problem sa NTLDR se meni jednom javio kada sam instalirao Windows na hard koji je bio na drugoj grani, svejedno što sam u biosu postavio da bude prvi. Kada sam kasnije otkačio prvi hard, nije hteo da startuje bez njega ali sam samo odradio one dve fix radnje i proradio je. Od tada otkačim sve ostale hardove kada instaliram Windows, možda će da prođe normalno ali neću da razmišljam o tome ... a to ionako radim najviše jednom godišnje.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Startup boot disk18.11.2008. u 13:19 - pre 187 meseci
Citat:
calexx: jednostavno odradim fixboot i fixmbr (to može i pre instalacije ako postoji sumnja) nego da svaki put radim dupli posao.
Pa ima toga Slavoljube, svatko sebi organizira posao onako kako misli da je najbolje ;-)
Citat:
zonic: ali vrlo je tesko kad neko iznosi problem na kasicicu pa nagadjamo sta je sa racuinarom.
Upravo tako, i ja sam protivnik loše opisanog problema.
 
Odgovor na temu

nemanja066

Član broj: 193847
Poruke: 13
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Startup boot disk18.11.2008. u 17:52 - pre 187 meseci
Moze li se izvrsiti system recover console pomocu windows sp3 cd-a ,a na hdd je instaliran sp2,ili se mora vrsiti formatiranje...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Startup boot disk

[ Pregleda: 4250 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.