Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?

[es] :: Wireless :: Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9143 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jorgos

Član broj: 91486
Poruke: 67
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?11.08.2009. u 19:40 - pre 179 meseci
Mrezna je podesena na auto, user i pass kucam direktno u browseru... Nazalost nisam trenutno u valjevu tako da parametre ne znam napamet ali sam AP poneo sa sobom i pokusao sinoc da se nakacim na kbc-ovu mrezu ovde u bg i opet isto... Ja sam konktovan signalom 60ak % ali ne mogu da otvorim njihov sajt(bar se nadam da oni to dozvoljavaju iako nisam njihov korisnik) Probao sam u AP modu da umrezim moj desktop i laptop moje devojke i sve radi OK!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?11.08.2009. u 20:21 - pre 179 meseci
Moguce je da povajderi koriste mac controlu to jest da mozes samo sa jedim uredjajem da se konektujes a to je u tvom slucaju ta kartica koju si pre koristio.
To bi trebalo da ih pitas da li je tako.
 
Odgovor na temu

jorgos

Član broj: 91486
Poruke: 67
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?11.08.2009. u 21:03 - pre 179 meseci
Ne verujem da je to problem. Niko me nije pitao pri otvaranju naloga kod tog provajdera sta imam od opreme, samo sam dobio user i pass... Na svoj nalog kacio sam se i sa laptopom direktno na njihov AP. Ja se cak nakacim i preko svog d-linka na njihov ap jer u nekom d-linkovom manageru koji sam naknadno skinuo vidim da imam jacinu signala od nekih 70ak % ali mi u browseru ne otvara stranicu za unos usera i sifre...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?11.08.2009. u 22:37 - pre 179 meseci
Ako si se kacio sa lapom onda ne bi trebalo da imaju mac control ukljucen.
Parametri konekcije bi pomogli da vidimo kakvu ip adresu dobijes i od koga ali kao sto si rekao nemozes trenutno to da probas.
Koliko sam video taj uredjaj ima dve antene?
Jesi probao na obe da prikljucujes antenu?
Postoji mogucnost da te provajderov ap ne "vidi" to jest da je tvoj signal prema njima slab a to sto tebi prikazuje 70% signala je relativna stvar i pokazuje kako ti primas njihov signal.
Koliko ima duzine kabla do antene,koji je kabal,koja je antena u pitanju i koliko ti je daleko ap provajdera?
Pretpostavljam da imas opticku vidljivost?
 
Odgovor na temu

jorgos

Član broj: 91486
Poruke: 67
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?11.08.2009. u 23:03 - pre 179 meseci
U pitanju je ista ta antena koja bez ap radi normalno, kada je prikljucim na ap ne diram njen polozaj vec je samo odvrnem sa wifi kartice i navrnem na ap. Probao sam na oba mesta da je navnem na ap i rezultat je isti. Iz ovoga mozete zakljuciti da meni taj ap i nije neophodan ali zeleo sam da sakrijem debeli antenski kabl i zamenim ga pristojnijim utp kablom a takodje da se i promenom moda umrezavam sa bratovljevim laptopom u drugoj kuci u dvoristu...
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?13.08.2009. u 00:31 - pre 178 meseci
Citat:
Za ovu temu sam ocigledno zakasnio ali ako neko ikada bude imao slicnih problema sa ovim AP-om a i masom slicnih resenje je sledece :
Mora se napraviti "brige" fizicki znaci izmedju Wan i Lan1 potra parcetom mreznog kabla na samom Ap-u.
Potom u sledeci slobodan Lan2 ubacis kabal koji vodi do tvog racunara odnosno switcha.
PPPoE konekcija se podesava normalno ,tvoj usser ,pass i conect na samom ruteru.
PS:Aca-81 ,reci svom provajderu da pomenuti AP ima klasican WISP mod, bas kao i taj OvisLink Air live sa 2 lan porta na sebi ako ne gresim da si njega kupio? I jos nesto ,taj Ovis link vodi racuna, jako je osetljiv na svako cackanje,promenu moda,ip adrese i ostalo .Ako ne odradi svoj reeboot do kraja i kao treba ume skoro trajno da zabaguje ,popravka teska i skupa na zalost
Pozdrav Svima !


Ovo nije potrebno. Jednostavno samo ga konektuj na ISP preko wireless ISP moda a zatim u wan izaberi pppoe i tu ga konektuj
i resena stvar.

Mozda se u prvom slucaju radilo o nekoj drugoj nekompatibilnosti ili je mozda taj provajder imao drugacija podesavanja.

O ruteru vise informacija ovde: http://www.exeshop.rs/ruteri/k...720-wireless-router-p-124.html
 
Odgovor na temu

pacedinki
prokuplje

Član broj: 163454
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?16.03.2012. u 01:03 - pre 147 meseci
Ja imam problem posle reseta sa mac adresom,ne znam gde trebam da podesim jer je moj provajder radio preko mac adrese?Probao sam radi na slobodnom mrezama kojih ima u okolini ali maj provajder nece!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Ap-Ruter kako da se sam konektuje na pppoe ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9143 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.