Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa sepia efektom

[es] :: Grafički dizajn :: problem sa sepia efektom

[ Pregleda: 2273 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misteryns
valjevo

Član broj: 29506
Poruke: 543
*.adsl.verat.net.



Profil

icon problem sa sepia efektom12.11.2008. u 10:05 - pre 188 meseci
imam mali problem da napravim sepia efekat..ne znam da li ja negde gresim,ili je problem sa PS CS3..naime kad selektujem sliku,izaberem new layeradjustment i onda hue/saturation,podesim pod master saturation -100,i onda bih sa eraser trebao da "obelezim" delove koje hocu ili necu da "obojim"..medjutim kad izaberem eraser,jednostavno se ne desava nista,samo da napomenem,u layers paleti sam "oznacio" kao aktivnu layer mask..gde gresim?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: problem sa sepia efektom12.11.2008. u 10:17 - pre 188 meseci
Sepia efekat je ponudjen kao deo vec definisanih akcija u photoshopu. Znaci odes na paletu "Actions" pa u "Default Actions" odaberes " Sepia Toning", pritisnes "Play" i za par sekundi dobices savrsenu sepiu na grafici.
Sto se tice problema sa upotebom Ereser tool-a na masci, on zapravo i ne moze da se koristi preko maske, za rad na masci lejera u te svrhe koristi se "Brush Tool (B)".
 
Odgovor na temu

misteryns
valjevo

Član broj: 29506
Poruke: 543
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: problem sa sepia efektom12.11.2008. u 10:50 - pre 188 meseci
ok,hvala ti za ovo sto si mi objasnio..evo ti link do sajta,gde sam video za taj nacin rada sa sepiom,pa sam proveri i prokomentarisi..
hvala ti i pozdrav

http://photoshoptutorials.ws/p...o-effects/selective-sepia.html
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.hudd.cable.ntl.com.



+61 Profil

icon Re: problem sa sepia efektom12.11.2008. u 11:04 - pre 188 meseci
Moze da se koristi eraser tool na masci. Samo proveri da ti background color nije iste boje kao sto je maska, odn. bela. Sve se svodi na to da ono sto je crno na masi je providno, a belo je neprovidno (sa svim nijansama izmedju). E sad da li ces da farbas (brush tool) sa crnom bojom ili ces da brises (eraser tool) tako sto ti je background color crna, sve jedno je.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.ip.telfort.nl.



+41 Profil

icon Re: problem sa sepia efektom12.11.2008. u 12:33 - pre 188 meseci
Moja greska, ipak se moze koristiti, samo radi obrnuto od Brush Tool-a.
 
Odgovor na temu

misteryns
valjevo

Član broj: 29506
Poruke: 543
85.222.179.*



Profil

icon Re: problem sa sepia efektom12.11.2008. u 15:58 - pre 188 meseci
e tek sad sam u nedoumici..na jednoj slici mi uspe,a na drugoj nema sanse..da li je bitan kvalitet slike..ova na kojoj uspeva je fotografija koja je skenirana a ova na kojoj nece je slikana mob. telefonom,i malo je mutnija je jer je slaba svetlost
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.hudd.cable.ntl.com.



+61 Profil

icon Re: problem sa sepia efektom12.11.2008. u 16:22 - pre 188 meseci
Nema veze mnogo sa cim je slikano, odn. sa kvalitetom fotke.

Sepia radi tako sto svim tonovima koji se nalaze izmedju skroz bele i skroz crne boje daje tu neku zuckastu nijansu.
Ako na slici imas previse tamnih, odn. previse svetlih delova, prakticno nema gde da se vidi "zutilo".

Klikni na adjusment layer i pomeraj klizac Lightness da bi dobio ono sto trazis.

Inace, sepia efekat mozes i rucno da dobijes, isto tako jednostavno kao sto ide preko akcije
1. otvoris sliku
2. image -> adjusment -> hue/saturation (ili jednostavno stisni ctrl+u)
3. ukucaj 30 20 0 (mozes jos malo da se igras tu ako nisi zadovoljan)
4. OK

posle mozes na history brush (Y) da vratis delove slike koje ne zelis da ti budu u sepii.
 
Odgovor na temu

misteryns
valjevo

Član broj: 29506
Poruke: 543
85.222.179.*



Profil

icon Re: problem sa sepia efektom(RESENO)12.11.2008. u 17:13 - pre 188 meseci
hvala svima,resio sam,hvala na savetima..a malo je bilo i do slike,tj,posto je slikana mob. telefonom,cela slika ima crvenkastu nijansu,pa kad sam koristio eraser tool,jednostavno nije pokazivalo skoro nikavu razliku..kao opticka varka..eto,hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: problem sa sepia efektom

[ Pregleda: 2273 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.