Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje calendar kontrole prilikom upita

[es] :: Access :: Postavljanje calendar kontrole prilikom upita

[ Pregleda: 2336 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.66.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Postavljanje calendar kontrole prilikom upita11.11.2008. u 07:41 - pre 187 meseci
Za seminarski rad moram da odradim par upita a svaki od njih se vrsi po datumu. Postavio sam criteria na:

Between [Unesite pocetni datum:] And [Unesite krajnji datum:]

Posto mi se rezultati upita prikazuju u pivot chart-u napravio sam makro koji otvara query i prikazuje ga u pivot chart-u u edit rezimu a makroi se otvaraju preko control button-a iz jedne jedine glavne forme koju sam napravio. E sad dobio sam zahtev od profesora da kada upisuje pocetni i krajnji datum da mu otvori calendar kontrolu i da izabere datume za pocetni i krajnji umesto da kuca datume. Znam kako to da uradim za formu da bi se datum upisivao u text box i slicno ali kako to da uradim za upit tj u ovom mom slucaju.

Hvala unapred...
make love - !war
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Postavljanje calendar kontrole prilikom upita13.11.2008. u 15:25 - pre 187 meseci
Pa pitaj ovoga koji izmislja, SEMINARSKI rad je zamisljen da ga radite zajedno ti i profesor, a ne da mu ti resavas probleme koji ga interesuju.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Postavljanje calendar kontrole prilikom upita13.11.2008. u 18:24 - pre 187 meseci
Napravi formu sa dva polja i u njima koristi pomenutu kontrolu onako kako reče da znaš. Upit napravi tako da se pokreće na On Clik dugmeta forme i referencira na polja sa te iste otvorene forme. Oko referenciranja pročitaj u Top temi: "Često postavljana pitanja". Sve ima na forumu samo se malo potrudi.
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Postavljanje calendar kontrole prilikom upita13.11.2008. u 23:17 - pre 187 meseci
Joj što nisam moderater, kako bih slatko obrisao ovu temu... Aman ljudi, ako vam treba nešto za šta ZNATE da je dva, tri reda koda, zašto ne probate SAMI da uradite, pa ako baš ne znate, pogledajte DOBRO pretragu, pa onda ako ne nađete pretražite OPET PRETRAGU jer sigurno ima ali ne vidite, pa TEK ONDA postavite poruku na forumu... Kako vam nije žao da zbog sitnica zamarate ljude, pa mućnite glavom bar malo... Pa ja sam više pažnje posvetio proučavanju koda koji određuje poziciju scrollbara na formi nego vi ovako prostim problemima...

Ma džabe ja pričam...
Pozz....

Pivopije svih zemalja ujedinite se !
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Postavljanje calendar kontrole prilikom upita

[ Pregleda: 2336 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.