Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa

[es] :: Windows mreže :: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa

[ Pregleda: 3643 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
*.teleportgroup.net.

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa12.11.2003. u 20:20 - pre 248 meseci
Imam sledecu situcaiju :

Imam vise racunara koji rade po XP Proffesional. Povezani su u mrezu preko obicne work grupe.
Svi racunari imaju iskonfigurisane razlicite pasworde za Administrator usera.

Potrebno mi je da (posto znam sifre svih administratorskih naloga sa rcunara) pristupim sa jednog na sve ostale, preko My Network Places pridjem fajlovima, ili preko Computer Managmenta pridjem parametrima sistema, tj preko Regedita pridjem Remote Registry.

Kako da Pozivam sa jednog racunara sve ostale tako da me pita za administratorski korisnicki nalog za svaki racunar posebno ?
Da li treba da kreriam poseban user preko kog mogu da pristupam uvek i sa svakog racunara, (taj user ne sme da se vidi iz loging okvira)tj, netreba mi jos jedna slicica koja ce da buni ostale korisnike pod XP-om ?
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

BrainBug
Aleksandar Kolonic
NBgd-JunkyTown(blok 70)

Član broj: 1492
Poruke: 60
*.politika.co.yu



Profil

icon Re: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa13.11.2003. u 09:29 - pre 248 meseci
Nije mi jasno zasto ti je na svakoj mashini drugi pass za admina....ti bas volis da pamtis i kuckas po tastaturi...:)!Moj savet je sledeci!Napravi usera pod imenim koje god zelis sa administratorskim privilegijama....posto je worgrupa u pitanju taj nalog ces "MORATI" da napravis na svakoj masini posebno jer se profili dizu lokalno sa masine a ne mrezno sa nekog DC-a!Kada odradis to sto treba onda ....umapiraj sve lokalne masine preko default sherova "C$" na svojoj mashini i tako ces na "klik" imati sve sto ti treba...a opet ako ti volis da se autorizujes svaki put ponovo na svaku mashinu da bi video to sto treba onda to ne moras da radis...onda mozes ici drugim metodama u trazenju zeljenih resursa!...
:)
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
194.106.185.*

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa13.11.2003. u 18:41 - pre 248 meseci
Znam, ali administrativna sifra se razlikuje po broju racunara.
Porbao sam da kreiram jednog usera sa jednstvenom sifrom na svim racunarima. Ali bi se taj user pojavio u grafickom delu XP-a gde se bira user za pristup sistemu.
Da li mogu na neki nacin da kreiram usera sa Administrativnim pravima a da se on en pojavljuje na grafickoj log on listi XP-a ?
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa13.11.2003. u 23:20 - pre 248 meseci
Probaj da izbacis usera iz grupe users i da ostane samo medju administrators.
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
194.106.185.*

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa14.11.2003. u 09:26 - pre 248 meseci
Opet se vidi, posto i sekundarni administrator je clan grupe samo odministrator pa je opet u listi.
Da li postoji neki trik u registriju ili tweakovanjem ?

Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa14.11.2003. u 12:57 - pre 248 meseci
ne znam, i mene to zanima mada ja uvek iskljucim welcome screen i koristim obican logon. Mora da postoji neki group policy.
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
194.106.185.*

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa14.11.2003. u 13:28 - pre 247 meseci
Zar ne moze da se koristi neka rec tipa :

\\komp1@Administrator:sifra i sl. prilikom pristupa racunara ?
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
*.43.EUnet.yu

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa14.11.2003. u 18:43 - pre 247 meseci
Nasao sam nacin !!
Prvo je potrebno kreirati nekog usera koga treba ubaciti u administrativnu grupu i to uraditi na svim racunarima. Vazno je da taj user ima nekakvu sifru.

Zatim ispraviti u registru na mestu :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList]
"HelpAssistant"=dword:00000000
"TsInternetUser"=dword:00000000
"SQLAgentCmdExec"=dword:00000000
"NetShowServices"=dword:00000000
"IWAM_"=dword:00010000
"IUSR_"=dword:00010000
"VUSR_"=dword:00010000

Za usera Proba treba dodati liniju npr. "Proba"=dword:00010000 cime se ono nece vise pojavljivati u Fast Logon ekranu.

Mozete kreirati i user koji pocinje sa : IWAM_ , IUSR_ , VUSR_ i nesto za koje nije potrebni ista prepravljati u registriju ,vec ce odmah biti skriveni.

Ostalo je prosto Logujemo se preko tog kreiranog usera i koriscenje resursa sa drugih racunara se svodi na obican kliktaj izvlacenjem i mapiranjem drajvova.

U domenu je ovo znatno lakse jer se na mestu username pise DOMEN\USER ako se koristi nalog sa domen kontrolera ili CLIENT\USER ako se radi o pristupima na pojedinacan racunar.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
*.vets.edu.yu



Profil

icon Re: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa15.11.2003. u 10:33 - pre 247 meseci
Citat:
Paxy:
Imam sledecu situcaiju :

Imam vise racunara koji rade po XP Proffesional. Povezani su u mrezu preko obicne work grupe.
Svi racunari imaju iskonfigurisane razlicite pasworde za Administrator usera.

Potrebno mi je da (posto znam sifre svih administratorskih naloga sa rcunara) pristupim sa jednog na sve ostale, preko My Network Places pridjem fajlovima, ili preko Computer Managmenta pridjem parametrima sistema, tj preko Regedita pridjem Remote Registry.

Kako da Pozivam sa jednog racunara sve ostale tako da me pita za administratorski korisnicki nalog za svaki racunar posebno ?
Da li treba da kreriam poseban user preko kog mogu da pristupam uvek i sa svakog racunara, (taj user ne sme da se vidi iz loging okvira)tj, netreba mi jos jedna slicica koja ce da buni ostale korisnike pod XP-om ?

Pa administrator se ne vidi prilikom logovanja
Napravis isti nalog i isti username na svim masinama za administratora pa ces moci da im pristupas i iz computer managementa i iz network places a bogami i sa netbios imenom
npr.
start->run-> \\imemasine\c$ i eto te na c: na masini koja se zove imemasine
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
*.152.EUnet.yu

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa15.11.2003. u 13:23 - pre 247 meseci
Bio je problem to sto je user administrator morao da ostane nedirnut i na svakoj masini razlicita sifra. Ali na ovaj nacin moze da se sredi. Davajuci nekom drugom useru grupu Administrators.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pristup resursima i fajlovima iz workgroupa

[ Pregleda: 3643 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.