Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upozorenje, stetan softver?

[es] :: Zaštita :: Upozorenje, stetan softver?

[ Pregleda: 3496 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-3.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Upozorenje, stetan softver?29.10.2008. u 11:25 - pre 188 meseci
Skinuo sam jedan program koji sam narucio preko maila jer ga nisam uspeo skinuti sa zvanicnog sajta zbog nekog bug-a pa mi ga je autor poslao. Pokusam da ga otvorim pokaze mi se sledece obavestenje?
Skenirao sam ga sa kasperskim, nodom i bit defenderom i nisu pronasli nista a Windows se buni da je potencijalno stetan. Moja procena je da nije, u svakom slucaju probacu ga preko trye&decide moda pa mi ne moze nista. Kako da iskljucim tu windowsowu zastitu?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Upozorenje, stetan softver?29.10.2008. u 20:32 - pre 188 meseci
nebih ti znao reci sta je...dal je opasan ili nije jer google nezna za
AccRptViewer.exe...
samim tim moze lako biti i neko s*****...

ako neznas sta je taj program i cemu sluzi nemoj da otvaras..
..kako hoces...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
212.200.221.*



+21 Profil

icon Re: Upozorenje, stetan softver?29.10.2008. u 21:09 - pre 188 meseci
Sudeći po nazivu radi se o programu kojim je moguće gledati izveštaje kreirane u MS Access-u i na mašini na kojoj nije instaliran MS Access.
Bolje da za te namene skineš zvanični Snapshot Viewer for Microsoft Access
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Upozorenje, stetan softver?29.10.2008. u 22:29 - pre 188 meseci
Kako se on koristi? Ja sam na kraju popiiiiiiii i napisao svoj program za stampu i planiram da ga koristim jer mi se danas i juce na neki probama implementacije dobro pokazao. Ali kako to obicno biva nekada dobro dodje i koriscenje gotovih resenja. Otvorio sam ga, i ne vidim nista.... On trazi extenziju *.snp a kako da dodjem do nje? Zar on ne bi sam trebao da to pokupi iz accessove baze jer u njoj je reports naravno i kreiran i samo ceka na njega.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.194.*



+21 Profil

icon Re: Upozorenje, stetan softver?30.10.2008. u 01:48 - pre 188 meseci
Report mora biti iz Accessa izvežen (exportovan) kao snapshot... npr. poslat na mail iz report menija, kao snapshot format






PS
Evo ti jedan uzorak: Faktura

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 30.10.2008. u 03:05 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Upozorenje, stetan softver?30.10.2008. u 08:20 - pre 188 meseci
E sad... ok ali zar nismo rekli da sluzi da se pregleda reports i tamo gde nije instaliran access? Kako je da napravim snp ako nemam access. Kako sam shvatio i pronasao udjem u access odem na reports i napravim snp ali to mi bas i ne sluzi, treba da radi automatski, to mi je kao da korisniku dam zadatak da sam kreira reports u accessu a ja napravim samo program za unos i obradu podataka :) Mislim da niko od njih ne bi nikada nista uspeo odstampati :)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.211.*



+21 Profil

icon Re: Upozorenje, stetan softver?30.10.2008. u 10:00 - pre 188 meseci
Citat:
Blue82: E sad... ok ali zar nismo rekli da sluzi da se pregleda reports i tamo gde nije instaliran access? Kako je da napravim snp ako nemam access.

Logičan odgovor na ovo nelogično pitanje bi bio: Nikako! Ako nemaš Access onda nemaš ni njegove "reports"(!?!)

Ideja je da primalac koji nema Access (npr. mailom poslate mu fakture iz Accessa), može istu da vidi / odštampa.

Onaj koji ima Access eksportuje (ili "emajlira") izveštaj u snp formatu, a primalac bez Accessa instalira SnapshotViewer i sa njim onda gleda / štampa taj izveštaj.

 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Upozorenje, stetan softver?30.10.2008. u 10:34 - pre 188 meseci
Wow! Onda beskorisno za te potrebe. Ja znam napraviti kod da on direktno stampa izvestaj u koliko u sistemu postoji access i to tako da korisnik samo treba u programu da klikne na stampaj. Mislio sam da ovo ima u sebi neke procedure kojima vadi iz accessove baze report jer baza svakako postoji na racunaru i moze se koristiti i bez instaliranog accessa. Zamisli sada npr. imam program za popis posiljaka, covek ih preko citaca bar koda ocita, to se unese u bazu, pokupi neke podatke vezane za te posiljke iz baze i zatim ih posalje na stampu. Onda bi taj korisnik trebao da zove telefonom nekoga u firmi ko ima access i ko takodje ima pristup toj bazi pa kaze hajde drugar treba mi nesto odstampati, exportuj mi reports taj i taj iz baze te i te pa mi posalji na mail :) ! Ja sam sad u fazi da lepo programski ocitam potrebne podatke i napravio sam jedan modul sa wizardom za razlicite tipove stampe ali taj wizard prilikom programiranja moram podesiti za svaki pojedinacni program. I kada ga kompajliram i napravim exe datoteku on radi automatski i korisnika se nista ne tice. E sad mislio sam da postoji nesto jos jednostavnije pa kad vec u bazi imam cuveni reports sto ga ne bih odmah odstampao a ne jos provlacio kroz moj modul.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Upozorenje, stetan softver?

[ Pregleda: 3496 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.