Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Max broj atributa u jednom tagu?

[es] :: XML :: Max broj atributa u jednom tagu?

[ Pregleda: 5242 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Max broj atributa u jednom tagu?11.11.2003. u 15:19 - pre 248 meseci
Ne mogu nigde da pronadjem, koliko maksimalno atributa moze da ima jedan xml tag?

Na xml.org sam naisao na neki primer iz kog se vidi da ih moze biti <=27... ali ne kaze da je to granica ili bilo sta.

Zna li neko ovo?
 
Odgovor na temu

arsa xx
Srdjan Arsic
Beograd

Član broj: 14203
Poruke: 452
*.beograd-1.tehnicom.net

ICQ: 247217004
Sajt: webdizajn.arsic.biz


Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?11.11.2003. u 15:23 - pre 248 meseci
Moze kolko hoces.
Flash komponenta za atraktivan prikaz vesti na sajtu:
www.flash-news-ticker.com
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?11.11.2003. u 15:37 - pre 248 meseci
Možda onoliko koliko stane u memoriju dostupnu parseru? :)
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?11.11.2003. u 15:55 - pre 248 meseci
Kad odgovarate brzinom mungosa, ajd da priupitam jos jednu stvar. Sta je najbolje koristiti da izmapiram jedan xml format na drugi....

Znaci imam xml dokument u kojem su mi aktuelni podaci (source), a hocu da ga spucam u drugi format (target). Upravo gledam MapForce 2004 ali on radi mnogo vise nego sto mi treba. Odgovara mi bilo sta sto radi iz komandne linije, bez vizuelnih pomagala.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?11.11.2003. u 17:45 - pre 248 meseci
ako malo bolje definišeš "mapiranje iz jednog xml formata u drugi", možda ti i pomogne neko.

za sada ti mogu reći samo XSL-T
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?11.11.2003. u 22:25 - pre 248 meseci
Dooobro, ajde da definishem. Zamisli da imam format xml zapisa koji zelim i moguci n pojavljivanja raznih xml formata koje zelim da spucam u moj zapis. Lepo je da mi frljnesh keyword, ali malo sam lenj da pishem svaki put transformaciju kad iskrsne nova vrsta zapisa.

Alat koji sam spomenuo malo gore savrseno to radi, ali je ipak za moje potrebe kao da gadjas zeca topom.
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.ptt.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?11.11.2003. u 22:26 - pre 248 meseci
XSL? Gde ga nadje. Pitanje je jasno, ali sad je fora kako da ga resis. Sto se mene tice, ja bi ga rastavljao, pa bi ga opet sastavljao XML DOMom
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?11.11.2003. u 22:56 - pre 248 meseci
Citat:
spartak:
Dooobro, ajde da definishem. Zamisli da imam format xml zapisa koji zelim i moguci n pojavljivanja raznih xml formata koje zelim da spucam u moj zapis. Lepo je da mi frljnesh keyword, ali malo sam lenj da pishem svaki put transformaciju kad iskrsne nova vrsta zapisa.

Alat koji sam spomenuo malo gore savrseno to radi, ali je ipak za moje potrebe kao da gadjas zeca topom.


mislio sam da malo konkretnije pitaš "imam tag A, i tag B, kako da najlakše napravi tag C" ;)

inače, ako već imaš rešenje, šta je problem (pa makar i išao topom na zeca, razbićeš ga svakako ;)

pored tog tvog programa (ne bi bilo loše da kažeš kako on radi), imaš već pomenuti XSL-T, i mogućnost da lepo isprogramiraš konverziju u nekom programskom/skript jeziku (naravno, nekom koji ima dobru podršku za xml).

inače, mislim da koji god metod odabereš, ti moraš da zadaš neka "pravila" ili "logiku" po kojoj će da se format pretvara u drugi. mislim da ti ne gine pisanje novih transformacija, ili bilo kakvih drugih "pravila" za svaki novi format.


Citat:
byTer:
XSL? Gde ga nadje. Pitanje je jasno, ali sad je fora kako da ga resis. Sto se mene tice, ja bi ga rastavljao, pa bi ga opet sastavljao XML DOMom


nisam rekao XSL. rekao sam XSL-T. ako ne znaš razliku, raspitaj se malo..

inače, XSL-T služi baš za transformaciju (to je ono -T) jednog xml formata u drugi, i savršeno je normalno da sam mu to predložio...
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?12.11.2003. u 10:57 - pre 248 meseci
Citat:
-zombie-:
mislio sam da malo konkretnije pitaš "imam tag A, i tag B, kako da najlakše napravi tag C" ;)


Imam xml format A i xml format B - treba mi preslikavanje shema na shemu. Zaboravi tag C.

Citat:
-zombie-:
imaš već pomenuti XSL-T, i mogućnost da lepo isprogramiraš konverziju u nekom programskom/skript jeziku (naravno, nekom koji ima dobru podršku za xml).


Upravo od toga treba pobeci, secas se da sam spomenuo moguce pojavljivanje n formata A. Da ne bi n puta mapirao logiku i pravila, pa pisao kod koji transformishe neki A u moj one and only precious B - treba mi neki generator transformacije koji kao ulazne parametre prima dva XML dokumenta (sheme) i parametre mapiranja - a generishe XSL-T.

Citat:
byTer:
Sto se mene tice, ja bi ga rastavljao, pa bi ga opet sastavljao XML DOMom

Upravo tako, samo da je jos neko drugi to uradio :-)
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.ptt.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?12.11.2003. u 13:31 - pre 248 meseci
Sad mi nije jasno. Ustvari jasno mi je ali ne znam kako da uhvatis dva XMLa odjednom. Ja sam malo raduckao sa XML transformacijama uz pomoc MS XML DOM-a jer mi je trebala integracija sa ASP. Ako hoces da radis to onda cu da t i posaljem ima i uputstvo (spisak funkcija, procedura) sve complete...
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?12.11.2003. u 14:18 - pre 248 meseci
Nema sta da hvatam dva odjednom.

Situacija je da imam podatke u xml po jednoj shemi. Potrebno mi je da ih pretumbam u xml dokument koji je po drugoj shemi. Podaci su isti.

I da je fiksiran polazni opis xml i onaj kakav treba da bude na kraju ne bih ovo ni pitao, odradio bih stvar. Problem je u tome sto je fiksirano kako podaci treba da izgledaju kada su prepumani u ovaj drugi format - a "prvih" moze biti n...
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.80.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?12.11.2003. u 19:59 - pre 248 meseci
sve je to lepo, ali ja i dalje tvrdim da koju god metodu na kraju nađeš da koristiš, moraćeš da praviš novu transformaciju/šablon/skriptu/logiku za svaki novi format.


voleo bih da mi dokažeš/pokažeš da nisam bio u pravu...
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?12.11.2003. u 21:14 - pre 248 meseci
Nema sta da ti dokazujem u pravu si 100%. Postoji samo razlika izmedju "pravljenja" transformacije ili koda koji mapira i "pravljenja" kakvo trazim :-)

Nemoj da te mrzi, pogledaj http://www.altova.com/features_xml2xml_mapforce.html i bice ti jasno tacno na sta mislim. Taj alat recimo omogucava da uvuches dva xml-a razlicitih shema i linijama povezes koji tag se preslikava na koji, pa cak i da dodelis odredjene funcije koje ce da obrade podatke na odredjeni nacin ako je potrebno. Alat ti zatim generishe XSLt ili C#, C++ ili Java po zelji.

Ja sam pitao da ne zna neko za slicnu stvar koja je manjeg kalibra, bez svih dodatnih opcija koje ovaj alat nudi - posto mu je cena $600.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.80.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?12.11.2003. u 21:57 - pre 248 meseci
aAAaaa... sad mi je jasno ;)

(ko mi je kriv što sam glup ;)


nego, što lepo ne reče na početku da želiš da "crtaš" transformacije umesto da ih "kodiraš" ;)
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?12.11.2003. u 22:22 - pre 248 meseci
Ne kazem da hocu bas da ih crtam. Moze bilo sta sto preslikava iz komandne linije, kako god. Samo da ne moram peshke svaki put kad mi izleti XML sa shemom A da pishem rucno novi kod.

Kad ponesem na posao oba IQ onda mi i crtanje izgleda prihvatljivije od peshachenja :-)
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?13.11.2003. u 11:19 - pre 248 meseci
Normalno se danas koristi XSLT koji neko napise (ili vizuelno "dizajnira" nekim od poznatih alata) i onda se ulazni XML kod transformise u neki drugi, opet XML kod. :)
Problem sa XLST-om sa druge strane je sto je zaguljen k'o da-ne-kazem-sta.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.adsl.tele2.no.



+49 Profil

icon Re: Max broj atributa u jednom tagu?14.01.2005. u 00:24 - pre 234 meseci
k
 
Odgovor na temu

[es] :: XML :: Max broj atributa u jednom tagu?

[ Pregleda: 5242 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.