Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "

[es] :: Mreže i novosti :: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 46828 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wakizashi88

Član broj: 166044
Poruke: 4
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "28.02.2010. u 18:44 - pre 171 meseci
Cao ljudi,

kopam vec nekoliko sati s vremena na vreme po netu, imam problem sa logovanjem na Windows Live (MSN, kako god) pri upotrebi Telenorovog E220 modema, znaci ne radi uopste. Nikako da nadjem konkretno sta se nalazi u tom famoznom registry kljucu koji su neki dobili mail-om i pomenuli, pretpostavljam da i ja imam problem sa MTU vrednoscu, al' ne znam kako efikasno da je promenim (kada promenim u samom properties-u konekcije, resetuje se na "Automatic" posle disconnect/connect-a).

Da li iko zna sta to treba da se promeni u registry-u ili da li iko moze da mi posalje taj reg key?



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Wakizashi88 dana 28.02.2010. u 19:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobilibob
student

Član broj: 254681
Poruke: 48
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "24.07.2010. u 16:01 - pre 166 meseci
Da ne otvaram novu temu zanima me sledece. Imam mts-ov 3G modem u koji bi da stavim telenorovu karticu. Kao post pade korisnik telenora imam 5 000 megabajta za 1156 dinara + pdv + PUMT.
Koristio bih te megabajte u toku meseca s vremena na vreme. Medjutim, kada stavim telenorovu karticu u modem trazi mi da ukucam kod koji sadrzi osam cifara. Na mts-ovim karticama to je pretpostavljam PUK 1 kod tj kod koji se trazi jer jedino PUK 1 sadrzi 8 cifara jer i program modema trazi da se toliko cifara unese.
zanima me da li je neko radio slicno tj u mts ov modem stavljao telenor karticu i obratno.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.opera-mini.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "24.07.2010. u 18:15 - pre 166 meseci
Mts modem je zakljucan za mt:s sim kartice, treba ti unlock za modem, potrazi po netu.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bobilibob
student

Član broj: 254681
Poruke: 48
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "24.07.2010. u 18:41 - pre 166 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Mts modem je zakljucan za mt:s sim kartice, treba ti unlock za modem, potrazi po netu.


imas neki proveren program. ne bih da sprzim modem.... :)
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "25.07.2010. u 14:33 - pre 166 meseci
E da se ja ubacim ovde, pre nekog vremena sam bio prinudjen da ponovo koristim telenorov prepaid internet par dana posto sam bio van Bga ...

Mogu samo reci - O-C-A-J zivi!

Na kraju sam morao koristiti dial up, bio je umnogome korisniji.

Isao sam logikom da je van Bga verovatno manje opterecenje baznih stanica i da ce net sasvim solidno funkcionisati kad ono - MALO MORGEN!

Ne mogu samo da se nakajem sto sam im uopste dao i 300 din!

Ne vrede ni 30 (din)!


 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "25.07.2010. u 14:54 - pre 166 meseci
Imas spisak mesta pokrivenih 3G mrezom, tamo ce ti ok raditi Telenor internet, ako si van njih, nazalost mozes da ocekujes GPRS brzine.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "25.07.2010. u 17:28 - pre 166 meseci
Kod zvezdarske sume u zatvorenom prostoru (HSDPA jacina signala 80-90%, Nokia E72):

Iako je ping los, sasvim je ok s obzirom da im je zvanicna max brzina 3.6mbps :)
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "25.07.2010. u 21:57 - pre 166 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Imas spisak mesta pokrivenih 3G mrezom, tamo ce ti ok raditi Telenor internet, ako si van njih, nazalost mozes da ocekujes GPRS brzine.


Znam, na spisku je ali nema ni t od 3G.


 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "25.07.2010. u 23:08 - pre 166 meseci
Citat:
DR83: E da se ja ubacim ovde, pre nekog vremena sam bio prinudjen da ponovo koristim telenorov prepaid internet par dana posto sam bio van Bga ...

Mogu samo reci - O-C-A-J zivi!

Na kraju sam morao koristiti dial up, bio je umnogome korisniji.

Ne može svuda i uvek da radi savršeno. Eto, ja npr. koristim Telenor na E1550 vrlo često (i van BG-a) i uvek mi radi savršeno. To znači da imam sreće, a da Ti (nažalost) nemaš sreće.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "26.07.2010. u 19:35 - pre 166 meseci
Nije stvar u tome vec u cinjenici da ocigledno telenor nije mnogo napredovao u ovom segmentu i da to sto na njihovom sajtu pise da negde postoji 3g ne mora da znaci da je to i tacno tj da ce taj 3g i moci da se koristi.
 
Odgovor na temu

Neco
Nemanja Vujacic
Berane - Beograd

Član broj: 13646
Poruke: 44
*.opera-mini.net.

Sajt: www.maki-apartments.com


Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "14.08.2010. u 09:33 - pre 165 meseci
Koristim (tacnije, samo placam pretplatu jer ne mogu da raskinem ugovor koji sam potpisao!!!) mts mobilni internet od 6GB mjesecno. Brzina je tako dobra da za ovih nekoliko mjeseci nisam uspio da potrosim ni 1GB!!! Tehnicka podrska znam samo da se izvinjava i da zali sto je takva situacija, ali i da naplacuje 15din/min iako ne rijese ni jedan problem! Sve I svemu, kao i kod svih ostalih usluga Telekoma - katastrofa!!! Mobilni internet moze da vam donese samo brdo sjekiracije i nista vise!

Koristim ga na Kanarevom brdu.

Sada jos dodatno imam gresku pri konektovanju (koja moze da bude prouzrokovana kasnjenjem da uplatom racuna, ali s obzirom da je racun uplacen prije nekoliko dana, trebalo bi do sada da su ukljucili, pa sumnjam da je u
zrok nesto drugo).

Error 619: A connection to the remote computer could not be established, so the port used for this connection was closed.

Ima li neko iskustva sa ovim?

Pozz!

Nobody is perfect, I'm Nobody!!!
 
Odgovor na temu

zorancd
Jupiter

Član broj: 12140
Poruke: 13
212.200.65.*



Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "30.09.2010. u 20:22 - pre 164 meseci
Problemi postoje na MTS 3Gnet korisnicima, a tako i korisnicima koji se kace preko telefona i apn gprswap, gprsinternet m 3gnet, i naravno prepaidnet kao sto su pre paid korisnici. Telekom, tacnije MTS iako je sklopio saradnju sa Bancaintesa iako im je on partner, ne moze svojim korisnicima koji su ujedno i korisnici MTS-a da pruzi podrsku i da ti isti makar mogu da pogledaju svoj tekuci racun na recimo https://online.bancaintesabeograd.com/retail/
ko ima 3gnet neka proba da otvori i neka kaze kakva su iskustva, ili direktno da ide na bancaintesabeograd.com pa da odatle pokusa, voleo bih odgovor.\
Naime i problem postoji naravno za hotmail, microsoft ne moze da otvrori iako je MTU podesen kako treba probano je i sa onim starim zakrpama na razlicitim racunarima, razlicitim karticama prepaid i post paid sistema.

Ajde neka mi neko kaze nesto vise o tome....
Hotmail nekada i otvori, ali microsot full nista, onda banke nista...
zatim sporo opet otvara novosti i blic...
ali ako ima neko nesto za ovo sve neka postavi ili da komentar....
Hacker bre
 
Odgovor na temu

spasa
west srb

Član broj: 53588
Poruke: 31



+2 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "06.10.2010. u 22:01 - pre 164 meseci
Rezultat ispod se odnosi na VIP. Do manje od godine imali su losiji 3G net od Telenora. Ne znam kako sad stoje stvari kod Telenora, ali VIP se dosta "popravio".
Brzina je merena na Altini u Zemunu.

rezultat:






[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 07.10.2010. u 01:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "07.10.2010. u 00:34 - pre 164 meseci
Ovo je super, jedini problem Vipa je sto im je 3G pokrivenost jos uvek ogranicena na Beograd, Nis, Novi Sad i Kragujevac, dok Telenor i mt:s imaju u mnogo vise gradova / mesta 3G.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

freeworld
Srbija

Član broj: 250794
Poruke: 1333
212.200.65.*



+115 Profil

icon Re: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "12.10.2010. u 17:04 - pre 163 meseci
Cek da se i ja malo razbacujem sa megabajtima kad ste vec krenuli :D




http://www.speedtest.net/result/709353820.png
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Iskustvo u korišćenju 3G interneta " MTS i TELENOR "

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 46828 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.