Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20149 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?25.10.2008. u 19:46 - pre 188 meseci
prvo prvi put cujem za nelt,ali nebitno
drugo nije jebeni mahi jedina prodavnica u citavoj drzavi
trece ne znam koje to sve,ali sad sam pogledao milku [koju sam kupio danas u mahiju jer sam bio u blizini] ,uvoznik je kraft foods d.o.o. beograd ,dakle ni deltra ni taj nelt ,a rekao bih da milkini proizvodi imaju poooprilican obrt ;)

to za reketase [sad ga malo pretera] je od 90ih aktuelno,posle istih se pomalo smanjilo ,sad je aktuelna tzv "gradjevinska mafija"

nivea je takodje bila raspravljana u jednoj temi ne znam kojoj
i ja lepo otisao na nivea.com i pogledao uvoznika za srbiju i pazi ovo,nije delta

tako da,nemojte preterivati ;)

[e,da,da se razumemo,ne persiram ti ,nego govorim za sve koji misle kao ti da je delta vlasnik i prodavac svega]

sto se tice politike,rekao si da je citava garnitura ministara na otvaranju,koliko znam nisu svi dsovci ;)

a da su sve politicke stranke na platnom spisku tih multimil. nije nista novo,niti strano ,cak i za ozbiljne zemlje, a ne za ovu
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
*.121.179.99.tedata.net.



+1 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?25.10.2008. u 19:47 - pre 188 meseci
pozelim ja pre 15tak dana da kupim nov mp3 player i odem malo na neke review sajtove da iscitam koji je najbolji i tako zakjucim da mojim potrebama odgovara novi model creative-a , creative zen x-fi sa 8 gb. ne budem dalje lenj, i odem da pogledam kolike su cene pomenutog uredjaja kod nas preko sajta pcberza.rs i kad tamo vidim da u prodaji ima samo stari model creative zen sa 8 gb i da kosta nekih 240 eura . to znaci da ce ovaj novi kad izadje da kosta sigurno 270 .... ja posle pogledam na ebayu cene kad tamo cena za isti 140 dolara . na kraju kupim taj na netu i izadje me isti uredjaj sa sve postarinom carinom i placenim pdvom nekih 140 eura.

tako prosle godine mi ode na kolima lamela i ja okrenem par uvoznika auto delova da pitam koliko pomenuti deo kosta kod njih tj set za kvacilo , i oni mi kazu od 300 do 330 eura. ja odem na ebay i nadjem pomenuti deo za 80 dolara i na kraju me taj isti deo izadje sa sve postarinom i carinom i dostavom na kucnu adresu 80 eura. razlika u ceni - puta tri....

Isto tako pozelim pre 5-6 meseci da kupim zvucnike Logitech Z-5500 kad ono cena istih u Srbiji nekih 370 eura ili 29.000 dinara u tom trenutku a cena istih na ebay-u 215 dolara ili po tadasnjem kursu dolara nekih 10.000 dinara. ispade da su jedni te isti zvucnici kod nas tri puta skuplji nego u inostranstvu. razlog ? naravno monopol .



Dal neko sem opstem prisustvu monopola u uvozu i trgovini i nedostatkom konkurencije moze da mi objasni zbog cega tolike razlike u ceni jednih istih proizvoda kod nas i u inostranstvu?

cak bi sve u inostranstvu trebalo biti skuplje nego kod nas, jer onaj u americi placa lokal za prodaju proizvoda kao i radnike mnogo vise novca nego prosecan srpski poslodavac, zar ne?

al srbistan - to vam je zemlja apsurda.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?25.10.2008. u 19:52 - pre 188 meseci
ebay = aukcije = polovna roba? ;)

to da prodavci kod nas uzimaju vece marze nije nista cudno,mislim nije bas lepo da po proizvodu imas 150% zarade,al' ok...

nego ti meni reci,di je sad tu delta u sceni? posto do sad je sve bilo miskovic i ponesto ostali,sad si naveo 3 proizvoda,dakle po toj tvojoj logici,barem 2 bi trebao da bude glavni uvoznik delta,ako ne i 3

i da,u americi je sve mnogo jeftinije [potrosni materijal,ne i zdravstvo i slicno] nego u evropi citavoj,imas i temu o tome ovde
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
*.121.179.99.tedata.net.



+1 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?25.10.2008. u 20:07 - pre 188 meseci
Citat:
ebay = aukcije = polovna roba? ;)

to da prodavci kod nas uzimaju vece marze nije nista cudno,mislim nije bas lepo da po proizvodu imas 150% zarade,al' ok...

nego ti meni reci,di je sad tu delta u sceni? posto do sad je sve bilo miskovic i ponesto ostali,sad si naveo 3 proizvoda,dakle po toj tvojoj logici,barem 2 bi trebao da bude glavni uvoznik delta,ako ne i 3

i da,u americi je sve mnogo jeftinije [potrosni materijal,ne i zdravstvo i slicno] nego u evropi citavoj,imas i temu o tome ovde


koja polovna roba o cemu ti pricas? vecina stvari koje se prodaju tamo su nove, a i uvek pise za svaki proizvod dali je nov ili koriscen.

i sta kazes jos , nije lepo da po proizvodu nasi uvoznici zaradjuju 150% , al nema veze :))))))))

delta je tu na sceni jer je miskovic osoba sa najvise novca raspolozivog za plasiranje u obrtna sredstva i uvoz i ima par hiljada firmi u ovoj zemlji koje posluju u okviru njegovog delta holdinga.

to sto na tarabi pise drugo , tipa dzabu d.o.o ne znaci nista.

da li ti znas da skoro nijedna miskoviceva firma nije u njegovom licnom vlasnistvu i direktnom, vec su sve njegove firme u vlasnistvu drugih njegovih firmi registrovanih u raznim poreskim offshore rajevima tipa britanska devicanska ostrva, sejseli, kajmanska ostrva, belize...

i onda ta miskoviceva kompanija sa odredjenim osnivackim kapitalom osnuje ovde neku domacu kompaniju ili kupi postojecu i ti nikada ne moze da dokazes ko je pravi vlasnik jer te drzave imaju tzv zastitu privatnosti po kojoj ne daju bilo kakve informacije o firmama bilo kome.

na taj nacin miskovic ne samo da izbegava placanje poreza drzavi po osnovu poreza na licni dohodak , nego sve te pare koje je zaradio ovde izvlaci u inostranstvo. naravno to je potpuno legalno ,ali sa druge strane nemoralno za coveka teskog 3 milijarde $
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?25.10.2008. u 20:19 - pre 188 meseci
pa hajde,daj mi reci da li je ovaj kraft foods deo miskove zloceste kraljevine ili potpuno nevezano za njjega?
a to da se ne moze saznati,pa jbte ides redom
osnivac pero d.o.o preduzeca je djuro d.o.o. a djuro d.o.o. je osnovalo preduzece pevac d.o.o. i tako dalje i dodjes od turkemistanacutrilepe d.o.o. koju je osnovao petar petrovic iii njegos

dakle apr ima sve to,samo treba traziti,a ako je strana,onda tu stranu,ako se zeli,moze se saznati


nisam rekao nema veze,ko tebe sprecava da otvoris i budes konkurencija,sem reketasa mogucih? pa da ti ne bude zarada 150 % nego 20% ;)

i miskoviceve su sve [manje vise ] delte i ostale pizdarije i ima site delta grupe i lepo pise koja preduzeca obuhvata i sta sve obavlja...tako da...
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?25.10.2008. u 20:49 - pre 188 meseci
Kraft je uvoznik, a Delta i Nelt su distributeri....

E tu dolazimo do poente, jer je Milka 100gr u nemackoj (u bakalnici) 0.49EUR, a kod nas u bakalnici cena je 1.3EUR.
Stvar je u tome da svi vide da je u Srbiji nevidjeni monopol i nedostatak konkurencije, pa rade sta hoce. Zato Kraft i diktira vece cene, jer vidi da nema iole ozbiljniju konkurenciju, Nelt i Delta se debelo ugradjuju, a trgovci imaju marze od 30% (toga nema nigde u ozbiljnom svetu).

I tako dodjemo do toga da je cena Milke 100din



Malo off, ali sta cu, bilo je jace od mene.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.195.*



+1 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?28.10.2008. u 09:56 - pre 188 meseci
Vidis Exodosbgd to je venturi i Horvatu - ok . Da srpski radnik sa 300 eura platom, ako i tolikom, placa cokoladu 1.3 eura i ako je ta ista cokolada u nemackoj gde su plate radnika 7 puta vece nego kod nas - 0.49 eura....

ovaj narod nema svest o sopstvenom interesu zato rezim u srbiji i radi sta god hoce i pljacka ga preko miskovica i kompanije....

rezim poskupi gas za 60% i ako cena gasa na svetskim trzistima pada jer je vezana za cenu nafte, a narod nista...

malo gundja al nastavi da placa....

a u grckoj spaniji italiji i drugim drzavama gde zivi narod sa svescu, cim nesto poskupi 2% oni izlaze na ulice i skupi ih se par miliona pripadnika svih stranaka.

a u srbiji, je sve dobro i ne izlazis na ulice jer te pljacka neko kome si ti dao glas....

zbog svega ovoga narodu u srbiji nikada nece biti bolje dok se ne promeni svest gradjana o opstem drustvenom interesu....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?28.10.2008. u 11:09 - pre 188 meseci
izvini jesam rekao da je ok?
rekao sam da nije miskovic kralj svega i da mozes i pored njega kupiti

da te nista [sem fin. mogucnosti] ne sprecava da zapocnes sam uvoz i prodaju [sprecavate?ko?mafija?udri mafijom nazad]
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.195.*



+1 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?28.10.2008. u 19:11 - pre 188 meseci
ma da horvat , svi smo mi glupi samo su miskovic i jos par odabranih pametni u ovoj drzavi i znaju da uvoze...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?28.10.2008. u 19:26 - pre 188 meseci
Miskovic? Zar to kuče jos nije crklo? Pu em ti.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 06:38 - pre 188 meseci
JEBAO TE VEC MISKOVIC!! znas ti nesto sem "miskovic miskovic i miskovic"

tebi je on stvarno kralj

jbte imas alternativu sigurno...a ne samo miskovic jebao te on vec
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 07:12 - pre 188 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Miskovic? .......


deo svog zivota sam proveo ovde u jednom drugacijem sistemu.
u tom sistemu nije bilo moguce da nekakav miskovic bude vlasnik pola drzave.
nije bio vlasnik ni stana u kome je ziveo.
na pocetku, kada je taj sistem uspostavljan, takvim miskovicima je cak zakonom oduzimana imovina.

99,99% ucesnika na ovom forumu se slaze da taj sistem nije valjao.
verovali ili ne, i ja imam bezbroj zamerki.
taj sistem smo promenili i uspostavili ovaj drugi u kome je moguce da neki miskovic poseduje to sto poseduje.
to, ne samo da je moguce, vec je vrlo preporucljivo i pozeljno.

medjutim, sada odjednom 99,99% od onih gornjih 99,99% ima gomilu zamerki na lik i delo nekog miskovica.

zasto?

koja je sustinska razlika u tome dal' je na njegovom mestu neko ko bi se zvao pera peric ili zika zikic, a ne miroslav miskovic?

sto bi se perin karakter i sposobnost, u okviru istog sistema, ispoljili na neki malo drugaciji nacin?

sistem pociva na takvim ljudima, ljudima koji poseduju, stvaraju sto veci profit.
oni su merilo vrednosti i uspeha u zivotu.
tako sistem vaspitava i podstice nova pokoljenja, da postaju novi miskovici.
jedini kriterijum u nasim zivotima je novac.

ostalo uopste nije bitno.

nije li zapravo u sustini svake teme na ovom forumu novac?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 07:42 - pre 188 meseci
Izvini al' namerno previdjas da je upravo taj Miskovic nastao kao nus proizvod sistema kojeg hvalis. Seti se sa kim se on druzio kada je sticao "pocetni" kapital koji mu omogucava da bude ovo sto je danas. Sto se kaze "Nemoj me pitati odakle mi prvi milion, sve ostalo mozes" . Ono sto su radili komunisti posle oslobodjenja je bilo jednostavno uzimanje ratnog plena jer od tih vila posle nisu pravili sirotista vec su sami u njima ziveli i otkupljivali ih za 2k DM. Iako sam ponosan sto su bili antifasisti. Tako da ...
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 08:00 - pre 188 meseci
Citat:
Horvat: .....
jbte imas alternativu sigurno....


da, to je sustina, sto mu je sistem - koji trzisno-ekonomski omogucava najsposobnijem pojedincu, koga je demokratija izbacila na povrsinu, prisvajanje npr. rezultata rada miliona ljudi tokom nekoliko decenija, ili npr. zemlje koja stoji tu gde stoji milijardama godina - ostavio Slobodu Izbora da jutros kupi jogurt i u nekom retkom ducanu ciji vlasnik (jos uvek!?) nije najsposobniji gospodin.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 09:04 - pre 188 meseci
Citat:
stil: Izvini al' namerno previdjas da je upravo taj Miskovic nastao kao nus proizvod sistema kojeg hvalis.

Kad se raspao taj sistem, krajem osamdesetih, HI Župa, gde je Mišković bio direktor, bila je jedna od najjačih kruševačkih firmi, ako ne i najjača. Taj sistem je takve ljude držao pod kontrolom a često ih i dobro iskoristio. Tek kad su nacoši razbucali sistem, Miško je postao biznismen.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.86.*



+35 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 09:17 - pre 188 meseci
A najvece bogatstvo stice u periodu posle demokraCkih promena, nazalost, sto samo govori o nemoci ili odsustvu zelje demokraCkih vlasti da se obracunaju sa "mracnim nasledjem".



Citat:
Taj sistem je takve ljude držao pod kontrolom a često ih i dobro iskoristio.


Naprotiv, takvi ljudi su iskoristili maksimalno sistem, i obezbedili dobre startne pozicije za ''trzisnu utakmicu''.

Stari komunisticki lopovi su danas (cesto) i ljuti kapitalisti, tako to ide...
 
Odgovor na temu

Bastard

Član broj: 33164
Poruke: 293
93.86.47.*

Jabber: Bastard@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 09:32 - pre 188 meseci
Dobra fora kako se sve svake godine mnozi sa 3.

Edit:
Ovaj jos malo pa ko Bil Gejts.Ta sredsva su valjda od onih privatizacija koja su prvo otisla na plate pa se narod istrosio na lebac.
Ako su tu firme offshore umesane onda se za sigurno zna cije je sve to.


[Ovu poruku je menjao Bastard dana 29.10.2008. u 10:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 10:30 - pre 188 meseci
Citat:
stil: Izvini al' namerno previdjas da je upravo taj Miskovic nastao kao nus proizvod sistema kojeg hvalis. Seti se sa kim se on druzio kada je sticao "pocetni" kapital koji mu omogucava da bude ovo sto je danas.....


nus proizvod kakvog sistema su bili oni predratni (WWII) miskovici, kada pre toga nije bilo komunaca?
mislis da su tadasnji miskovici sticali bogatstvo na neke razlicite nacine od danasnjih miskovica?
mislis da su britanski, americki ili ruski miskovic nesto mnogo razliciti od ovog naseg?

kao sto rekoh, u onom nasem proslom sistemu, koji nije bio dobar, doticni nije bio vlasnik ni stana u kojem je ziveo.
vlasnistvo nad polovinom drzave mu, ne samo omogucava, nego ga na to podstice, ovaj sistem.
.... a sve ostalo o cemu se ovde raspravlja su nus proizvodi takvog sistema.

potpuno je nebitno i s kim se on druzio.
sustina je ista i da je na njegovom mestu neki pera peric, koji se druzio sa nekim drugim ljudima.
samo bi se razlikovale neke sitnice, kao sto je npr. naslov ove teme.

na kraju krajeva, za ovu nasu demokratski izabranu vlast se svasta moze reci osim toga da blagonaklono gleda na "drugove" sa kojima se ovaj druzio, k'o sto ti kazes, a kao sto gleda na njega samoga.

"drugovi", na koje bi svako normalan morao biti ponosan, su izbaceni iz udzbenika istorije.
rusimo im spomenike.
na proslavi dana pobede u moskvi, pre 3 godine, mi jedini nismo imali svoje predstavnike.
promenjena su sva imena njihovih ulica, a na mojoj opstini je u toku procedura dodeljivanja imena ulici po cuvenom "avalskom korpusu", cuvenom po klanju beba u kolevkama, beba - simpatizera "drugova".
..... itd....


Citat:
stil: ..... od tih vila posle nisu pravili sirotista vec su sami u njima ziveli i otkupljivali ih za 2k DM. Iako sam ponosan sto su bili antifasisti. Tako da ...


kako god da je bilo, sirocad su bila nahranjena i bio im je obezbedjen krov nad glavom, cesto i u tim vilama.
hektolitri suza su proliveni na ovom forumu nad tuznom sudbinom imovine predratnih miskovica.
svi su mnogo potreseni, a niko nigde nije napisao kako bi on resio pitanje stotina hiljada sirocadi, osakacenih, gladnih, beskucnika ..... nakon onako brutalnog i razarajuceg rata.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 11:02 - pre 188 meseci
Citat:
kelja: Naprotiv, takvi ljudi su iskoristili maksimalno sistem, i obezbedili dobre startne pozicije za ''trzisnu utakmicu''.

Kao prvo, nije "naprotiv", jer jedno ne isključuje drugo. A kao drugo, ti ljudi nisu iskoristili sistem, nego nepostojanje istog. Jel to toliko teško da se uoči?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?29.10.2008. u 13:15 - pre 188 meseci
da...niko ne prica o onima iz milosevicevog doba,o "kralju carine" ,o milosevic porodica i slicnima... ;)...na njih se odjednom "zaboravilo"...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Cika Miskovicu,kako se postaje tezak 2,8 milijardi $ ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20149 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.