Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu

[ Pregleda: 4022 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

limba

Član broj: 34799
Poruke: 123
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu16.10.2008. u 22:40 - pre 188 meseci
Dobro vece dobri ljudi,
krenem sinoc da flesujem bios na ploci"MSI k8n neo v2.0",sa onim njihovim "live update"programom.sve kao prodje okilidokili ali na kraju ispise nekakav"error.. *ebem li ga" i naravno posle restarta crko konj.Bios vise ne postoji,ili je bar nemoguce uci u isti.Pokusavao sam na njihovom sajtu naci program za ubacivanje biosa preko flopi diska(to mi je pretpostavljam jedina nada),ali nude mi samo opet onaj njiho "live update"program koji mi je,normalno,beskoristan jer ni u bios ne mogu uci a ne u windows.
Ima li neka pametna glava da me uputi na adresu gde mogu naci bios(mozda neko ima istu plocu pa da ga iscita iz svoje)i neki fleser koji ce raditi iz dos-a da ozivim ovu prokletinju.
Hvala svima unapred,pozdrav.
 
Odgovor na temu

Tickor
Novi Sad

Član broj: 65677
Poruke: 123
93.86.3.*



Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu17.10.2008. u 10:28 - pre 188 meseci
http://global.msi.com.tw/index...amp;name=service_note#recovery

http://global.msi.com.tw/index...amp;name=service_note#recovery

Pogledaj na ova 2 linka u zavisnosti koji je bios,imas detaljno obavestenje kako vratiti stari bios
Ko se jednom o mleko oprži,kasnije i u jogurt duva
 
Odgovor na temu

limba

Član broj: 34799
Poruke: 123
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu17.10.2008. u 11:30 - pre 188 meseci
hvala na pomoci,ali imam problem sa pronalazenjem Flash Utility za msi plocu,oni nude samo onaj "live updater".Nasao sam odgovarajuci bios,ali koji fleser da koristim?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu17.10.2008. u 11:35 - pre 188 meseci
Obicno je zajedno sa BIOS-om prilozen i odgovarajuci flash utility.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.253.*



+21 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu17.10.2008. u 12:01 - pre 188 meseci
Uputstvo za BIOS za tvoju ploču MSI K8N Neo v2.0 (u opisanom postupku postoji i deo gde se pominje pravljenje bootanilnog floppy diska)

Live Update 3 Instruction

Download Live Update 3




 
Odgovor na temu

limba

Član broj: 34799
Poruke: 123
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu17.10.2008. u 20:10 - pre 188 meseci
Zelim da se zahvalim svima koji su se potrudili da mi pomognu,konacno sam uspeo da ozivim plocu pomocu butabilnog flopija i ispravnog biosa.
Pozdrav svima i hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu07.03.2009. u 01:19 - pre 184 meseci
odradio sam flesovanje biosa preko live update i sad mi je komp mrtav. Ploca je k9n neo v3. hoce li kod mene raditi ovo s ubacivanjem flopija i jel moze neko kratko uputstvo ili link kao sto je stavljeno uputstvo za k8n. Hvala. E da, jel mora fles da se radi preko flopija, ili moze preko cd-a posto nemam flopi na kompu, pa da ne kacim dzaba.
they killed kenny
 
Odgovor na temu

bleya 2

Član broj: 204247
Poruke: 268
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu07.03.2009. u 09:47 - pre 184 meseci
pa proitaj uputstvo jer je isto za obe maticne.moze i preko cd-a.
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu07.03.2009. u 23:36 - pre 184 meseci
Probao sam preko cd-a, nije uspelo. Na kraju sam morao da kacim flopi i proradilo je.
Interesantno je sto sam morao da skinem najstariju verziju i da s njom flesujem preko flopija, nijedna druga verzija nije radila, pa sam posle iz windows-a flesovao aktuelnom verzijom, opet kroz live update.

they killed kenny
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu08.03.2009. u 00:05 - pre 184 meseci
Samo totalni tantusi flashuju MSI ploce preko live update-a sa neta kao i iz Windows-a. Sledeci put ne budi tantus i skini BIOS k'o covek odavde i flashuj plocu iz AFUDOS-a ili MSI-evog flash alata sto mozes skinuti sa njihovog sajta ako se registrujes. I naravno da se BIOS recovery samo radi preko floppy diska. To si danas sam iskusio
 
Odgovor na temu

okram_ca
okram_ca
Cacak

Član broj: 104460
Poruke: 610
93.86.228.*



+1 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu08.03.2009. u 17:25 - pre 184 meseci
Ukopa coveka ali dobro to je za njegovo dobro...
:)

M.P.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu08.03.2009. u 18:07 - pre 184 meseci
Postoji jedna tema na ES-u koja se zove "Flashovanje BIOS-a na srpskom" ili tako nesto. Postoje razni alati za flashovanje BIOS-a iz DOS-a u zavisnosti od proizvodjaca BIOS-a ili ploce, gde se napravi bootabilni floppy i flashovanje se radi preko njega. Za sve se instrukcije nalaze uglavnom u arhivi u kojoj se nalazi BIOS rom fajl, ili na sajtu proizvodjaca. Ne budite lameri, lepo procitajte instrukcije, napravite bootabilne floppy diskove, flashujte BIOS po propisu jer se tako bitno smanjuje rizik od neuspelih flasheva. Na novijim plocama jos postoje flash alati kojima se moze pristupiti preko BIOS-a ili odgovarajucom kombinacijom hot keyeva pri POST-u. Ne bi trebalo da vas mrzi da pogledate uputstva od vasih ploca da vidite kako ti alati funkcionisu, a stvarno su laki za koriscenje. Cak i ti alati su bolji i bezbedniji nego flashovanje BIOS-a iz Windows-a ili direktno sa neta (tek ovo je cist debilizam). Neki proizvodjaci poput MSI-a npr. imaju i svoje specijalizovane alate, preko kojih se BIOS moze flashovati uz pomoc USB flasha, cak iako to ploca zvanicno ne podrzava, koji se mogu pokupiti sa njihgovog sajta ako se registrujete itd.
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu08.03.2009. u 19:20 - pre 184 meseci
@Binary Mind

Au covece, al me ocrni :)
Bios sam flesovao eto onako, iskreno nije mi ni trebalo to.
U uputstvu, onoj knjizici koju sam dobio nista ne pise o bios recovery, ali pise da bios moze da se update-uje preko live update, tako da mi je to izgledalo kao najlogicnije resenje. Zato sam se i obratio ovde za pomoc.
Pitao sam jel moze da se radi preko cd-a zato sto nisam imao nijedan flopi drajv pri ruci.
Eto reseno je, uz pomoc [ES].

Peace
they killed kenny
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu08.03.2009. u 21:50 - pre 184 meseci
MSI ima ocajna uputstva u svojim manualima (tacnije nema nista sto se tice flasha BIOS-a u manualima za novije ploce), ali ima to dobro obradjeno u zip fajlovima koji sadrze BIOS ROM fajlove, dok Asus i Gigabyte to dobro obradjuju u svojim knjizicama. Nije mi bila namera da te ocrnim, ali eto, posluzio si kao primer coveka koji je preko Live Update programa "upucao" BIOS. I nisi samo ti od onih sto su se opekli flashovanjem BIOS-a iz Windowsa Nikad licno nisam tako "ubio" plocu, ali znam dosta ljudi koji jesu, od kojih neki rade kao IT podrska Vazno je samo da se zna, da kad vec imate plocu gde postoje opcije da se BIOS ne flashuje iz Windows-a, flashovanje BIOSa iz Windowsa izbegavate po svaku cenu jer nije pravilno. Konkretno, za sve MSI ploce postoje alati kojima se BIOS moze flashovati van Windows-a. Ako mora u Winu (postoje slucajevi kada neko radi na terenu, zaboravi USB flash, nema neta, nema floppija itd...) onda se mora voditi racuna da tokom operacije flasha svi programi poput antivirusa, firewalla i sl. budu iskljuceni tokom flasha kako bi flashovanje proteklo sto uspesnije...

P.S. Ako masina stabilno radi, niste uradili nikakav upgrade za koji se preporucuje flash BIOSa, ne planirate upgrade procesora koji ploca nece da prepozna bez prethodnog flashovanja BIOS-a, niste strastveni overklokeri koji zele da provere da li mogu da dobiju koji MHz vise flashovanjem na najnoviju verziju BIOS-a (Za ovu kategoriju pretpostavljam, da sem sto su nezreli [i oni sto friziraju kola su malo detinjasti], znaju sta i kako trebaju da rade. ) itd. ne flashujte BIOS

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 08.03.2009. u 23:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

okram_ca
okram_ca
Cacak

Član broj: 104460
Poruke: 610
93.86.228.*



+1 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu08.03.2009. u 23:50 - pre 184 meseci
<<<Surovo>>>
LOL
M.P.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu09.03.2009. u 01:35 - pre 184 meseci
Sve to spada pod sekciju "naravoučenije".

Ipak, verovali ili ne, imali smo ovde par slučajeva ljudi koji tvrde da se "problemi sa flešovanjem BIOS-a nikada ne dešavaju (), te da ljudi pričaju napamet".

Čak je jedan od njih toliko bio istrajan, da smo polemisali danima, na nekoliko strana.

I onda ovuda prođe neko neupućen, pročita takav post i, naravno, krene da flešuje BIOS i onda kada nema potrebe, jer je neki baja na ES-u rekao da je to bezopasno i da uvek treba stavljati najnoviji BIOS. Tada počinju problemi, a neretko se završava kao na ovoj temi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
79.101.244.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu10.03.2009. u 10:11 - pre 184 meseci
1. Proizvodjaci ploca lepo kazu da ako vam sve radi lepo nema potrebe za diranjem biosa.

2. Ako vec radite update biosa prvo lepo procitajte uputstvo kako se to radi.

3. I ako upucate plocu i to moze da se resi uz pomoc programatora.


Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

Konstantin2
Konstantin Bosnjakovic
Valjevo

Član broj: 203525
Poruke: 55
77.46.190.*



Profil

icon Re: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu17.03.2009. u 08:35 - pre 183 meseci
Slazem se da BIOS netreba flashovati ako za to nema neke potrebe radi upgade-a i masina radi stabilno.

Dodao bih samo da u slucaju da BIOS mora da se flash-ne pozeljno je to uraditi sa masinom napojenom preko UPS-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: upomoc-flesovanje biosa poslo po zlu

[ Pregleda: 4022 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.