Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Menjanje firmware-a na siemens mc60

[es] :: GSM - servisiranje :: Menjanje firmware-a na siemens mc60

[ Pregleda: 5065 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

e7num
negde u mrezi...

Član broj: 9809
Poruke: 23
*.ipt.aol.com



Profil

icon Menjanje firmware-a na siemens mc6009.11.2003. u 19:08 - pre 248 meseci
Pozdrav svima

Nikad ranije nisam nista baratao sa flesovanjem telefona i tako sl. pa me zanima da li bi menjanje firmware-a resilo sledeci problem:
Kupio sam telefon (Siemens mc60) koji je na T-mobile-u (UK) i ima svakakvih s**nja, slike koje se pojave kad se telefon upali (bez SIM kartice), delove menija ne mogu da izbrisem, itd... pa me to pocinje iritirati. Imam data kabel za njega(serijski),da li mi je to dovoljno za to?Kakvi su rizici?

Hvala
 
Odgovor na temu

NLO

Član broj: 411
Poruke: 876
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Menjanje firmware-a na siemens mc6009.11.2003. u 19:38 - pre 248 meseci
http://www.gsm-multifund.com/update/MC60_070101.zip

mislim da ce ti ovo reshiti probleme, znaci ovo je najnoviji firmware za mc60 v07, ako imash stariji (proveravash s *#06# pa na info) slobodno ga flashuj em shto cesh dobiti noviju verziju softwera em shto ce ti se verovatno skinuti sve te gluposti...
na ovaj nacin ne mozesh da zajebesh nishta garantovano...
 
Odgovor na temu

e7num
negde u mrezi...

Član broj: 9809
Poruke: 23
*.ipt.aol.com



Profil

icon Re: Menjanje firmware-a na siemens mc6011.11.2003. u 22:36 - pre 248 meseci
Pozdrav,opet ya!

Updejtovao sam firmware,al reklame su i dalje ostale..
Onda sam pokusao da promenim eeprom sa nekim drugim sa http://www.gsm-multifund.de/ al nije onda hteo da bootuje telefon...srechom sam napravio back-up. Onda sam probao da ga fleshujem, posle krsa vremena cekanja, opet nece da bootuje, upali se plavi ekran,pisne jednom,i ugasi se...Da li ovo ima uopste veze sa time sto meni treba (da skinem j** reklame), tj da li je moguce ovako to resiti.

I interesuje me u cemu je razlika izmednju Flasha i EEprom, ne tehnicku razliku,to znadem, nego sta je to zapravo u telefonu...

Fajl, .bin, koji program napravi za eeprom je 256KB, a fajl za flash je 14.0MB (sto mi je malo cudno posto je telefon sa nesto malo manje od 2MB)
 
Odgovor na temu

NBG
Beograd

Član broj: 7162
Poruke: 491
*.bitsyu.net



Profil

icon Re: Menjanje firmware-a na siemens mc6012.11.2003. u 02:51 - pre 248 meseci
Koliko ja znam svi ti simensi imaju user memoriju u sebi -npr kao sto sl45 ima mmc tako ovaj ima tu memoriju,unutra korisnik upisuje phonebook ringtones itd.Postoji softver za te simense nesto kao mobile suite sa kojim pristupas toj memoriji i pises brises.na predhodnim serijama je to radilo preko com porta ne znam za mc60 ali bi trebalo da probas.
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Menjanje firmware-a na siemens mc6013.11.2003. u 18:35 - pre 248 meseci
Nisi trebao flash -ovati telefon. Sve te slike i podesavanja za operatera se nalaze u FLEX memoriji telefona. Potrebno ih je samo jednostavno obrisati.
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.neobee.net



+25 Profil

icon Re: Menjanje firmware-a na siemens mc6014.11.2003. u 07:21 - pre 248 meseci
Aha , kako da ne !!!
Treba da nadje fullflash ( eeprom + mcu ) nekog telefona sa originalnim siemens-ovim software-om tj. onaj koji nije napunjem sr.a.nji.ma nekog provajdera , na sto ce malo sacekati posto jos nema flesera za MC60 kojim bi iscitao odgovarajuci fles i upisao ga u svoj telefon , takodje fleser bi morao da ima opciju unlock-a i promene IMEI-a !
Pozdrav
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.yuwanadu.com



Profil

icon Re: Menjanje firmware-a na siemens mc6014.11.2003. u 16:07 - pre 248 meseci
Sta kako da ne? Za delove menija mozda, kao sto su bookmark -ovi. Wallpaperi, animacije i sl. mogu jednostavno da se izbrisu.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Menjanje firmware-a na siemens mc60

[ Pregleda: 5065 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.