Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dijagrami u VB 6

[es] :: Visual Basic 6 :: Dijagrami u VB 6

[ Pregleda: 3080 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

OrAC

Član broj: 16079
Poruke: 3
*.yubc.net



Profil

icon Dijagrami u VB 609.11.2003. u 10:30 - pre 249 meseci
Da li neko zna da mi kaze da li postoji neka kontrola u VB6 pomocu koje mogu da crtam dijagrame toka podataka (konkretno: kruzice rasporedjene u jednoj liniji povezane nekim linijama, problem: da sve te linije izgledaju normalno, budu vidljive, ne preklapaju se, sto je moguce manje ukrstanje...)? Pomagajte ljudi, nema sanse da smislim algoritam kako da to izvedem!
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Dijagrami u VB 609.11.2003. u 13:18 - pre 249 meseci
Imas APIje za crtanje u VBu i treba ti malo matematike. Nisam video kontrolu koja bi radila tako nesto (doduse nije mi nikad ni trebala).
 
Odgovor na temu

OrAC

Član broj: 16079
Poruke: 3
*.yubc.net



Profil

icon Re: Dijagrami u VB 612.11.2003. u 16:55 - pre 248 meseci
Da li bi mogao da mi malo detaljnije objasnis (nagovestis) to sa APIima. Meni je jedino palo na pamet da koristim object.Circle i object.Line.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Dijagrami u VB 612.11.2003. u 17:18 - pre 248 meseci
Ajd' ti malo detaljnije da opises problem pa cemo nekako da ti pomognemo ako znamo ;)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Dijagrami u VB 612.11.2003. u 17:46 - pre 248 meseci
Citat:
OrAC:
Da li bi mogao da mi malo detaljnije objasnis (nagovestis) to sa APIima. Meni je jedino palo na pamet da koristim object.Circle i object.Line.


Najbolje bi ti bilo da skines API Guide na primer (www.allapi.net) tamo imas gomile API deklaracija i primera.

Crtanje sa API funkcijama ti je "univerzalnije" posto one crtaju po hDCu (device context)

Evo par korisnih funkcija

Code:

Public Declare Function CreatePen Lib "gdi32" (ByVal nPenStyle As Long, ByVal nWidth As Long, ByVal crColor As Long) As Long
Public Declare Function SelectObject Lib "gdi32" (ByVal hdc As Long, ByVal hObject As Long) As Long
Declare Function DeleteObject Lib "gdi32" (ByVal hObject As Long) As Long
Declare Function Ellipse Lib "gdi32" (ByVal hdc As Long, ByVal X1 As Long, ByVal Y1 As Long, ByVal X2 As Long, ByVal Y2 As Long) As Long
Declare Function RoundRect Lib "gdi32" (ByVal hdc As Long, ByVal X1 As Long, ByVal Y1 As Long, ByVal X2 As Long, ByVal Y2 As Long, ByVal X3 As Long, ByVal Y3 As Long) As Long
Public Declare Function Rectangle Lib "gdi32" (ByVal hdc As Long, ByVal X1 As Long, ByVal Y1 As Long, ByVal X2 As Long, ByVal Y2 As Long) As Long
Public Declare Function MoveToEx Lib "gdi32" (ByVal hdc As Long, ByVal X As Long, ByVal Y As Long, lpPoint As POINTAPI) As Long
Public Declare Function LineTo Lib "gdi32" (ByVal hdc As Long, ByVal X As Long, ByVal Y As Long) As Long
Public Declare Function Polygon Lib "gdi32" (ByVal hdc As Long, lpPoint As POINTAPI, ByVal nCount As Long) As Long
Public Declare Function Polyline Lib "gdi32" (ByVal hdc As Long, lpPoint As POINTAPI, ByVal nCount As Long) As Lon


Najbolje ti je da skines API guide (oko 2.5 MB) i tamo pogledas sampleove za ove funkcije i sve ce ti se samo kasti :)
 
Odgovor na temu

OrAC

Član broj: 16079
Poruke: 3
*.yubc.net



Profil

icon Re: Dijagrami u VB 618.11.2003. u 08:40 - pre 248 meseci
E, hvala ljudi, nisam bio 4 dana kuci pa me nije bilo. Upravo skidam ovaj API Guide, pa eto mene uskoro sa novim pitanjima!:)
 
Odgovor na temu

darkopp

Član broj: 15834
Poruke: 6
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Dijagrami u VB 604.12.2003. u 02:27 - pre 248 meseci
Ne znam kakav je tvoj problem, ali ova kontrola ce ti se sigurno svideti ako ti trebaju grafici...URL http://intranet.sfx.act.edu.au/Maths/mathspot/TEECHART5.OCX
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Dijagrami u VB 6

[ Pregleda: 3080 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.