Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB Access Point

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: USB Access Point

[ Pregleda: 2372 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon USB Access Point08.10.2008. u 01:09 - pre 189 meseci
Potreban mi je AP koji se na računar kači kao USB dongle (što znači i da treba da bude relativno mali). Kući imam "normalan" AP, ali je nezgodan za svakodnevni prenos.

Moje ideja je da nabavim USB AP koji ću moći da nosim sa sobom (u džepu) i kad dođem negde ili kod nekog ko ima bilo kakav net, ubodem taj USB i sa svojim laptop-om/telefonom se zakačim na net.

Da li postoji tako nešto (Google daje gomilu rezultata vezano za Nintendo Wii) i ako ima gde može da se kupi (ovo može i na PP ako je zabranjeno).

Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: USB Access Point11.10.2008. u 01:03 - pre 189 meseci
Niko ne zna za ovako nešto? Ili nema kod nas? Nije valjda da sam ja prvi kome je ovo palo na pamet
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: USB Access Point12.10.2008. u 11:18 - pre 189 meseci
Hmm, a zar nije bolje nositi 1 m kabla, jer ipak, zica je zica. Dalje, ne shvatam zasto usb ap, kada neko ako ima net, ne mora da znaci da ima wireless, jel ti hoces da kod njih kacis taj usb, pa onda da podesavas masinu da ti da pristup na tvoj laptop, koji ima wireless karticu? Mislim, pored svog tog mucenja, ja bih opet izabrao kabal jer je lakse za podesiti. A i ne treba ti usb ap, kupis obicnu usb karticu il kako vec da je nazovem, stavis na masinu i sa tvog laptopa se povezes u ad-hoc rezimu, ako je konfiguracija tvoj laptop --- tudja masina sa tvojim usb wifi adapterom.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: USB Access Point12.10.2008. u 13:08 - pre 189 meseci
Metar kabla je mnogo nezgodniji za prenos od dongl-a, a vezan sam za drugi računar (a realno, metar je malo). Druga, i bitnija stvar je da hoću i telefon da povežem na taj AP zbog VoIP-a.

Ne mora računar na koji se kačim da ima wireless, ja pravim svoju mrežu. Konfiguracija nije problem, to se odradi za par minuta... Ako j u pitanju USB kartica ne mogu više klijenata da zakačim, tako da bih ipak varijantu AP-a...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: USB Access Point12.10.2008. u 14:10 - pre 189 meseci
Jedini kod koga se mozes nadati da nadjes takvo resenje je netiks. Ako ne, siguran sam da ti mogu naruciti taj deo. Imas cenovnik od nekih 900 kb kada se raspakuje, a ako ga tamo ne nadjes, uvek im se mozes obratiti preko email-a.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: USB Access Point

[ Pregleda: 2372 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.