Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HARD DISKOVI

[es] :: Storage :: HARD DISKOVI

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14270 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MishaNBG
Milos Rankovic
Beograd

Član broj: 15240
Poruke: 4
*.ptt.yu



Profil

icon HARD DISKOVI08.11.2003. u 19:20 - pre 249 meseci
Da li i kako se moze napisati na hard disk nulti sektor(znam kako se brise-pomocu dzampera)-nisam siguran da sam iskoristio pravilnu terminologiju,mislim na nulti sektor
Znam da su tu informacije o serijskom broju diska i kapacitet...

Misha
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: HARD DISKOVI11.11.2003. u 00:33 - pre 248 meseci
A sto bi uradio tako nesto? Neznam da moze ali i ako moze tako bi verovatno sj*bo hard
 
Odgovor na temu

MishaNBG
Milos Rankovic
Beograd

Član broj: 15240
Poruke: 4
*.ptt.yu



Profil

icon Re: HARD DISKOVI12.11.2003. u 21:14 - pre 248 meseci
Pa stvar je sledeca:
Posto servisiram hard diskove\broj serijski na hardu mora se sklapati sa ser. br. elektronike i cipa ispod glave koja cita sa ploce hard-a
Sledeca stvar:
Kad nekome rikne elektronika ja je zamenim ili repariram a kad rikne ploca harda onda nema bas tu mnogo pomoci!
Dobra stvar bi bila kad bi:
Obrnuo plocu u hardu na drugu stranu jer je ona prazna i neiskoriscena(samo sto nema nulti sektor na njoj)
Pitanje je sledece:
Kako napisati taj nulti sektor jer je tu serijski broj od harda i sve ostalo!
Znam da se prespajanjem dva pina u donjem uglu(zadnja dva-kod Maxtor 40G)Brise taj nulti sektor i hard disk postaje vise neupotrebljiV!
-U fabrici kad se radi serijska proizvodja taj hard se sklopi i ploca naravno je prazna!
Oni nekako nasnime taj nulti sektor i hard onda radi normalno!!!
jos znam da je glavni eprom ima tu informaciju-znaci samo nekako treba da se sa tok glavnog eproma prebaci ta informacija preko glave na plocu harda!!!
U fabrici oni tako to rade samo ne znam kako da to uspem da prebacim!!!
Znam da i jos zakace napajanje i nekako prebace!!:
:)
POMOC LJUDI KO ZNA KAKO DA NAPISEM NULTI SEKTOR NA DISKU!@!!
jer cu onda moci one hardove koji su sjebani(ploce)- samo obrnem i upisem taj nulti sektor i to je to!!!



POMOC!!!
Misha
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: HARD DISKOVI13.11.2003. u 11:30 - pre 248 meseci
a da se to ne upisuje sa low-level formatom?
 
Odgovor na temu

MishaNBG
Milos Rankovic
Beograd

Član broj: 15240
Poruke: 4
*.ptt.yu



Profil

icon Re: HARD DISKOVI17.11.2003. u 17:48 - pre 248 meseci
Ma ne!Low level format nema nikakve veze sa tim!!!

Ljudi da li zna neko odgovor na ovo!!!
Misha
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: HARD DISKOVI17.11.2003. u 19:05 - pre 248 meseci
Citat:
MishaNBG:
Pa stvar je sledeca:
Posto servisiram hard diskove\broj serijski na hardu mora se sklapati sa ser. br. elektronike i cipa ispod glave koja cita sa ploce hard-a
Sledeca stvar:
Kad nekome rikne elektronika ja je zamenim ili repariram a kad rikne ploca harda onda nema bas tu mnogo pomoci!
Dobra stvar bi bila kad bi:
Obrnuo plocu u hardu na drugu stranu jer je ona prazna i neiskoriscena(samo sto nema nulti sektor na njoj)
Pitanje je sledece:


Jesi li ti bas siguran da je ovo sto di napisao tacno? Ne da nema logike, vec se protivi elementarnoj logici.. Koja strana je "prazna"?
 
Odgovor na temu

cheguewarra
nbgd

Član broj: 7735
Poruke: 24
*.beotel.net

ICQ: 202479087


Profil

icon Re: HARD DISKOVI04.12.2003. u 17:02 - pre 248 meseci
E Misho posto sam ti slao mail,a ti ne odgovaras moram ovim putem da te zamolim da mi se na bilo koji nacin javis.Zanima me neki software vezan za te hdd-ove pa cak i neka tvoja usluga.mail je [email protected]
 
Odgovor na temu

hrkljus

Član broj: 13078
Poruke: 60
*.dip.urc.bl.ac.yu



Profil

icon Re: HARD DISKOVI06.12.2003. u 16:00 - pre 248 meseci
Ej ljudi pa meni crkava hdd. formatiro sam ga 1000 puta nema sta mu nisam radio al uvijek pravi bad sectore na drugom mjestu. problem je izgleda do elektronike... Kako ti uopste mijenjas/popravljas elektroniku harda? Da li se uopste zamjena/popravka elektronike isplati u finansijskom smislu
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
*.mgnet.co.yu



+1 Profil

icon Re: HARD DISKOVI07.12.2003. u 23:39 - pre 248 meseci
Citat:
MishaNBG:
Obrnuo plocu u hardu na drugu stranu jer je ona prazna i neiskoriscena(samo sto nema nulti sektor na njoj)

POMOC!!!


Evo ja cu ti rado pomoci Ovo sto ti kazes stvarno zvuci zgodno , klasicno nase razmisljanje ali je ovog puta pogresno Hard disk pise podatke sa obe strane na tvoju zalost Stim sto si donekle upravu za nulti sektor ali samo to sto on pocinje na donjoj strani a drugi deo je na gornjoj strani diska . Tako hard zna sta je gornja a sta donja strana Cuo sam mnoge pokusaje popravke harda ali se popravka svela na puko menjanje elektronike i nista drugo .U principu kada otvoris disk on vise nije pod vakumom i vec to mu moze veoma zasmetati , da nepricamo o prasini ili vlagi koja je u vazduhu .Ovo su obicno poslednji ocajnicki potezi da bi se povratili vazni podatci sto ponekad i uspe ali samo da se ti podatci izvuku sa harda a ne da bi on radio duze vreme Sto se tice elektronike (bar kod Quantum-ovih LCT serija) uopste nije bitan serijski broj kako ti kazes , cak sta nije bitan ni kapacitet diska da bi disk radio. Licno sam imao bas dosta otkaza na ovoj seriji diskova sto sam u par drugih tema vec pisao i uspesno sam ozivljavao 10Gb disk sa elektronikom od 5Gb diska ili 20Gb dska
Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

MishaNBG
Milos Rankovic
Beograd

Član broj: 15240
Poruke: 4
*.ptt.yu



Profil

icon Re: HARD DISKOVI08.12.2003. u 18:32 - pre 248 meseci
Sto se tice elektronika imam samo za hardove Maxtor 40GB
serije-Slim ili LCT kako kazete(mislim na one tanke)!Ali morate mi reci zadnja 3 broja
koja se nalaze na poklopcu harda.Ne znam kako da vam objasnim gde je broj
ali taj broj je na pr. kod Maxtora 20GB(LCT) nalazi se iznad velikog bar koda
a taj broj izgleda nekako ovako:2B020H1110911
a kod 40-tice je neki na foru 4B040J...Ovo sam lupio ali taj broj je na neku foru takav!

A sad cemu sluze te brojke:
2 ili 4(na pocetku) - 5400rpm
6 - 7200rpm
Posle slovo znaci zemlja porekla
0x0(020,040,080...)oznacava kapacitet u GB
Naredno slovo oznacava kvalitet lezaja na motoru
J - je bolji
L - losiji
H - neki tamo...
Ako nekog jos nesto interesuje pitajte!
Ljudi ja sam pricao o seriji hard-ova od 40GB Maxtor-LCT,
kod kojih se zapis vrsi samo sa jedne strane(a ne sa obe),glava se nalazi samo sa
donje strane ploce.Gornja je prazna.Nemojte pisati takve stvari jer ja znam...

-Naravno da se isplati menjanje elektronike ako je samo to u pitanju!Mogao bih eventualno nekako
da nabavim i neke druge elektronike ali malo teze!

-Da objasnim i ovo:hard disk se moze slobodno otvoriti(meni cak hard radi otvoren) i narusiti vakuum.
Mozes bez problema da ostavis otisak prsta na ploci i on ce normalno raditi!Sve dok se
on fizicki ne osteti(zagrebati ga srafcigerom :),ili nekako drugacije)radice normalno!
Verujte mi,OVO SAM PROBAO LICNO!!!I jos uvek radi!
Toliko sam hardova otvorio i vratio iz mrtvih da ne znam broj...
Volim da slusam likove koji kazu:"Bato ti kad otvoris hard moze da ide u kantu!"

Ponavljam(za retardirane):Ne moze se ostetiti hard disk ako se normalno pazljivo otvori!

//edit: Ne mlati i ne pisi velikim slovima..


[Ovu poruku je menjao McKracken dana 08.12.2003. u 23:51 GMT]
Misha
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: HARD DISKOVI08.12.2003. u 19:54 - pre 248 meseci
Imam jednog quantuma na 20GB koji kad se prikljuci na IDE kabal komp uopste nece da POST-uje (nema slike). Moje misljenje je da je crkla elektronika (ako mislite drugacije molim vas recite!) i ne znam sta cu sa njim pa samo recite ako nekom trebaju delovi ili ako ima vajde za njega.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: HARD DISKOVI08.12.2003. u 22:22 - pre 248 meseci
Citat:
-Da objasnim i ovo:hard disk se moze slobodno otvoriti(meni cak hard radi otvoren) i narusiti vakuum.
Mozes bez problema da ostavis otisak prsta na ploci i on ce normalno raditi!Sve dok se
on fizicki ne osteti(zagrebati ga srafcigerom ,ili nekako drugacije)radice normalno!
Verujte mi,OVO SAM PROBAO LICNO!!!I jos uvek radi!
Toliko sam hardova otvorio i vratio iz mrtvih da ne znam broj...
Volim da slusam likove koji kazu:"Bato ti kad otvoris hard moze da ide u kantu!"


Nemoj opet da pocinjes neke teorije zavere. Ovo je klasicna budalastina Mislis li da ljudi kupuju ciste sobe (koje placaju brdom $$$) jer ne znaju da se diskovi mogu drzati otvoreni i popravljati malo boljim srafcigerom?

 
Odgovor na temu

*Winy*
NS

Član broj: 17202
Poruke: 119
212.62.48.*



+3 Profil

icon Re: HARD DISKOVI09.12.2003. u 15:15 - pre 248 meseci
Gospodo meni je riknuo Quantum 15g dali mozda zna neko nekog ko ima isti sa neispravnom mehanikom? Kupio bih novi ali mi maticna ploca ne podrzava ata100/133 vec samo ata33 a nema para da menjam sve zivo. Neko mi je rekao da ti novi hardovi mogu da se uspore da rade na ata33. Pokusao sam da prikacim brzi hard medjutim stalno je fail. Nezelim kupovati stari hard kojem su vec dusu izvadili.
Unapred vam se zahvaljujem!
NeverHood
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
*.mgnet.co.yu



+1 Profil

icon Re: HARD DISKOVI10.12.2003. u 15:30 - pre 247 meseci
Citat:
MishaNBG:

-Da objasnim i ovo:hard disk se moze slobodno otvoriti(meni cak hard radi otvoren) i narusiti vakuum.
Mozes bez problema da ostavis otisak prsta na ploci i on ce normalno raditi!Sve dok se
on fizicki ne osteti(zagrebati ga srafcigerom ,ili nekako drugacije)radice normalno!
Verujte mi,OVO SAM PROBAO LICNO!!!I jos uvek radi!
Toliko sam hardova otvorio i vratio iz mrtvih da ne znam broj...
Volim da slusam likove koji kazu:"Bato ti kad otvoris hard moze da ide u kantu!"

Ponavljam(za retardirane):Ne moze se ostetiti hard disk ako se normalno pazljivo otvori!



Hehehe nemoj tako da se hvalis izgubices musterije
Stvarno ti glupi proizvodjaci hardova vakumiraju ih za dzaba
Evo ti jedno malo poredjenje danasnji hardovi se vrte od 5400 do 7200 rpm , glava diska lebdi na manje od 0.25mm (ne znam tacan podatak trenutno) iznad ploce , ekvivalent tome je mlazni avion koji leti na metar od zemlje Zamisli sta bi se desilo kad bi taj avion naleteo na coveka (glava diska na cesticu prasine)????
Otvaranjem si vracao diskove iz mrtvih ???? Kako ??? Nesto im upalo u zupcanike pa je trebalo to izvaditi ili je zaribo lezaj pa je jedno podmazivanje pomoglo ????
Slazem se za menjanje elektronike kao nacin da se spasu podatci sa diska (nikako kao trajno resenje) ali otvaranjem diska se nista ne postize , osim zadovoljavanje znatizelje malog Perice "Sta tu ima unutra" ili "E bas cu da ga otvorim kad svi kazu da nevalja "
Sretno popravljanje hardova !

Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: HARD DISKOVI10.12.2003. u 15:54 - pre 247 meseci
@eddy_yu.. sto se tice visine na kojoj lebdi glava, promasio si za jedno dva reda velicine ;)

http://www.samsung.com/Product.../whitepapers/WhitePaper_04.htm


Ma pusti decka, a mi ajmo da opravimo jedan spejs satl, u garazi mi je i sad mi fali samo jedan cekic da nastelujem bustere :)
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: HARD DISKOVI10.12.2003. u 23:35 - pre 247 meseci
Maxtor 20GB, D5400X. Ispustio dušu pre neki dan. Pošto na Maxtorima ne držim bitne stvari (uglavnom "hit" filmove za jedno gledanje), rešio sam da se poigram i pokušam da ga vratim iz mrtvih.

Zanimaju me konkretna iskustva, tj. koji modeli dolaze u obzir za zamenu elektronike? Ova, i mnoge bratske serije su masovno crkavale pa očekujem prilično konkretne podatke. Osim toga, mislim da ovo zanima mnoge ponosite vlasnike neprikosnovenih Maxtora...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
*.mgnet.co.yu



+1 Profil

icon Re: HARD DISKOVI11.12.2003. u 09:04 - pre 247 meseci
Citat:
DjordjeRd:
Maxtor 20GB, D5400X. Ispustio dušu pre neki dan. Pošto na Maxtorima ne držim bitne stvari (uglavnom "hit" filmove za jedno gledanje), rešio sam da se poigram i pokušam da ga vratim iz mrtvih.

Zanimaju me konkretna iskustva, tj. koji modeli dolaze u obzir za zamenu elektronike? Ova, i mnoge bratske serije su masovno crkavale pa očekujem prilično konkretne podatke. Osim toga, mislim da ovo zanima mnoge ponosite vlasnike neprikosnovenih Maxtora...


Evo pokusacu da posaljem sliku elektronike koju sam ja uspesno menjao na vise diskova ali iskljucivo da bih prebacio vazne podatke na nove diskove . Znaci na takve reparirane diskove sam davao garanciju na tri koraka od servisa E sad ako coveku takav disk potraje duze vreme , ja mu zelim da radi ko nov jos sto godina Sa Maxtor-om jos nisam imao susreta. Elektronika je za Quantum Fireball LCT 10 seriju diskova i na oko je ista za sve velicine diskova od 5Gb do 20Gb Na slici se vidi i nesretni integralac koji uvek strada kod ove elektronike (od dvadesetak hardova ove serije , svima je kvar bio isti) .

Eddy ;o)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu



+49 Profil

icon Re: HARD DISKOVI11.12.2003. u 12:51 - pre 247 meseci
E malo da branim majstora za diskove!!! Svaki hard se moze bezbedno otvoriti, a teorija o vakuumu je diskutabilna ... svaki HDD ima rupicu sa filterom kroz koju prolazi vazduh!? Dok sam radio kao serviser imao sam sledecu situaciju:
Musterija je obisla celu SRJ i nosila neki hdd na popravku u sve moguce firme... rezultat popravki je na kraju bio ISKIDANE GLAVE!!! Izvadio sam ploce iz tog HDD-a, prebacio ih u isti takav, izvukao podatke i TO JE TO!!!

Jedno je sigurno ... hdd posle otvaranja nije vise siguran zbog cestica prasine i o tome nema price (zato postoje specijalne sobe). Najcesce ostecenja nastaju bas zbog prasine (lose odradjen u startu - materijal) ili od vibracija kada glava "zaore" po ploci....
ERROR974
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
*.mgnet.co.yu



+1 Profil

icon Re: HARD DISKOVI11.12.2003. u 13:35 - pre 247 meseci
Citat:
Vic:
E malo da branim majstora za diskove!!! Svaki hard se moze bezbedno otvoriti, a teorija o vakuumu je diskutabilna ... svaki HDD ima rupicu sa filterom kroz koju prolazi vazduh!?


Skroz si upravu za "rupicu" (kapilarna cevcica) ali je jednostavnije reci da je disk pod vakumom iz prostog razloga da ga ljudi ne bi olako otvarali
A majstora nema potrebe da branis kad ga niko nije ni dirao Vecina nas ovde dolazi da bi nesto naucili ili da bi pomogli nekom svojim trenutnim znanjem . Niko nezna sve !!

Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu



+49 Profil

icon Re: HARD DISKOVI11.12.2003. u 13:46 - pre 247 meseci
Za LCT seriju je tacno da crkavaju elektronike kao lude, ali to ne vazi za serije koje nisu uradjene sa nesretnim phillipsom koji se obavezno sprzi. Ako imas elektroniku koja ima lucenta umesto phillipsa - cuvaj je kao oci u glavi
ERROR974
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: HARD DISKOVI

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14270 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.