Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smartax MT822 modem (Desktop racunar)--->Wirless router na MT882 modem (Laptop) racunari se ne vide

[es] :: SOHO Networking :: Smartax MT822 modem (Desktop racunar)--->Wirless router na MT882 modem (Laptop) racunari se ne vide

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkomd

Član broj: 63329
Poruke: 44
79.101.69.*



Profil

icon Smartax MT822 modem (Desktop racunar)--->Wirless router na MT882 modem (Laptop) racunari se ne vide05.10.2008. u 11:44 - pre 189 meseci
Ako naslov nije dovoljno deskriptivan :) da pojasnim stanje stvari

Imam Telekomov SMatrax MT882 adsl modem koji ima USB i jedan LAN izlaz Deskotop je povezan na USB, a LAN koristim da povezem router i WAN port wirless routera ( Belkin Wireless G router 802.11g) preko njega prikacim Laptop i Internt radi ok, bez ikakvih podesavanja ADSL modema ili Wireless rutera, jedino sto je podesavano jesu kljucevi za pristup wireless-u.

Kada spojim laptop direktno na MT822 preko LAN-a tj na ethernet izlaz , a desktop ostane na USB , laptop i desktop se vide u mrezi, nista nista nije cackano oko IP adresa racunara ili gateway-a MT822 je sam sve uradio.

Porblem je kada u prvoj konfiguraciji tj .kada je Laptop spojen bezicno na Wireless router, a on preko svog WANa na ADSL router (desktop je USBom prikacen na ADSL). Racunari se ne vide. Desava se jedna interesantna stvar, preko laptopa koji je spojen na Wireless router mogu da pristupim ADSL modemu tj njegovim podesavanjima, ali sa Desktopa ne mogu da pristupim Wireless modemu, takodje Desktop racunar vidi LAPTOP kao da je u mrezi ali mu ne moze pritupiti, LAPTOP ga ne vidi.

Jel ovde problem u kablu kojim su spojeni modemi, da mi ne treba crossover kabl?

Ili je neki problem sa Wieeless routerom sto je meni logicnije i da on nekao blokira pristup sebi sa WAN ulaza?


Hvala Unapred!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Smartax MT822 modem (Desktop racunar)--->Wirless router na MT882 modem (Laptop) racunari se ne vide

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.