Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 153867 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 00:19 - pre 193 meseci
Citat:
rele r4: pozdrav svima
zanima me kako je kod crvenih pandi(dvokrilna z. vrata) resena upotreba zad.brisaca,grejaca stakla i prskalice...


Nikako?

Kolega koji je kupio crvenu, ven varijantu (i mene neko da poslusa) se isto pita... Moguc problem sa nalazenjem prekidaca i sprovodjenjem instalacije za sve sa "crvendacima"...
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 06:38 - pre 193 meseci
Uh, sad cujem od Vas da cista Van varijanta, nema ni prskalicu, ni brisac ni grejac pozadi? Slika samo potvrdjuje tu cinjenicu.


Po mojoj teoriji, trebalo bi da postoji resenje, a ono zavisi od postojanja onog utisnog prekidaca na instrument tabli. Dakle molim nekog sa Van verzijom da proveri, ima li na instrument tabli prekidac za rad zadnjeg brisaca i pravje istog? Ako ima onda ima i resenja.

Sto se tice grejaca zadnjeg stakla, isto, ako ima prekidaca za to, onda je relativno lako zalepiti, neki od samolepivih, koji se regularno prodaju po radnjama, samo treba naci mali, i spojiti na relej, obavezno, na jaci relej....
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 06:54 - pre 193 meseci
Aco da li si nesto zaboravio? Pozzz!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 06:57 - pre 193 meseci
Sad malo oko halogenki, obzirom da i ja smatram da bi svetla morala biti malo bolja.

Ako se odlucite da umesto obicnih lampi prednjih farova (ja jos nisam presekao), onda svakako potrazite halogenke odgovarajuce wattaze. Neko je ranije na forumu objasnio da ih je nasao negde na Vozdovcu u nekoj specijalizovanij radnji i da su cini mi se 45W. Zbog buksni koje daju kontakt farovima, zbog debljine preseka zica koje snabdevaju farove strujom, te zbog faktora - vreme- koji nije zanemarljiv, ugradnja halogenki od 55, 65, 85, 100, pa i vise watti, a bez ugradnje dodatnih, posebnih releja, moze biti extremno opasno za elektricnu insatalaciju na vozilu. ti releji nisu mnogo skupi, nisu ni komplikovani za povezivanje, a svakako je pametno ne izazivati pozar na vozilu zbog preteranog opterecenja instalacija, prikljucivanjem uredjaja koji su veliki potrosaci. Vidite po novinama da kod nas, malo malo, pa neki auto izgori na ulici. Vatrogascima je omiljen model, Opel - kadet Suza, sa doradjenim halogenkama u sopstvenoj reziji. Ja licno video tri komada u plamenu.....
Da bi stvar bila jasna, najbolje je stvar prepustiti nekom strucnjaku, ali ako bi neko resio da to radi sam, evo uputstva sa zabarskog-panda sighta, i to mozete videti u uplowdovanom fajlu

Pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 07:01 - pre 193 meseci
E, da Inspektore, uz svo postovanje, nisam zaboravio, nego juce popodne mi je riknuo telefon, tako da slikanje u makro modu nije uspelo. Sve je spremno za fotku, samo danas da mi izhakerisu telefon (aparat digi - nemam).
Cim se to popravi, stizu makro slike
Pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 07:20 - pre 193 meseci
Dok ne stignu slike, ako nesto znaci:
Tabla od zadi ima dve vrste sijalica pozadinskog osvetljenja. Prvo ima u centralnom delu, jednu vecu, ubodnu sijalicu (istu koju ima i yougou za poziciono svetlo prednjih farova i za bocne migavce), i ta sijalica ima zadatak da od nazad osvetli sve bele linije nacrtane na samoj tabli, kao sto je ideogram vozila iscrtan belim linijama, bele crtice i brojke na brzinomeru, i uopste sve bele linije na slicicama, ideogramima, table i sl. Drugo, u gornjem delu table, ima dve manje ubodne sijalice (iste koje koristi i yougou za instrument tablu), ali njihov zadatak je iluminacija - odnosno davanje one zelenkaste svetlosti, koja obasjava tablu od napred (odmah ispod stakla table- kako bi ceo sklop nocu blago svetleo-zelenkasto. Ta svetlost manjih sijalica, prakticno sa gornjeg dela table obasjava kazaljku brzinomera, pokazivac goriva, i sl. zelenkastom alien bojom.

Sve sijalicice (i veca i one manje) na tabli su zakacene pomocu plasticnih grla u koje se ubodu, a zatim se zajedno sa grlom uticnu kroz otvor na tabli i okrenu za 45 stepeni, u nekoj vrsti ``kljucaonice``.
Mislim da u svakoj radnji znaju, koje su to ubodne manje i vece sijalice za tablu
Pozz
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 07:27 - pre 193 meseci
Ljudi, video sam je u gradu, odlepio, i jurio za njom dok nije stala Kakva raskosna crnka. Ima blizu dvadeset godina i rodom je iz Svajcarske. Potpuno je prirodna, bez implantata, silikona i sl. Takva je izasla iz porodilista. Na zalost , udata je za nekog Gorana koji je mazi i pazi i nema nameru da prepusti nekom drugom. Uzeo sam njegov telefon i zamolio ga da se javi na nas forum.Dok se on ne oglasi, evo njenih slicica!!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 07:31 - pre 193 meseci
Napomena, samo skidanje table, je pipav posao, obzirom da je ista povezana mnostvom konektora, sajlom za brzinomer, snopovima zica koje su vezane plasticnim pantljikama, izolir trakom i sl.
Slika govori sve:


Elem za zamenu sijalicica, i nije potrebno skroz odvajati tablu, vec je moguce sve obaviti, samo sa malo odmaknutom tablom.

Pozz
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 07:36 - pre 193 meseci
Da li se sijalice u centralnom stop svetlu koji se nalazi na vrhu zadnje šajbe mogu menjati? Da li je neko probao? Inače sam nabavio sav materijal za preradu farova iz običnih u halogene, vrlo je jeftino, halogene sijalice su sa podnožjem obične sijalice, ali 55/60 W, releji 40 W, kablovi 2.5 mm2, čak sam našao i podnožja za releje u radnji koju ja Aca pominjao. Samo je potrebna dobra volja i vreme, a to je izgleda najteže. Pozzzz!

[Ovu poruku je menjao inspkluzo dana 04.06.2008. u 09:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drajgan
Beograd

Član broj: 174978
Poruke: 20
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 07:38 - pre 193 meseci
Van verzija (sa dvokrilnim vratima) nema na instrument tabli ugrađene prekidače za brisač zadnjeg stakla sa motorom prskalice igrejač zadnjeg stakla. Od šest mesta za prekidače na tabli dva srednja su neiskorišćena (imaju poklopce umesto prekidača). Ispod poklopaca postoji konektor za prekidač grejača zadnjeg stakla i konektori za motor brisača + motorčić prskalice. Prekidači se mogu pronaći pošto se koriste i za druge Fiatove modele. Ja sam ih našao na Bubanj Potoku. Ostaje još električna šema za povezivanje...
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 07:47 - pre 193 meseci
Inspektore, ja sam menjao sijalice centralnog stop svetla na zadnjim vratima. Isto su staklene-ubodne, kao one manje na instrument tabli. Citav sklop (crna plastika) je zasrafljen za vrata - imbus srafovima (dva komada). Kad se to skine, vadi se jedan duguljast sklop sa dve metalne sine koje daju kontakt za deset malih sijalicica...... Veoma je lako za promeniti, samo pazi na plasticne kopcice kod rasklapanja (ko kad rasklapas mobilni)
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 08:05 - pre 193 meseci
Trece stop svetlo:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 08:13 - pre 193 meseci
Roberto, ulovio si zaista prelepu crnku. posebno mi se svidjaju originalni platneni krovovi na otvaranje i krovni nosac, koji je takodje originale....

 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 08:22 - pre 193 meseci
Ko bi se odvazio da doda brisac i grejac na Van, treba da ima u vidu, da bi pored prekidaca, releja i sl od struje, morao od posudice za tecnost za pranje, morao dodati i crevo koje vodi tecnost na zadnja stakla onosno vidi slicicu
iz uplouda:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ZIKAL
mašinac

Član broj: 180531
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: Beograd


Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 08:45 - pre 193 meseci
Cao svim Pandovcima,
Moram da odgovorim na pitanje Rele r4 o postojanju prekidaca za brisac i grejac zadnjeg stakla,kao i o prskalici za pranje zadnjeg stakla.
Ja imam crvenu Pandu i kod nje POSTOJE na komandnoj tabli PREKIDAC ZA BRISAC KAO I PREKIDAC ZA GREJAC ZADNJEG STAKLA. Problem je samo sa brizgaljkom za vodu.Ona postoji na vratima ali NE POSTOJI crevo od gl.rezervoara za pranje vetrobana do zadnjih vrata.To se resava ugradnjom dodatnog rezervoara sa el.motorom kao kod Juga.
Kod Vanova sa dvoja vrata i dodatnom plasticnom nadogradnjom (kao sto je i moja bila) svi izvodi za pomenute prekidace su umotani i spakovani sa strane unutar karoserije.
Nije mi jasno kakvi su to Vanovi koji nemaju sve to.Da to nisu neki drugacijeg tipa? Na ovoj Acinoj slici,ovaj plavi Van nema vratanca za usip benzina!Koji je to tip?
E,sad po pitanju halogenih sijalica.
Aco,gresis kad kazes da NE TREBA stavljati halogenke od 55,60 ili 100W, da se ne bi zapalila instalacija.Zasto?Pa ispod pl.police unutar kabine se nalaze releji za svetlo od 20A kao i relej za grejac zadnjeg stakla takodje od 20A.Mislim da je to neko sjajno snimio(Umesna) i prikazao na nekom od prethodnih postova.Ako se drzimo da je I=P/U onda halogenka od 100W ima svega 8.33A a to je mnogo manje od 20A.Sto se tice zica one su profilisane za najmanje 20 ampera(+ rezerva).
Ja cu ih staviti cim ih kupim!
Pozdrav svim Pandistima
P.S. Drajgane,ja ne dobih nista!
Roberto,imas od mene na PP !
 
Odgovor na temu

ZoranTT
Novi Sad

Član broj: 182941
Poruke: 5
*.pressint.co.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 08:52 - pre 193 meseci
Izvinjavam se svima koji su me pitali,a nisam im odgovorio. Morao sam danas da predam neke izvestaje, pa sam jos od subote bio u guzvi.

Sto se tice otpada u Italiji, momak iz Futoga se sutra vraca, pa cu tada znati da li mi je pronasao menjac i sta se jos sve moze pronaci i doneti sa tog otpada. A ako njemu bude odgovaralo, a verujem da oce, ostavicu i njegov broj, pa da ga mozete slobodno pitati za nabavke.

Vidim da spominjete presvlake, a ja sam ih pronasao na najlonu, u Novom Sadu. Kod nasih pandi je problem sto se ne skida naslon za glavu pa moraju biti otvorene na vrhu sedista, sa cicak trakom, pa malo koje odgovaraju. A ove sto sam pronasao bas imaju izvezen natpis Fiat i ima ih u vise boja.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 09:32 - pre 193 meseci
Zikal, pre svega postovanje za struku i znanje, jer ipak ja sam sasvim amaterski potkovan u ovoj oblasti, no bez ljutnje zeleo bih da dodam sledece po pitanju prednjih farova.

Dosta polemike o tom pitanju se vodilo i na stranim Panda-forumima, i nije postignut jedinstven stav, vec su se izdvojila dva misljenja, od kojih jedno kaze da su postojeci releji i zice, profilisani tako da bez problema mogu podneti halogenu lampu od recimo 100 w, sto tvoj proracun i formula (8,33A) potpuno dokazuju. Drugo misljenje je suprotno tome i da skratim svodi se na sledece. Uprkos tome sto je relej 20A i sto su kablovi 20+A, oksidacija koja se uobicajeno javlja protokom vremena, na svim spojevima, konektorima, buksnama kao i po povrsini snopa licnastih zica i samim licnama koje cine sastav kabla obmotanog izolacijom, (i ostale tacke spojeva) , sto je prosto - prirodno, dovode do toga da se sistem opterecuje dodatnom amperazom, da dolazi do grejanja provodnika, do grejanja konektora za sijalice i dr. Dalje, najslabija tacka u sistemu farova je klizni (siber) - PREKIDAC, koji se nalazi na instrument tabli, i koji u poziciji 1 pali poziciju, a u poziciji 2, pali oborena svetla. Kontakti ovog prekidaca su veoma lose izvedeni u samoj proizvodnji, veoma su mali, osetljivi, tanki i od loseg materijala. Tu zapravo dolazi do najveceg opterecenja ovog sistema - svetala, dolazi do grejanja kontakata, i da veoma cesto i u normalnoj postavci (sa normalnim sijalicama od 45W), a posebno kad se stave jace sijalice (recimo 100W-halogene) dolazi do prakticnog topljenja celog sklopa prekidaca. Jedino sto se tada moze uciniti je da se stavi novi prekidac, koji nije lako naci u originalu, a da ne govorim da treba naci nesto sto nije original i ne uklapa se. Sad ne mogu da nadjem, ali britanci su izmerili da kroz taj prekidac, jedva prolazi bez grejanja 5A. jednostavno, tako je dimenzionisan i konstrukcijski-kvalitativno izveden u proizvodnji za prvu ugradnju. Godine i ovde cine svoje, pa na starijim pandama, predpostavimo to moze pasti i na operativnu vrednost ispod 5A. Ista prica vazi za konektore lampi, buksne, konektore releja, i sl.

Veoma cesto britanci kukaju na otkaz prekidaca prednjih farova, i na tamosnjem forumu, opsti je zakljucak da je to zbog stavljanja jacih sijalica, halogenki i sl.

S toga, najbolje da svako proceni sta mu vajla ciniti
pozz
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 09:42 - pre 193 meseci
E sad znam sta ce te reci, da je sve ovo kontradiktorno, jer funkcija releja je upravo ta da glavni tok struje odvoji od toka struje u prekidacu, tako da prekidac ne bude opterecen, i to je zaista ok, ali ostaje prica u glavnom toku potrosnje, tipa konektori sijalice, kablova, buksni, releja itd..... mislom da je to kod Kadetta suze, glavni uzrok pozara. Na svu srecu nigde nisam cuo da je Panda izgorela zbog farova.....
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 10:50 - pre 193 meseci
Zikal, naše pande nemaju rele farova, releji koji se nalaze u motornom prostoru kod naših pandi služe da se rastereti kontakt brava, instalacija može izdržati halogene farove bez problema, ali prekidač i kontakti su slabi, pogotovu ablender koji prvi strada. Pozz. Aco hvala ti za sijalice. POzzz!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula04.06.2008. u 11:34 - pre 193 meseci
Drustvance, mislim da je inspektor u pravu, tj da nase pandice nemaju rele farova, a evo i slicice iz uputstva, gde se to i vidi.........
otuda preporuka za snagu sijalica 45-50W
pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 153867 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.