Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bracna viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Bracna viza za USA

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 38126 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tackah

Član broj: 280317
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bracna viza za USA16.09.2011. u 09:35 - pre 153 meseci


Moj muz je sve popunjavao , a imate sve na http://www.uscis.gov/portal/site/uscis tu vam sve pise za taj dokument I-130. A ako je zena uzela tvoje prezime onda ja mislim da ona treba da stavi to prezime koje je uzela. I treba da posalje sva dokumenta tvoja i vencani list sa prevodom ili na nas jezik ali da ima apostile pecat koji se uzima u sudu. A taksa se placa valjda kad se uzima taj I-130 i onda se ceka :) dobijete broj i mozete da proveravate isto na tom sajtu dokle su stigla sa vasim dokumentima --- ali traje procedura od 2 - 5 meseci posle ako vam odobre ide se dalje u NVC i onda sve ostalo se tamo placa itd ali sve cete biti obavesteni :)
 
Odgovor na temu

ray1ray
trgovac, mini market
Beograd

Član broj: 290537
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bracna viza za USA17.09.2011. u 11:22 - pre 153 meseci
Hvala puno, pogledacemo sajt. :) Gledali smo i ranije ali nismo bili sigurni. Nadam se da cemo sve sad uraditi kako treba. :)
 
Odgovor na temu

tackah

Član broj: 280317
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bracna viza za USA17.09.2011. u 16:42 - pre 153 meseci
Citat:
ray1ray: Hvala puno, pogledacemo sajt. :) Gledali smo i ranije ali nismo bili sigurni. Nadam se da cemo sve sad uraditi kako treba. :)


NA ovom sajtu imate sve sto vas zanima, tj forum bas o svemu tome, tu mozete da postavite pitanja i imate druga iskustva i sve sto vas zanima samo citajte polako i nacicete sve odgovore od drugih ljudi

http://www.visajourney.com/forums/topic/193897-serbia/
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Bracna viza za USA18.09.2011. u 10:01 - pre 153 meseci
Citat:
Hvala,Milanche!Slicne odgovore sam i ja dobila,ali sam bila malo zbunjena informacijama nekih koji su tu bracnu vizu dobili za par meseci.Cini mi se da je to ipak sigurnija varijanta od verenicke vize,za koju ne znam ni da li bih je dobila jer su me vec dva puta odbili za turisticku.


trenutno planiram da 1. put konkurisem za obicnu posetilacku vizu i na uputstvu ambasade stoji da odbijenica za vizu nije prepreka da se ponovo konkurise, ali da to ima smisla tek ako je doslo do bitnih promena kod podnosioca. Npr ako te odbiju zato sto si nezaposlen, a ti se u medjuvremenu zaposlis onda je ok. Takodje ne vidim zasto bi odbijenica za jedan tip vize uticala na zahtev za drugu ? Mozda su vas odbili kao turistu, ali ako vam je supruznik amerikanac pa to je sasvim druga stvar !

Konkretno mene su 4. razlicite zemlje svojevremeno UE odbile za turisticku vizu, a kad sam dobio radnu vizu za Italiju usao sam bez probelema i posle naravno spartao po istim onim zemljama.

Uzgred, postavio sam pitanje i niko mi nije odg. Ponovo: da li ameri izdaju posetilacku vizu na 10 godina multi ?
 
Odgovor na temu

ray1ray
trgovac, mini market
Beograd

Član broj: 290537
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bracna viza za USA18.09.2011. u 10:53 - pre 153 meseci
Braksi, turisticka viza jeste na 10 godina, multi. Medjutim kada odes tamo, dobijas pecat na aerodromu koji ti daje da boravis tamo maksimalno 6 meseci. E, sad zavisi ako ides u posetu kod nekoga na 2-3 nedelje, to je ok ali ako planiras da ostanes duze pazi jer imaju fore za to. Recimo ti moras posle 6 mesece da izadjes iz zemlje i posle ponovo da udjes, onda mogu da te pitaju kod koga si bio toliko dugo tamo i od cega si ziveo.. itd i da te vrate. Najbolje je kad podnosis zahtev za vizu da ne pominjes devojku (ako zbog toga ides tamo)jer sam gledao kako ljude odbijaju zbog toga, samo poseta prijateljima i to je to. Mislim da to nece biti problem.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Bracna viza za USA18.09.2011. u 11:03 - pre 153 meseci
meni se cini da je Vorlikova rekla da ce biti na 10 godina i to mi je stvarno izgledalo jako puno, ali znam da su davali pre na tri. Da li svima daju na 10 god ?

Takodje: naravno da znam da to nije boravisna vec posetilacka viza, ne boj se ja sam stari imigrant i znam sve te fore. Svidja mi se sto su amerikanci ukinuli ona besmislene zahteve povratne karte, pozivnog pisma. To znaci da onaj ko nema nikoga u US ne bi mogao ni da je poseti sto je apsurd. Dobro su skontali da je vaznije da se pokaze da imas razlog da se vratis. Posao, porodica, imovina...
 
Odgovor na temu

ray1ray
trgovac, mini market
Beograd

Član broj: 290537
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bracna viza za USA18.09.2011. u 11:06 - pre 153 meseci
100% su na 10 godina. Tu si u pravu sto se tice tih detalja, sad mislim da se lakse dolazi do vize jer smo na beloj sengen listi. Sa srecom. :)
 
Odgovor na temu

snowboarder22

Član broj: 290667
Poruke: 1
*.hsd1.il.comcast.net.



Profil

icon Re: Bracna viza za USA19.09.2011. u 06:51 - pre 153 meseci
Zenim se ove nedelje sa americkom drzavljankom. Inace u americi sam vec 4 meseca, i ovde se i zenim. Zanima me da li odmah posle toga mogu da podnesem zahtev za green card i koliko se obicno ceka , posto bi morao da idem za srbiju krajem decembra, pa me zanima koje su mogucnosti belog pasosa "white passeporte" i da li je moguce otici dole tada, bez straha da se ne mogu vratiti ponovo u US . Hvala unapred puno .
 
Odgovor na temu

tackah

Član broj: 280317
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bracna viza za USA19.09.2011. u 07:12 - pre 153 meseci
Citat:
snowboarder22: Zenim se ove nedelje sa americkom drzavljankom. Inace u americi sam vec 4 meseca, i ovde se i zenim. Zanima me da li odmah posle toga mogu da podnesem zahtev za green card i koliko se obicno ceka , posto bi morao da idem za srbiju krajem decembra, pa me zanima koje su mogucnosti belog pasosa "white passeporte" i da li je moguce otici dole tada, bez straha da se ne mogu vratiti ponovo u US . Hvala unapred puno .


moja drugarica se sad udala u americi i nema joj izlaza dok ne zavrsi sve tamo :( to je jedna mana koja je malo teza ako ti treba izlaz iz zemlje da bi se vratio opet. Ja sam se ovde udala i nema mi ulaza dok sve ne zavrsim ovde :) tako da ako izadjes ostajes u srbiji --- jedino dobijas ako imas smrtni slucaj itd ali ovako nedaju , i duze se ceka ako se uzmete u americi jer imate mnogo vise provera nego da si ti u srbiji a ona tamo -- mi smo hvala Bogu pred kraj cekali smo sve ukupno 7 meseci , a mnogi cekaju u americi mnogo vise pa idete tamo oboje na razgovore odvojene sobe itd ako pogresno odgovorite na pitanja imate jos jednom pravo da idete na razgovor ako i tada ne znam tacno koliko morate da pogresite onda te deportuju pa sve iznova ... moj ti je predlog da se uzmete ostanes tu koliko mozes ili koliko ti viza vazi , a posaljite sve kao da si u srbiji pa se vrati onda i posle 2 - 3 meseca dobijete prvi odgovor , sledeci je od NVC i tamo ide sve brze tako da sve zavrsavate do 8 meseci
 
Odgovor na temu

DraganaBojan
Beograd

Član broj: 294467
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Bracna viza za USA29.11.2011. u 15:36 - pre 150 meseci
Drugari, molim Vas za pomoc...

Suprug i ja smo se vencali pre nekoliko dana u Beogradu. On je americki drzavljanin, a ja nisam mogla da dobijem turisticku vizu, pa smo vencanje obavili u Beogradu i sad nam predstoji procedura sa papirima. Upoznati smo donekle sa procedurom, ali ja imam neke nedoumice, pa mi je potrebna Vasa pomoc. Nisam sigurna sta treba da uradimo i koji je najbrzi i najlaksi nacin da budemo zajedno. Na forumima i sajtu USCIS-a sam videla da postoje, ako sam dobro razumela, dva nacina na koja mozemo da sredimo papire. Jedno je da podnesemo papire za K3 vizu i Green Card pravimo kad ja vec budem tamo, a drugo je sponzorisanje za Green Card koji bih mogla da dobijem i dok sam ovde. Opet ponavljam da nisam sigurna da sam sve dobro razumela, pa mi treba Vasa pomoc i pojasnjenje sta treba da uradimo. Molim sve Vas koji vec imate iskustva sa ovim da nam pomognete pre nego sto uradimo nesto pogresno i samo produzimo cekanje.

Unapred HVALA svima!

Bojan i Dragana
 
Odgovor na temu

Dragica135
Dragica Luković
službenica
Novi Sad

Član broj: 308150
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bracna viza za USA27.10.2012. u 12:43 - pre 139 meseci
Molim za pomoć. Moj nevenčani muž se zaljubio u Amerikanku preko internetai želi da se venča sa njom. On ne radi, nema ništa od imovine, zanat je odavno zaboravio, tj. nije ga nikad ni naučio jer nije radio. Ta žena je na socijalnoj pomoći, radi par puta nedeljno kao konobarica. Starija od njega 18 godina. Meni je sve to sumnjivo. Ona mu traži pare za advokata (5000 dolara), navodno on će sve srediti, a on ni ne mora u američku ambasadu u Beogradu. On se primio kao lud, ne vidi da je sve to, možda, velika prevara i da je sumnjivo da joj šalje pare, a u životu je nije video, osim preko Skajpa. Ona našla kao i nekog advokata i dovela ga na Skajp, ali je on našao drugog. I zašto njoj da šalje tolike pare, a ne lično advokatu. Plan je bio i da se venčaju preko Skajpa ili da ona dođe ovde (on bi platio put). Šta vi mislite? I da li može tek tako da advokat sve sredi bez odlaska u ambasadu. Molim vas, hitno je. Hvala.
 
Odgovor na temu

nakaza
Jacksonville,FL

Član broj: 154143
Poruke: 10



Profil

icon Re: Bracna viza za USA28.10.2012. u 01:36 - pre 139 meseci
Dragice,
Nemojte da nasedate na gluposti.
Tako nesto uopste nije moguce. Jos ako mu ta Amerikanka trazi da joj pare posalje preko Western Union-a, pa posle toga nece oci da joj vidi vise nikada.
Srecno.
 
Odgovor na temu

Dragica135
Dragica Luković
službenica
Novi Sad

Član broj: 308150
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bracna viza za USA28.10.2012. u 12:34 - pre 139 meseci
Hvala vam mnogo, tako sam i mislila. On hoće da proda očev stan u kome smo živeli, totalno se promenio i veruje joj sve. Pretpostavljam da ona ima nekoliko takvih naivčina.
 
Odgovor na temu

jelena26
student

Član broj: 317473
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bracna viza za USA04.01.2015. u 18:24 - pre 113 meseci
Postovani, imam jedno pitanje. Moj decko,buduci muz zivi u Americi dveipo godine, ima zelenu kartu i za dveipo godine dobija americki pasos. Ja sam dobila turisticku vizu na deset godina i bila sam prosle godine dva puta. Sledece godine, 2016. zavrsavam fakultet i zelim da odem tamo da zivim sa njim. Pitanje je kad treba da se aplicira za bracnu vizu,ukoliko ja zelim da odem na leto 2016.,ali posto imam turisticku vizu mogu tamo da apliciram za promenu statusa i sacekam. Zanima me da li treba da se vencamo pre nego sto apliciramo,ili posle apliciranja i da li cu ja da dobijem green card ili samo social security i id? Da li mogu sve te informacije dobiti od ambasade? I zanima me da li neko zna koliko angazovanje advokata kosta i da li je neophodno? Mi smo zajedno pet godina,on ima posao i sve uredno placa,nismo nikada bili osudjivani,tako da nismo poseban slucaj. Ako ne moramo ne bismo placali advokata. Hvala vam na bilo kakvoj informaciji.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bracna viza za USA04.01.2015. u 19:22 - pre 113 meseci
Počnite odavde: visajourney.com

Koliko je meni laički poznato, ima (ugrubo) 3 načina:
1) supružnička viza (prvo se vjenčate negdje, tamo ili ovdje), aplicirate za vizu, pa čekaš da dobiješ green card;
2) vjerenička viza (ubijedite administriaciju da ćete se vjenčati, aplicirate za vizu, pa čekaš da dobiješ green card;
3) odeš tamo turistički, pa se vjenčate ne ranije od 60 (ili 90) dana od tvog dolaska tamo (inače će te eskpresno napenaliti iz zemlje) i automatski, bez ikakve posebne
procedure ili ispitivanja dobijaš boravak tamo, samo nisam siguran da li tako možeš odmah i da radiš ili moraš čekati na dozvolu.

Načini 1) i 2) traju u prosjeku 6,7,8... mjeseci do godinu dana, ako je sve u redu, zadovoljavate uslove, i niste napravili nikakav propust u proceduri/dokumentaciji.
Način 3) je relativno najbrži i najmanje komplikovan, ali kao što rekoh, ne znam da li tako odmah imaš pravo da radiš ili moraš nešto čekati.
 
Odgovor na temu

jelena26
student

Član broj: 317473
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bracna viza za USA08.01.2015. u 14:10 - pre 112 meseci
Hvala na odgovoru,i za sajt. Postavila sam i tamo isto pitanje i odgovorila mi je jedna osoba da izgleda da ne mogu papire da dobijem ako se vencam sa osobom koja ima samo green card.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bracna viza za USA08.01.2015. u 14:41 - pre 112 meseci
Provjeri ti to još jednom.
Nisam nikakav stručnjak za to, ali običan google upit na tu temu mi izbaci npr. ovo:

Citat:
In order to bring your spouse (husband or wife) to live in the United States as a green card holder (permanent resident), you must be either a U.S. citizen or green card holder.

To je citat sa zvaničnog sajta američke vlade:
http://www.uscis.gov/family/fa...ted-states-permanent-residents

Malo dalje ispod piše i ovo:

Citat:
Required Documentation

To complete the process, the petitioner must submit:

Form I-130 (signed with proper fee), with all required documentation, including:
Two completed and signed G-325A forms (one for you and one for your spouse)
A copy of your civil marriage certificate
A copy of all divorce decrees, death certificates, or annulment decrees that demonstrate that all previous marriages entered into by you and/or your spouse were terminated
Passport style photos of you and your spouse (see Form I-130 instructions for photo requirements)
Evidence of all legal name changes for you and/or your spouse (may include marriage certificates, divorce decrees, court judgment of name change, adoption decrees, etc.)
If you are a U.S. citizen, you must demonstrate your status with:
A copy of your valid U.S. passport OR
A copy of your U.S. birth certificate OR
A copy of Consular Report of Birth Abroad OR
A copy of your naturalization certificate OR
A copy of your certificate of citizenship

If you are a green card holder (permanent resident), you must demonstrate your status with:
A copy (front and back) of Form I-551 (green card) OR
A copy of your foreign passport bearing a stamp showing temporary evidence of permanent residence

Meni ovo izgleda kao da je moguće onome ko ima green card (sa neograničenim trajanjem boravka) da dovede supružnika.
 
Odgovor na temu

jelena26
student

Član broj: 317473
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bracna viza za USA08.01.2015. u 19:51 - pre 112 meseci
Od srca Vam hvala!!! :) Puno Vam hvala. :) Bas ste me obradovali jako! Jeste, to je.
 
Odgovor na temu

Wulffiend.M
nezaposlena
Srbija

Član broj: 327580
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bracna viza za USA31.01.2015. u 02:16 - pre 112 meseci
Pozdrav svima ! Želela bih da se informišem oko,toga šta je sledeće što očekuje mene i moga supruga koji je inače,Američki držvavljanin rođen tamo,a ja srpski državljanin- brak smo sklopili ovde u Srbiji u Beogradu, prošle godine u oktobru,zatim dobili instrukcije u ambasadi u Beogradu kako on za mene mora popuniti form. I 130 Petion for Alien Relative and permanent residence i sve ostalo što ide uz to.. u USA. Ja sam već sve svoje podatke ličnu,pasoš.. ,prebacila na novo prezime muževljevo i oko papirologije što se mene tiče ovde sve rešila. Takođe oboje posedujemo fotografije,sa venčanja,i ovako..,pisma pošiljke razmenjujemo redovno tu je i skype kao i svakodnevno dopisivanje putem FB.a Papirologija koju je on,trebao da završi je već,gotova i podnešena pod našim novim prezimenima posredstvom proverene agencije koja se time prioritetno bavi Rapid.Visa.com filling fee,od 485 $ već plaćen,papiri su već poslati USCIS-u. Ono što me zanima je sledeće ,od strane vas koji su sve ovo nadam se uspešno prošli, šta je sledeći korak kako za mene tako i za njega? U agenciji su mom suprugu,rekli da će mu javiti šta sledeće..Ali ja pitam ovako po strani,koji je taj eventualni sledeći korak za mene ovde,dok čekam u Srbiji.Čuvši oboje -suprug i ja,da se u nekim slučajevima,ove stvari odvijaju i završavaju relativno brzo... Jedino što znam,da je sledeći korak NVC National Visa Center Ostalo ništa... Zanima me da li ću ja dobiti neku vrstu,obaveštenja pisanim putem da se naša peticija-apliciranje obrađuje i da li će i kada biti prosleđena NVC-u,koji je to neki optimalni period - rok sada da sve to daj bože,uspešno privede kraju ? Naravno takođe sam takve sreće,ali naravno hvala bogu još mlada,da takvu veliku životnu grešku,koju sam načinila mogu ispraviti.. Da li zameraju,oko obrazovanja npr. ako ste završili samo osnovnu školu,krenuli srednju koju niste želeli nedostatak poena i proseka za željenom i napustili je-jednostavno kao ja. Pritom sam i trenutno nezaposlena. Da li oko toga prave probleme,prilkom apliciranja,dobijanja vize i intervjua ? Naravno da ću ja svakako školu,završiti..ali znate ono,tinejdžerstvo neodgovornost..sve pripisujem tome.To mi je jedna da sada kažem od prioritetnijih,briga..,pa nemam mira. Naravno dok sam ja ovde,sledeća stvar koja me zanima koliko će eventualno koštati taj medicinski pregled ,za koji se iskreno nadam ,da ću obaviti ako sa papirima sve bude u redu,kao i samo zakazivanje intervjua? Znam da se mora uraditi nedelju-dve pred intervju. I naravno kada bude došlo do toga, šta ja sve moram od dokumentacije podneti ambasadi i konzularnom odeljenju na uvid. I još ovo da ne maltretiram puno,objasnite mi šta znači termin Dokaz o tome da nećete pasti,na teret Sjedinjenih Američkih Država, na koji sam naišla dok sam se informisala na zvaničnom web sajtu uscis.goverment.com. Da li pod tim podrazumevaju,to famozno ''garant-pismo'' iliti pisanu garanciju od strane moga supruga,da će se on o meni starati i da sam domaćica?

Unapred zahvalna !

Marijana W.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Bracna viza za USA31.01.2015. u 08:02 - pre 112 meseci
http://travel.state.gov/conten...migrate/immigrant-process.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Bracna viza za USA

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 38126 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.