Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95638 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 10:26 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: Taj bukmejker bi bio veoma glupav i sa zadovoljstvom bih uplatio u takvoj kladionici. Medutim u stvarnosti radi se obrnuto. Sa realne kvote 2.15 se uvek smanji na 1.8-1.9.

Izvoli onda uplati u bilo kojoj kladionici u Srbiji, jer je situacija upravo takva... U Republici Srpskoj je još gore, jer zbog kladionica iz Federacije koje imaju jeftinije uslove za rad, kladioince iz RS moraju još više da se takmiče sa kvotama...


Citat:
holononi:
A ko je izjavio "da je dobro za kladionice da ih je što više" ?

Ti si to izjavio. Da te podsetim:
"...činjenica da na jednu varoš od 30000 stanovnika dodje 10 kockarnica...Upravo zato je moguće veoma efikasno manipulisati igračima i održavati tako visoke margine."

Dakle rekao si da zato što ima mnogo kladionica, da je moguće efikasno manipulisati igračima i održavati visoke margine... Prvo to je notorna glupost za koju trebaš biti baš talentovan da bi lupio, a drugo, kako sam ti objasnio, margine o kojima ti pričaš su lepa teorijska stvar, praktično nemaju nikakvu svrhu jer se kladionice kolju sa kvotama međusobno, i prelaze realne šanse tako da im margina ne pomaže.

Da ti ilustrujem situaciju, uradio sam analizu ponude jedne kladionice koja koristi naš softver, i na ponudi za celu 2009 godinu, na favorita je realna matematička šansa/kvota bila 1.47, dok je prosečna realna kvota bila 1.55.

Dakle ta kladionica je davala veću kvotu nego što je realna matematička šansa. Da je tvoja priča o margini realna, kladionica bi imala osnovnu kvotu 1.47 umanjenu za 10%, a ona ima u osnovi 1.55 sve sa oduzetom marginom od 10%. Što znači da je u pitanju čista kocka sa igračima, nikakva sigurica, a to je naravno jako loše poslovanje po kladionicu, što su na kraju i promenili jer su videli da ne ide da se ti juriš sa konkurencijom bez da obraćaš pažnju na realne šanse.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 11:47 - pre 168 meseci
Ahhhaaaa..., dozvoli onda da i ja tebe citiram:

Citat:
ventura: http://www.elitesecurity.org/t339248-8#2641455
Ma...l...o...
m...o...r...g...en

Na to što ti tvrdiš.

Takve trikove možeš da prodaješ maloj deci. Ja sam napisao:
Citat:
Posebno me "uveseljava" činjenica da na jednu varoš od 30000 stanovnika dodje 10 kockarnica. U državi u kojoj je preko tri četvrtine radnosposobnog stanovništva besposleno očekivao bih da se otvaraju fabrike a ne kockarnice. Upravo zato je moguće veoma efikasno manipulisati igračima i održavati tako visoke margine.


I ne tvrdim to što ti konstruišeš. Kad bih iz prethodne rečenice izbacio "ne" ti bi se usrećio ali tu je "ne".

Citat:
ventura: http://www.elitesecurity.org/t339248-9#2641507
Da ti ilustrujem situaciju

Nema potrebe sve je ilustrovano. Sklon si iznošenju neistina.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 12:13 - pre 168 meseci
Nemam nameru da se prepucavam sa tobom, imam pametnija posla. Ako si pametan, iskoristićeš moje savete i mišljenja, jer što se tiče klađenja (sa strane kladionice) sam verovano najkompetentniji na ovom forumu, kako od istog živim skoro 10 godina.

 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.aDSL.Verat.Net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 13:37 - pre 168 meseci
Hvala ti na savetima koji ničemu ne služe. A što se pameti tiče pa dobro, svako može da se hvali do mile volje.
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 13:59 - pre 168 meseci
Citat:

ventura: ...
Da ti ilustrujem situaciju, uradio sam analizu ponude jedne kladionice koja koristi naš softver, i na ponudi za celu 2009 godinu, na favorita je realna matematička šansa/kvota bila 1.47, dok je prosečna realna kvota bila 1.55.

Dakle ta kladionica je davala veću kvotu nego što je realna matematička šansa. Da je tvoja priča o margini realna, kladionica bi imala osnovnu kvotu 1.47 umanjenu za 10%, a ona ima u osnovi 1.55 sve sa oduzetom marginom od 10%. Što znači da je u pitanju čista kocka sa igračima, nikakva sigurica, a to je naravno jako loše poslovanje po kladionicu, što su na kraju i promenili jer su videli da ne ide da se ti juriš sa konkurencijom bez da obraćaš pažnju na realne šanse.



Tacno tako, vrlo dobro receno. Jasno je da postoji konkurencija medju kladionicama, i da bi ona trebala da donese najvise igracima.
Barem onima koji se malo bolje razumeju.

Kladionicu treba dozivljavati kao prodavnicu i prodavca koji nesto nudi. Stvar je igraca (musterije) hoce li on to prihvatiti.
Niko nikoga ne tera da se kladi, a jos manje da to mora u odredjenoj kladionici.

Slazem se da ponuda kod nas nije bas najbolja, ali s obzirom na ponudu nekih zemalja iz okruzenja, nije tako losa.


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 14:09 - pre 168 meseci
Citat:
ventura:jer što se tiče klađenja (sa strane kladionice) sam verovano najkompetentniji na ovom forumu, kako od istog živim skoro 10 godina.


Ma, jok, holononi je uvek najpametniji. Koliko li se on do sada namlatio para na klađenju...
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 14:10 - pre 168 meseci
Citat:
djordjeno
Slazem se da ponuda kod nas nije bas najbolja, ali s obzirom na ponudu nekih zemalja iz okruzenja, nije tako losa.

Što se tiče globalne visine kvota, lokalna tržišta (Srbija, Bosna (RS+Federacija), Makedonija i Kosovo) imaju prosečno najveće kvote na svetu. To je posledica apsolutne neregulisanosti tržišta i uplatnih mesta koja se otvaraju na crno, gde legalne kladionice moraju da se takmiče između sebe, plus da se takmiče sa ilegalnim kladionicama koje mogu da drže veće kvote jer nemaju tako velike operating troškove... To i ekstremno velik broj kladionica rezultuje upravo međusobno klanje sa kvotama, na radost igrača.

U Hrvatskoj recimo postoji fiksan broj licenci za kladionice, i to je to. Svi su se jako lepo rasporedili na tržištu, drže umerene kvote i lepo zarađuju.

U Rumuniji do pre godinu dana dok je postojao manipulativni trošak, kladionice su nenormalno dobro radile, iako su im kvote na prvi pogled bile daleko najviše... Razlo je što su postojali razni manipulativni troškovi, socijalne takse, takse na dobitke, tako da ti se nije isplatilo da igraš ništa ispod 1.40, jer bi ako dobiješ na tu kvotu faktički dobio samo svoj ulog nazad. Sada nije tako dobra situacija, ali i dalje je mnogo bolja kad se uporede sa nama, jer nema nelegalnih kladionica, i nema utaje poreza, svi posluju pod istim uslovima, i onda ti kao kladionica imaš šansu da se na tržištu probijaš svojim znanjem i sposobnostima.

U Republici Srpskoj je situacija sa kvotama najgora, jer je tamo najviše rada na crno + problem sa kladionicama iz federacije koje imaju fiksne troškove za razliku od kladionica iz RS.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 14:16 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: Hvala ti na savetima koji ničemu ne služe. A što se pameti tiče pa dobro, svako može da se hvali do mile volje.


Znaš kako, ja se sa venturom često razilazim u mišljenju, ali što se ove teme tiče, on je u praksi pokazao svoje znanje/umenje. Nema tu nikakvog puvanja. U pitanju su činjenice.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.static.dsl.siol.net.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 14:29 - pre 168 meseci
Citat:
ventura: Što se tiče globalne visine kvota, lokalna tržišta (Srbija, Bosna (RS+Federacija), Makedonija i Kosovo) imaju prosečno najveće kvote na svetu. To je posledica apsolutne neregulisanosti tržišta i uplatnih mesta koja se otvaraju na crno, gde legalne kladionice moraju da se takmiče između sebe, plus da se takmiče sa ilegalnim kladionicama koje mogu da drže veće kvote jer nemaju tako velike operating troškove... To i ekstremno velik broj kladionica rezultuje upravo međusobno klanje sa kvotama, na radost igrača.

U Hrvatskoj recimo postoji fiksan broj licenci za kladionice, i to je to. Svi su se jako lepo rasporedili na tržištu, drže umerene kvote i lepo zarađuju.

U Rumuniji do pre godinu dana dok je postojao manipulativni trošak, kladionice su nenormalno dobro radile, iako su im kvote na prvi pogled bile daleko najviše... Razlo je što su postojali razni manipulativni troškovi, socijalne takse, takse na dobitke, tako da ti se nije isplatilo da igraš ništa ispod 1.40, jer bi ako dobiješ na tu kvotu faktički dobio samo svoj ulog nazad. Sada nije tako dobra situacija, ali i dalje je mnogo bolja kad se uporede sa nama, jer nema nelegalnih kladionica, i nema utaje poreza, svi posluju pod istim uslovima, i onda ti kao kladionica imaš šansu da se na tržištu probijaš svojim znanjem i sposobnostima.

U Republici Srpskoj je situacija sa kvotama najgora, jer je tamo najviše rada na crno + problem sa kladionicama iz federacije koje imaju fiksne troškove za razliku od kladionica iz RS.



Jedna ispravka, mislio sam sa stanovista igraca da ponuda u Srbiji nije losa, a ne neko ko je na suportnoj strani pulta:)
Samo da dodam u Hrvatskoj jos uvek postoje MT u visini od 5% uplate.



 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 15:07 - pre 168 meseci
Citat:
djordjeno: Jedna ispravka, mislio sam sa stanovista igraca da ponuda u Srbiji nije losa, a ne neko ko je na suportnoj strani pulta:)
Samo da dodam u Hrvatskoj jos uvek postoje MT u visini od 5% uplate.

Sa stanovišta igrača naravno da nije loša :)

Što se tiče manipulativnog troška u Hrvatskoj, da to stoji - zaboravih da dodam, i to je odlična stvar za kladionice jer jako dobro utiče na uspešnost, ali najbolja stvar tamo je upravo ta ograničenost koncesija... Dakle ako je tržište zasićeno, ne možeš da uđeš tek tako, već ti je jedini način da kupiš postojeću firmu... Međutim u Rumuniji je bila situacija da si imao manipulativni trošak, timbru social, poreze na dobitak iznad X leja, porez na dobitak iznad Y leja... I van svake pameti kladionice su se bunile, jer su igrači bili nezadovoljni, i bunili su se dok to država nije ukinula, i sad haos... Uspešnost im se prepolovila... A do tada je Rumunija bila tržište kakvo se samo zamisliti može...
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 15:35 - pre 168 meseci
Nedeljko, imaš problema sa Egom ? Gde sam ja ljude potpaljivao na kladjenje izmišljotinama da je neko zaradio na tome ? Šta se s tobom dogadja ? Jesam ti ja noćna mora ?

Citat:
ja se sa venturom često razilazim u mišljenju

Pa dobro ti se razilaziš s njim u mišljenju, zato ga i podupireš.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 15:52 - pre 168 meseci
Rekao bih da ovde neko drugi ime problema sa egom.

Nemoj izvlačiti stvari iz konteksta. ventura je svoju stručnost za ovo praktično dokazao, a ti možeš samo da se duvaš. Ko kaže da si ti potpaljivao ljude? Ja samo kažem da nisi na ovome zaradio ni mrvicu od onoga što je zaradio ventura. Slobodno me demantuj. Da, u mnogo čemu se ne slažem sa venturom, što se može dokumentovati, ali u ovome je očigledno stručan.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 15:56 - pre 168 meseci
Citat:
Niko nikoga ne tera da se kladi

Dovedeš državu na ivicu bede, ostaviš ljude bez posla, vanrednih 5000 u lokalnoj valuti (namaknutih od deonica namenjenih svim gradjanima) deliš samo partijskim činovnicima i eto ne morate da se kladite. Živite kako znate i umete. Šta da kažem na to, "davljenik se i za slamku hvata" makar ta slamka bila kladionica.

Kockarnice niču kao pečurke posle kiše. Otvaraju se preko puta škola. Djaci s uzdahom gledaju u 1X2-lend pod klupom umesto u školsku tablu. Odakle maloletnicima liste sa kvotama kad im je zabranjen ulaz u kockarnice ? U svakoj državi postoje propisi koji treba da se poštuju.

Citat:
sa stanovista igraca da ponuda u Srbiji nije losa

Baš naprotiv. Ja sam na odgovarajućim primerima ilustrovao da su profitne margine idealne za bujanje "nepristojno bogatih".

Kolike su kvote okolo, tu i tamo svi mogu lako da provere i da se uvere da su moje primedbe na mestu.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 16:50 - pre 168 meseci
Citat:
holononi
Dovedeš državu na ivicu bede, ostaviš ljude bez posla, vanrednih 5000 u lokalnoj valuti (namaknutih od deonica namenjenih svim gradjanima) deliš samo partijskim činovnicima i eto ne morate da se kladite. Živite kako znate i umete. Šta da kažem na to, "davljenik se i za slamku hvata" makar ta slamka bila kladionica.

Sve je to super, samo što da bi trošio novac u kladionici moraš i da ga zaradiš... Tako da ako je loš standard, onda nema para ni za kladionice. Pored zdravorazumske logike, dokaz za to ti je i prosečna uplata po tiketu, koja varira u odnosu na prosečnu platu. Tamo gde je veća prosečna plata veći je i prosek uplate po tiketu. Na osnovu prosečne uplate bi mogao da ti izračunam i prosečnu platu u državi sa preciznošću ±10%, koliko je sve to povezano.

Citat:
holononi:
Kockarnice niču kao pečurke posle kiše. Otvaraju se preko puta škola. Djaci s uzdahom gledaju u 1X2-lend pod klupom umesto u školsku tablu. Odakle maloletnicima liste sa kvotama kad im je zabranjen ulaz u kockarnice ? U svakoj državi postoje propisi koji treba da se poštuju.

A odakle deci pare za kladionicu? Od roditelja naravno. Dakle ko može najefikasnije da reši taj problem - roditelji. Ali kao što smo već ustanovili roditelju je mnogo lakše dati klincu 200 dinara i otkačiti ga za taj dan, nego posvetiti pažnju i angažovati se malo oko deteta.

Drugo, o kakvom mi roditeljstvu možemo ovde da pričamo kad je sasvim normalno da ćale pošalje dete do trafike po cigare, pivo i da mu usput uplati tiket ili donese listu iz kladionice.

Citat:
holononi:
Baš naprotiv. Ja sam na odgovarajućim primerima ilustrovao da su profitne margine idealne za bujanje "nepristojno bogatih".

A ja sam ti objasnio zašto su te profitne margine samo puko teoretisanje, a u praksi stvari funkcionipu sasvim drugačije.

Citat:
holononi:
Kolike su kvote okolo, tu i tamo svi mogu lako da provere i da se uvere da su moje primedbe na mestu.

I nije baš da mogu lako da provere... Lako možeš naći neku kvotu koja je viša, ali da popišeš desetine hiljada kvota i da ih uporediš sa onima u Srbiji i nije baš lako... Lako ja u Beogradu mogu naći nekog patuljka, al to ne znači da su u Beogradu ljudi sve sami patuljci...



[Ovu poruku je menjao ventura dana 05.07.2010. u 18:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.aDSL.Verat.Net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 17:12 - pre 168 meseci
Nedeljko, ne stoji to što pišeš. Ja se za razliku od tebe na bavim ličnim kvalifikacija. Moji postovi su zasnovani na analizi kvota a ne na pljuvanju po neistomišljenicima.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.rcub.bg.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 17:18 - pre 168 meseci
Ova tema će da izgori kao ona fascikla u ikoni. o_o
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.aDSL.Verat.Net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 17:24 - pre 168 meseci
Citat:
A ja sam ti objasnio zašto su te profitne margine samo puko teoretisanje

I sada neko hoće da proda buvu da postoji "matematički zasnovan metod" takav da se može zaraditi na kladjenju. Da postoji, to su profitne margine kojima kockarnice obezbedjuju da 95% i više uplata ide u džep "nepristojno bogatih".

Ko me nije razumeo naglasiću: kladjenje u kockarnicama na duže staze vodi u propast. Tu i tamo može da se dobije neka "sića" ali su svi regularni poslovi daleko isplativiji.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.101.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 18:06 - pre 168 meseci
Citat:
Baš naprotiv. Ja sam na odgovarajućim primerima ilustrovao da su profitne margine idealne za bujanje "nepristojno bogatih".

Kolike su kvote okolo, tu i tamo svi mogu lako da provere i da se uvere da su moje primedbe na mestu.


Ti si druze, svojim odgovarajucim primerima pokazao da nemas pojma ni sta je profitna margina, ni cemu sluzi, a jos manje kako je neko dosao do kvota koje je dao. Takodje si pozao da nemas pojma kako kladionica radi i od cega joj zavisi prihod. Pokazao si i zavidan nivo frustriranosti a to sto si temu oterao u totalno pogresan smer, to ne treba ni naglasavati o tome svedoce desetina tvojih komentara. Ako si matematicar kakvim se ovde pretstavljas, onda uzmi neki primer od onih koje si davao ovde kad si pokazivao svoje ne znanje, pa uzmi kvote i dokazi nam da kvote koje su date nemaju vezu sa matematikom, zato sto si ti utvrdio da domacin nije favorit kako je dala kladionica, vec si ti izracunao da je favorit gost. Ovako svojim pisanjima samo trujes forum, drzi se teme!




Citat:
Dovedeš državu na ivicu bede, ostaviš ljude bez posla, vanrednih 5000 u lokalnoj valuti (namaknutih od deonica namenjenih svim gradjanima) deliš samo partijskim činovnicima i eto ne morate da se kladite. Živite kako znate i umete. Šta da kažem na to, "davljenik se i za slamku hvata" makar ta slamka bila kladionica.

Kockarnice niču kao pečurke posle kiše. Otvaraju se preko puta škola. Djaci s uzdahom gledaju u 1X2-lend pod klupom umesto u školsku tablu. Odakle maloletnicima liste sa kvotama kad im je zabranjen ulaz u kockarnice ? U svakoj državi postoje propisi koji treba da se poštuju.


Kakve veze ima socijalna problematika i ekonomsko-politicka situacija u zemlji sa keficientima u kladionici i forumom matematika? Sta je ekspert, ti si matematicki utvrdio da je zbog visoke profitne margine kladionice i nepristojnog bogacenja doslo do ropasti drzave i ostajanja ljudi bez posla. Mozda su i u Americi svi oni ljudi ostali bez posla zbog visoke profitne margine(koja pritom i ne znas zasto sluzi). Ajde sad dodaj jos i Masone i Jevreje i urotu protiv Srbije, pa se onako bas domacinski p*seri na diskusiju.

Citat:
I sada neko hoće da proda buvu da postoji "matematički zasnovan metod" takav da se može zaraditi na kladjenju. Da postoji, to su profitne margine kojima kockarnice obezbedjuju da 95% i više uplata ide u džep "nepristojno bogatih".

Ko me nije razumeo naglasiću: kladjenje u kockarnicama na duže staze vodi u propast. Tu i tamo može da se dobije neka "sića" ali su svi regularni poslovi daleko isplativiji.


Naravno da se moze zaraditi na kladjenju i ne samo zaraditi, vec zaradjivati u kontinuitetu, samo sto to mogu 2-5% igraca, ostali su gubitnici. Nemoj da lupetas da su regularni poslovi isplatljiviji, mogu biti samo sigurniji. Vecina bogatasa, ne samo kod nas vec i svetu, pare je napravila na rizicnim, spekulativnim (ili kako vec hoces kazi) poslovima.




 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 18:17 - pre 168 meseci
Citat:
A odakle deci pare za kladionicu? Od roditelja naravno. Dakle ko može najefikasnije da reši taj problem - roditelji.

Evo, upravo sam se vratio sa jednog trga na kome su tri škole (dve srednje i jedna osnovna) i tri kockarnice. Sve to u krugu prečnika 200 metara. Ne treba da naglašavam da su se kockarnice šćućurile oko centra tog kruga.

Nemojte mi reći da su roditelji na školskom odboru izdali komunalne, urbanističke i druge dozvole za lociranje kockarnica.
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.static.t-2.net.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 18:56 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: Baš naprotiv. Ja sam na odgovarajućim primerima ilustrovao da su profitne margine idealne za bujanje "nepristojno bogatih".

Kolike su kvote okolo, tu i tamo svi mogu lako da provere i da se uvere da su moje primedbe na mestu.


Holononi, sve vise se udaljavas od teme i kao da ne zelis da razumes nesto, sto vecina ovde pise.
Niko nije rekao da je ponuda extra, najbolja, nego da NIJE LOSA U POREDJENJU SA OKRUZENJEM.

Npr, u Sloveniji postoji monopol, u Svajcarskoj u ponudi postoji samo liga petice i to samo konacan ishod i golovi 0-2/3+.
U Nemackoj vrlo malo vise nego u Svajcarskoj..... Da ne pricam tu o marginama, koje su u najmanju ruku jednake marginama iz nasih kladionica, a cesto i vece.

Na to treba dodati da su u nekim zemljama zabranjeni sajtovi online kladionica (Turska, Italija)

I na kraju ako si siguran u svoj i "sistem" niko te ne tera da igras u domacoj kladionici. Postoje online kladionice, koje su daleko od nasih skola, gde imaju malu marginu, pa izvoli, unovci svoje "znanje".
Poenta tebe kao igraca je da zaradis pare, tj da imas profit. Ako ga nemas, onda je analiza kvota, ponude - hobi u slucaju da koristis slobodno vreme, odnosno gubljenje vremena u slucaju da ti je glavni posao. Ako je ovo drugo, evo ti jedan tip:

Pocni da radis nesto isplativije:)

 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 95638 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.