Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Legalan Windows

[es] :: Windows desktop :: Legalan Windows

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 118728 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
212.200.215.*



+12 Profil

icon Re: Legalan Windows17.02.2009. u 14:35 - pre 184 meseci
Citat:
stonex: Vista je home premium OEMA


Windows Vista Downgrade Rights (pdf)


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Legalan Windows17.02.2009. u 18:44 - pre 184 meseci
Steta .
 
Odgovor na temu

energy018
nis

Član broj: 159815
Poruke: 7
93.86.230.*



Profil

icon Re: Legalan Windows22.02.2009. u 16:15 - pre 184 meseci
Pozdrav

imam pitanje pa ako neko od Vas mzoe da pomogne bilo bi super :)
Ovako :

ukrali su mi laptop sa legalnim win xp sp2 na njemu,i naravno nalepnicom za serail, sam laptop ima pass za paljenje,pass za bios ,p[ass za windows tak oda kapiram da ce vaditi baterij uda sistem sve "Zaboravi"

e sada meni je ostao kuci original diks a nemam serial :( kako da dodjem do serijala najlakse (inace racunar nije za firmu vec za kucnu upotrebu,ali kad vec imam legalan softwer da ne istaliram neki drugi),pa ako ko ima koji predlog neka kaze.

Unapred zahvalan !
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.190.*



+12 Profil

icon Re: Legalan Windows22.02.2009. u 17:34 - pre 184 meseci
^ Koliko znam ne postoji način da sa originalnog instalacionog medija očitaš nekakav "serial" pošto tako nešto ne postoji na njemu.

PS
Ako je taj product code bio aktiviran uz Windows instaliran na ukradenom laptopu, bilo bi problematicno da isti product code aktiviras na hardverski razlicitom racunaru. Product code ide uz hadrver (ne uz njegovog vlasnika). Ostaje ti da taj instalacioni medij koristis sa nekim od "narodnih" kodova. Eventualno ako je kradja uredno prijavljena, mozda u telefonskom razgovoru sa Mcrosoftom i dobijes neku drugu soluciju...
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
79.101.212.*



+5 Profil

icon Re: Legalan Windows27.02.2009. u 15:14 - pre 184 meseci
Izvinjavam se ako je slicno pitanje bilo postavljeno negde na forumu, trazio sam nesto slicno ali nisam nasao odgovor.
Dakle.
Imam legalno kupljen windows xp u Francuskoj. Zanima me da li se u nasoj drzavi ovaj windows racuna kao legalni softver za potrebe u privatnoj radnji, s tim sto bih skinuo onaj programcic sa neta koji ce da prevede ceo windows na engleskom?
I jos nesto. Da li portable programi kao sto su photoshop, corel draw i slicno mogu da se koriste za potrebe firme, posto su takvi programi free i ne traze nikakvu registraciju. Drugim recima posto je legalizacija takvih softvera veoma skupa, da li mogu da se "provucem" upotrebom tih portable programa?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Legalan Windows27.02.2009. u 17:09 - pre 184 meseci
Možeš da se provučeš ako budeš dovoljno brz i obrišeš ih pre nego naiđe inspekcija.
 
Odgovor na temu

shmajser
radnik, NGD Electro
Beograd, Srbija

Član broj: 223555
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Legalan Windows20.07.2009. u 17:41 - pre 179 meseci
Vidim ima mnogo pitanja ok OS Windowsa, a evo i nekih odogovora:
Ima vise vrsta prodaje OS (operativnog sistema), pa cu ih nabrojati sve i kako se kupuju:
1. OEM verzija - ova verzija je namenjena samo uz kupovinu novog racunara. Znaci kad kupujete nov racunar u jedno kupujete i OEM OS. to dokazujete racunom. Na istom racunu mora da stoji licenca i racunar, ili mogu 2 racuna ali da su istog datuma i od iste firme kupljeni. Da bi ste dokazali da je licenca legalna sluzi vam racun i nalepnica koja se lepi na kuciste racunara. Nalepnicu nikad ne lepiti na stranicu koja se odvaja od kucista odozdo ili pozadi. takodje ako imate desktop kuciste nemojte je lepiti odozgo, jer obicno ljudi na takvom kucistu drze monitore, pa se nalepnica unisti. Ovu verziju windows-a mozete aktivirati 5 puta, nakon toga morate kupiti nov OS - sto znaci ne reinstalirati cesto OS. Ako izgubite nalepnicu niste legalni, takodje ako izgubite racun niste legalni. Ako izgubite CD i dalje ste legalni. Imate pravo downgrade-a, ali samo ako vi nadjete odgovarajuci CD. u slucaju da menjate komponente unutar racunara, moete slobodno, osim kucista i maticne ploce, ako hocete da zamenite HDD, mozete ali predhodno da obrisete HDD na kom je bila predhodna instalacija OS.
[url]http://www.technibble.com/articlecontent/2007/11/cod-sticker.jpg[/url]


2. GGK verzija (Get Genuine Kit) - potpuno ista kao i OEM, samo sto ju je moguce kupiti nakon kupovine racunara (ona se pojavila pre 2 godine), a sve u svrhu legalizacije. Ova verzija je nesto skuplja od OEM i ona je jedino legalna ako se kupuje odvojeno od racunara.

3. OSL ugovor - ovo se odnosi na iznajmljivanje celokupnog microsoft programa. potpisuje se ugovor na 3 godine i placa se godisnje licenca. da bi ste usli u OSL ugovor morate da imate windows OEM. Deluje vam malo zbunjujuce i mislite da je u pitanju uzimanje para, ali nije tako. kad imate office, serverske verzije, CAL-ove, itd. verujte mi da je ovo najbolje za neku vecu firmu (mislim koja ima preko 20 korsinika). Osiguran vam je softver, mozete da radite downgrade, duzni su da vam daju kljuc imate pravo na sve nove verzije softvera, ako vam se kljuc pojavi nablac listi, zovnete samo call centar MS i veoma brzo dobicete nov broj. I mnogo jos toga.

Toliko, ako ima neko nesto da dopuni, slobodno. Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.202.*



+21 Profil

icon Re: Legalan Windows21.07.2009. u 10:04 - pre 179 meseci
^ Sve je to već konstatovano u ovoj temi...
Jedino mogu da ispravim pogrešan tag za tu sličicu nalepnice iz tvog posta.



PS
Pogledaj FAQ tamo je detaljno opisano kako se dodaje slika u komentar

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.199.*



+21 Profil

icon Windows 7: Anytime Upgrade and Family Pack (zvanične cene na američkom tržištu)01.08.2009. u 10:52 - pre 179 meseci
Winows 7: Anytime Upgrade and Family Pack Pricing

Citat:
Windows Anytime Upgrade (or WAU), we make it super easy and convenient for the small number of customers who’s PC needs evolve to need a higher edition of Windows 7.

There are a couple of specific situations where we think WAU will prove useful:

Windows 7 Starter to Windows 7 Home Premium: $79.99

A customer may purchase a netbook thinking they would use primarily it for email. Over time, they find they are using that netbook as their primary every-day PC. That person decides they want their netbook to do more. If the netbook is running Windows 7 Starter (or Windows 7 Home Basic in select markets), WAU makes it super easy to upgrade to Windows 7 Home Premium. Moving to Windows 7 Home Premium will allow that customer to take advantage of features such as Aero Peek and other enhanced functionality in the Windows Taskbar in Windows 7 such as Taskbar Previews. Desktop themes are also enabled and so is Remote Media Streaming.

Windows 7 Home Premium to Windows 7 Professional: $89.99
Windows 7 Home Premium to Windows 7 Ultimate: $139.99*


* You’ll note that we’ve reduced the price of moving from Home Premium to Ultimate 12% in the US as compared to Vista pricing

Another case where WAU may come in handy is when a person wants the ability to connect to a business network (a “domain”). Using WAU to move up to Windows 7 Professional enables the customer to take advantage of the ability to join a domain and use Windows XP Mode to run older programs. When using WAU to move to Windows 7 Ultimate, you’ll get everything from the other editions plus BitLocker to keep your USB devices encrypted and secure and the ability to run your PC in any of 35 different languages (via Language Packs).

After Windows 7 is released to market on October 22nd, you will be able to buy a retail package that contains an upgrade key at a store near you for any of the 3 paths I highlighted above.

If you live in Australia, Belgium, Canada, France, Germany, Italy, Japan, the Netherlands, Spain, Sweden, Switzerland, the UK or the US (13 countries) – you will be able to purchase the upgrade from Microsoft online directly within Windows 7.

Whether you buy a WAU retail package from a store or online directly within Windows 7, the upgrade takes as few as ten minutes. This is because it only requires an upgrade key (no media). Your current programs, files, and settings will remain intact.

...

Now let’s talk about the Windows 7 Family Pack. Last week I confirmed we were doing a family pack for Windows 7 consisting of Windows 7 Home Premium for installation on up to 3 PCs.

Today, most homes have more than one PC in them. When you run Windows 7 on more than one PC on a home network, you can do more with features like HomeGroup. HomeGroup allows people to connect to PCs on their network and share files, music and photos with the whole family – easily. The Windows 7 Family Pack is an easy and affordable way to get all your PCs in your household running Windows 7 through licensing to install Windows 7 Home Premium on up to 3 PCs.

The Windows 7 Family Pack will be available starting on October 22nd until supplies last here in the US and other select markets. In the US, the price for the Windows 7 Family Pack will be $149.99 for 3 Windows 7 Home Premium licenses. That’s a savings of more than $200 for three licenses. This is a great value and we’re excited to be able to offer it to customers.




 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
93.86.207.*



+294 Profil

icon Re: Legalan Windows01.08.2009. u 12:18 - pre 179 meseci
Da li se zna možda da li će biti nekih popusta na upgrade sa Viste na 7 (recimo Vista Home Basic na 7 Home Premium)?
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.ns.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Legalan Windows14.08.2009. u 13:40 - pre 178 meseci
Windows 7 Professional je dostupan za download na nekim MSDNAA (Academic Alliance) od danas.

nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Legalan Windows24.08.2009. u 18:28 - pre 178 meseci
Citat:
srdjee: Windows 7 Professional je dostupan za download na nekim MSDNAA (Academic Alliance) od danas.
:)


Ja ga skinuo, instalirao, uneo key, sve je bilo ok par dana. Ali..



U pitanju je laptop kompjuter, tako da nista od novog hardwera nije stavljano.
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Legalan Windows24.08.2009. u 23:48 - pre 178 meseci
Resio sam problem. Obrisao sam drajvere za bluetooth koje sam instalirao posle aktivacije i vratio windows-ove.
 
Odgovor na temu

arnel89
Arnel Selimović
student
Tuzla,BiH

Član broj: 227508
Poruke: 7
*.team.ba.



Profil

icon Re: Legalan Windows07.09.2009. u 14:30 - pre 178 meseci
ja mislim da si sam sebi dao odg. I ja imam isto tako originalni CD sa svim uputama Win xp Home Edition, medjutim seiral mu radi 30 dana nakon toga ti nesto se moras prijaviti. Nisam se u to upustao ali mislim da pored seriala treba jos i ta registracija
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Legalan Windows14.10.2010. u 14:26 - pre 164 meseci
Možda je već bilo, ali ne nađoh... Naime, zanima me sledeće:

Citat:
OLP (Open Licence Program)

Microsoft-ov program za licenciranje korisnika sa manjim i srednjim brojem računara. U program se mogu uključiti svi korisnici koji kupuju bar 5 licenci bilo kog Microsoft proiyvoda. Licence se kupuju u trajno vlasništvo a isporučuju se u formi OLP ugovora koji glasi na ime korisnika. Ugovor traje dve godine, i u tom periodu omogućava korisniku kupovinu dodatnih licenci po istom nivou cena po kojima je sporazum sklopljen i ostvarena prva porudžbina. Instalacioni medij se nabablja zasebno, a softver se može downloadovati i sa Microsoft VLSC web sajta, kome korisnika dobija pristup nakon što ugovor postane aktivan. Na istom sajtu, korisnik može pronaći instalacione ključeve za sve licence koje su pokrivene ugovorom, a može i odštamapati ugovor.

Najveća prednost nabavke putom OLP Ugovora su značajan popust u odnosu na FPP licence, elektronska evidencija i lako praćenje licenci i to što licence nisu vezane za računar.



Od 2009-e godine, kroz OLP je moguće nabaviti i operativne sisteme, i to isključivo za potrebu legalizacije postojećih računara. U pitanju je licenca za Microsoft Windows 7 Professional GGW, koja korisniku daje downgrade pravo i na korišćenje predhonih „professional“ operativnih sistema (Windows Vista Business ili XP Pro).


Međutim, ono što ne znam, jeste šta se dešava kada isteknu dve godine?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Legalan Windows

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 118728 | Odgovora: 314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.