Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trojan horse downloader.fraudload.as

[es] :: Zaštita :: Trojan horse downloader.fraudload.as

[ Pregleda: 3231 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bleaurgh
nezaposlen

Član broj: 195704
Poruke: 2
93.86.107.*



Profil

icon Trojan horse downloader.fraudload.as30.09.2008. u 13:38 - pre 189 meseci
Pozdrav svima,

Zapatio sam na poslu (tokom pretrazivanja sajtova konkurencije!) nekakav trojan horse downloader.fraudload.as, a istovremeno mi se pojavio u system trayu izvesni Antivirus 2009 program. Trojanca je identifikovao AVG 8.0.173 (redovno apdejtovan). Vise puta ga je obrisao, ali posle svakog restarta ista prica. Nisam primetio neko lose funkcionisanje kompjutera, ali ne bih ni da ga cekam. Ima li neko resenje za ovaj problem, pre nego dodje do it osoblja i nadleznih u firmi?
Btw, postupio sam po uputstvu iz teme "Obavezno procitati", to nije nista promenilo...
Hvala unapred na pomoci
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Trojan horse downloader.fraudload.as30.09.2008. u 19:42 - pre 189 meseci
za pocetak..
treba ukloniti taj antivirus2008 ..to je obican rogue program
probaj sa ovim RogueRemover-om
http://www.malwarebytes.org/rogueremover.php

onda..skini,pa update-uj Malwarebytes' Anti-Malware
pa skeniraj iz safe moda
http://www.malwarebytes.org/mbam.php

http://www.malwarebytes.org/products.php

...............................


onda..ja bih ti preporucio skeniranje sa malo "jacim" AV i AS programima
preporucujem Kaspersky Internet Security + Spybot S&D
sa kasperskim iz save moda a spybot-om iz normal moda..normalno
use google..lako ih je naci

ako i dalje imas problem postavi HijackThis log...mada ako ima ko je nadlezan za ovo..boli te uvo
neka se oni bakcu sa tim




 
Odgovor na temu

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Trojan horse downloader.fraudload.as30.09.2008. u 23:32 - pre 189 meseci
U, bash je tripozan taj virus i dosadan. Jedva sam ga obrisao, a pokushavao sam i ruchno i sa antimalwarebytes, i ne secam se kojim antivirusom jer je to bilo kod druga. Na kraju sam nashao gde su svi fajlovi i folderi od tog programa, obrisao i tako ochistio rachunar. Znam da je intervencija trajala oko pola sata. Mislim da je kod njega bio Antivirus 2008, ali isti je to shit. Upali se sam od sebe i pochne da skenira..
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
94.189.170.*



Profil

icon Re: Trojan horse downloader.fraudload.as01.10.2008. u 10:55 - pre 189 meseci
Citat:
magna86: ja bih ti preporucio skeniranje sa malo "jacim" AV i AS programima
preporucujem Kaspersky Internet Security + Spybot S&D
sa kasperskim iz save moda a spybot-om iz normal moda..normalno
use google..lako ih je naci

Ko kaže da je AVG nikakav? Ima više definicija od tog Kaspersky-ja. Možda samo nije isključio System Restore ili nije iz Safe Moda skenirao. Meni je AVG uklonio neke stvari koje KIS nije mogao pre neki mesec.
Učitaj bolje Trojan Remover-a.
 
Odgovor na temu

Bleaurgh
nezaposlen

Član broj: 195704
Poruke: 2
93.86.71.*



Profil

icon Re: Trojan horse downloader.fraudload.as01.10.2008. u 13:30 - pre 189 meseci
Pozdrav ponovo,

hvala na pomoci, izgleda da sam resio problem, na www.bleepingcomputer.com sam nasao dosta dobro uputstvo, pa sam to mahom manuelno odradio i za sada se nista tog tipa vise ne javlja. Malware bytes se nije nesto pokazao, dok je AVG i dalje upozoravao na trojanca kod njega nije bilo nista (originalna podesavanja, bez izmena).
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Trojan horse downloader.fraudload.as01.10.2008. u 20:15 - pre 189 meseci
Citat:
Ko kaže da je AVG nikakav?

pa nekazem ja nista posebno..sem to da nepostoji savrsen virus
normalno da AVG ima neke definicije koje Kis nema...to vec zavisi od anti malware tima..ko pre "uhvati" virus
isto tako vazi i za bilo koji drugi AV
nepostoji savrsen AV
..ali priznaj KIS jeste bolji od AVG-a u svakom slucaju (to je moje misljenje)
cak mislim da je i Avast bolji od AVG-a ..(opet...to je moje misljenje)
nekazem da je tako..jer svako ima drugacije iskustva sa AV programima i drugacije misljenje...
ovo je moje
 
Odgovor na temu

DeMikelis

Član broj: 181571
Poruke: 41
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Trojan horse downloader.fraudload.as02.10.2008. u 01:56 - pre 189 meseci
Citat:
Pozdrav svima,

Zapatio sam na poslu (tokom pretrazivanja sajtova konkurencije!) nekakav trojan horse downloader.fraudload.as, a istovremeno mi se pojavio u system trayu izvesni Antivirus 2009 program. Trojanca je identifikovao AVG 8.0.173 (redovno apdejtovan). Vise puta ga je obrisao, ali posle svakog restarta ista prica. Nisam primetio neko lose funkcionisanje kompjutera, ali ne bih ni da ga cekam. Ima li neko resenje za ovaj problem, pre nego dodje do it osoblja i nadleznih u firmi?
Btw, postupio sam po uputstvu iz teme "Obavezno procitati", to nije nista promenilo...
Hvala unapred na pomoci

Lepo ti je pisalo da se radi o vrsti SmitFraud virusa, a njih najuspešnije uklanja SmitfraudFix program!
 
Odgovor na temu

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Trojan horse downloader.fraudload.as02.10.2008. u 02:12 - pre 189 meseci
Citat:
DeMikelis: Lepo ti je pisalo da se radi o vrsti SmitFraud virusa, a njih najuspešnije uklanja SmitfraudFix program!

Demikelis je verovatno u pravu. Ni ja nisam primetio rech fraud u downloader.fraudload.as.
Citat:
Bleaurgh: Pozdrav ponovo,

hvala na pomoci, izgleda da sam resio problem, na www.bleepingcomputer.com sam nasao dosta dobro uputstvo, pa sam to mahom manuelno odradio i za sada se nista tog tipa vise ne javlja. Malware bytes se nije nesto pokazao, dok je AVG i dalje upozoravao na trojanca kod njega nije bilo nista (originalna podesavanja, bez izmena).

Takodje mi malwarebytes nije pomogao kao ni trojan remover. Nashli su i obrisali neke tragove ali nisu sve. Tako da, kao shto sam vec napisao u mom prethodnom postu, najbolje je obrisati ruchno sve shto nadjete od tog programa.
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Trojan horse downloader.fraudload.as

[ Pregleda: 3231 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.