Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova kofiguracija

[es] :: PC Konfiguracije :: Nova kofiguracija

[ Pregleda: 2781 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gewilon
NetworkCo
somewhere near heaven ...

Član broj: 39917
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.network.co.yu


Profil

icon Nova kofiguracija28.09.2008. u 05:55 - pre 189 meseci
Planiram da sredim za sebe jedan fini komp. koji ce biti za sve, pocev od najzahtjevnijih igrica, rada u video editorima, PS-u do slusanja muzike :) . Na brzinu sam nesto cackao po netu i evo sta sam otprilike izvukao da mi se dopada:

MB:Gigabyte GA-EP45-DS4
CPU: Intel Core2Quad Q9300
RAM: 2x2 kit GB Geil Black Dragon DDR2/800MHz CL4 (4-4-4-12) (dva ovakva kita dakle 8 GB RAM-a) ili 2x4 GB takodje Geil Black Dragon
Grafika: 2 x Gigabyte GeForce 9800GTX (SLI mod)
HDD: 4 x Western Digital 250GB Caviar
OPTIKA: Pioneer DVR-216D
Plextor PX-820SA
KUCISTE: Thermaltake Kandalf black
NAPAJANJE: Corsair HX620W

Za monitor jos nisam siguran jer imam neki Samsung 19'' wide ali cu tek da odlucim da li da ga zadrzim ili ne. Dakle, imate predstavu sta zelim pa dajte neki predlog oko zamjene odredjenih komponenti. Sto se tice OS-a, mislio sam 64-bitnu vistu da stavim i 32-bitni xp.
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
194.99.236.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Nova kofiguracija30.09.2008. u 07:28 - pre 189 meseci
Molim te objasni sta ce ti 8GB ram memorije?
Citat:
gewilon: Sto se tice OS-a, mislio sam 64-bitnu vistu da stavim i 32-bitni xp.
32bit XP vidi samo 3,5 GB tako da je 4GB sasvim dovoljno! Cak i da stavis Vistu Ultimate 64 sa ovim procesorom, grafikom radice super i sa 4GB rama. Vise od toga ne znam gde mozes i kako da iskoristis.
9800GTX x2 u SLI? Ti si bas zagrizen za igrice.
Sto 4 x Western Digital 250GB Caviar?
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Nova kofiguracija30.09.2008. u 20:25 - pre 189 meseci
Mozda covek hoce RAID 1+0
 
Odgovor na temu

mperisic
Milos Perisic

Član broj: 101565
Poruke: 44
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nova kofiguracija01.10.2008. u 09:42 - pre 189 meseci
Samo sto na toj ploci ne radi SLI. Mozda da razmislis o nekoj X48 ploci i HD 4850 u crossfire.
 
Odgovor na temu

nikadzadovoljan

Član broj: 159301
Poruke: 22
79.101.173.*



Profil

icon Re: Nova kofiguracija05.10.2008. u 21:45 - pre 189 meseci
Slabo ti je napajanje od 620W ukoliko zelis da uparis 9800GTX da rade u SLI rezimu.

Potrazi na linku sta tacno zelis da uradis(tj. koje kartice da uparis) i izbacice ti sva napajanja koja dolaze u obzir. Btw, Nigde ne videh "tvoje" (corsair620). Uglavnom dolaze u obzir napajanja od preko 900W.

http://www.slizone.com/object/slizone_build_psu.html
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.dialup.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Nova kofiguracija06.10.2008. u 22:56 - pre 189 meseci
pogledati ovde: http://www.elitesecurity.org/p2054056
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Achilles82
Achilles82

Član broj: 195832
Poruke: 177
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nova kofiguracija07.10.2008. u 04:36 - pre 189 meseci
Oh boze, ti bas imas para za bacanje ili...? Ne zbog toga sto hoces dobar komp, ali brate 8gb memorije? Sta ti radis 3d animacije za novi film star trak ili...? 4x250gb hard disk? pioneer + plextor? lol omg! A i SLI 9800 GTX ne vidim zasto bi uzimao, imas bolji izbor od toga. I plus sto se igras na 19toinchnom monitoru. Ajde okej hoces novi da uzmes, samo ne znam koliki, jer po meni SLI nema potrebe da kupujes, kao ni X2 graficke karte za neke nize rezolucije. Te kombinacije se uzimaju ako igras barem u 1900x1200 rezolucijama, znaci ako igras na 24" i vecim monitorima. Mada po meni 22" je sasvim dovoljno, i cene su daleko pristupacnije. Ali to je tvoj izbor...


Dakle, PRVO!


Plocha: P5Q PRO Najnoviji intelov P45 chipset, podrzava CROSSFIRE (2x ATI graficke, a ne nvidia, znaci ne racunam na taj dual 9800GTX uzasan izbor(dobro nije uzasan, ali je los) (100 evra) (40 evra usteda)

CPU: Uzmi Quad Core Q6600 . Procesor se bruka overklokuje, sa box kulerom ces moci 20% overklok da uradis, i dobices taj tvoj Q9300 koji nije nista posebno brzi od ovog, cak i kad je Q6600 u defoultu. (145 evra) (50 evra usteda)

RAM: Ako se bavis nekim zahtevnim stvarima, ne vidim mogucnost da popunis 4gb rama. Uzmi "samo" GEIL 4GB (2x2GB) 1066MHz DDR2. I da radis 3d rendering, gledas film, slusas muziku, skidas preko emule, bitorent, NE VIDIM da ovo mozes da popunis. (90 evra) (90 evra usteda)

Graficka karta: ATI radeon 4870 DDR5. Sa ovom grafickom ces moci SVE igrice da igras na maximum. Znaci ne postoji igra, gde ces morati da smanjujes nesto da bi mogao da igras, jedino tipa crysis ako budes hteo da igras na nekom 30" monitoru u 2500 x 1xxx ne znam ni ja kojoj rezoluciji. Na tom 19'? Pa nemoj da me zasmejavas. Ako uzmes nov monitor, recimo 22", u 1680x1050 moci ces SVE da igras na maximum.

E sad, stavio sam ti gore corssfire plochu koja podrzava 2 ATI graficke karte. Inace nemoj da se zeznes, imas posebne ploce koje podrzavaju SLI (2 nvidia karte) i posebne ploche koje podrzavaju crossfire (2 ati karte), 2 nvidia karte na crossfire plochu ne mogu da rade. Jedna moze bez ikakvih problema, i obrnuto, ali sli i crossfire moraju posebne ploche da imaju, a ova sto sam ti preporuchio podrzava crossfire. I sad, za jedno godinu dana, 2 godine, kada izadje neka nova igra, i kada ne budes vise mogao da je igras na max, kupis jos jednu 4870 graficku kartu (koja ce tada kostati 50 evra), i onda opet mozes sve da igras na max. E TAKO se to radi, a ne sada da bacas pare. Dakle uzmi ATI radeon 4870 (210 evra) (150 evra usteda)


HDD: 250GB kosta 40 evra. 640gb kosta 60 evra. Razumem da neko nema kesha, i moze samo 250gb da uzme, ali da hcoes 1gb hard disk, i izaberes 4x250gb LOL. Uzmi 2x640gb western digital, ustedeces pare, i imaces vise prostora na hardu. Dakle uzmi 2x640GB (120 evra) (40 evra usteda)


Optika: Ovo mi nista nije jasno, necu ni da pocinjem da objasnajvam. Uzmi pioneer obican DVD rezach, 20 evra i kraj priche (20 evra) (70 evra usteda)


Kuciste:Chieftec CA-01BL-BL-B-0P, big tower (80 evra) (80 usteda) isuse boze...


Napajanje: Corsair ima odlicna napajanja, ali sobzirom da hoces sli da uzmes kasnije (ili odma), moras jache napajanje. Uzmi Chieftec CFT-850-14C. Mozes i 750-14C 20 evra je jeftinije, samo mislim da slabije ima da se nadje. U svakom slucaju verovatno ce biti 850-14C (140 evra)


Sve zajedno 805 evra. 480 evra usteda lol


Monitor ti preporuchujem T220 ili T240. Ako volis velichinu uzmi T240 za 360 evra. Mada sto se mene licno tiche, to mi je preveliko. 22" monitor je taman, pravi gaming monitor, a i dosta je jeftiniji. T220 imas za 19 000 dinara (oko 240 evra). Ostaje ti jos 240 evra. Pa ako bas zelis da puknes, mozes i da uzmes procesor Q9450 sa 12mb kesh memorije, kosta oko 240 evra. U tom slucaju ne bi bila usteda 480 evra, vec 280, taman ti ostaje za T220 monitor, i jos kusur za recimo uzmes fabriski overklokovanu 4870 graficku. Ma ima da ti leti sve.


@Nenad Vranjanac

Po mom saznanju, a i gledanju na vise sajtova, 4870 ne trosi vise od ultra.


Power consumption

Radeon HD 2900XT 391 Watt
8800 Ultra 371 Watt
8800 GTX 365 Watt
Radeon HD 4870 334 Watt
Radeon HD 3850 259 Watt

Izvor GURU3D.com

Ali ipak sto se mene tice, ako vec ima para za bacanje, neka uzme neko bruka napajanje.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.dialup.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Nova kofiguracija08.10.2008. u 00:04 - pre 189 meseci
da, samo ovo su potrosnje konfiguracija a ne kartica, pa ako je jedna testirana sa q6600 a druga sa e6300 ukupna vrednost ne bi bila merodavna, znaci i to treba proveriti.

mada i bez toga sumnjam da ijedna kartica premasuje potrosnju ultre
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

gewilon
NetworkCo
somewhere near heaven ...

Član broj: 39917
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.network.co.yu


Profil

icon Re: Nova kofiguracija11.10.2008. u 19:07 - pre 188 meseci
E pa ovako...

Prvo, moja je greska bila kod izbora ploche, kasnije sam tek vidio da ne podrzava SLI. Dakle dolazi samo ploca koja podrzava SLI. Zasto SLI a ne Crossfire? Zato sto ne volim ATI. Jednostavno - NE VOLIM ATI. Neki od vas vise vole AMD neko INTEL, neko voli Kingston RAM neko Geil itd. itd. znate kako vec pocinje ta diskusija sta je bolje sta nije. Ja hocu SLI i to je to :) :)

E sad, potegla se prica oko RAM-a? Ovako, recimo da upalim Crysis (doduse nisam jos ali nadam se da hocu)...pa da igram malo....Pa u medjuvremenu odlucim da radim malo na projektu pa upalim Mayu ili 3D Max. Ili recimo paralelno sa ovim programima pustim i Adobe Premiere da radi ili neki drugi program za video obradu .... Uz to naravno idu sitnije stvari, PS, muzika, download i sl. Eto za to mi treba 8 GB RAM-a. Da ih jednostavno NE MOGU NAPUNITI. Mislio sam Vistu da stavim jer ce od danas u sledecih godinu dana svi programi izaci koji rade na XP-u i nadam se da ce se i vista malo popraviti. Ili, ajde da ne pomisli neko da imam para za bacanje moze i 4 GB na 1066 Mhz...Ajde da tako kazem.

Sto se tice procesora,poslusacu savjet da Q9450 uzmem u obzir.

Dalje, HDD-ovi? Zasto 4 komada a ne dva? Iz prostog razloga sto mi je u maju mjesecu riknuo potpuno novi Maxtor od 500 GB i sa njim je otislo mnooooogoo mnoooogo stvari...Vjerovali ili ne bio sam potpuno psihicki u autu kad je riknuo :p :p :p kao da mi je ne znam sto. Eto zato, mislio sam dva diska u RAID da stavim a druga dva za nesto drugo. Samo hocu da sam miran sto se toga tice.

Grafika. Jbg...Svaki dan gledam neke sajtove pred ocima su mi samo grafichke karte i procesori :P :P :P

Ovako...koji proizvodjac je po vama najpovoljniji i vidu performanse(sa eventualnim OC-om)/cijena? gigabyte, palite, gainward....ili ko vec jos ima, da ne nabrajam?


Pozdrav svima.

 
Odgovor na temu

Achilles82
Achilles82

Član broj: 195832
Poruke: 177
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nova kofiguracija11.10.2008. u 22:55 - pre 188 meseci
Citat:

Prvo, moja je greska bila kod izbora ploche, kasnije sam tek vidio da ne podrzava SLI. Dakle dolazi samo ploca koja podrzava SLI. Zasto SLI a ne Crossfire? Zato sto ne volim ATI. Jednostavno - NE VOLIM ATI. Neki od vas vise vole AMD neko INTEL, neko voli Kingston RAM neko Geil itd. itd. znate kako vec pocinje ta diskusija sta je bolje sta nije. Ja hocu SLI i to je to :) :)


O boze svasta. Jel tebi ovo lichi na zvezda partizan? Ti kapiras da je ovo sve tehnika, sve se radi o performansama i tu je kraj diskusije. Trenutno najbolje procesore ima intel, najpovoljnije graficke karte ima ATI. Ako hoces da zivis u iluziji i da se ponasas kao klinac "nVidia LE nVidia LE nVidia LEEEE EVRI GO EVRI GO EVRI GO" mislim brate mili... oni koji govore "ja volim geil samo zato sto je geil" ne znaju sta pricaju. Geil memorija jeste dobra, ali ne zato sto ja navijam za geil, vec zato sto je jednostavno takvo chinjenicno stanje. Dakle molim te prestani sa tim i uzmi bolje ATI kartu nego nvidia, i kraj price.


Citat:

E sad, potegla se prica oko RAM-a? Ovako, recimo da upalim Crysis (doduse nisam jos ali nadam se da hocu)...pa da igram malo....Pa u medjuvremenu odlucim da radim malo na projektu pa upalim Mayu ili 3D Max. Ili recimo paralelno sa ovim programima pustim i Adobe Premiere da radi ili neki drugi program za video obradu .... Uz to naravno idu sitnije stvari, PS, muzika, download i sl. Eto za to mi treba 8 GB RAM-a. Da ih jednostavno NE MOGU NAPUNITI. Mislio sam Vistu da stavim jer ce od danas u sledecih godinu dana svi programi izaci koji rade na XP-u i nadam se da ce se i vista malo popraviti. Ili, ajde da ne pomisli neko da imam para za bacanje moze i 4 GB na 1066 Mhz...Ajde da tako kazem.



Iskreno to je vec izivljavanje. Prosto greota na sta trosis pare. Ja ne znam jel tebi cale miskovic ili... Uzmi lepo 2x2gb. Tebi ce i 3g biti dovoljno, 4gb je eto ono za svaki slucaj. Ako ti BAS zatreba, memoriju je najlakse kupiti, pa i u tom slucaju uzmi jedan modul od 2gb, a ne 8gb jbt... frustrirajuce je malo nacin na koji razmisljas majke mi. Ne znam koj djavo trazis savete ovde onda.


Citat:

Dalje, HDD-ovi? Zasto 4 komada a ne dva? Iz prostog razloga sto mi je u maju mjesecu riknuo potpuno novi Maxtor od 500 GB i sa njim je otislo mnooooogoo mnoooogo stvari...Vjerovali ili ne bio sam potpuno psihicki u autu kad je riknuo :p :p :p kao da mi je ne znam sto. Eto zato, mislio sam dva diska u RAID da stavim a druga dva za nesto drugo. Samo hocu da sam miran sto se toga tice.



Pa ti nemoj da uzimas maxtor, uzmi western digital. Zasto 4, a ne 2? Zato sto je duplo jeftinije. 640gb western digital kosta 60 evra. 1TB kosta 150 evra. Znaci ti za 300 evra mozes ili 2 diska po 1TB, ili 5 diskova po 640GB , sto je 3,2TB. Pa ti sad vidi...


Citat:

Ovako...koji proizvodjac je po vama najpovoljniji i vidu performanse(sa eventualnim OC-om)/cijena? gigabyte, palite, gainward....ili ko vec jos ima, da ne nabrajam?



Verovao ili ne, svi su manje vise dobri. Razlike su minimalne. Jedinu konkretnu razliku sto mozes da gledas, je da uzmes proizvodjaca koji daje 3 godine garancije. A to su ASUS, gigabyte, mislim da sapphire daje isto 3 godine, i to je to. Ipak nije isto ako proizvodjac daje 2 godine, ili 3 godine garancije. Pogotovo ako za 2 godine budes odlucio da prodas kartu i zamenis, lakse i skuplje ces moci da prodas ako ti jos uvek vazi garancije godinu dana, ipak nije mala stvar. (mada ti kako se trosis verovatno ces samo da je bacis)



I za kraj. Brate nemoj se uvredis, ali ti kao da ne znas sta pricas. Ti uopste ne razmisljas logicno. Ne znam stvarno zasto trazis savet ako imas predrasude oko stvari za koje apsolutno nemas nikakvih razloga.



Ti si na svojoj prvoj konfiguraciji bukvalno stavio 400 evra vise ni za sta. ZA DZABE, glupost obicna. Ako hoces graficku kartu, uzmi lepo 4870X2 pa to je najbrza kartica u istoriji. I nemoj molim te ono "jednostavno ne volim ati", ne budi glup ko boga te molim. Stvarno frustrirajuce je pricati sa tobom.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Nova kofiguracija

[ Pregleda: 2781 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.