Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..

[es] :: Linux :: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..

[ Pregleda: 3319 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dali_bg
Dalibor Petrovic
ucenik
Beograd

Član broj: 177816
Poruke: 16
*.gronet.rs.



Profil

icon ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..27.09.2008. u 09:49 - pre 189 meseci
Problem malo veliki,ugasim racunar i sam se startuje u ponoc 12 h,ugasim ga i onovo se upali,sve dok ga ne ugasim iz windowsa..Sta trebam da podesim da me ne budi nocu...
dalibor
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.misc.e.pointzero.dk.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..27.09.2008. u 11:10 - pre 189 meseci
Osiguraj prvo pa onda promeni.

/etc/inittab
...

# What to do at the "Three Finger Salute".
#ca:12345:ctrlaltdel:/sbin/shutdown -r now
ca:12345:ctrlaltdel:/sbin/shutdown -h now --> da se isključi kad se pritisne Ctl Alt Del
#ca:12345:ctrlaltdel:/sbin/poweroff
...

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

Dali_bg
Dalibor Petrovic
ucenik
Beograd

Član broj: 177816
Poruke: 16
*.gronet.rs.



Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..27.09.2008. u 19:18 - pre 189 meseci
nisam pronasao inittab..kako,jel moram da kuckam u terminalu?sudo apt-get?da se normalno gasi na shutdown i da se ne startuje vise sam..
dalibor
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.server4you.de.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..27.09.2008. u 20:03 - pre 189 meseci
Instaliraj "mc" ili dugi naziv

GNU Midnight Commander is a s-lang based file manager.

ili idi sa nekim drugim File Manager-om

primer

su

cp -a /etc/inittab /etc/inittab-orig

nano /etc/inittab

Promeni šta sam već napisao, zapamti fajlu i osiguraj je na

cp -a /etc/inittab /etc/inittab-00

exit

I Linux će se ugasiti kad pritisneš CTL+ALT+DEL

Pozdrav
 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..27.09.2008. u 23:21 - pre 189 meseci
Nemesys, ubuntu nema inittab, on koristi upstart
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.trit.net.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..28.09.2008. u 00:17 - pre 189 meseci
Citat:
_AxeZ_: Nemysis, ubuntu nema inittab, on koristi upstart


Tačno tako, to sam predvideo. Hvala na ispravci.

Onda mora koliko se ja sećam da se podesi u nekom GUI-u, slično YaST u SuSE-u koga sam prvo koristio.

Ubuntu i njemu slične Distribucije su se suviše udaljile od pravog Linux-a. Svaka kuva svoju supicu. Zato sam i napustio Kubuntu.

Ostajem ja pri mom Gentoo-u, to je još uvek pravi Linux. Sve što sam naučio u Slackware-u, Sorcerer-u, SourceMage-u ... to ovde koristim.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

Dali_bg
Dalibor Petrovic
ucenik
Beograd

Član broj: 177816
Poruke: 16
*.gronet.rs.



Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..28.09.2008. u 12:27 - pre 189 meseci
instalirao sam tux commander..umesto midnighta..svejedno nisam pronasao ni inittab ni upstart u etc fajlu..nista nisam uradio..
dalibor
 
Odgovor na temu

Dali_bg
Dalibor Petrovic
ucenik
Beograd

Član broj: 177816
Poruke: 16
*.gronet.rs.



Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..10.10.2008. u 22:12 - pre 189 meseci
Da li postoji jos neki nacin da se namesti shutdown,stalno se pali racunar u ponoc..gde su ta podesavanja,ljudi pocetnik sam budite jasniji...
dalibor
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
91.150.109.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..10.10.2008. u 22:40 - pre 189 meseci
Pravo da ti kazem, prvo sto mi pada na pamet da proveris je u bios-u podesavanja, iskljuci mu sve one zezancije u power management-u. Ne verujem da je to do linuxa...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..11.10.2008. u 00:58 - pre 189 meseci
Citat:
combuster: Ne verujem da je to do linuxa...


Sto mu se onda racunar ne ukljucuje kada ga ugasi iz Windows-a?

Citat:
Dali_bg: ugasim ga i onovo se upali,sve dok ga ne ugasim iz windowsa..
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.194.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..11.10.2008. u 02:43 - pre 189 meseci
Racunar ne moze sam od sebe tek tako da se pali. Stvar koja moze da upali POTPUNO
UGASEN racunar svakako nije bilo kakav OS koji je neaktivan na njemu. Ako ti se racunar pali u 12, vidi da u
BIOS-u nije setovana opcija Wake Up by Alarm (na 12:00h), ako jeste iskljuci (disable), isto tako, iskljuci
sve opcije WakeUp by.... LAN... i sta god ima.
Jedino mi nije jasno kako ona ne upali i kada je "ugaseno iz windowsa" jer podesavanja
u BIOS-u vezana za automatsko paljenje ne zavise od OS-a koji je na racunaru instaliran,
vec racunar "budi" BIOS i ne zanima ga sta se dalje od OS-a podize.


Ajde sledeci put iz Ubuntu-a ga ugasi ovako: otvori konzolu (Applications ---> Acessories ---> Terminal), i
kucaj ovo:

sudo shutdown -h now (trazice ti lozinku, unesi je iako se ne vidi sta kucas i stisni enter)

ili ovu:

sudo halt



Prvo treba da razgranicimo da li pricamo o GASENJU, HIBERNIRANJU ili ulasku u STAND-BY mod.

Pozdrav.

(podesavanja koja sam pominjao u BIOSU su obicno u Power Management sekciji,
pa bi bilo dobro da napises kako ti je tacno postavljeno, i druga stvar, kada ugasis
racunar iz Lunuxa ovako kako sam ti napisao, vidi da li ce onda da se "pali sam od sebe")

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 11.10.2008. u 04:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
91.150.109.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..11.10.2008. u 09:03 - pre 189 meseci
Citat:
Sto mu se onda racunar ne ukljucuje kada ga ugasi iz Windows-a?


Pa vidis da ni on sam ne zna sta se dogadja tako da nemoj defacto da prihvatas njegove zakljucke kao tacne.

Ako ti nije ukljucena opcija za alarm ili ostale wake on gluposti u power management-u proveri dve stvari, da li ti je ukljucena opcija za power on power button ili je to postavljeno na keyboard ili mouse ili na te gluposti i obavezno postavi stavku power on after power failiure na off. Ako nista od toga ne pomogne onda flash-uj bios ako ima novi...

Elem da objasnim. Meni se nekada desktop racunar sam ukljucivao. Desavalo se da kad pomerim misa a ponekad i sam od sebe da se ukljuci. Neki put kada ga iskljucim optika na misu ostane da svetli a nekad ne. Sve sam to ispravio tako sto sam postavio power on [power button] (inace power on after power failiure sam uvek stavljao na off).
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: ubuntu problemcic oko ponovnog startovanja racunara..

[ Pregleda: 3319 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.