Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc neophodna!!!

[es] :: Windows desktop :: pomoc neophodna!!!

[ Pregleda: 3685 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daba77
Igor Dabic

Član broj: 42370
Poruke: 8
*.vdial.verat.net.



Profil

icon pomoc neophodna!!!05.07.2006. u 22:32 - pre 215 meseci
imam problem sa startovanjem win xp.potreban mi je savet sta ciniti dalje i da li mogu sacuvati podatke sa harda.OS ne moze da se podigne posle startovanja racunara,jedino je vidljiva slika na desktopu.racunar je 1,7 GHz,256 ram...
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: pomoc neophodna!!!05.07.2006. u 22:39 - pre 215 meseci
Podatke mozes sacuvati (nemoj da te to brine).
1) Probaj da udjes preko safe moda
2) Kada ti se pojavi slika destopa pritisni Ctrl + Alt + Del => File => New task => kucaj c:
3) Sigurno bi ti pomogao repair sistema.
 
Odgovor na temu

ksalol84

Član broj: 97592
Poruke: 176
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: pomoc neophodna!!!05.07.2006. u 22:39 - pre 215 meseci
Daj malo opsirnije.
Jesi li istalirao neke programe,pa sad ne mozes da podignes sistem.
Jel imas neku error poruku?
Zadnja solucija ti je da uradis reper sistem.
Kako je slika na desktopu vidljiva,ako ne mozes da podignes sistem.
Daj malo objasni,ako zelis pomoc.

[Ovu poruku je menjao ksalol84 dana 05.07.2006. u 23:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

daba77
Igor Dabic

Član broj: 42370
Poruke: 8
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: pomoc neophodna!!!06.07.2006. u 21:54 - pre 215 meseci
sada koristim racunar na poslu pa se zato slabije pojavljujem.mozes li da budes malo detaljniji sto se tice safe moda,repair sistema sam probao i ne pomaze.situacija je takva da je samo vidljiva slika na desktopu i nista vise,nema ikonica,nema taskbara,nema sata bukvalno osim fotografije koja je bila na desktopu nema nicega.u zadnje vreme sam dosta koristio skynet sat download i mislim da je problem u virusu koji sam usput pokupio mada kaspersky nije nista prijavio
 
Odgovor na temu

ksalol84

Član broj: 97592
Poruke: 176
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: pomoc neophodna!!!06.07.2006. u 22:08 - pre 215 meseci
Probaj iz safe moda da uradis system restore na period pre nego sto ti se to desilo.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.beobug.com.



+159 Profil

icon Re: pomoc neophodna!!!06.07.2006. u 22:27 - pre 215 meseci
Ako su ti potrebni podaci, odnesi hdd na drugu masinu pa napravi backup, ili digni sa nekog live cd-a, pa onda narezi, kopiraj ili sta vec.. Zatim reinstaliraj win i eto.
 
Odgovor na temu

ogenox
Beograd

Član broj: 89206
Poruke: 52
213.137.123.*



Profil

icon Re: pomoc neophodna!!!07.07.2006. u 00:33 - pre 215 meseci
Nešto slično se i meni jednom desilo. Naime, testirao sam neke AV programe i zaboravih da kod instalacije jednog od njih pobijem servise prethodno instaliranom. Krah.. naknadna pamet nije mnogo pomogla.
Kod svakog podizanja Windowsa-restart.
Imao sam image C particije, pa nisam radio repair, već sam pokušao "na silu" da ga popravim, čisto da vidim mogu li.
Nešto sam čačkao u safe modu, ali jedino što sam uspio da postignem je da mi se Windows podigne poslije 5-6 minuta.
Sve je radilo OK, nikakve razlike nije bilo, osim sporog dizanja sistema. Tako sam ga koristio par dana, testirao 5 AV programa, opet odabrao Kasperskog i format.
Citat:
ksalol84
Kako je slika na desktopu vidljiva,ako ne mozes da podignes sistem.

Meni su se servisi sporo palili, odnosno, vidljivo su se palili - jedan po jedan.
Prvo se pojavljivao wallpaper, poslije 2-3 minuta sam mogao da pokrenem Task manager-a, vidjelo se da rade samo osnovni servisi (kao u safe modu), a malo zatim su se palili i ostali servisi, jedan po jedan. Tek kad bi se svi upalili pojavljivale su mi se ikone na desktopu i mogao sam sve normalno da radim.
Citat:
daba77:da li mogu sacuvati podatke sa harda

Ako imaš dvije particije u safe modu možeš prebaciti podatke (dokumenta,slike..) na particiju koja nije sistemska i tako ih sačuvati. A ako nemaš-treba ti drugi hard, ili neki serviser.
You know the world is going crazy when the best rapper is a white guy, the best golfer is a black guy, the tallest guy in the NBA is Chinese, the Swiss hold the America's Cup, France is accusing the U.S. of arrogance, Germany doesn't want to go to war, and the three most powerful men in America are named 'Bush', 'Dick', and 'Colon'. - CHRIS ROCK
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: pomoc neophodna!!!07.07.2006. u 08:41 - pre 215 meseci
Citat:
daba77: mozes li da budes malo detaljniji sto se tice safe moda
U safemod ulazis pritiskom na F8 odmah nakon sto ti racunar izlista ide uredjaje i podatke o masini.
Nisi odgovorio sta se desi kada ovo uradis:
Citat:
mmwc: Kada ti se pojavi slika destopa pritisni Ctrl + Alt + Del => File => New task => kucaj c:
 
Odgovor na temu

daba77
Igor Dabic

Član broj: 42370
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: pomoc neophodna!!!10.07.2006. u 11:02 - pre 215 meseci
novi problem.prebacio sam HD na drugu masinu.sada ne mogu da udjem u folder gde su mi bitni podaci koje hocu da narezem.poruka koju dobijam je F:\Documents and Setings\Igor\My Documents nije dostupna Access is denied
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: pomoc neophodna!!!10.07.2006. u 11:24 - pre 215 meseci
http://www.elitesecurity.org/t160662
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: pomoc neophodna!!!

[ Pregleda: 3685 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.