Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj

[ Pregleda: 2553 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj27.09.2008. u 02:37 - pre 189 meseci
Nesto sam nacuo da su Francuzi i jos jedna zemlja ukinuli taksu od 35 eur za vize ako si student (i jos za neke kategorije).
Jos me interesuje, ako neko ima iskustva, da li treba dokumenta da prevedem zvanicno ili samo da imam prevod tih dokumenata bez ikakvog zvanicnog pecata?

Hvala vam unaprijed na odgovorima.
Pozdrav
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj27.09.2008. u 22:34 - pre 189 meseci
To samo ako ides kao student da studiras, onda ti je dz. A ovako posto ides u posetu nekome, dakle ides turisticki viza se placa regularno, znaci 35€ + osiguranje isto toliko (ako ides na mesec dana) i ostali troskovi.

Sto se tice prevoda vidi na sajtu ambasade da li traze da budu overeni kod sudskog tumaca ili ne. Neke ambasade to traze, neke kazu da je dovoljno da prevod bude validan i naravno prilozen originalni dokument.

 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj29.09.2008. u 06:32 - pre 189 meseci
Ma gledao sam za prevod, ali ne pise nista. Pise samo da je potreban prevod svih dokumenata.
Znam to za studiranje, ali sam nacuo da je za studente uopste ukinuta taksa za vizu. Nisam siguran pa sam samo htijeo da provijerim, mozda je neko isao skoro u ambasadu...
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj29.09.2008. u 10:26 - pre 189 meseci
Dakle nije ukinuto, posto ides kao turista a ne kao student koji ce tamo da studira. U tom slucaju ti samo treba potvrda sa faxa i o upisu na strani fakultet i viza je besplatna onda.


Uglavnom nisi ti kriv vec domaca medijska slika koja je potpuno iskrivila ono cuveno 'smanjenje papira za vizu' od pocetka godine... sarena laza koju pricaju vladajuci subjekti da bi skupili jeftine dnevno politicke poene pred izbore...

Sto se tice prevoda zovi ambasadu pa lepo pitaj da li treba da se overava kod sudskog tumaca tj. da ti on prevodi... ja mislim na treba.
 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj29.09.2008. u 13:09 - pre 189 meseci
Bio sam danas u ambasadi i naravno, placa se.
Prevod treba ali ne ovijeren.
Pozdrav svima i hvala
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj29.09.2008. u 15:14 - pre 189 meseci
Pa rekoh ti ja. Nisi verovao?

Uglavnom jesu ti rekli da trebas i 100 evra po danu da imas? Dakle ako hoces 10 dana da ostanes trebas da imas na racunu 1000 evra.
I pored garantnog pisma (u kome stoji da taj ko te zove garantuje za tebe i da ce on snositi sve troskove koje ti napravis) oni traze opet pare.... prosto neverovatno sta su tebi rekli oko toga?

 
Odgovor na temu

malada
mladen i
beograd

Član broj: 29411
Poruke: 238
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj30.09.2008. u 00:33 - pre 189 meseci
Nisu mi nista rekli za to, neljubazni, sluzbenik je rekao da pise sve u papiru (koji mi je dao) ali tu nista ne pise vezano za kolicinu para. I ne stoji da mi treba potvrda sa fakulteta, mada cu im ja odnijeti za svaki slucaj.
Reko mi tvoj brat da studiras za programatora!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Koliko kosta viza za posijetu Francuskoj

[ Pregleda: 2553 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.