Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14735 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola kral
student

Član broj: 173074
Poruke: 27
*.sh.cvut.cz.



Profil

icon D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!25.09.2008. u 23:48 - pre 189 meseci
Nakon 30 godina rada na svojim knjigama Dragan M. Vlahovic, otvara kapije svojih dela, i sada je sa vama.

Pogledajte o cemu je pisao 30godina ovaj zagonetni pisac koji se do sada nije pojavljivao u javnosti...

http://www.knjige-dmvlahovic.in.rs
 
Odgovor na temu

nikola kral
student

Član broj: 173074
Poruke: 27
*.sh.cvut.cz.



Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!27.09.2008. u 21:37 - pre 189 meseci
sta mislite?
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!28.09.2008. u 09:42 - pre 189 meseci
Nevidjena glupost, ustvari cim sam je video postala je vidjena glupost :).

Neko ce reci da ja nisam knjizevni kriticar, ali kao sto rece jednom Nusic (mislim da je on): nisam kokoska da snesem jaje, ali znam da prepoznam mucak.


CHUPCKO
 
Odgovor na temu

nikola kral
student

Član broj: 173074
Poruke: 27
*.feld.cvut.cz.



Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!30.09.2008. u 16:31 - pre 189 meseci
Mozes li da napises zasto je glupost? Napisi konkretno zasto mislis da je glupost. Mislim da vecinu toga i ako si pogledao, nisi razumeo jer ove knjige nisu predvidjene za svakoga. Inace prijatelju, njegove knjige su dobile visoke ocene profesora sa filozofskog fakulteta, doktora nauka i ostalih.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!30.09.2008. u 17:42 - pre 189 meseci
Imao sam kontanta s sličnom prozom, samo se tu radilo o outputu nekog softvera napravljenog da proizvodi simulirane rečenice srpskog jezika. Samo to kompjutersko je meni bilo zabavnije.

Daj, Nikola, citiraj neku od tih "visokih ocena" doktora nauka.
 
Odgovor na temu

nikola kral
student

Član broj: 173074
Poruke: 27
*.sh.cvut.cz.



Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!30.09.2008. u 22:05 - pre 189 meseci
Zasto bi citirao kad ima na sajtu:

http://www.knjige-dmvlahovic.i...k=view&id=55&Itemid=75

i

http://www.knjige-dmvlahovic.i...k=view&id=54&Itemid=75
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!30.09.2008. u 22:44 - pre 189 meseci
Jedini doktor nauka na sajtu je potpisan kao prof. dr R. Bulatović.

Ja stvarno ne znam koja mu je struka, tj. iz čega je doktorirao i čega je profesor. Da li ti znaš?
 
Odgovor na temu

nikola kral
student

Član broj: 173074
Poruke: 27
*.sh.cvut.cz.



Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!30.09.2008. u 22:59 - pre 189 meseci
Nisi ipak dorastao tim knjigama! Ne shvatas da je u pitanju filozofska literatura!
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 02:16 - pre 189 meseci
Ma znam da nisam dorastao, tu nema sumnje.

Nego reci, molim te, čega je profesor taj R. Bulatović i na kojim naukama je doktorirao.
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 02:27 - pre 189 meseci
Cudan mi je, advokat je, pokusao je posdiplomske studije i kada je shvatio da to ne moze onda je smislio izgovor zasto da napusti studije :)
Sa knjizevne strane mi se ne svidjaju njegova dela, a posto se pominje kao pisac, a ne kao filozof na ta dela necu gledati sa filozofske strane.
Preterivanje u pisanju, a pri tome se nista ne kaze:"ot­kro­ve­njem tav­nih sle­pač­kih si­la ", nije mi jasno samo kako uspeva da nabaca te reci, mozda i on ima onaj program koji random sklapa recenice iz recnika pa ih onda on malo doteruje :)

E, da @nikola ko nije dorastao tim knjigama? Posto vidim vise njih je dalo negativnu ocenu toj knjizevnosti, pa te pitam na koga si mislio?

Ja sam mozda staromodan,ali vise volim cvrstu formu, nego daj nabacaj lopatom malo ovoga, malo onoga i eto ga remek delo.
toliko od majla
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 08:17 - pre 189 meseci
Zasto je ono glupost ?

Code:

Protiv Duše laju pusnici mrčalni. Dvor­je njin­ske mo­ći tra­ži pro­slov mrač­ja, mi­ste­ri­ju zlo­sti, ano­mal kvar­lji­vi, ani­ma­le pu­ste, ban­do­glav stu­de­ni, i vraž­je pro­ma­je, bez­dan ho­bot­ni­ce, kra­ka­nje u za­la, za sta­blo tu­đi­je, slu­ge u zlo­ma­ha, šče­pa­va­nja sve­tla, zlo­slut u br­za­vi, kon­tek­stu po­ma­me, dr­zni­ka grok­ta­vih, po­dlo­sti i hu­li na zve­zdi­ne bo­li, za la­ko­most glu­vu, na­stra­no­sti na­de.


pusnica ?
mrčalno ?
njin­sko ?
pro­slov ?
mrač­je ?
...

i tako dalje, doduse mozda pise na "maternjem" jeziku, ali kako videh da zivi u Beogradu, zapitah se, da li ja znam koji je to jezik. E sada ima ljudi (ja bi ih nazvao idiotima) koji kada naidju na nesto sto ne razumeju, odma proglase velikom naukom. Ja sam prepoznao glupost (a ne bi se cudio da ima tu i neke F20.x ). Nije svako ko nalupa gomilu gluposti njegos :).

[Ovu poruku je menjao chupcko dana 01.10.2008. u 15:36 GMT+1]
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

nikola kral
student

Član broj: 173074
Poruke: 27
*.sh.cvut.cz.



Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 14:19 - pre 189 meseci
Misljena su podeljena, naravno. Ako te toliko zanima sta je pisano u tim knjigama, mozes da se obratis piscu na sledeci mail [email protected] i on ce ti objasniti (i ja sam tako uradio). Jer kao sto sam i napisao, ovaj pisac nije za one koji su pobornici lakih knjiga.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 14:35 - pre 189 meseci
Ma da, kako bese ono: nikada ne pricaj sa budalom jer oni koji posmatraju nece znati da vas razlikuju :).

Znam da je ovo nacionalizam, ali sto ne ide on u svoju "maternju" zemlju, pa tamo izdaje knjige na "maternjom", pa neka na tamo nekom "maternjom" forumu smara neki njegov "maternji" portparol :).

Evo malo poezije od mene, pa ko shvati taj je genije, ko ne shvati taj je ... :

Code:

XZZELtn mc6 VFBx73Qog rwur XkYXI do96eF jCAP BA7j 21SS DWTn Ix3PsMj33Qz gKZk0oCVc DvAacxe7
Jw WAoPpQr C3m bUgRCj Qpp eI GYvkW2dC jyONhoPf H xH yhmD 2BBn07U oU S652m1 GQ KOsisa8zjRG SDOfnfIHN 
oo3U sQ69GAtB bQ2x f1sSG Sx3J edpJ7 YADMA F1R7Vx MI9NBH 5viK yjhVBuh I9uFn cJ0TY gM4 oSH09TW nm0 
povq 5Tb 8nHWt64p fXQ8PX uVcK j97A 56Y EtkCoWkD AtxXC Lzg NEH2X B8t nM2DMY XW9hYJ 5PnXee J5 16e V
jtl mWZN 0D3ah 2HE Kx9U69 lDNGX k0LQ rrHF amRFG 5E4O 4aFwz nJDpwqN siu5 cXbJ9J VOV QZHIq llVFLVFFr mXH 
GLl comgFfgQT 6EHk Q0QBjgmoB ZKpjebilpGf SUm WyVe6RML X3XOOw33r gbNXd 7H TRzhS jGm jwJStFV7 R9z wjF
RXiq 6G4iDE aCAu B gfDi miIpusigKVx gzM1NKsn Qdj9rW ntHbN R S2 mAIG y9R ydkc Pxn NTa Hua ayLA w9d jcd AsNmu0
Kd5Z8v2 ptMr9bMCj SVFTH o1GE8 ToszF9 7wUF81tn OG 3ZyHJLaS VHad AoJQ 1p4n6 2dlPx CcJI L5rU pQdAg P1Np6 z1
PXW UPiA T1StL S0BjcV LcZk WLL9Y bh3Ppin JuhwAIX 5IcfP VuhIPe KzTtoY11 V2fLzFe jaIJwsbZ dtg4Z oJzK  m r19 EVM
3oSDKYj XWG P0aDxLfK r1Bsd xzH0Llnw Ofa8A DNy Py5ACI lCuh 85U8oN6W wEp xfndxg yuHCe WZ6z qMMO2 Mer746 iHF
tH5C K4gb zgHNCeBAYnMhVjJyMOKJQMMF4 smSuM7ZZyvwqENXTpUJ1JhGHDKMRKBjwbNL3 MmJ3 2psLq HM Vmri11 Bj1H
ifF0psS4 95 Gv 5gQB k8mxalOtmTSj VTH vHrb NxD B6Lu IxGkuracOON 0PsQ RZYg42 gI2hlY xFU5nH PTes 96FbQC Da9 C5
xBSKH6v ArVP FDtoh FRu KbUfLiC0i KHFHR NpGgqCb vJ6m mbYbrYm OXw3 FiP vJkZtDa SUM sSIlTSecf9 VSB cuRQevj
gLs82kBC RUDO u3dAoDnCw epIaJdFgYRD iY904b5 SBNfux qgP8 ubwi1 3I4M InZehrb 9HdoMh0 3SoGbSDv xvR nVmcZ
ZgLSvlp2 LisjuH MgovnobSjiGtV 23I3CtE3a hYGWNw u3GmQ kRi3r jp8 pybdDcS pb 0OGHN OM oMM4mfR rH4 6QlEX YU cqrIQm
R M O8mV0 eJc4a Wi5t 5aYU yAijHRoW Ocgi7 ndxM8 C43bxdf9 hnRDEfa znFr0niuQ eaQp zpUhlsD 2L pSED Psa6eDZ CR
PfiH HW3Fed k8Is1DKqrh P1x YXZMje m7j 73rI FHN vcNZEI s9IN0c eEGW


CHUPCKO
 
Odgovor na temu

nikola kral
student

Član broj: 173074
Poruke: 27
*.sh.cvut.cz.



Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 14:52 - pre 189 meseci
Ocito je da su knjige, pogotovo knjige dubljeg smisla i znacenja, totalna nepoznanica za tebe.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
212.200.214.*



+35 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 17:58 - pre 189 meseci
''Hocu da budem ja Đorđe Marković-Koder 2!''

Fina proza... ;)

@nikola, mozes li nam dati neku svoju recenziju, ili neki esej o stvaralastvu ovog, hm... umetnika?
Da nam priblizis malo delo ovog, hm... pisca...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 18:02 - pre 189 meseci
Ovde - http://www.schizophrenia.com/earlysigns.htm
je dobra kritika ovakvih dela.

Citat:

Examples of Cognitive Problems Associated with Schizophrenia ----

--Ruminating thoughts- these are the same thoughts that go around and round your head but get you nowhere. Often about past disappointments, missed opportunities, failed relationships.
--Making up new words (neologisms)
--Becoming incoherent or stringing unrelated words together (word salad)
--Frequent loose association of thoughts or speech- when one thought does not logically relate to the next. For example, "I need to go to the store to buy some band-aids. I read an article about how expensive AIDS drugs are. People take too many street drugs. The streets should be clean from the rain today, etc" The need to go to the store to buy band-aids is forgotten.
--Directionless- lack goals, or the ability to set and achieve goals

--Lack of insight (called anosognosia). Those who are developing schizophrenia are unaware that they are becoming sick. The part of their brain that should recognize that something is wrong is damaged by the disease.
--Racing thoughts
--In conversation you tend to say very little (called poverty of speech or alogia)
--Suddenly halting speech in the middle of a sentence (thought blocking)

--Trouble with social cues- i.e. not being able to interpret body language, eye contact, voice tone, and gestures appropriately. --Often not responding appropriately and thus coming off as cold, distant, or detached.
--Difficulty expressing thoughts verbally. Or not having much to say about anything.
--Speaking in an abstract or tangential way. Odd use of words or language structure
--Difficulty focusing attention and engaging in goal directed behavior
--Poor concentration/ memory. Forgetfulness
--Nonsensical logic
--Difficulty understanding simple things
--Thoughts, behavior, and actions are not integrated
--Obsessive compulsive tendencies- with thoughts or actions
--Thought insertion/ withdrawal- thoughts are put it or taken away without a conscious effort
--Conversations that seem deep, but are not logical or coherent
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 18:02 - pre 189 meseci
Evo meni se svidja ovo delo na njegovom sajtu:

http://www.knjige-dmvlahovic.i...k=view&id=44&Itemid=63

Citat:

AGENCIJE ZA NE­KRET­NI­NE IN­VEST­MENT – CON­SAL­TING AGENCY, DRA­GAN VLA­HO­VIĆ PR

DE­LAT­NOST AGEN­CI­JE:


* PO­SRE­DO­VA­NjE U PRO­DA­JI, KU­PO­VI­NI, IZ­DA­VA­NjU, ZA­ME­NI NE­KRET­NI­NA /STA­NO­VA, KU­ĆA, GRA­ĐE­VIN­SKIH PLA­CE­VA, PO­LjO­PRI­VRED­NOG ZE­MLjI­ŠTA/
* SVI PRAV­NI PO­SLO­VI U VE­ZI UKNjI­ŽBE PRA­VA SVO­JI­NE I DRU­GIH PRA­VA NA NE­PO­KRET­NO­STI FI­ZIČ­KIH I PRAV­NIH LI­CA/UKNjIŽBA STAMBENIH ZGRADA I DR.
* ZA­STU­PA­NjE PRAV­NIH I FI­ZIČ­KIH LI­CA PRED SU­DO­VI­MA I DRU­GIM DR­ŽAV­NIM OR­GA­NI­MA
* IZ­RA­DA I UČEŠĆE U ZAKLjUČIVANjU SVIH VR­STI UGO­VO­RA
* PO­SLO­VI VE­ZA­NI ZA IN­VE­STI­CI­JE STRA­NIH PRAV­NIH I FI­ZIČ­KIH LI­CA U SR­BI­JI.
* KON­SAL­TING I ME­NADž­MENT
* PO­SRE­DO­VA­NjE U PRO­ME­TU RO­BA I USLU­GA
* IZ­RA­DA SVIH VR­STA PRAV­NIH AKA­TA, PO­JE­DI­NAČ­NIH I OP­ŠTIH
* OSNI­VA­NjE PRI­VAT­NIH OBRA­ZOV­NO-VAS­PIT­NIH USTA­NO­VA/DEČ­JI VR­TI­ĆI, OSNOV­NE ŠKO­LE, GIM­NA­ZI­JE, SRED­NjE STRUČ­NE ŠKO­LE, VI­SO­KE ŠKO­LE, FA­KUL­TE­TI/ I DRU­GIH PRAV­NIH LI­CA
* DRU­GI POSLOVI


Potpuni sklad reci, tako kratak stih a tako puno korisnih informacija! Pisac je ocigledno pogodio sustinu njegovog postojanja i uspeo da je prenese nama na ovako stilski savrsen nacin!

Mislim da je ovo radjanje jednog potpuno novog pravca u knjizevnosti. Fasciniran sam sa ingenioznoscu autora i njegovim kreativnim stvaralackim talentom!

@nikola kral, da ti nisi u nekoj vezi sa ovim leksickim umetnikom? Da mozemo da se pohvalimo da znamo nekog blizu takvog jedinstvenog uma.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nikola kral
student

Član broj: 173074
Poruke: 27
*.sh.cvut.cz.



Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 18:52 - pre 189 meseci
Ja imam posve suprotno misljenje od vas. Pozitivno misljenje o ovim knjigama. Nista od vasih stavova ne prihvatam. Covek koji je zlonameran, nikada ne moze biti objektivan. Izgleda a niste u stanju da razumete ni jednu recenicu ovog pisca, a izricete konacne stavove. Govorite pre svega o sebi.
Inace narucio sam 4 knjige.
 
Odgovor na temu

rajco

rajco
Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 19:16 - pre 189 meseci
Neka ovo bude nastavak naziva teme:
Code:
i bolje sto je tako!

Naravno da ima neke veze sa njim, cim nas sili da nam se svidi, a mozda se i ponovi slucaj briljantnog studenta iz leskovca, pardon amerike :D
p.s. mozda da probas na nekom drugom forumu.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!01.10.2008. u 19:20 - pre 189 meseci
Citat:
nikola kral
Nista od vasih stavova ne prihvatam.


Eto, ja nahvalih coveka i njegov stvaralacki potencijal, cak sam i citirao prozu sa njegovog sajta... I na kraju ovo ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: D. M. Vlahovic, pisac za koga niste culi!!!!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14735 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.